Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

elis.1
29. srp 2008

haloooooo holky, tak přidány další fotečky ze svatby, tentokrát i s beruškama a manžílkem taky, tak mrkněte
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

rezinka
29. srp 2008

elis tobe to taaaaaaaaaaak moc sluselo !!!!!!!!!!!! uplna princezna z pohadky 😅 !!!

elis.1
29. srp 2008

😀 děkuju, princezny tam jsou dvě - to určitě 🙂 pusu

murecka
30. srp 2008

Dobré ránko,

elis, neodolala jsem a musela jsem se mrknout na svatební fotečky. Jste tam nádherní. Moc vám to sluší a holčičky jsou prostě rozkošný. A řekla bych, že jste si s manžele podobní (nebo je to tím, jak moc se k sobě hodíte 🙂 ).

rezinka
30. srp 2008

Dobre rano 🙂
Ja si zase rikala, jak jsou podobni rodicum holcicky - Lucinka je cela elis (ty uhrancive krasne hnede vyrazne oci) a Terezka zase asi spis na tatinka ...

jirule33
30. srp 2008

Ahojte!!!

Elis krásný fotky, moc vám to sluší 😉

Septim, moc gratuluju k princeznám a taky se těším na fotečky. 🙂

daiquiri
30. srp 2008

Jee Septim,moc moc gratuluju!Super jak mas holcicky velky,ja rodila 34+2 a deticky byly skoro mesic v nemocnici.
Jinak u nas to jde,jen to krmeni je na dlouho,zkousim kojit,pak dokrmujeme Bebou.V noci zatim spinkaj🙂

rezinka
30. srp 2008

daiq tak to je bezva, ze ti v noci spinkaji, to je asi sen kazde mamiky 🙂 ! ta nemocnice se uz krati, vid? uz jen par dni a jste doma 😵

holky a vyvářejí se dudlíčky, nez je date miminkum nebo staci jenom nejak oplachnout ??

septim
30. srp 2008

Rezi: me zacaly pouze bolesti v krizi a pak jsem zacala slabe krvacet. Kdyz jsem dojela do porodnice byla jsme na 5cm otevrena. Do hodiny byly obe holky venku. teda cisarem protoze se jedna otocila do pricne polohy. Dai: jedna vazila 1.960 a druha mela 2.440 docela dobre vahy na to ze jsem byla 33+3 ted ve stredu uz jdou holky domu. v nemocnici teda budem necele tri tydny. To kojeni je opravdu dlouhe. Zatim plne kojim a k tomu jeste musim odstrikavat, mame strasne moc mleka.

simonac
30. srp 2008

ahojky holky, jak bude chvilka hned Vás dočtu, všem novým maminkám moc gratuluju 🙂

rezi ---já poprvé vždy vyvařuju, pak oplachuju . jen tak mimochodem pro každého prcka mám 6 dudlíků a nechytli ani jeden, né že bych si jich tolik koupila předem to jsem měla jen aventy, když ty nechtěli, tak pak chicco, ani ty nezabraly tak nuk - zase nic, tak obyčejné kopretinky....a zase nic takže mi do ted dudlík nemáme ☹

fiallinka
30. srp 2008

septim: to je nádhera, blahopřeju, je to supr, že jsou princezny zdravé...
skarbek: sice tu nejsi, ale ještě se drž a neroď 🙂
issaga: díky za info o skarbek, zkracoval se jí čípek, tak měla strach, že ji tam zavřou no a stalo se...

a holky, vydržte, vy ostatní, mám skoro strach, že tu zůstanu sama 🙂

daiquiri
30. srp 2008

Septim:to mliko zavidim,mne prijde,ze ho mam ted min nez kdyz jsem pro ne odstrikavala.Nevim cim to je☹

fiallinka
30. srp 2008

dai: já myslím, že ti určitě musí i na tu tvorbu mlíka vadit ty stresy s nohou, s děckama v nemocnici.. musí to být záhul na psychiku.... ale až půjdete domů, určo se to může zlepšit - jedné známé se dvojčátka narodily v 31. týdnu, kojila jen částečně + dokrmovala, a když pak konečně byli doma, rozkojila se úplně a dokrmy zrušila, tak třeba se podaří... a když ne, tak zas nemá cenu se asi nijak moc s tím trápit, nahradíš jim to hromadou lásky 🙂

simonac
31. srp 2008

eztdggtgdshddghdfhjlkopjgfhhbbnmkolpwqeedcggfyyxddfhfvbnmmmkjgerdrdffhfhvmmvfgihojopsdfghllloroállutztjvhcfhjbhvmbhgmfdudffjhjhfjhkhgfgkghkfjgjgbggtdrvjbgcfhfgjkbdjgjnkskdfjkfjghgfgdhdgdnbvcxyssddsaqwwbfgfgnjbcvn vn gjdvn nvgbvjdnmfbmnhjfzgughthdrtgdcdt jdzgfhgbvg nvnckclvgkjfdggfretstgdggfdgdfhfrhdjdjfjfhghrhrjnrhrjrjjurrkgjfjdfkhhvgfdddsdswehhnjgjgjkklprikigitzirkekourifhutitittiitititizuijhhjghjghnhjvmmvbcgftrtoptuzjh,n vmncbffsswsssdjufjfjjtggghgfhffgjghkioppoozzututrjrjjdjnmm,vghtgghufjirgguhbjklůppppppppppppppppoiujvthgfmhngnvhgbvvd ngngtbtzghtjgjtgfjkfjgnmjjv gjjgghhbghhjuhtugujtguiititigituktigtititiiotitiihjhjghfhgfggtsrrdwrscvbbg nbvgftdgcnbnhjsngddhvfmkb,vkfkdbdgfseffrcvggfgdgggdvnrfjvn evffgfzdgfgghrfthhghjkjklhkgknhlgjnggnbvbxcbxcdfcdgtdghfjgijgjkflddlkfjjgjkf ghjufgdhfygcbvghvbdgfhfzn vnvmrhjetugjgjhfkdfvbdfbgdjcbghcj bbnmjcvnjbjgjguzztsjcvkihjkhjjgkookldkvndndnnvcncdmdfndnnc bnb bhfvhfhhhfbvcjfnbgfjnhjgkkgfkfkhkv,b,gmkg.,kjlkkhkgmjmvcbcsdsdewdfhfaqqwqchmhkhlgkkfkrlltopkijqgddhzhffhdhdhdhhxcjhjdkhsjg gnkžtkotkgjfnuuuuujiiktzjiozutotllllufhzuhzhfufjjjfjfktkifkfhkimjnmvmn hhfdfh chhjfuidduidhuduudududufzfdufduuduudududududududududuududuzuuájuuuidduudduuduudduududududhghhghgjfhgvnhgvnjhjgkjk

rezinka
31. srp 2008

septim ty vahy jsou ale fakt uz krasny ! to bych ani necekala, ze vas nechaji v porodnici tak dlouho - 3 tydny 😝 ?! A kdyz to byla takova rychlovka, tak ti asi ani nenabizeli spinalni nebo celkovou narkozu, ale rovnou jsi sla pod celkovou, vid? nebo ti i presto dali vybrat? a ty jsi mela holcicky otocene obe hlavickou dolu a az nekdy pred porodem se jedna otocila hlavickou nahoru nebo pricne ?? ja mam jednu tak a druhou obracene, ale porad doufam, ze se treba ta hlavickou nahoru jeste otoci, i kdyz tomu sama uz moc neverim ... 😒

issag, zadne nove zpravicky o skarbek ??

daiquiri
31. srp 2008

Fial:vzdyt my mame deticky uz od ctvrtka doma😉

rezinka
31. srp 2008

marrha ted jsem jukla do albicka a oslava 1. narozenin se evidentne vyvedla, prckove vypadaji v tom kulickovem bazenku nadmiru spokojene 😀 !! a ten dort - ty jo, fakt krasnej !

daiquiri
31. srp 2008

Holky,nevite jestli ta odsavacka na nudlicky jak je do vysavace,da se pouzivat i u takhle malych deti?Mala nejak sipe,zda se mi,ze ma ucpany nos.

rezinka
31. srp 2008

daiq ja myslim, ze jo, hodne maminek i psalo, ze to vyzkouselo na sobe a ze to bylo v pohode, tak to taky zkus a to vycitis, jestli to pujde ...

fiallinka
31. srp 2008

dai: já vím, že už jsou broučči doma, ale stresy se musí odbourat postupně 🙂... už se moc těším, až hodíš foto do alba 🙂

issaga
31. srp 2008

dai urcite je to i pro maly miminka, pouziva se neco podobneho i v porodnici. a s mlickem - hlavne dost pij - vodu i caje na kojeni - nezda se to, ale mlicko se musi mot z ceho tvorit, potrebujes moc tekutin

rezi dalsi zpravicky zadne nemam

a dudlicky jak uz se tu psalo se pred prvnim pouzitim musi vyvarit a pak prubezne taky...

z359
1. zář 2008

rezi: termín svatby máme 4.10, ale raději jsem jí napsala, že bude už 20.9, abych mohla být v klidu, ale oni je i normálně šijou do měsíce, tak by to měli v pohodě stihnout

septim: taky moc a moc gratuluji k holčičkám, je super, že jste všechny v pořádku a že už brzy půjdete domů 😉

elis: to jsou moc hezké fotky, moc vám to tam všem sluší

simonac: Tak zkus ty dudlíky MAM mají je v DM a švagrová si je nemůže vynachválit a ani nejsou moc drahé

jaanja
1. zář 2008

Jééé, tak další holčičky jsou venku, septim velká gratulace k dětem , i k hladkému průběhu! 🙂

daiq: kamarádka mi teď dávala tip na homeopatikum Ricinus communis CH9 - to je prý dobré na podporu kojení, a taky pít Meltu. četla jsem i rozhovor s jednou homeopatkou, a ta řekla, dát si 2dcl černého piva.. tak si vyber 😉 😀

jaanja
1. zář 2008

Kočárek jsme v sobotu koupili (ten Bertini z druhé ruky), i nakonec ty zimní fusaky.. paní to měla všchno krásně čisťounké, a zdrželi jsme se tam 2,5hod. Přibrali jsme ještě i cestovní postýlku. Jen jsem pak byla naštvaná, když jsem vlezla k nám v paneláku do sklepa ke kolům, kde je pěknej binec a divnej zápach. Tak tam budu muset vlítnout a postupně očistit, co se dá. A taky mi teda není jasné, jak to z toho sklepa budu tahat, musíme někde nechat udělat nájezdy a já začnu posilovat 😉 Zatím parkujeme u našich v ložnici.

z359
1. zář 2008

Mám jeden dotaz, beru Mamavit, ale ještě bych k němu chtěla brát nějaký další tabletky s vápníkem, bojím se, že ho mám málo, chytají mě hrozný křeče do nohou, myslíte, že můžu, nebo se mám raději zeptat doktora?

marrha
1. zář 2008

ahoj holky...

Septim obr gratulace k holčičkám 😵

z359...mě moje mudr říkala, že ty vitamínové tabletky..jsou dobré v 1 trimestru...zvláš´t kyselina listová...že pak pokud jím dost zeleniny a ovoce, že to stačí a nemám je brát, at nejsem převitamínovaná a napsala mi zvlášť magnesium na křeče a pak i trvrdnutí břicha...

ale každý má na to jiný názor....

jaanja
1. zář 2008

z359: já mám vápník koupený v tabletkách, chvilku jsem ho brala, homeopatka mě pak přesvědčovala, že mám vápníku dost, ale mléčným výrobkům přeci jenom úplně moc neholduju, tak ho asi občas začnu brát. Jinak mám Calibrum a beru ho ob den.

daiquiri
1. zář 2008

jaanja: s tím pivem jsem to taky slyšela 🙂
Teď mám spíš jiný problém- To je otázka spíš už na maminky. Začaly se mi dělat takové tvrdé boule na prsou.
Četla jsem, že to může být nedostatečným vyprazdňováním prsu. Ale když jsem po krmení ještě odsávala,
tak se mi vzhledem ke krátkýmu intervelu kolikrát stalo, že jsem pak měla skoro prázdný prsa ☹ Nevíte co s tím?

marrha
1. zář 2008

Daiq já neměla mlíko...., ale měo by se to nejspíš rozmasýrovat at s eTi neudělá zánět..

zkus napsat holkám do diskuze dvojčátka...je to v volné diskuzi...určo poradí....

issaga
1. zář 2008

dai jojo, boulicky jsou nejspis nedostatecnym vyprazdnovanim... prusvih by byl, kdyby zatvrdly a dostala bys zanet. Bud zkus nejak jinak prikladat deti pri kojeni, v kazde poloze jakoby piji vic z jedne casti prsa - mam pocit ze je to tak, ze piji z te strany, kam jim smeruje bradicka (nebo naopak? ted nevim)... a nebo odsavej a pritom si ty boulicky zkus rozmasirovavat (pripadne pred tim si dej teplou sprchu, ono to povoli). Taky to znam, nastesti to nikdy nedoslo az k zanetu. Nebo jeste pokud kojis zvlast, tak si to zkus masirovat pri kojeni - pokud to "stravnika" nebude rusit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru