Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
23. dub 2008

ja jsem doma od zacatku. no to vis, ze uz bych to chtela vedet a jak 😵 !! ale na to si budu muset jeste par tydnu pockat ... ted v pondeli pujdu na kontrolu, ale na utz zatim objednana nejsem. ja ani nevim, jak casto se ted chodi, naposledy jsem byla na utz 31.3. tak vubec netusim, kdy bych mela zase jit ... je pravda, ze se s dvojcatkama chodi na utz casteji ? (kdyz nepocitam ultrazvuky jeste v ramci IVF, to je jasny, ze tam jich bylo vic), ale jak casto se chodi bezne u dvojcatek na utz uz v ramci beznych kontrol, to netusim ... 😕

daiquiri
23. dub 2008

Neboj, to uteče hrozně rychle 🙂 Na normální utz kontrolu chodí každý jinak, mně ho třeba dělal při každé kontrole, ale to je vyjímka. To půjdeš až zase v tom 20 tt na ten velký. Spíš fakt záleží na doktorovi.

rezinka
23. dub 2008

eee, az za tak dlouho ? ach jooo ☹ Se mi po tech prckach uz fakt stejska ... 😅

rezinka
23. dub 2008

jeee, mi tam chybi "j" 😀

murecka
23. dub 2008

Ahojky, kočenky,
Xenie, to je fajn, že ta kontrola dopadla dobře, máš další termín kontroly stejnej jako já 🙂.
Rezi, mě zatím doktorka dělala utz každou kontrolu, ale nevím, jestli to tak zůstane. Jinak taky hltám, co se u tebe děje, protože za 3 týdny budu tam, kde dneska ty.
Skladnej a neskladnej kočárek jsme konečně vyřešili. Kámoš nám ve Francii shání ojetého citroena Berlingo nebo peugota Partnera, do kufru se totiž jakejkoliv kočár, kterej projede 80cm dveřma - což by měla být většina - vleze normálně nesloženej, a ještě se nám tam podaří dát bágly, kdyby jsme jeli třeba na celej den k přítelovým rodičům.Vzhledem to sice není žádný porche, ale hlavně, když se tam všichni vlezem 🙂.

rezinka
23. dub 2008

to je sranda, jak tady koumeme navzajem 🙂 , jak kdo zrovna ma jake vysetreni a jak se citi a co pohyby ... ale presne o tom to tady je a je to super, ze tyhle stranky jsou. murecko tak to mas super, ze budete mit takhle velky kufr v aute. to mate naprosto vyreseno. Dobre jste si to zaridili 😵

jinak s tim utz uvidim, co mi rekne v Po doktorka, treba me hned na nejaky objedna. hrozne v to doufam, protoze ve 20. tydnu budu az za 5 tydnu a to by znamenalo, ze bych mela ted pauzu mezi ultrazvukama 2 mesice a to se mi nechce ani verit, ze by me nechali takhle dlouho bez utz 😖 ...

issaga
23. dub 2008

rezinko u holek jsou ty problemy se srdickem zpusobeny tim transfuznim syndromem a ten vznikl az pozdeji v tehu... behem tehu jinak nebylo nic videt - a ve chvili kdy bylo, tak uz musely holky ven, bylo to akutni ... a prave kvuli operaci po porodu me poslali rodit do prahy do motola - ale nakonec se ta operace odehraje az pozdeji
xenie tak to je fajn! 🙂 spital se sice prezit da, ale doma je doma

rezinka
23. dub 2008

aha, tak takhle to bylo ☹ No vidis, clovek si rika, ze si zajde na par nadstandardnejsich vysetreni a muze byt v klidu, kdyz mu tam reknou, ze je vsechno v poradku, ale jak je videt, tak clovek si nemuze byt nikdy nicim jisty, vid 😢 Tak hlavne, ze holcickam muzou pomoct i takhle dodatecne ! A uz vis nejaky termin operace?

fiallinka
23. dub 2008

murecka: taky se mi těch ultrazvuků už zdá nějak málo 🙂, nedokážu si představit, jak to naše mamky přežily bez žádného ultrazvuku...
dai: tak to už máš fakt za pár 🙂, uvidím, jak dlouho vydržím já...
murečka: no, my taky řešíme větší auto, máme jen starou felicii, sice jsme zatím moc nenaspořili, ale snad se ještě něco podaří, no uvidíme.. jinak já jsem viděla konečně pár kočárků pro dvojčata v Brně naživo a Hartan byl na pohled nejrobusnější, ale rozteč koleček stejná jako u ostatních, a byl fakt nejvymakanější a dobře se s ním jezdilo - asi do něj taky půjdu, snad se do nějakého kufru vejde, ale i já předpokládám spíš jízdy v autosedačkách, všechny nejbližší příbuzné máme přímo tady ve městě a ti ostatní přijedou za náma...

holky, jinak jdu zítra ve 12.00 na ultrazvuk a kontrolu, tak držte palce 😉

tindra
23. dub 2008

čao kočenky,to je dobře že se máte všechny dobře,to čekání na další uzt se nedá vydržet,že jo 😀 držíme všem palečky ať vše pokračuje jak má 😉 mě ho dělala naštěstí dr.pokaždé
issaga,ty tvoje holčičky jsou k nakousnutí,moc se vám povedly 🙂
jinak my taky řešíme doktory a tak jen s autosedačkama,stejně nikdy nejdu sama, a kočárek jsem zatím ještě neskládala....

issaga
23. dub 2008

rezinko puvodne nam rikali, ze pokud nebude nejaky nahly problem, tak ta operace bude az v predskolnim veku... ale ted na posledni kontrole mi rekli, ze se jim to nezda a bude to rychleji - kdy ale nevime zatim
fiallinko budem na tebe myslet! 🙂
tindro dekujem 🙂 vyridim manzelovi, zase bude mit jako obvykle poznamky, ze se taky u toho delani pekne nadrel - uz ho slysim 😀 ...kolik vazili kluci pri porodu?

daiquiri
24. dub 2008

rezi, dva měsíce je opravdu dlouho, to ti ho teď určitě udělá, nebo si o to řekni.

fialinka, my ten kočárek taky zkoušeli a fakt se s ním jezdí super. A měřili jsme to a výtahem taky projde,
tak možná by se vešel i do fabie bez těch sklopených sedaček, musíme to vyzkoušet.
Ale taky spíš budeme jezdit jen s autosedačkama.

issaga, tak moc přeju ať všechno dobře dopadne, ale snad tam není žádné velké riziko ne?

petronelie
24. dub 2008

daiquiri chce asi dostat na zadek. To prostě já musím zabrousit do týhle diskuze,abych zjistila, co vlastně čeká 😖 Veru,gratuluju,to je paráda!!!!Nejlepší kombinace! Moc gratuluju a písnu maila, příští týden můžem zajít... 😉

daiquiri
24. dub 2008

No jo, když já vím, že sem nakukuješ, tak si to přečteš tady 😀 Ještě to budu mít potvrzený v pondělí 😎
Děkuju a písni 🙂

fiallinka
24. dub 2008

dai: a ty jsi ten kočárek taky kupovala už docela brzo, že...?

daiquiri
24. dub 2008

Jojo, ale byl přes inzerát a vyšel o polovinu levněji, tak proto.

rezinka
24. dub 2008

issag aha, ja myslela, ze holcicky pujdou na tu operaci uz ted nekdy a ono mozna az za par let ... tak hlavne, ze je to ted v nicem neomezuje a pak jim pomuzou uplne a bude to uz dobry. ale to se "lehko" pise, ale kdyz to clovek zaziva, tak je to urcite uplne o necem jinem. tak bud hlavne porad tak statecna a optimisticka, jako jsi ted, to je pro tebe i pro holcicky urcite ted to nejlepsi!

daiq to prave pevne doufam, ze me hned objedna na stredu, kdy tam dela ultrazvuky. tak snad jo, v Po odp. dam vedet.

fialinko taky drzim palce, tak se pak urcite ozvi a hod fotecku do alba, kdyz nejaka bude 🙂 !!

rezinka
24. dub 2008

vcera mi to nedalo a resila jsem zase kocarky a prisla jsem jeste na jeden docela pekny typ - je to hodne podobna konstrukce, jako prave Hartan, ale je asi o 5 tis. levnejsi. Nevyhoda je, ze nemaji temer zadny vyber barev, ale me se tam libi ta hnedo-ruzova kombinace, ta by sla podle me na kluky i na holky, ale idealni by to bylo pro parecek 😵 Tak posilam odkaz, kdybyste treba nektera chtela juknout ... http://delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=32...

daiquiri
24. dub 2008

rezi a on nemá ultrazvuk přímo v ordinaci? Na to se musíš nějak dopředu objednávat?

Vypadá dobře, jen bych si asi zkusila najít nějaký ohlasy, myslím, že na stránkách dvojcata.cz byly i nějaký recenze. Každopádně bych si ho zajela vyzkoušet jak ti bude vyhovovat, jak se skládá atd....
My si v prodejně vyzkoušeli asi pět typů a Hartan nám přijel nejlepší, jak bytelností, tak mi prostě sedl do ruky 🙂

rezinka
24. dub 2008

daiq to vis, ze je potreba si ho vyzkouset nekde osobne. to ja jen, ze je typove podobny tomu Hartanu, takovych zase moc neni ...

a ohledne toho utz - no, moje doktorka ho sice v ordinaci ma, ale ne moc dlouho, takze k ni zatim jeste dochazi jeden doktor z nemocnice a dela ho zatim on a ona se to rekneme "uci". takze ten utz tam nedelaji kazdy den, ale jen 2x do tydne v odpolednich hodinach.

daiquiri
24. dub 2008

Tak přijeď do Prahy a tady ti udělajá utz každé vyšetření 😀 I když taky to není pravidlo, záleží na doktorovi 🙂

rezinka
24. dub 2008

no ja vlastne utz u moji doktorky jeste neabsolvovala ani jednou! na 2 utz jsem byla jeste v centru IVF a ted naposled, kdyz uz jsem byla objednana k moji Dr., tak jsem tyden predtim sla na to prosviceni sije na utz do nemocnice, tak to mi pak rekla, ze je zbytecne jit na utz po tydnu ... no, tak doufam, ze uz se brzo dockam premiery utz u moji doktorky 🙂

rezinka
24. dub 2008

jo a daiq, merila ses ??

fiallinka
24. dub 2008

Holky, tak jsem dorazila z kontroly, vše o.k., mimísi mají už 6,5 a 6,2 cm, což odpovídá 12+6 a 13+2 (jsem 11+6), takže termín porodu "zprůměrovaně" je 29.10.... Ale teda ten ultrazvuk mne dost zklamal - dělal mi ho ne můj doktor (primář) ale takový mlaďoch, šíjové projasnění měli 1,5 cm (on mi k tomu nic neřek, ale do 3 cm je to snad ok.), kůstku asi ani neměřil a fotku mi sice udělal zadarmo, ale tak blbou, že ji ani nikam nebudu dávat, je na ní jen flek, no a navíc jsem na ten ultrazvuk ani moc neviděla a když jo, bylo to vidět blbě. Ale možná je to i tím, že jsem tlustá a jde to blbě vidět - když mi dal tu fotku, byla tam v rohu nakreslený obrys tlusté paní s vykřičníkem, hmm, tak to jsem asi já 🙂

a u nás ten ultrazvuk taky bohužel není pravidlem, a to chodím k primáři nemocnice...

daiquiri
24. dub 2008

rezi, já na to včera úplně zapomněla a teď mám manžela v Jihlavě, tak se zkusím přemeřit sama, snad zase nezapomenu, dneska si jdu sednout s kamarádkou, tak to musím stihnout předtím. Jenže nemáme krejčovský metr, tak se budu muset přeměřit šňůrkou a pak to poměřit na pravítku 😀

fiallinka, to snad není možný!!!! To ti k tomu nic neřekl a ještě na tu fotku kreslí takový pitomosti????
A jestli si silnější nebo ne, to by nemělo mít na utz žádný vliv, nenech si zkazit náladu, hlavně, že jsou prckové
v pořádku! 😵

fiallinka
24. dub 2008

dai: no, on to tam nenakreslil, to vyhodil počítač sám 🙂, já si myslím, že tím opravdu nějak vyhodnocoval tu vrstvu, přes kterou musel proniknout 🙂, doktor byl milý, ale nebyl to ten můj nejmilejší ☹ ... to je ale jedno, rostou a to je hlavní.

juliet
24. dub 2008

ahojky holky 🙂
Fialinko, projasnění do 2,5 je Ok, mě v tom Zlíně taky nic neřekli, jen zapsali hodnoty a řekli, že je to v pořádku. Mě ten mlaďoch taky dělal ult. v úterý, chtěla jsem fotku a on mi vyjel jen 2 hlavičky .. tak taky pěkně blbé, do památníčku to dávat nebudu☹
A ta tlustá paní je tam vždycky, to je asi symbol těhotenské sondy.
Jinak jestli si dobře pamatuju, tak primář říkal na porodním kurzu, že se dělají ultrazvuku 12, 20 a 31 týdnu pravidelně a ostatní jsou navíc. Já byla ve 12, pak mi ho dělali, když jsem ležela s hematomem (14 týden), ve 20 a byla jsem předevčírem (24 tt) aby doktorka viděla, jestli jeden neroste na úkor druhého. A jeden je o týden větší, takže je to OK.
Dneska jsem si ale byla pro výsledky krve a mám nedostatek železa. Bývám dost unavená a to je prý tím. Tak musím kromě vitamínů, hořčíku navíc jíst ještě železo ... už to mám doma jako v lékárně 🙂

xenie131
24. dub 2008

ahojky holky

daiquiri: jj, nevím, co bych v tom špitále dělala, vůbec by mi to tam neutíkalo, krom toho mám děnsej strach a histerii z nemocnic, takže pokud to není nuné, nikdo mě tam neuvidí... zbláznila bych se, bylo by mi smutno a tak, až budou kluci na světě a budu s něma v nemocnici, tak to mi vadit nebude, ale takhle je to na draka..

rezinka: jj, minulej čtvrtek sem byla na ultrazvuku a kontrole a tam mi řekli, že se mi zkrátil čípek, že sem se jakoby začala otvírat zevnitř a že to není dobré, že to je tak na hospitalizaci, tak mě poslala za mym dr a ten řekl, že se to u dvojčat stává, ale že je to ještě v normě a když budu doma ležet a půjdu max na záchod něbo do vany a nezhorší se to a nebudu cítit potíže, tak že mě nechá doma, že se uvidíme ve středu na kontrole a včera sem tam byla a sme v pohodě, akorát máme dál ležet, at nemusíme ležet v porodce....

fiallinka
24. dub 2008

juliet: to je mladý Srovnalík, sice milý, ale... a chodilas na ty kursy do nemocnice? Jinak já pak pojedu na ten genetický do Zlína, prý pro jistotu 🙂.. a s tou paní jsi mně fakt uklidnila - já teda fakt mám hodně nadváhu, ale obrys tlusté paní jsem si vzala osobně... a dělali ti ho taky ve 12. týdnu přes břicho (hodně lidí říká, že spodem...)?

Já si říkám, že jsem si možná zvykla na moc velký luxus v tom Zlíně 🙂

rezinka
24. dub 2008

juliet tak pokud na porodnim kurzu mluvili o utz ve 12 a pak az ve 20 tydnu, tak to si jeste 5 tydnu pockam ☹ No, uvidim, co mi rekne v Po doktorka, ani se mi nechce verit, ze by mi 2 mesice nedelali utz. Clovek se necha tema prvnima castejsima ultrazvukama lehce zhyckat 🙂
juliet a ty jis nejake vitaminy? ve vetsine tech vitaminu pro tehulky jsou ty vitaminy vyvazene, tedy vc. zeleza ... ja beru Mamavit, ale jen ob den, tak snad to staci 😕 ?

fialinka to je bezva, ze je vsechno v poradku !! no a ze nemas idealni fotku, to je sice skoda, ale jak pisou holky, dulezite je, ze jsou prcci v poradku ! Ale taky mi je divny, ze ti k tomu vysetreni doktor nic nerekl ... 😖 Kazdopadne to prosviceni je urcite v poho, ja mela 8 mm a 10 mm, taky mi k tomu moc nerekl, jen ze je to OK. A to mi v tu chvili ke spokojenosti uplne stacilo 😵

xenie aha, tak to jsem nevedela, ze mas takovyhle problem, tak snad to bude dobry, hlavne, ze ti ted na kontrole potvrdil, ze je to dobry a ze opravdu do nemocnice nemusis. Tak se drz, at jedes do nemocnice az rodit 😉 😵 !!

daiq s tim merenim jsme na tom obdobne, ja doma taky nemela krejcovsky metr, takze prvni mereni probihalo s provazkem a ten jsem pak premerila na vysunovacim metru 😀 Ted uz jsem si od mamky jeden krejcovsky metr na dobu tehotenstvi pujcila, abych si uz mohla ten muj pupek merit pohodlne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru