Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
25. srp 2008

Ahoj daiq, no tak to už se to krásně blíží 🙂 S tou nohou uvidíš, už to určitě dlouho trvat nebude, není nějaká možnost, jak té léčbě pomoct - třeba kdybys jedla nějaké přírodní produkty, nebo tak? Dlouho jsi ji namáhala, když to bylo zlomené, tak určitě to nebude dokonalé hned. Hlavně, aby to bylo srostlé. Držím palce.

daiquiri
25. srp 2008

jaanja, blíží, konečně, ani nevíš jak se na ně strašně těšíme, pořád se chodím dívat na postýlky, mají tam
všechno už nachystaný, jen je tam položit.
Koupila jsem si tabletky vápníku a snažím se jíst hodně mléčných výrobků a tu nohu moc nenamáhat, nic moc víc se dělat nedá 😖

z359
25. srp 2008

daiq: to je super, to už je zachvilku, a s tou nohou doufám, že už to bude dobré

jirule33
25. srp 2008

simonac: koukala jsem ti do albíčka a na fotečce co jste přijeli z porodky má malá takové sametové dupky bílé s růžovými proužky? Neprodala by jsi je? Já jsem sehnala ty samé ve vel.56 i s kabátkem a papučkama /mám jen 1ks/, ale kdybych měla 2stejné, byla bych ráda.Jinak ještě sháním dupajdy taky tak vel. 56 buď bílé nebo růžové....

daiquiri, držím palce ať máš dětičky co nejdřív doma.Máš tedy nachystané dvě postýlky? Já pořád nevím jestli chystat na začátek 2 nebo bude stačit jedna. Jednu chci ještě i do obýváku, tak to bude u nás samá postýlka 😀

fiallinka
25. srp 2008

dai: a měl ten záchvat někdy, když jste nebyli doma? Já pořád řeším, jak ho ohlídat, ale asi to nejde, navíc s náma nemůže spát pořád v posteli...

a jak je velká Barunka?

jirule: no já bych je ze začátku dala do jedné, ale kvůli monitorům teda je dám do dvou...

dada134
25. srp 2008

Ahoj holky,tak miminka jsou v pořádku,mají po 16 cm a když se dr.koukala na pohlaví,tak to vypadá na holčičku a chlapečka!V pátek jdu ještě na krev na to AFP.Jsem na neschopence,sice omezené vycházky,ale myslíte,když 1 den v měsíci pojedeme do Brna nakupovat,že zrovna přijde kontrola?

jirule33
25. srp 2008

dada: mě kontrola ještě nepřišla a doma jsem už od března, dokonce jsem riskla i dovču v Bulharsku na 14dní 😉 A gratuluju k párečku, to byl můj sen a manža ještě pořád doufá 😀 Já už to v sobě pořešila a těším se na holky.

Fiallinko: já monitory pořídím až dle situace, jak se prckové narodí velcí, snad vydržíme dlouho 3v1, úplně ti závidím ten 30tt i když ono to utíká....

mě se dnes holky pěkně vrtí, před hoďkou jsem zblajzla celou čokoládu, tak že by nebyly na sladké? 😀

dada134
25. srp 2008

Stoprocentní to prý není,ale myslím,že dr.se zas tak mýlit nemůže.Manžel si pořád myslí,že to boudou dva kluci,že mi těhu sluší,ale páreček by byla nejlepší kombinace.
Já stejně bývám doma,ale jednou za čas bych chtěla odjet tak na půl dne.Jsem ze Znojma a zde kočárek pro dvojčata neseženu s tím,že se na něj nejprve kouknu,už mám doporučený obchoďák v Brně,tak se v září tam chceme zajet kouknout a to s cestou rozhodně na 2 hodiny není 😒

jirule33
25. srp 2008

Kočárky taky pořád okukuju / na netu/ ještě mám strach ho koupit, "kdyby něco" počkám taky tak do půli září a uvidíme 😉 Ty co se mi líbí jsou stejně nový moc drahý, tak asi půjdu do staršího, snad nám vyjde dobrý kup 😉

fiallinka
25. srp 2008

jirule: to je určitě rozumné, s tím monitorem podle donošenosti - no a potom uvidíš, já bych je dala do jedné postýlky, kdybych neměla monitor.

dostalova42
25. srp 2008

Ahojky holky už se zase po dlouhé době ozívám jelikoš mám těd zdravotní problémi a nemohu sedět u počítače tak jsem to dneska ryskla . Dvojčátka jsou v pořádku jenom mám strašné bolesti v kříži . Dneska jsem byla na ortopedii a doktor mi konstatoval že mám nestabilní pánev skloněná ventrálně . Tak jsem z toho nějak mimo . mate to někdo také a co na to zabírá . díky

rezinka
25. srp 2008

ahoj holky,
daiq tak drzim palce, at ti zitra ta kontrola nohy dopadne dobre !! a pokud jo, zustala bys s miminkama v nemocnici? maji tam volno??

dada - jeee, parecek, to jsem si taky prala 🙂 Ale ted uz se nemuzu dockat tech nasich dvou princeznicek 😵 I kdyz porad si rikam, abysme jeste nemeli prekvapko v podobe Tadeaska 😀

jirul ja kocarek kupovala hrozne brzo, to jsem byla nejak ke konci 3.mesice, mela jsem z toho hrozne vycitky, ze neco zakriknu, ale ten typ kocarku jsme meli uz vybrany a tohle byla nabidka, ktera nesla odmitnout a ted jsem hrozne rada, ze ho mame, protoze i tak je porad jeste co dokupovat ... 😅 Tak at mate taky stastnou ruku s vyberem 😉

dostal42 a co ti poradil na ty bolesti ten ortoped, to ti na to nic nedali? ani nedoporucili nejake cviky?? me poboliva v krizi, ale nastesti nic, co by se nedalo vydrzet...

fiallinka
25. srp 2008

dostalova: no, tak to bohužel poradit nemůžu, ono by určitě něco šlo cvičit, ale těžko s něčím naplno začínat te´d v těhotenství... asi to bude spíš horší - ale určitě bych se poradila s ortopedem nebo rehabkou o možnosti cvičení. Naštěstí si na záda nemůžu stěžovat, možná mi pomohlo to cvičení Mojžíšové..., ale to teď nemůžeš začínat.

jirul: no, já jsem ho zamluvila už asi v 15. týdnu, byl to dobrý kup a koupila jsem ho po 20. týdnu 🙂, už se mi nechtělo čekat 🙂

a teda už těch párečků a holčiček nechte, jo 😀

dada134
25. srp 2008

Holky,já chodím i na diskuzi na neplodnost,protože máme mimča z umělka a teď jsem se dočetla,že jedna holčina přišla o obě mimča ve 22.tt,to je hrůza a neví se proč,že miminka byla zdravá.Já už chci začít nakupovat,ale tohle nás snad nepotká ☹ Promintě mi tu smutnou zprávu,já jsem sama sobě přikázala na to zapomenout co nejdříve.

jirule33
25. srp 2008

Jo dado, já taky chodím na neplodnost, tak tohle vím taky....už taky měla kočík, pak ho prodávala, to bych si od ní ani nemohla koupit /pověrčivost-nedělalo by mi to dobře/ ale stává se to, prý stačí infekce , no je to hrůza, když už prďolky cítíš a pak je musíš odrodit ☹ Ale nám všem to určitě dopadne dobře a porodíme až po 36tt 😉

Rezinko, máš pravdu, že dokupovat se musí pořád něco 😉

Teď jsme byli mrknout na plíny v Hypernově, měli Pampers v akci, ale malé velikosti 3-6kg už ani kousek 🙂 A větší jsem zatím nebrala, však akcí ještě bude.Koukala jsem, že byl manža svolnej tolik zainvestovat 😉 Tak mám alespoň další 2 bodyčka 😀

dada134
25. srp 2008

Tak a od teď už myslím pozitivně!!!🙂
Jo jirule,oni je nemají ani v letáku napsané,tak s nimi asi nepočítali,jinak bychom už taky třeba trochu nakupovali.Souseda,co má druhé miminko jela pro ty větší a ptala se:vy ještě nebudete kupovat plínky?

fiallinka
25. srp 2008

dada: já bohužel vím o dvou holkách, kterým se to stalo taky zhruba v tom týdnu, a Helískovi, co se tu chodila s náma, ještě později. Je to šílené, vždycky jsem z toho úplně mimo, na druhou stranu jsem sama sebe přesvědčila, že když budu negativně uvažovat, jenom si to zhorším, i když bála jsem se - a pořád se bojím - moc. Zase na poslední chvilku to s dvojčátkama nemá cenu kupovat, spousta holek si už po tom 20. týdnu poleží v nemocnici..

jirule33
25. srp 2008

fiallinko, ja píšeš,hlavně myslet pozitivně / ale bojím se taky, co si budem povídat, když to čteš všude kolem sebe/Musíme těm našim prďolkám domlouvat ať počkají, v bříšku jim je nejlíp 😉

Jdu si dát teplou vanu a porelaxovat s knížkou.Syna jsem na týden udala k babičce, tak je tu takový klid 🙂 Hrozně se prcek těšil, co taky pořád se mnou, že? Max do obchodu a na chvilku před barák, na žádné dlouhé výlety nemám náladu ☹

Tak se mějte a klidnou noc všem 😉

konopajznice
26. srp 2008

Ahoj holky ,všechny Vás moc zdravím .Nedávno jsem se vás tady ptala na zkracování čípku ,tak vám píšu jak jsem dopadla. Doktor mě z ambulance ihned poslal na ležet na oddělení ,nález byl na můj 19 týden opravdu velký a dokonce mi řekl ,že mám šance na udržení tak 50% ☹ A kdyby se na to nepřišlo došlo by k potratu tak to 14 dní. Udělali mi stěry jestli nemám nějakou infekci-to bylo v pořádku ,musela jsem ležet s nožkama nahoru,chodit jsem mohla jen na wc ,v pondělí mi udělali mi cerkláž a v pátek pustily domů ,ale musím ležet až do porodu aby se mrňousci udrželi.Ještě máme před sebou dlouhou cestu.Přeju všem bezprobléové těhotenství a zdravá miminka 🙂

jaanja
26. srp 2008

No, já zrovna myslela na Helíska, jak jsem začínala 24. týden 😒

Dnes na kontrole vše o.k., poslouchali jsme chvilinku srdíčka 🙂 Ale byla jsem lehce mimo, motala jsem se jak po nějaké pařbě, tlak v normálu, tak nevím, čím to může být, začalo to trochu včera večer a už to odeznívá, nemíváte to někdy taky?

jirule: jak prosím teplou vodu si dáváš? Já bych si občas taky do vany hupla, ale vím, že to nesmí být moc horké, aby to nevyvolalo stahy..

Pampers jsem viděla minulý pátek v Intersparu, měli i ty nejmenší, a to cca 108 kusu za 359 Kč. Taky jsem uvažovala, jestli si něudělat alespoň nějakou zásobičku, přeci jenom při 8mi plenkách na mimčo a den my to vychází tenhle balík na týden 😅

fiallinka
26. srp 2008

konopajznice: hezky lež, ani se nehni, naprostá většina holek to vyleží, nakonec ti budou porod ještě vyvolávat, neboj 🙂
jaanja: taky jsem ten 24. týden úplně trnula, vlastně až do 27. týdne jsem se bála pořád, teď se trošku uklidňuju.. ale zatím jsem ok, kontrola za měsíc 🙂, tvrdnutí břicha žádné, tak snad to bude ok. Jo, a to motání mám občas taky, ale může to být způsobeno i ležením na zádech (třeba při tom ultrazvuku), tlačí to na důležité žíly a motání může být důvod... tak jestli to nebylo tím. A kolem toho 24. týdne jsem měla občas pocit "divna" u žaludku...

jaanja
26. srp 2008

fialli, taky jsem přemýšlela, jestli to není něco se zádama, snažím se spát na boku, ale obvykle se probudím na zádech 😉 A včera mi to začalo tak před večeří, tzn. že jsem celej den spíš seděla.. Možná zkusím tady jeden mateřskej klub, dělají tam masáže..
Na kontroly teď budu chodit po 3 týdnech.

Holky, a nevíte, kde se dostanou takové ty slevové kupony na Pampers? V porodnici? V drogerii? Jsem zatím přihlášena jen do Baby klubu v DM drogerii, ale možná existují i nějaké další možnosti, jak alespoň trošku ušetřit..

dostalova42
26. srp 2008

Ahojky holky tak se hlásíme tak tahle noc stála za to . Ani jsem se nemohla vyspat jak to bolí můžu ležet jen na pravém boku no to je hrůza . A ty pampers jsem také vyděla ale zatím jsem je nekoupila . A co je nového u vás . Ahojky

z359
26. srp 2008

Tak já plen asi moc dopředu kupovat nebudu, něco mám doma od kámošky, její mimčo je na některé alergické a jinak asi taky koupím alespoň na začátek ty Pampersky, nebo Huggies, kvůli alergiím a ne moc velké zásoby.

murecka
26. srp 2008

Čau holčiny,
tak to já mám celkem slušnou zásobu plínek 🙂. Pracuju v supermarketu, takže kámošky z práce vždycky, když byly nějaký ve slevě, tak koupily. Mám několik druhů, tak jsem zvědavá, u kterých nakonec zůstaneme.

Přestala mě konečně bolet ta noha, ovšem znovu se ozvaly záda, takže když se v noci vzbudím s plným močákem, tak mám břicho jako kámen a záda nepoužitelný, z postele lezu jako žebrák. No a přes den už to není o moc lepší. Na žádnou procházku si už netroufám, to mě okamžitě začně táhnout podbřišek, mám pocit, jakoby se mi ty holky nějak nemohly vlézt do břicha 😅. Na břiše se mi napřed objevovali jen boule, teď už to jsou snad paty nebo lokty. A taky jsem zaznamenala občas jakoby tlak na spodek. Břicho mi tvrdne, ale vlezu se do limitu 10x za den (v tomhle týdnu to může být prý i 15x), no dám tomu šanci do zítřka a jestli se to nezlepší, tak brnknu doktorce. Uvídím, jaká bude dnešní noc.

z359
26. srp 2008

dada: bohužel se dr. v pohlaví mýlit můžou, známá čekala páreček a narodili se jí dva kluci a to určitě není jediná, a podle mě se zmýlí spíš v tom 14tt, ale uvidíš, co ti řeknou na dalších utz

konopajznice: Ještě, že ti na to přišli včas, to ležení se ürčitě dá vydržet, když víš, že je to pro mimča to nejlepší 😉

chtěla jsem se zeptat, můžou těhotný jezdit na kole? Před chvílí jsem na něm jela na poštu cca 400m a docela mi to bylo nepříjemné (to sedlo i to stlačování bříška při šlapání)

jaanja
26. srp 2008

z359: myslím, že kolo se moc nedoporučuje, ale takhle na kousek by to nemělo vadit.. Škodit asi můžou hodně otřesy, když se jede třeba po hrbolaté cestě.

jaanja
26. srp 2008

Tady je něco o tom ježdění na kole: http://www.babyweb.cz/Clanky/a620-Jake-sporty-j...

jirule33
26. srp 2008

Ahojte!!

Jaanja: vodu si dávám jen tak příjemně teplou, ne moc /tak jak jsem byla zbyklá/ vím, že se to moc nemá, ale když si porelaxuju já, tak snad i mimča.A já se taky snažím spávat na boku /docela mě pobolívají kyčle/ a často se probouzím skoro na břiše, tak mám strach abych jim neublížila-že jim třeba utiskuju hlavu nebo tak

No holky včara jsem na oběd vařila fazole na husto /byly tak dobrý/ a to se prďolky teda pořádně mrskaly až do půlnoci ☹ Takže fazole už teda vařit nebudu 😉 A já myslela že jim nechutnala čokoláda 😀

S plínama mě nabudila kamarádka.Má holčičku teď bude mít 4měsíce a plíny ještě nekupovala, pořád bere ze zásob co nakoupila v akci 😉 Tak moc nakupovat zase nehodlám / to by tu krom postýlek byly i samý plíny/ ale pár balíků asi koupím 😉

Na kole jsem nejela co jsem těhu a to jsem předtím docela dost sportovala, ale teď mi to vůbec nechybí.Minulý týden jsem viděla jak sousedi z vedlejšího paneláku upínali dítko do toho vozítka za kolo.Pán s ním teda jel na kolečkových bruslích.Ale to bylo ještě úplný miminko, tomu je myslím přece jen líp v kočárku, z takové jízdy nemůže vůbec nic mít, úplně jsem ho litovala ☹ 😒

fiallinka
26. srp 2008

z: to kolo není vyloučeno, ale s dvojčatama a v tomhle týdnu už bych asi nejezdila.... spíš je blbé riziko pádu
jirule: pro to mimčo by to mělo být jak kočárek
muri: ty pocity máme asi úplně stejné - málo místa v břiše a teď pořád cítím "hrbolky"... akorát teda mně asi břicho netvrdne, to bych předpokládám poznala - sice mi zatvrdne a zabolí, ale to je vždycky v souvislosti s tím, jak se tam malí mydlí, tak to asi není ono...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru