Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
14. kvě 2008

xenie: taky jsem to už četla - ale ani bych se nedivila, kdyby zítra vyšel článek - toužíte po šťastném manželství? Pořiďte si děti....

jinak ještě k ohhs - šance, že ho při stimulaci budeš mít, je cca 2% holek, takže jde vidět, že to fakt signalizuje, pokud je to v té pozdější fázi, často těhotenství 🙂, podle toho, kolik nás tu je...

pikolka1
14. kvě 2008

Dobré ránko,mě moje primářka říkala,že kdo prodělá OHSS,tak dobře těhotní.. A to jsem uvažovala o zavedení 3 embryí,ještě že jsem to neudělala,už takhle si zvykám na pocit,že přijdou dvojčátka.Vždycky jsem je chtěla,ale když to přišlo,tak mě to hodně vyděsilo!! Měla jsem kompletní novou výbavu pro 1 mimi,takže kočárek,vajíčko jsem prodala sousedce,která rodí 2 měsíce předemnou.Ted mám plno věcí pro jedno mimi,postýlku a už jsme koupili 2 vajíčka od Jané.Už zbývá jen druhá postýlka,kočár a 2 komody a možná ještě pár dupaček..

fiallinka
14. kvě 2008

pikolka: tak to jsi dobře vybavená 🙂, já nemám vůbec nic, ale baví mne to prohlížet a už se na to nakupování docela těším ... ale dvojčata mne v životě nenapadly... ale ani ty 3 embrouši ne.

skarbek
14. kvě 2008

Ahoj holky

včera byli na výstavě pak běhali po městě,večer jsem byla úplně kantare,ale před usnutím jsem měla pocit,že mi v břiše chodí myška...nebo spíš dvě 😀 tož nevím či to už je ono.Čekám netrpělivě,a tak nevím jestli to nebyla náhodou sugesce. 😅

rezi: byli včera kuknout i na kočáry a prodavačka doporučila herqula,ale nezdají se nám ty kola... nejsou nafukovací 😨 nebyla schopna nám k tomu nic říct,nevíš něco ty,když ho máte? Jo a ty fota jistě dodám,jen musím udělat čas.Mám teďko napilno,zařizuju oslavu pro naše,slaví 50-tiny.Pak snad bude volněji.

fial: jsem na tom stějně jako ty,nemám ani zblo,ale včera při prohlíženi těch pidi věciček jsem byla úplně dojatá 😅 a tak mi docvaklo zas o trochu víc,že mám v sobě mimiňáky!Nevím zda to máte taky tak,ale já tomu prostě pořád nějak nemůžu uvěřit.... je to zázrak!! Jo pozdrav Jul ve špitále a že držím pěsti!!!

Jdu se chystat,venku opět nádherný den,ještě dnes do práce na seminář a pak s kámoškama na jus,už se těšííí!Taky mějte pěkný,prosluněný den a večer ještě zaskočím,muž jde na hokey,tak sama samička.Čao

fiallinka
14. kvě 2008

skarbek: taky tomu nevěřím a těším se, až budou kopat, ať o nich trošku vím 🙂 - jo, jak dlouho plánuješ být v práci, vidím, že tam ještě chodíš..., já taky a chci vydržet do 24. týdne, kdyby mi bylo dobře - jestli nebude, tak samozřejmě nic nehrotím...

herkula si dost lidí docela chválí - mně se líbí Hartan, působí o dost větší, ale rozteč kol má stejnou, spíš větší ten "vrch", ale přední kola taky nemá nafukovací, jsou to takové menší dvojkolečka, ale plně otočné, takže to umožňuje výbornou manipulaci do zatáček atd., a to by asi s nafukovákama nešlo...

rezinka
14. kvě 2008

juliet tak to je mi taky moc lito, ze musis do nemocnice ☹ tak snad te tam nebudou trapit moc dlouho a jeste te pusti domu. nebo myslis, ze uz si te tam nechaji do porodu ??? 😕

skarbek ty kola nam v prodejne u Herqula prave hodne chvalili, ze jsou takovy mohutny, maji dobrou stabilitu, nehrozi, ze spuchri nebo se ti nekde propichnou a krasne se s tim najizdi na schody apod. , takze to me docela nadchlo, ač jsem taky vzdycky chtela nafukovaci. a v porovnani s tim Hartanem - me se ten hartan taky moc libil, ale kdyz jsem si ho pak vyzkousela v prodejne, tak mi prisel strasne veliky, robustni a tenhle pocit s Herqulem nemam, ten mi prijde takovy proste akorat, jak kocarek a pul a ne dva kocarky vedle sebe 🙂

jinak vybavicku taky jeste nemam, pockam do 20 tt na utz a pak vyrazim na velke nakupy, uz se na to taky hrozne tesim 😵

tak pro dnesek se loucim, odevzdavam notebook znamemu, musi nam v nem neco porychtovat. ale vecer uz zase budu na prijmu, tak snad vas budu stihat docist 🙂 Tak pa a krasny slunecny den 😎 !

daiquiri
14. kvě 2008

Ahoj holky...
Juliet, to ti teda vůbec nezávidím, přeci jen doma je doma, ale zase je lepší, když budeš pod dohledem, než aby se něco stalo...

My dneska byli na kontrole, pan doktor mě chválil, že u mě těhotenství probíhá bez komplikací. Ale prý teď nastává rizikové období od 24-28tt, prý nejvíc roste bříško a přibývá hodně plodový vody. Takže mám odpočívat, hlavně neuklízet a co mě překvapilo, vynechat žehlení, prý se to nezdá, ale je to jedna z nejnamáhavějších činností. Taky nemám chodit nikam sama, motá se mi hlava a hlavně neprolízat nákupní centra 😢 Takže nejspíš budu trčet doma a můžu jen na krátký procházky. Ale je to kvůli miminkám, aby se v bříšku udržely co nejdýl, tak
se nedá nic dělat.

A byly jste taky na měření pánve? Mám si na to dojít, prý jsem úzká, podle toho bysme věděli jestli budu rodit císařem.

fiallinka
14. kvě 2008

dai: tak to jsou dobré zprávy 🙂, a s tím žehlením se mi to moc líbí... pánev mi doktor měřil hned na začátku takovým spešl metříkem, ale správně se má změřit nebo přeměřit ještě před porodem, protože ona se těhotenstvím roztahuje, a u někoho dost...

daiquiri
14. kvě 2008

Mně to překvapilo, neřekla bych, že je to namáhavý a prý ještě pletení. Zatěžuje to krevní oběh 😝
fiallinka, řekni to doma manželovi a uvidíš tu reakci 😀

Taky jsem se ptala jak mě ta holčička trápí a bolí do žeber, prý to je normální - holt to musím vydržet,
tělo není přizpůsobený na dvě děti 😖

holky, nemáte někde fotky dětských pokojíků? Chceme tam nalepit takový ty bordury, ale nevím do jaký výšky.

skarbek
14. kvě 2008

daiq: tak to je supr!Jen ať to vydrží!To by mně nenapadlo,že zakáže žehlení 😕 je pravda,že žehlím po troškách a v sedě-to jsem někde vyčetla,ale nevím či mi to jde tak pomalu proto,že mě to unaví a nebo proto,že to strašně nesnášíííííííím! 😅 O měření pánve jsem taky četla,že by mělo být základní vyšetření při 1.gyn.vyš. v těhu,ale nedělali to ani mně,ani mé švagrové a ostatním kámoškám.Tak nevím,neporadím... 😖 Možná,že posílají jen určitě pac.,jsi asi dost drobná,ne..?

rezi: herqul vypadá bytelně a stabilně,to je fakt.Kola dle mě lepší nafukovací páč ty jsou sice pevná a asi nespuchří,ale když jedeš terénem,myslím tím nezpevněné polní cesty,kamení atd.,tak nafukovací si podhustíš a v poho jedeš,ale u těch,co má,po těch kamenech nevím,nevím... bude odskakovat celý kočár... 😨

fial: do práce už nechodím 3,5 měsíce,jdu jen na seminář,musíme sbírat body kvůli registraci sester.Uvažovala jsem o návratu po KET,ale při zjištěni vícečet.těhu jsem nedostala ani na výběr,rovnou zůstat doma.A jsem ráda,protože odd.,na kterém jsem pracovala by bylo pro mně přílíš náročné a pro miminka nijak zdravé ☹ ,tož tak.A ty zvládáš práci v poho,jo?Co děláš?

daiquiri
14. kvě 2008

Já žehlím klasicky ve stoje u prkna, ale nepřipadám si pak ani nějak unavená, ale co se dá dělat, ještě, že je manžel šikula 😀 Jsem drobná, měřím 163 cm, sice když jsem dneska řekla váhu 61kg, což je skoro 14 kg navíc od začátku, tak sestřička úplně zírala, ale pak mi řekla, že je vidět, že to mám jenom v břiše 😀

fiallinka
14. kvě 2008

dai, skarbek: já žehlení tak nesnáším, že jsem to doma docela dovedla k dokonalosti a nežehlím už ani tak skoro nic kromě pár košilí, no a semtam něco k tomu, ale vytáhnu tu žehličku tak 1x za dva týdny max.. ono když se ty věci dobře pověsí a poskládají, tak to jde 🙂

skarbek: no, pracuju v kanclu, jsem právník 🙂

petronelie
14. kvě 2008

Ahoj holky,nečekám dvojčata,dokonce ani jedno...jen mám vzkaz pro daiquiri***Verunko,neboj se přibírání,moje máme byla lunt jako ty a celé to nechala v porodnici.Domů přišla sice obtěžkaná dvěma miminama,ale v úzkých šatičkách převázaných pásečkem.Ten obraz mám před očima dodnes 😀 Hlavně ti to moc sluší 😀 Papa.

petronelie
14. kvě 2008

Jo,myslím tím,že byla jako lunt před těhu, s bráchama nabrala obr břicho....poslední měsíc už ani nemohla chodit...a vidíš, celý to tam nechala.A to měli oni dva dohromady 7 kilo 😀 A taky je hubená a rodila úplně normálně,v pohodě....a to ji vyhrožovali císařem. 😀

meleri
14. kvě 2008

ahojte holky

tak se priznam ze to pribirani a porod mi taky delaji starosti, ale snad to vsechno dobre dopadne.

Fiallinko, ty jsi pravnik, tak to je sranda, muj muz je taky pravnik, je to tezka prace, ale hrozne ho to bavi..

fiallinka
14. kvě 2008

meleri: ono hodně záleží, co děláš, protože je to dost široký pojem - ale mně to taky moc baví, ale ještě nedávno jsem dělala jinou práci a byla jsem z toho na umření...

fiallinka
14. kvě 2008

holky, tak už mám dohodnutý a zamluvený kočárek, je to ten Hartan, dám ho do alba, pokud se podaří

xenie131
15. kvě 2008

ahojky těhulky a maminky, jdu vás jen pozdravit, úterní kontrola a kremace mě zničili, včera sem skoro celej den rospala a dneska sem teprv taky ted vstala, musím se dát do kupy, dodělat oběd a trocha to tu pohonit.

meleri: dobře to dopadne, ještě bud v klidu, máte spoooustu času na tohle ještě 😉 s váhou si nic nedělej, to neovlivníž, PA říkala, že někdo přibere 25kg, jinej 4kg, je to na tělu a po porodu a tím stresem kolem miminek pak to zase sletí dolů, ničeho se neboj, hlavně abyste byli v pohodě a klidu a mimča rostly jak mají 😉 a porod... tak nad tím už sem taky zlomila hůl, byla sem z toho streslá, tak sem to vzdala, že si o tom promluvím s dr a tajně doufám, že se to samo před porodem rozhodne... i když zatím převládá v případě císaře celková narkoza...

fiallinka: tak to je super, gratuluju ke kočárku, máš od někoho nebo z obchodu?

tak žehlení mám taky zakázany, prej to teplo z žehličky, ty pohyby, stání a to všechno není moc dobry a hodně to organismus vyčerpává, ale stejně sem tam něco v cedě vyžehlím, když něco odchytnu, jinak mamka žehlí, hlídají mě jak strážci, nic nesmím skoro,... trocha mě to štve, ale na druhou stranu je chápu, maj strach o mě a o prcky, strašně se na ně těší..

fiallinka
15. kvě 2008

xenie: mám ho přes internet, po jedněch dvojčatech, a s neorigoš taškama jen za 7500,- Kč - je v Brně, byla mi ho obhlédnout ségra s přítelem a prý je fakt pěkný a funkční, tak snad to nebude špatný nákup 🙂. Dali jsme jim zálohu, ať vědí, že máme vážný zájem, a na Vsetín ho dovezeme až v 21. týdnu (to jede ségra domů autem), to jednak už bude po ultrazvuku a taky už tak není tak brzo - kdyby se něco podělalo, tak jsme domluveni, že to ještě můžeme odříct...

s tím žehlením jsem to včera říkala, a že ho to klidně naučím už teď, ale moc se netvářil - no tak jsem drahouškovi aspoň doporučila, ať nenosí košile a omezí se na trička, ty se žehlit moc nemusí...

rezinka
15. kvě 2008

tim zehlenim mi to rikala doktorka hned pri 1. kontrole u ni, kdyz jsem presla k ni uz z toho centra, coz bylo v 8tt. taky jsem nechapala, ale pry ten rotační pohyb do stran proste neni dobry. ja teda taky zehlim vsede (ale to proto, ze jsem nemela normalni zehlici prkno, ale jen stare prkno bez nohou 😀 , ale to mi prijde jeste horsi, nez ve stoje, no a zrovna vcera jsme konecne koupili normalni zehlici prkno, tak jsem jasala a ted si prectu, ze ve stoje se nema zehlit uz vubec. tak nevim, jak to budu delat ... moje segra taky skoro nic nezehli, rika presne to, co fialinka - ze kdyz se to dobre povesi a dobre slozi, tak se nemusi zehlit v podstate skoro nic ... ale me to stejne neda a zehlim (zatim) 😖

no a k te panvi - me doktorka pri 1. navsteve panev merila, ale pri dalsi uz ne, to uz jenom pohmatem velikost delohy, tak nevim ... 😕

fiallinka
15. kvě 2008

rezi: ono je hlavně důležité to přeměření před porodem..
a s tím žehlením - ono prostě záleží na povaze, jestli jsi žehlící typ, jestli jo, tak se nikdy nespokojíš s mírně pokrčenýma věcma... ale taky je pravda, že vyhledávám materiály, které se žehlit nemusí, ale to víš - taky mne to někdy nemine...

rezinka
15. kvě 2008

fialinka a jakou ma ten vas vybrany hartan barevnou kombinaci ??

skarbek - ten herqules je odpruzeny, sice neni "houpaci", ale písty na odpružení má, takze je prave hodne doporucovany i do terenu. ale ja stejne nepredpokladam, ze s nim budu nekde brázdit polňačky 🙂 , budu jezdit v podstate jenom ve meste nebo v parku a i tam jsou cesticky docela upravene (bud pisecne nebo udusana hladka hlina) ...
ale stejne je to s tema dvojkocarkama nespra, co? na jedno miminko maji asi milion druhu nadhernych kocarku a na dvojcatka jenom zlomek a kdyz zohlednime co nejvic pozadavku, ktere na ten kocarek mame (vetsinou otocna kolecka, hmotnost apod.), tak si vsimnete, ze tu absolutne prevlada prave Hartan a nebo tu mame asi 2 nebo 3 ten Herqules. Takze v podstate se to tu toci vice-mene jenom kolem 2 znacek. Vyrobci by se nad sebou meli zamyslet - vzdyt kdyby vymysleli nejaky dvojkocarek, ktery ma super design a je jeste absolutne funkcne dobre vybaveny, tak by po nem sahnula kazda dvojmamimka ... !

rezinka
15. kvě 2008

fialinko no ja uz hodne dlouho pri nakupu obleceni koukam na to, jak je to mackave, i manzela "nutim" pri koupi kosile, at je bud krepova (ty jsou na leto super a nezehli se vubec) nebo kdyz je to vylozene slusnacka, tak at je to ta easy iron. Sice je drazsi, ale zehli se fakt strasne snadno. Ale jak pises - nekdy se tomu nevyhnu a taky je fakt, ze ja nemam rada temer zadny zahyb, jsem na to skoro ulitla, takze pomalu i vsechna tricka vesim na raminko, aby nemely ty zahyby po slozeni. Ale myslim, ze me to s miminkama hoooodne rychle prejde 😀

meleri
15. kvě 2008

Ahoj holky,

Xenie, mě právě ze všeho nejvíc děsí ten císařský řez, který ti dělají při vědomí snad, to je hrozné! Já bych moc moc chtěla rodit normálně, ale nevím jak to u těch dvojčátek chodí..
Jinak s váhou jsem na tom furt stejně, akorát ty prsa mám fakt velké, a ani břicho nemám tak nevím no....
Ale je fakt, že asi to má každý jiné a tak se asi nechám překvapit.

Fialinko,
manžel dělá s jeho mátí, a ta dělá všechno, kriminální, sociální, rodinné, pracovní, a hlavně rozvody..a manžel dělá tak nějak z každého trochu, teprve se zaučuje, je tam 3 roky. Ale je to fuška. Ale za tu dobu co tam je tak se z něho stal úplný vorkoholik, je tam celé dny... 🙂

fiallinka
15. kvě 2008

meleri: no, ono se to, hlavně u advokátů, občas stává, ten workoholismus - ale snad ho to s mimčama aspoň trošku přejde..., ono většinou je nakonec ten jeho čas pro ženskou důležitější než peníze, které nosí... ty, a když jste ve Francii, manžel je Čech?

rezi: tak to mně záhyby nevadí 🙂.. a kočárek - máš pravdu, nakonec stejně zbydou ty nejdražší 🙂, ta naše barevná kombinace je černá - oranžová - béžová, fotku mám, ale fakt mi ji nejde tu dát (známá hláška - prý to není jpg...). Kdyby bylo na mně, tak chci takovou kombinaci ze základem do hněda, nejlíp s oranžovou, no ale to bych chtěla po kočárku z druhé ruky moc. Takhle mi bude stačit, když se nerozsype 🙂

meleri: já jsem přibrala zatím kilo a půl, a to až za poslední dva týdny, a hodně lidí to má podobně...

rezi: jak jsi na tom s váhou ty?

xenie131
15. kvě 2008

fiallinka: tak to máte super s tím kočárkem, to je určo super kup, to se neboj. to budou mimísci nadšení 😉

meleri: tak jak sem tady psala, u dvojčat, pokud mají dobrou váhu (to z důvodu, že normální porod je pro ně hrozně vyčerpávající) a sou natočeni hlavičkama dolů, je možnost spontáního porodu. Nám dr říkal, že 70% vychází císař a 30% přirozeně.My sme natočeni hlavičkama dolů a kluci mají kolem dvou kil tak uvidíme, co nám dr řekne ve středu, ale on stejně dycky mlží a říká, že se to rozhodne až to přijde. S tou narkozou, to sem tu taky řešila, páč sem v pasti. Při té lokální do páteře sice všechno vidíš a hlavně vidíš prcky, když je vyndají, lae pak trocha dýl trvá než se tělo začne probouzet a prý je to i nepříjemny, já se zatím přikláním k celkové narkoze, sice kluky hned neuvidím, ale pak je člověk čilejší a mhlavně se v rámci možností může hned hýbat. Po porodu s něma bude tatínek, tak snad by mi to odpustili, že sem je hned neviděla... uvidíme, jak se rozhodne až to přijde,říkám, ted být tebou, tak na to nemyslím a užívám si těhu, rychle to uteče a na nervy budeš mít ještě kupu času, to si piš 😉 😀

rezinka
15. kvě 2008

fialinko ta barevna kombinaci zni dobre, ja jsem na oranzovou taky ulitla, kdybysme nemeli tenhle kocarek z druhe ruky, tak uz jsme meli zamluveny oranzovo-khaki 🙂
s vahou jsem to mela tak, ze jsem prvni 3 mesice skoro nepribrala, asi jen 1,5 kg, ale to fakt az spis na konci toho 3. mesice. ted jsem v 18 tt a ma nahore 5 kg 🙂

meleri
15. kvě 2008

Xenie, tak co píšeš o těch procentech, tak to je blbé.... ☹ já jsem si tak nějak představovala normální porod....já mám spíš špatné zkušenosti s narkozou, většinou mě to vyřadí na celý den a někdy i bliju..tak proto mě to štve, že bych se tomu chtěla vyhnout...je to hnus ty operace, a chudák děti, matka jim pak leží někde jak mrtvola...no nevidím v tom žádnou výhodu..ale máš pravdu, kdo ví, třeba se poštěstí..taky ti přeju aby ti to vyšlo a mohla si rodit normálně! 🙂

Fialinko,

ne je francouz. No právě, že to zatím tak moc peněz není! :(( No já nevím, on mi pořád říká, že za pár let to bude ještě horší, to pak půjde jeho máti do penze a on bude muset makat i o víkendech, fakt drsné...tak jsem mu říkala, že by pak mohl dělat s jiným advokátem nebo advokátkou, tak říkal, že asi jo...no my máme celkem fajn vztah, ale všichni ti jejich známí advokáti jsou sami jak kůl v plotě, že prý to ten partner nevydrží kolikrát, když musí furt ustupovat práci...já doufám, že to všechno zvládnem! 🙂

xenie131
15. kvě 2008

meleri: v klidu, těma procentama bych se moc neřídila, každej případ je jinej, a jak říkám, pokud budu mimča dobře uloženy a budou dist silní a nebudu problémy, tak si myslím, že vás nechají rodit normálně. ono má hold každy svoje pro a proti no.. ale jak říkám, ted na to nemysli a užívej si to 😉

meleri
15. kvě 2008

🙂 Xenie,

dík! Snad to dobře dopadne..ono se taky ještě může stát, že bude jen jedno! No snad se to nestane...zítra uvidím..snad mi udělá i ten ultrazvuk.
ahoj!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru