Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
5. kvě 2008

Dobré ránko, kočičky a bříška.
xenie: ani mi nemluv, mě 31.12. pokousal kůň, dostala jsem 4 injekce vč. tetanovky, na 5 dní silná antibiotika a čtvrtý den rtg. A 22.1. jsem zjistila, že jsem těhu. Na to jsem 3.2. skončila se špiněním ve špitále, kde jsem se dozvěděla, že čekám dvojčátka a k oplodnění došlo asi 31.12. nebo 1.1. - šlak mě málem trefil. Na druhý pokus mě pustili až 22.2., načež sem okamžitě chytla kašel a rýmu jako ďas. Lila sem do sebe litry čaje, jitrocelový sirup a propolisové pastilky.
Takže já mám takové "poklidné" těhu 😀 A manža se mi diví, že se stresuju, jestli jsou mrňousové v pořádku, i když mi 10 doktorů řeklo, že jo a ještě sem si zaplatila ten NT screening+ v Brně...už se těším na středu, jedem na ten 3D.

rezi: neboj, kdyby to bylo něco nesnesitelného, letím k dr. hned. Ale poctivě jsem vypila litr brusinek, vytáhla košilku a je to o 100% lepší. Močák už necítím, takže ťuk ťuk, snad je to za mnou.

rezinka
5. kvě 2008

ta pani, od ktere jsem si vcera koupila ten kocarek, tak me ubezpecila, ze ty original tasky jsou "termo" a ze vubec nebylo potreba davat miminka v zime jeste do zavinovacky nebo neco podobneho, pry uplne stacily ty tasky a na ne decka a ten pripinaci nanoznik. Tak uvidime, snad to opravdu bude stacit.

tindro to mas fajn, ze uz se ti takhle shromazduji vecicky na prcky - a i ve vetsich velikostech. presne jak pises - to pak jako kdyz najdes. Ja mam spoustu vecicek na deti od segry na holcicku (te je uz 9 let) i kluka (tomu jsou 3), tak vsechno, z ceho prubezne vyrustaji, se segrou tridime a ty hezke zachovale vecicky mi vsechny schovava. To je taky super, kor ted, kdyz cekame rovnou 2 najednou, se mi bude hodit asi uplne vsechno 😅

fiallinka
5. kvě 2008

rezi: ty origoš tašky jsou fakt nějaké termo (teda na Hartana a Herkules bude podobný), já jsem se na ten fusak ptala právě proto, že se mi líbí inzerát (no, hlavně i cenově, že jo...) na kočár s neorigoš taškama a ty jsou míň teplé a byl by potřeba ten fusak - no ale fusaky se dělají i nastavitelné, a stejně ho budu muset později mít, takže ono je to vlastně jedno - v létě je děckám někdy prý až horko 🙂

juliet
5. kvě 2008

Kacajam, veliká gratulace 🙂🙂🙂

Rezi, my jsme se taky rozhodli pro Herqula, ale budeme kupovat nový (naši nám přispějí, tak už kvůli záruce a opravám do toho půjdeme). Ten červený je loňský model? Já jen, že jsem tu barvu v nikde neviděla. V obchodě měli modrý, béžový, zelený a oranžovo-khaki.

rezinka
5. kvě 2008

ty origos fusaky jsou dobre prave i v tom, ze se z nich da pozdeji vyndat ta pevna konstrukce (az bude mrnouskum kolem pul roku a uz si budou sedat) a pak to je vlastne jako mekky fusak. ale je fakt, ze kdyz je to termo, tak jim v tom na jare bude mozna zbytecne teplo ... ale to uz pak nejak vymyslim 🙂

juliet presne tak, tahle barva je lonska kolekce, strasne moc se mi libi, takovehle vesele barvy v te letosni kolekci nejsou. my jsme meli uz v Praze novy Herqules zamluveny (ten oranzovo-khaki), ten se mi teda taky moc libi, nasi taky naznacili, ze nam na nej prispeji, ale nakonec "vyhral" ten pouzity ze dvou duvodu - 1) tahle barevna kombinace se mi libi jeste vic, nez ta oranzovo-khaki a 2) samozrejme penize - to vis, ze jsem zvazovala, ze az se miminka narodi, tak za 2 mesice akorat skonci zaruka, ale na druhou stranu, i kdyby se na nem melo neco pokazit, tak oprava rozhodne nemuze stat vic, nez usetrenych 10 tis. 🙂

juliet
5. kvě 2008

mě se taky líbí ten oranžovo-khaki.
S tou opravou máš pravdu, ale já si zase říkám, že když ho pak prodám za 10 tis., tak mi to vyjde skoro na stejno.
No je to dilema 😀

rezinka
5. kvě 2008

to mas uplnou pravdu, tohle jsem si taky rikala. ale ted si zase rikam, ze ho mame za 10tis. a pak ho prodame treba za 5tis., tak to porad vyjde levneji. ale je fakt, ze tech 5 tis. ve finale uz takovy rozdil neni. ale u me hodne bodovala proste i ta barva, ja vzdycky chtela takovyhle vesely barvy na kocarku, na chlapecka a holcicku jsem mela vysneny hnedo-ruzovy (treba nejaky s pruhama, proste pekny sportacek), na holcicky pak ruzovo-sedy, tak ted mame cerveno-sedy a jsem naprosto spokojena 🙂

rezinka
5. kvě 2008

tak jsem nasla na netu jinou fotku toho naseho kocarku a ta uz mi nahrat sla, takze uz je v albicku :o)

juliet
5. kvě 2008

holky, to tak hrozně letí, jak vidím ty týdny přeskakovat přijde mi to to až neskutečné. Za chvilku budeme mít ty prcky u sebe a chytat je po stolech ... no to bude něco 😀
Mě se dneska v noci mimi přesunulo úplně nahoru k žebrům a ráno když jsem se podívala, tak tam byla úplně veliká boule .... to už fakt je vidět, že tam jsou a přišlo mi to až strašidelné, jako nějaký vetřelec co chce ze mě vylézt

rezinka
5. kvě 2008

juliet tak tos me pobavila s tim vetrelcem 😀 A to fakt je citit, jak ti tam "putuji"? Ze jednu chvili jsou nekde a za chvilku se prekuli treba na druhy bok nebo nekam vys... je to fakt hodne citit??
Jinak ze to leti, je fakt, ale ja se ted hrozne tesim, az miminka poprve ucitim a na to si asi jeste tak 2-3 tydny pockam (jsem v 17tt). Doktorka mi to taky popsala jako nejake simrani, tak jsem na to zvedava. A hlavne se uz nemuzu dockat dalsiho utz, ale ten je taky az za 3 tydny, uz jsem mimca nevidela 5 tydnu a dalsi 3 jeste neuvidim ☹

fiallinka
5. kvě 2008

já půjdu do použitého hlavně z důvodu počátečních investic... sice je pravda, že nový pak zas prodám, ale bude to až za nějakou dobu... ne, že bysme ho nezvládli koupit, zas tak špatně na tom nejsme, ale spíš pokukujem po větším autě, i když hodně ojeté, a to už je investice fakt velká, na kterou si hlavně nechceme brát žádnou půjčku, protože nevím, jak bysme to splatili, až budu na mateřské ... ale je pravda, že náhradní díly se na ty kočárky dají koupit, tak snad kdyby se to nějak úplně hrozně pokazilo, tak se to zvládne...

juliet
5. kvě 2008

Rezi, když "vyjede" nahoru k těm žebrům, tak jsem cítila tvrdší bouli a i manžel to už cítil. A dneska to už bylo tak veliké, že to bylo vidět, fakt mi tam vyrost pahorek. A když jsem tam položila ruku, tak bylo cítit jak to postupně měkne ... posunul se zase níž.
Neboj, to uteče jak voda 😉

Já jsem ráda, že auto nemusíme řešit. Máme k dispozici tchánův kombik, takže na převoz kočárku v pohodě.

Holky, já se loučím, už nemůžu sedět, žebra a podbříšek bolí. Tak zase zítra, papa

rezinka
5. kvě 2008

tak holky slava, prave jsem si volala doktorce pro vysledky z krve z odberu z min. tydne (vysledky genetiky) a nastesti mame vsechno v poradku, takze nas doktorka nepozene na plodovku, huraaaa, hrozne se mi ulevilo 😵 !

xenie131
5. kvě 2008

ahojky holky, vy ste se rozepsali, jaksi nestíhám 😀

daniellka: jj, letí to letí, i když se mi to zdá nekonečny, jakoby se zastavil čas.... ale strašně se těším..

rezinka: ahojky, gratuluju k výsledkům, to je moooc príma, že máte vše ok. To vozidlo, já tak nazvala náš kočárek, přímo vládní vozidlo a naše nové velké auti je vládní vozidlo na delší tratě 😀 kočárek je hezkej a ta cena je super, dobře jsi udělala 😉

fiallinka: tak to tě plně chápu, investic je plno, kord ted na začátku. Já musela prodat moje malé auti a koupili sme velké, sic ojete, ale když ž tak už něco co stojí za to, ale i tak si přítel musel vzít půjčku... auti je v albu. s kočárkem do něj jen najedu a nemusím s ním víc dělat.

juliet: tak to přesně znám, kluci sou halvama dolů, ale když protahujou nohy, tak je to řádně znát, už to někdy i bolí, hold místo dochází, kolikrát mám bouli pod prsy, jak mají nožičky, tak do ni štouchnu prstem, tak uhen, ak uhnu já, tak se tam zas objeví a tak se kolkrát jakoby kopeme, je to sranda.

helisek: no téééda, tomu říkám pohodové a klidné těhu 😵 klobouk dolů. Ale neboj, prcci budou a sou v pohodě, to už by se projevilo. Ted sem tu měla PA a říkala, hlavně být v klidu a vyrovnaná, že prostě ze všeho nehvíc dělá psychika 😉

xenie131
5. kvě 2008

nic, zase se rozloučím, du si ohřát obídek a pak zalehnu, zatím papa

bzunda
5. kvě 2008

Ahoj těhulky, náhodou jsem k vám nakoukla, super téma! Naše holky dnes mají půl roku, ale když vás tu čtu, úplně se mi zastesklo, že to těhu tak rychle uteklo 😒 Pořádně si užívejte každý den těhulkování a všem přeju hlavně zdravé mimísky a žádné problémy! Dvojčátka jsou super, tak se těšte 😵

Jinak my jsme v zimě používali vložné tašky a do nich fusaky z beránka, holkám bylo krásně teploučko, i když jsme je moc neoblíkali, na domácí oblečení jsme dali jenom lehkou kombinézku a šup do fusaku, takže na vycházku jsme byli oblečení dřív, než teď když už nemáme fusak 😅

rezinka
5. kvě 2008

ahoj bzundo, jsem dneska ze vseho nejak nameko a kdyz jsem si prohlidla tvoje fotky, tak to uz neslo - pekne jsem si tu pobrecela 😅 Holcicky jsou naaaadherne, ty se vam teda opravdu povedly 🙂 !!! Prijde mi, ze na me prisel nejaky novy naval hormonu stesti 😵 A prave jak jeste kazdy pise, ze si mame to tehulkovani uzit, tak to se snazim na maximum, kazdicky den premyslim, jak uz asi vyrostly, jak jsou tam schouleny, jak je za chvili uz ucitim ... no je to opravdu strasne krasny obdobi!

Tak hodne stesticka a zdravicka vasim holcickam a samozrejme i tobe a tatuldovi 🙂 !!

bzunda
5. kvě 2008

Ahoj Rezinko, těhulkování je opravdu krásné a patří k tomu i to poplakávání - pamatuju si, že jsem jednou dorazila z nákupu a zjistila jsem, že mám doma kabátky se žirafkama úplně stejný, jako ty právě koupený dupačky, a tak mě to dojalo, že se mi manžel smál, že obrečím každou blbost a bavil tím pak kolegy v práci 😅 Když člověk pláče jenom štěstím, tak je to fajn 😉 a máš krásný heslo 😉 🙂

helisek84
5. kvě 2008

hooooj holky, tak jsem zpět. Předporodní kurz a lekce kojení byl opět poučný, fakt jsem ráda, že tam jezdím. Teda už jednou a to až...za 3 týdny? No to už nedosáhnu přes pupek na volant:o) Dělám si srandu.
Piškotům se taky přednášky líbí, celou ji děrovali moje břicho zevnitř, raubíři malí.

xenie: dr. taky říkali, že všechno už by se projevilo. Ale i tak jsem nervozní při každé kontrole. Ještě se dvakrát vyspíme a Brnoooo volá.

rezinka
5. kvě 2008

Bzundo tak to je uplne ukazkovy priklad pro tehulku naprosto dostatecneho duvodu k tomu, aby se rozbrecela 😅 Oblecky, obrazky miminek, narozeni miminka ve filmu ... to se mnou vsechno taky vzdycky zamava. Ale nejen to, ted mi staci fakt malo, jednou jsem se rozbrecela i u Simpsonu 😀 No jo, holt poblaznenym hormonum neporucime 🙂
a bzundo, muzu se zeptat, v kolikatem tydnu jsi rodila? a jak - prirozene nebo byl nutny cisar ?

rezinka
5. kvě 2008

Helisku a na tyhle kurzy se standardne chodi uz takhle brzo ?? a fakt myslis, ze k necemu jsou? Ja si zatim ani neumim predstavit, co se tam vsechno probira ... no, ja hlavne jeste ani nevim, jestli me vezmou v te porodnici, kam chci (do Usti nad Labem), tam se chystam kazdym dnem zavolat a az teprve kdyz mi potvrdi, ze je to mozne, tak se zacnu zajimat, jake predporodni kurzy tam maji ...

helisek84
5. kvě 2008

rezi, já si tam volala, vrchní sestra se mě zeptala, kdy mám termín. Tak jsem jí ho řekla, ale řekla jsem jí, že čekám dvojčátka. No a ona mě zařadila už do tohoto kurzu - tedy končí 28. května. Řekla mi, že mě nebude tahat někde ve vedrech s břichem a že je možné, že červnový kurz bych nestihla, že u dvojmamin nejde s ničím počítat, spíš s tím, že to strávíme ve špitále. Takže tak.
První kurz byl o porodu, o dýchání, o komplikacích, o průběhu, provedli nás sálem, novorozeneckým odd. atd. A tento druhý byl o kojení, jak jsem psala. Probírá se tam prostě uplně všechno, můžeš si projít prostory, kde strávíš první dny s mimčama, zeptat se na co chceš. Osobně bych to teda všem doporučila.
Tady je to ok, nemusíme se k porodu registrovat:o) Prostě přijedem.

marrha
5. kvě 2008

Ahoj holky..

dlouho jsem tu nebyla..už nějak neníí čas..mně už to běhá po 4,sedí..krista už se začíná stavět..takže období klidu je pryč...pořád od někud je lovím 😀 😀 a sotva někam jdu,mám je v patách...

Něco jsme se snažila dočítat....krásně rostete 😵 😵

Daiq..koukala jsem,že už víš,že budeš mít holčičku a chlapečka....moc gratuluju 😵 😵

a všem novým dvojtěhulím...moc moc gratuluju 😵 😵 😵

kacajam
5. kvě 2008

Holky, moc děkuji za gratulace. Až bude po 1. ultrazvuku, budeme klidnější. Doufám, že fazolky se zahnízdily na správném místě a nebudou žádné komplikace. Chci se zeptat - pobolívalo vás na úplném začátku těhotenství v podbřišku? Mě občas pobolívá, i když proležim celý den... Ale dá se to vydržet (menstruační křeče jsou horší).

xenie131
5. kvě 2008

ahojky holky.

kacajam: jj, já měla bolesti skoro jako bych měla MS, trvalo to celekm dlouho ty bolesti, ale pak z ničeho nic zmizely 😉 ležení nepomůže, tělo se prostě přizpůsobuje změnám

helisek84
5. kvě 2008

kacajam: jj, asi měsíc mě to bolelo..

nesnáším mokré silnice, grrrrr. sem letěla jako blázen ke koním, protože mi volal kamarád, že ta naše fuchtle zdrhla z ohrady a nechce se nechat chytit. Tak tam jedu, přijedu tam a oba koně už ve stáji. On na mě, že zítra zůstane doma, žádná ohrada. Svému koni by tohle nikdy neudělal, tak sem mu to řekla. No naštvala sem se pěkně, kůň si pamatuje cca 3 minuty co provedl, takže zítra by nevěděla, proč nesmí do ohrady a musí být zavřená. A jak jsem jela domů, tak sem telefonovala za jízdy samozřejmě a málem sem nevybrala zatáčku, mi to na té mokré silnici podklouzlo a ještě nejsem s tím novým autem sžitá, tak to stálo za to.

Jdu se osprchovat nebo se zcvoknu.

kacajam
5. kvě 2008

X: a tys otěhotněla přirozeně, nebo po IVF?

xenie131
5. kvě 2008

dneska u nás byla PA, moooc príma paní. Kecali sme vě hodiny skoro, uteklo to jak voda, nevěřila sem očím, když sem koukla na hodiny.
Probrali sme pro a proti přirozenyho porodu a císaře a u císaře celkovou a lokální narkozu, pak jk to chodí po pordou, ž se nemám nechat od sestřiček odbyt, že jedna bude hold nevrlá ajiná zas milá, nemám se jich bát, a kdybych chtěla, že jí mám zavolat a ukáže nám kojení přímo v porodce, pokud nebudou kuci inkubátoru, toho se prý taky nemám bát, že dneska už vyiplou a dopečou snad jakykoli mimčo. Skontrolovali sme tašku do porodky, ukázala mi polohy jak držet správně mimčo první dny, taky sme prodisutovali ty bílkoviny a ten čípek,... no tak nějak sme proletěli všechno, bylo to moc príma. Hlásit do porodky se taky nemusíme, prostě tam dorazíme, te už jen závisí jak na tom budem, jestli nás nechají na přirozenej porod, nebo císař, záleží co moje tělo a jak na tom budou kluci. Tak sem se trocha víc zase uklidnila a něco dověděla... ted nezbývá, než čekat a užívat si poslední chvíle klidu, říkali mi, že psychika děla strašně moc, že mám být v pohodě a nenechat se odbýt, když se mi něco nebude zdát...
Jak tady čtu o tom vašem brečení, tak o tom sme se taky bavili, že se rzbrečím snad skoro u všeho dojemnyho v telce a ona mi řekla, že to je normálka, že pokud mám ted takovy stavy, že po porodu to bude jednu dobu ještě horší, kdy budu brečet u všeho, tak mě faaaakt potěšila teda 😅

helisek84
5. kvě 2008

xenie, to je super. je to fajn, když si můžeš takhle promluvit s odborníkem, že jo? já jsem tak nadšená z těch kurzů vždycky, o něco klidnější. Zítra budu nervozní jako prase ale a ve středu se asi po... strachy.

xenie131
5. kvě 2008

kacajam: jak říká můj dr, máme jednovaječny dvojčátka,a tak jim dr říká posteláčci. Vznikli přirozeně, třetí měsíc snaření, může za to manželova vícemocná spermie, jak sem se později dověděla 😀 ale radost sme měli velkou, když sme rozdýchali první šok 😵

helisek: opatrně probůh, taky se s novým velkým vysokým autem zžívám, nezdá se, ale jedu rychleji než myslím a mám pak taky problém se zatáčkama a dupu na brzdu, MP se s ním taky teprve zžívá, strašně to klame to auto, ale jinak je to super auti. Bála sem se takovyho velkyho aut, ale zvyká se na něj fakt dobře 😉 Tak příště opatrněji, i kvůli prckům. Hezký zbytek večera.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru