Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

alik30
9. říj 2008

Ahoj holky, po dlouhe dobe Vas zdravim. Vidim, ze probirate i vahu. Ja se ted zdesila, kdyz jsem se na kontrole vazila. Do 20. tt jsem byla na sve vaze pred otehotnenim a ted mam 5 kg nahore. A to jsem 22+0. Jinak velky utz ve 20. tt v poradku, takze se zacinam pomalu opravdu tesit 🙂 Pohlavi jsme si rict nenechali.
Vidim, ze se tu pekne rozrustame o miminka, to je super 🙂 Jen tak dal 🙂

z359
9. říj 2008

cipisku, taky tě tu vítám a gratuluji k holčičkám. Já mám zakázaný sex teprve 14 dní, a šetřit se mám, ale ne zase tak, abych ležela celý den v posteli, mám chodit na menší vycházky, ale pokud budu unavená, tak odpočívat

cipisek007
9. říj 2008

z359, já mám klidový režim a sex zakázanej od začátku. Tedy zjištění toho, že čekáme jednovaječný dvojčata, řekli nám to až v 9tt 😅 Procházky mi stejně nedělaly moc dobře, pobolívalo mě po nich břicho a jelikož jsem v naší rodině jediná s dvojčatama, tak se každej stará a nenechá mě nic dělat, bojí se abych neměla nějaký vážnější komplikace.
Oni jsou prej jednovaječňáci rizikovější víc než dvouvaj, 4 doktoři nezávisle na sobě mi to řekli, aniž bych se ptala. Vždycky mě po vyšetření varovali, že budu muset být mnohem víc opatrnější a od začátku 3. trimestru už jen ležet.

Alíku, gratuluju dobrýmu velkýmu UTZ! Nám taky dopadl dobře, dokonce nám ho dr. nahrál na videokazetu i s poslechem srdíčka. Když nám pouštěl srdíčko, tak jsem bulela jak želva, slyšela jsem je poprvý. Jako u vlastních miminek, v poradně jsem už srdíčka od jiných maminek slyšela 🙂

fiallinka
9. říj 2008

Ahoj, tady sestra Fiallinky, mám špatnou i dobrou zpravu , poslu, co posílal švagr:
Rano v 9 se nam narodil syn Jiri.Braska mu bohuzel v noci umrel.Juras i Lenka jsou v poradku. Misi se ve mne radost a obrovsky smutek.Napisu vic pozdeji.Prijimame pouze gratulace!Smutek si nechame pro sebe.Ondrasovi v noci krevni srazenina ucpala pupecnik.Nedalo se s tim nic delat.Zjistili to rano.Lenka je ted na jipce. 😢

jaanja
9. říj 2008

fial, já mám v sobě velký rozpor 😔 hodně moc mě to mrzí za Ondáška, když to dotáhl tak daleko, a když se na něj máma tak těšila, a byla v nemocnici pod dohledem 😢 bulím tu jak želva, to je hrozná ťafka 😢 O to víc přeju hodně síly do života Jiříkovi a samozřejmě vám moc a moc gratuluju. Moc na vás myslím, buďte silní a přeju, ať vám to život vynahradí někde jinde, prostě teď už jen samé štěstíčko..

skarbek
9. říj 2008

...nemůžu tomu uvěřit... je mi to strašně líto ani to neumím vyjádřit slovy... zůstaly jen slzy...
fial: ani nevím,co ti napsat,drž se a opatruj sebe a zbojníka Juráška!

heli: včera jsem nakukovala k tobě do alba,co je u vás nového...a ty se dnes objevíš...vzpomínám na tebe...

rezinka
9. říj 2008

fial jsem uplne vyrizena, hozne me to sebralo, manzel me tu utesuje, jak pak teprve musi byt vam ... je mi to hrozne moc lito ☹ ☹ ☹ Preju vam s Jirickem hodne sil, at to vsechno zvladnete ...

jirule33
9. říj 2008

Fiallinko, moc gratuluju k Jiříčkovi,ať ti dělá dvojnásobnou radost i za brášku ☹ Musíte být teď moc silní všichni tři, držím palečky a moc na vás myslím.

septim
9. říj 2008

fial:moc gratuluji k chlapeckovy a zaroven je mi moc smutno. Moc me to vzalo co teprve tebe a tvou rodinu. Je mi to moc lito . verim ze ti chlapecek ve vsem pomuze a ty to zvlednes ☹ musite byt moc silni...

halkac
10. říj 2008

Fil, Jurášek Vám bude velikánskou oporou i radostí! Vy to zvládnete, musíte☹ Myslím na tebe, na vás!!!

alik30
10. říj 2008

Asi podruhe co jsem tehotna me neco takhle dostalo. Tecou mi po tvarich velike slzy, ale na druhou stranu mam velikou radost, ze Jirik je v poradku. Fial drzte se, urcite to zvladnete.

daiquiri
10. říj 2008

Fiallinko, moc moc přeju ať radost převáží nad smutkem! Ať je Jiříček dvojnásobně zdravý, ať vám dělá jen samé radosti.
Nepřáli jste si vyjadřovat smutek, tak ať už váš život provází jen samá pohoda, láska a spokojenost, ať se to zlé schová někam hodně daleko!

helisek84
10. říj 2008

ahoj holky, kukám na vás.
skarbek, u nás toho nového moc není....nebo spíš je, ale ne "koníkovského", tak tam nic ani nepřidávám

fiali, posílám objetí, jedno velké....hodně sil a pochopení...A Jiříčkovi do života hodně štěstíčka.

beda
10. říj 2008

Fial, i já Vám všem přeji hodně sil!Jiříkovi hodně zdravíčka,at rodičum dělá jen samou rost!
Držte se!
Je mi to moc líto............držte se!

z359
11. říj 2008

Fial: taky se přidávám ke gratulacím k Jiříčkovi, určitě vám pomůže překonat smutek a věřím, že on vám bude teď největší oporou. Tak se držte a buďte silní

kay
11. říj 2008

omlouvám se že sem vpadám, chtěla jsem mrknout jak se má fialinka...

Fiali, tak gratuluju, a v koutku duše pláču... buďte oba zdraví a te´duž jen hrozně moc štěstí do nového života.. 😨

xenie131
14. říj 2008

ahojte holky, nestíhám sem vůbec chodit, s klukama řádíme nebo sme venku, a večer se věnuju trochu sobě, bud čtu nebo se vyplesknu u telk, kde stejně vytuhnu, ale je to nádhera

fialinka: slyšela jsem to, moc moc gratuluju k Jiříkovi, at je s maminkou hodně a hodně zdraví..... a na druhou stranu nevím, co říct... je mi to líto a držte se....

xenie131
14. říj 2008

murečka-eva dnes ráno porodila dvě krásné a zdravé holčičky
Adélka v 5:00h s mírami 2400g a 44cm
Eliška v 5:07h s mírami 2620g a 45cm
mamina je v pořádku a taťka šťastný

jirule33
14. říj 2008

Ahojte,

Tak Murečce obrovská gratulace!!!!Holky jsou pořádný ženský 😉 krásný váhy 🙂 moc blahopřeju

A byl to nakonec císař nebo přirozený porod? Jsem to ale baba zvědavá, že? 😀

xenie131
14. říj 2008

byl to přirozený porod, ale kdy začal nevím, jen že to byla teda bolest ☹ ale stála za to, holky jsou krásný. Víc popíše až se vrátí z porodky

jirule33
14. říj 2008

tak se jí to nakonec povedlo= rodit přirozeně, vím že to moc chtěla 🙂

jaanja
14. říj 2008

Nádhera, gratulace pro murečku i holky 🙂 tak to krásně zvládly až do finále, velký obdiv !!! 😵

Pořád ale myslím na fial 😔

Dneska jsme byly na velkém utz, tak jsem holky po 11ti týdnech viděla 🙂 Jsou krásně velké - asi 1700 a 1800g, a i docela odpovídají svému týdnu, i když drobné odchylky tam jsou (Béčko s dlouhýma nohama aspiruje na modelku 😉 Jak budeme ale rodit, to ještě nevíme, jsou tam obě příčně a Áčko je nasměrované dolů zadečkem. Zase nám potvrdily 2 holky..

jirule33
14. říj 2008

jannjo, tak to mají holky super váhy i když je to jen odhad.Já jdu zítra 🙂 Tak jsemtaky zvědavá, jak na pohlaví, velikost, polohu, doufám, že si dá mudr záležet a nebude hotovo za 5 minut.Taky jsem byla naposled ve 20tt .
A jinak jsi v pohodě? Já už mám přes pupík 114cm 😕

jirule33
15. říj 2008

Ahojte,

tak mám kontrolu za sebou a ultr. byl rychlovka 😕 prý jsou bobci v pořádku, obě prdelkama dolů, ale ještě mají čas 😉 Ptala jsem se na váhy, byla jsem zvědavá ale má mudr měří jen hlavičky a to obě odpovídají 29+6 a já jsem dnes podle ET 30+0 tak podle tabulek by měli mít kolem 1400g.
děloha mi vyskočila minule o 5cm a už jsem zaznamenala nové strie ☹ a mám celkem +10kg 🙂 Na kontrolu jdu už za týden, protože pak má má mudr 14dní dovču.

jaanja
15. říj 2008

jirule: jsme na tom tak skoro stejně, mám přes pupík asi 106cm 🙂 Strie mám taky, a to jsem žila v domnění, že kde nic, tu nic. Bříško mi maže přítel, a nic nehlásil, až jsem se minulý týden mrkla na pupík i zespodu a jsou tam 😒 Tak víc mažu a když bude čas, tak budu mazat i po porodu.. škoda, dřív jsem na bříšku neměla vůbec nic. Taky mi rychle narůstá ten rozměr přes pupík, co měří dr. Ále, co se dá dělat, jinak mi je úplně fajn.

S těma váhama na tom ultrazvuku to bude určitě jen orientační, vždyť nám taky měřili jen délku ruky, nohy, obvod bříška a hlavy a z toho ten počítač nějak vydedukuje tu váhu.. A tentokrát to taky bylo za 20min hotovo, na prvním velkém utz jsem strávila přes hodinu 😕

Holky, konečně dorazil Terrabag, tak jsem zajásala a nastěhovala ho do postele. No ale byl to v noci boj 🙂 Připadá mi děsně velkej, takže je pro mě dost problém se kolem něj nějak obtočit, do toho se mi motala a svlíkala peřina, no prostě jsem ho v noci odhodila na přítelovu polovinu a spala v klidu postaru 😀 Připadalo mi to, jako kdybych zápasila s kládou.. mám ubrat ty kuličky???

z359
15. říj 2008

Murecce taky moc a moc gratuluji k holčičkám, mají opravdu suprové váhy

jirule33
15. říj 2008

Jaajo, já jsem kuličky nechala tak jak byly a spím na něm podélně, tj začátek pod hlavou, pod bříško a končí mi mezi koleny a když se otáčím na druhou stranu tam mám normoš polštáře abych to pořád nepřehazovala, protož e mě se spí teda hrozně 😠 bolí mě kyčle a nevím jak se uvelebit, taky se holkám nelíbí když ležím na pravým boku, to hned kopou tak musím poslušně na levej, chvilku vydržím v polesedě na zádech ale za chvíli se mi dělá špatně 😠
Jo a můj ultr. ve 20tt trval asi 20minut a teď kolem pěti, opravdu změřila jen hlavičky koukla na srdíčka, plnej močák a když jsem jí řekla, tak na pohlaví, ale to bylo vidět jen u jedné cácorky.A když jsem se ptala kolik asi váží tak říkala, že by musela změřit ty ruce a nohy atd a že by si s tím musela hrát alespoň 1/2hoďky ☹ Prostě standartně to nedělá, škoda i když je váha jen odhad, byla bach ráda kdyby toho poměřila víc, ale conadělám?

Mě teda fajn není, jsem ráda, že žiju 😠 Za chvíli musím pro syna do školky a dnes je tam rodičák, ale už ráno jsem říkala učitelce, že asi nepůjdu tak měla pochopení.Manžel je do večera v práci jinak bych ho vyslala.Taky chci přemluvit babičku, že by mohli jít s Marťou na bazén, tak uvidím, jestli se chytne 😉

jirule33
15. říj 2008

Jinak asi od čtvrtka jsem prala a žehlila pidi věcičky odhadem tak 7-8praček 😠 tak se mi zdá, že to holky ani neunosí 😉 Ale jsem ráda, že to mám nachystaný, kdyby něco.Postýlky manžel postaví až budem v porodce 🙂

z359
15. říj 2008

Já jsem začali věcičky prát v pondělí, musím to prát postupně, protože mám pouze jeden sušák, ten skládací a tam se vejde max. 1,5 pračky, těhlech pidi věciček, tak to mám na dlouho, ale taky už to chci mít připravený

jaanja
15. říj 2008

jirule: aha, tak já si ale vůbec nedovedu představit, že bych ten Terrabag dostala pod bříško, na to je příliš vysokej. Měla jsem ho jen mezi koleny, a to jsem tu horni nohu měla vysoko jak když pejsek čůrá 😀 Uberu ty kuličky a vyzkouším to znovu.. Spaní mi v rámci možností jde na boku nebo na zádech, ale taky trvá, než najdu přijatelnou polohu.. občas mě dost tlačí pod žebrama, to pak musím na záda, to se na boku nedá.
S ultrazvukem je to teda škoda, že to dělají tak zrychleně, mě naštěstí dr. poslala do Gennetu, což je soukromá klinika, a tak se tam opravdu snaží... a mají na to víc času než moje dr.

S oblečením mi zas nasazujete brouka do hlavy, my toho tolik nemáme 😒 Teď jsem taky všechno prala, protože to načichlo pod postelí naším novým kobercem, ale odhadem tak max. 3 pračky.. No, v nejhorším budu spoléhat na Ježíška, že mi děti obleče 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru