Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sweethy
11. bře 2010

Ahoj holky, všechny co stíháte přispívat vážně obdivuju. Já se nemám čas ani pořádně najíst a dojít si na záchod, pořád doufám, že se to zlepší, ale zatím nic, tak to chce asi větší trpělivost. Ale dočítat se snažím všechno, tak ráda bych se zapojila, ale to bohužel nehrozí. Chjoooooooo 😒

zuzka72
11. bře 2010

Holky nevím, jestli jsem to tady psala, ale vše se přenáší na dítě. Pokud jste nervózní, tak to dítě to vycítí a je ubrečené, neklidné atd. Takže bycha na to, je to vědecky dokázané, takže se snažte být v pohodě i když to někdy jde třeba těžko. 😖

hanula83
11. bře 2010

Lito, tak jestli máš na mysli nějaké koláčky nebo bramboráčky pochybného charakteru, tak takové jsem s v těhotenství opravdu nejedla 🙂)... Ale já myslím, že taky záleží, jak si ta miminka "naučíš". Třeba tady od nás z dědiny jedna paní má o 2 měsíce staršího chlapce než jsou naše holky. A oni sotva kvíknul nebo kýchnul nebo zakašlal, tak k němu letěli a brali, chovali... na takový komfort se lehce zvyká 😉. Dopadlo to tak, že jim celou noc i den ječí jak na lesu a nezabírá ani to, že ho celou dobu nosí a snaží se uspat... U nás, když slyším nějaké prapodivné zvuky z postýlky, tak se tam letím podívat, ale hned je neberu, když vidím, že jen kucknou nebo kýchnou nebo prostě jen povídají nebo mrčí, ale tak spíš jen že se nudí... Do náruče beru, jakmile začne opravdový řev, do té doby uklidňuju v postýlce... A samozřejmě že je chovám, ale když třeba jedna spí a druhá je vzhůru, tak si ji pochovám... Jooo a taky je strašlivě pořád pusinkuju a oňuchávám, já bych je totiž nejraděj samou láskou snědla 🙂... a to mi asi potvrdí všechny mamči...

kocule
11. bře 2010

Hani, u nás je to to samé. 😀 😀 😀 Praktikujeme stejný přístup. 😀 😀 😀

Sweethy, já ze začátku taky nestíhala, byl to boj. Ale fakt se to zlomí, jak začnou mrňousové více vnímat. 😉 Vydrž!

zuzka72
11. bře 2010

jj my taky jíme děti. 😀

yorinkay
11. bře 2010

Já mám taky moc hodné kluky. Občas si zařvou, ale to snad proto abych věděla, že je mám.

hanula83
11. bře 2010

A jinak to vidím jako Zuzka, já se cítím pořád ještě hrozně "nevyužitá", tak proto závidím té Mrkvičce ta trojčátka 🙂))... a jak píše Zuzka, já se zase hrozně těším, až začnou holky sedět a lézt, to teprve asi bude zábava 🙂

hanula83
11. bře 2010

Kocu, Zuzka 😀

haassinka
11. bře 2010

***ČEKATELKY***
ZLATOVLAASKA - 30. března - dvojvaječné, chlapečci
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
SALU 29. července - dvojvaječné, ???
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.1.2010
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4.února 2010 (císař - celková anes.)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg a 48cm, Lukáš 2,65kg a 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
RADKA.K
ZDEPROS

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49
KONVER

haassinka
11. bře 2010

hanulo: cítíš se nevyužitá??? 😀 co bych za to dala... já si zase říkám, jak krásný by to bylo s jedním miminkem...ale tím nechci říct, že bych svoje holčiny nechtěla...jen by bylo prostě krásný se plně věnovat jednomu...

Holky, sterilizujete poctivě lahvičky po každém krmení??? My ano, ale teda v jednom kuse tu běží sterilizátor 😠

miradka
11. bře 2010

Haasinka, to si mala teda hrozný porod..s tou jazvou som to mala tiež tak, hrozne ťahala a chrbát fest bolel...myslela som že sa z toho zbláznim, pretože som trpela pri prebalovaní a kúpanie mi naháňalo hrozu, našťastie to asi po 10 dňoch prešlo. Tak nech Ti detičky vynahradia tú bolesť a špatné spomienky na porod 😉

Zuzi, to som ale rada, že si mi napísala. To je tak, keď človek nepozná svoje práva. Dokonca manželovi v kooperative - pojišťovne vinníka tvrdila baba, že nemá nárok na náhradné vozidlo, že ho dávajú len podnikatelom a potom v servise nám povedali, že to tak nie je a pre istotu sme hľadali na internete a našli sme, že pojišťovny klamú zákazníkov. Je to hrozná banda. Našťastie sme na to boli upozornení v servise a auto už máme, akurát že len dokým nebudeme mať peniaze na účte. Likvidátor to označil za totálku, tak nakoniec sme aj radi...aspoň že takto to dopadlo. No som zvedavá čo bude ďalej s autom. Nie sme si istý, či chceme ešte investovať do opravy, ale zase byť bez auta je hrozná predstava...už vidím manžela ako ide do kaufu s veľkým ruksakom 😀 Jeden známy tak totiž chodí a je fakt borec 😀, má 3 deti a sú bez auta...

Včera sme boli na tie kyčle a ani neviem ako sme dopadli, ale asi dobre, pretože dr nič nepovedal. Bolo to tam ako na bežiacom páse. Maminky s miminkami boli nachystané a 3 sme rozbalovali a keď bolo nejaké miminko pripravené, išlo na sono...no my sme mali úúúúúúúúúúžasný zážitok 😀 Nehovoriac že malá už vonku plakala...čakali sme dosť dlho..asi tak hodinu - najprv na zápis a až boli všetky mamičky zapísané, tak došiel dr so sestrou do druhej budovy na sono čo trvalo pol hodinu. Takže som mala čo robiť, aby som Mirku udržala bez plaču, no nakoniec začal mrnčať aj David...maminky na mňa pozerali a smiali sa 😅 ešteže som bola s maminou. No ale tak sme začali rozbalovať a samozrejme, že obaja boli pokakaní...ja som mala malú a mamina malého no a David okrem toho že bol pokakaný, pri utieraní sa zase pokakal ale tak strašne, že vystrelil až na zem a mamine do rukávu a trochu aj na kabát 😀 😀 a keď ho mamina vzala k dr na sono, tak sa tam ešte pocikal 😀 😀 😎 No čo chcú po takých miminkách, že budú všetci dokonalí? 😝 Krásne sme sa tam predviedli 😝 😎

hanula83
11. bře 2010

Haasi, však ještě máte čásek, jste v začátku a určitě se to nějak ustálí, uvidíš 🙂.... Jinak já po každém krmení poctivě umyju v horké vodě a jednou za den umyju důkladně i Jarem, jinak jednou za čas vyvářím...

zuzka72
11. bře 2010

Miradka-nevím, jaký máte vůz, ale přinejhorším to prodáte na ND. a za to koupíte jiné. 😀

lita
11. bře 2010

Holky, jelikoz u nas doma jime uz pejsky, tak deti budeme jist tutovka 😀 😀

Hani, Zuzi - ja si to prave vubec neumim jeste predstavit, jake to cele bude. Jsem docela nervus, tak se bojim, ze za detma budu porad litat, jestli jsou v poradku a zkoumat, co ze jim to vlastne chybi.
A taky by me zajimalo, jak budu zvladat tu nevyspalost s peci o deti, kojenim a domacnost. Hrozne nerada bych byla nevrla nervozni matka, ale ja si to proste vubec jeste neumim predstavit.
Vzdyt mi doma ani nemame jeste nic pripraveno, tudiz je to porad takove po staru. Kluci me tedy neustale upozornuji, ze jsou v brisku.
Dneska konecne dorazil kocar k manzelovi do prace, ale ten ma zakazano na nej kouknout, aby nevidel barvu. Takze ho zkontroluju az pristi tyden a budu doufat, ze nam PPL dodalo vsechny casti. Zitra maji dorazit postylky a dalsi vybavicka a pristi tyden jeste vice veci. Pak si to asi teprve zacnu uvedomovat.

kocule
11. bře 2010

Hassi, já na to prdím. 😀 Sterilovala jsem jednou za den, mám pařáček. Jenže ty velký flašky se mi tam na stojáka nevlezou, takže už několik týdnů to hážu do Miltonu. Vždycky nechám chvíli naplněné vodou s jarem, aby se odmastily, vykartáčuju a dám do Miltonu. Pak to jen vytáhnu a dám okapat. Takže vlastně taky sterilizuju pořád. 😀 😀 A kupodivu žijem. 😀 😀 😀

Miri, dobré story. 😀 Mám pocit, že Sarri se stalo něco podobného. 😀 U nás je to taky jak na běžícím páse. 😝 A ta pojišťovna, no comment. 😝

lita
11. bře 2010

Miradko - my nasi ojetinu koupili v Nemecku, pres www.mobil.de Najdes tam ojetiny z celeho Nemecka, manzel jel nekam ke Drazdanum nebo tak. Je totiz bezpecnejsi a hlavne levnejsi koupit si ojetinu v Nemecku. Tam je ze zakona trestne pretacet tachometr a zatajovat, zda bylo auto bourane. Tady to bohuzel neni a proto se tu take tachometry staci jak o zavod.

zuzka72
11. bře 2010

Lita taky zkoumám, sleduji jestli dýchají a nespím, protože mě spánek nechybí. 😀 Takže všichni kolem spí a já je hlídám. Vše zvládneš, neboj, ze dne na den do toho spadneš a už to pojede ani nebudeš vědět, jak. 😀

yorinkay
11. bře 2010

Miradka: u nás nosí pan doktor fešnou gumovou zástěru 🙂
Mě kadí Pavlík 1x týdně, dovedete si představit jak pak vypadá 🙂 . Musela jsem ho hned celého umýt, protože to bylo nejen na zádech, ale i na ručičkách, prostě všude!!! To přijít na kontrole tak to do ubrousků neutřu, musela bych k nim do umyvadla 😀

lita
11. bře 2010

Zuzi - no jo, jenze ty jsi nadmatka 😀 Ty vsechno zvladas levou zadni a jeste se u toho dokazes naucit zpameti a pozpatku celou edici Ottova slovniku 😀
Ja se bojim, ze budu jina a nez se v tom kojeneckem svete zorientuju, tak to bude chvilku trvat. A na konika budu lezt jen se samyma hloupyma dotazama, jak se co dela a vysilat SOS 😅 Me ty srandicky prejdou 🙂

zuzka72
11. bře 2010

Lita-to zas ne, i já občas něco spálím, nezvládám,šílím, končím se životem-jsme jenom lidi. A takovy ty nejhorší matky, co si myslí, že budou otřesny většinou bývají těmi nejlepšími. A to bude i tvůj případ-uvidíš. 😀

hanula83
11. bře 2010

Zuzko, tak to já nebýt těch monitorů dechu, tak taky neusnu a pořád kontroluju. Díky nim se aspoň vyspím... A mně by spánek určitě chyběl, to já zas pokud nemám to svoje naspáno, tak jsem jak mumie.

vysocanka
11. bře 2010

Ahoj holky, trošku se k vam takhle prifarim chtela bych se zeptat na jednu vec jsem po IVF, dneska jsem 6+6tt cekam dvojvajecna dvojcatka ale jedno bylo v utery na ultrazvuku mensi mam trosku strach.
Mely jste svoje miminka symetrická hned od začátku?

hancas
11. bře 2010

zdarvím teda vás dočíst to je na celej den 😀 jinak preferuji výchovu jak Hanula 😀 prostě k nim nelítat hned když se pohnou.ze začátku mi hodně pomáhala maminky ale v tom že uvaříla,vyprala....a já se mazlila s dětma a věnovala jsem jim, apk už musela do práce a já byla na vše sama musela jsem se tím probojovat a opravdu neměnila bych nedovedu si představit jen jedno dítě byla by to nuda 😀 prostě miláčci jsou zlatíčka od mala vyhráli si polu....takže jsem matka pohodářka snad to v budoucnu trochu ocení 😀

vysočanka...vítej mezi námí gratuluji myslím si že to že je mensí ničemu nevadí nikdy ani já jsem neměla stejná jedno bylo počato v jeden den a druhé za dva dnytaky dobrýý n??

vysocanka
11. bře 2010

Hani to koukám 🙂 to jsem si myslela ze ani neni mozny 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))

petranela
11. bře 2010

Holky, vy jedete, vás snad už nejde ani dočíst! 😕

Vysočanko, gratlujuju k dvojčátkům 😉 Já taky mělo jedno menší a pak se brzo srovnaly a teď jsou téměř stejně velicí.

hancas
11. bře 2010

vysocanko...je jsem taky hleděla 😀

zuzka72
11. bře 2010

Ježiš, ještě, že mě nemusí nikdo vařit a uklízet-to bych nesnesla, i kdyby to byla vlastní máti, ale to už jsem tady psala, jsem v tomhle pako, musím všechno sama. ☹

lita
11. bře 2010

Zuzi - kez bys mela pravdu 😉 😀

vysocanka
11. bře 2010

ZUZI ty mas takovy maly cerstvy mrnousky? 😎

zuzka72
11. bře 2010

Vysocanka-jj, maly čerstvy a velky přerostli. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru