Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
15. říj 2008

Jaanjo, prala jsem i zavinovačky, povlečení do postýlek a prostěradla, deky do kočárku, no naskákalo to, ne vše bylo oblečení 😉
Tak babičku se nám povedlo přemluvit a už plavčí na bazéně.V pondělí jsem tam šla koupit pernamentku a hned se mě tam ptali jestli jdu rodit do vody 😀 vtipálci.

rezinka
15. říj 2008

ahoj holky, tak uz jsem pomalu presidlila do diskuse "dvojcatka", ale sem taky urcite budu nakukovat, co je u vas noveho.
murecko i ode me obrovska gratulace 😵 !!!!! jsi sikula, ze jsi to zvladla prirozene, musel to byt sice uplny ocistec, asi sis "uzila", ale kdyz se na ne kouknes, stalo to za to, vid 😅 !! tak hlavne se ted drz v porodnici, nejak tech par dni preckej, , musis se obrnit, je to sama kontrola a vizita, clovek se moc nevyspi, kor s tema mrnouskama, ale vsak ono to utece a za par dni jste doma !!

jirul, jaanja - ja taky prala asi 7 pracek, ale stejne jako jirul - vc. zavinovacek, povleceni atd.

jaanja - s tim terabagem jsem to mela stejne, taky jsem se tesila, az prijde, ze si ho hned vezmu na spani, ale presne jak pises, prisel mi hrozne obrovsky, nez abych ho nejak narvala pod pupek 😝 , ubrala jsem tedy kulicky, ale i tak jsem s nim nakonec nespala a vystacila si s malyma polstarkama po obou stranach postele (abych nemusela prehazovat). no a jelikoz zatim ani moc nekojim, tak ho tu mam na gauci spis jen "na ozdobu"

jinak ja mela pred porodem pres pupek rovnych 100cm a navrch 12,5 kg a ted vazim min, nez pred porodem, z cehoz ale vubec nejsem nadsena, protoze mam jen neco pres 50 kg, coz je fakt malo 😖 , snazim se nabrat, ale zatim se mi moc nedari, s mrnouskama je to jeden velky kolotoc, clovek skoro zapomina jist ... tak se to snazim dohanet sladkostma (coz taky neni idealni), abych mela alespon nejakou energii ...

rezinka
15. říj 2008

jaanja ja si taky cele tehu rikala, ze nemam zadne strie, ale po porodu jsem zjistila, ze mam trosku dole na bocich jakoby pod kycelnima kostma. je fakt, ze v tech mistech jsem se vubec behem tehu nemazala, vzdycky jen vylozene pupek. takze vrele doporucuju promazavat radeji i spodni cast a boky ...

holky, o fialince asi nikdo zadne zpravy nemate, ze ☹ ??

jirule33
16. říj 2008

tak to já naberu víc než 12,5kg, myslím, že teď to teprve poletí nahoru, ale co.Já se bála abych nenabrala víc jak 20kg, ale co jsem četla tak i to holky s dvojkama bez problémů shodily.

rezi, tak pořádně bašti, vím že jsem někde četla, že holky omdlely a byly na kapajdách= totální vyčerpání organizmu.A bereš nějaký vitamíny? Třeba calibrum? 50kg jsem měla asi na základce, to jsi teda vyžle 🙂 Tak na sebe dávej pozor! To se mi to radí, co?Já si ten kolotoč neumím vůbec představit 😕

fiallinka sem nepsala, myslíš že už budou doma? No určitě to má teď hrozně těžký ☹ a psát se jí nechce, to chápu.

h.jitka
16. říj 2008

zdravím vás, občas si tady čtu. teď píšu, protože se ptáte na fiallinku. malý je moc krásný a šikovný. jsou zatím v nemocnici, ale vypadá to, že by zítra už mohli jít domů. určitě se vám ozve.

z359
17. říj 2008

Ahojky
tak já jsem byla včera sepsat porodopis a sepisovala ho se mnou moc hodná a milá porodní asistentka, byla moc ochotná, vše mi krásně vysvětlila, dost mě to uklidnilo, dozvěděla jsem se, že u nás v nemocnici porod s dvojčátky nevyvolávají, ale nechávají je co nejdéle, a že se snaží o přirozené porody, ale že samozřejmě u dvojčátek záleží hlevně na těch polohách miminek, taky mi řekli, že když budu mít císaře, tak tam manžel nebude moct být se mnou, ale k dětem ho pustí opravdu brzo, tak jsem ráda

jirule33
17. říj 2008

Ahojky,

tak porodopis já zatím nechám být 😕 Nevím ve které porodce zatím budu, pokud by chtěly holky ven brzy tak bych jela raději do Olomouce, jsou tam líp vybavení ne nedonošence a pokud vydržím do 36tt tak půjdu do porodky u nás.A to mi už říkala má doktorka, že mě tam v 36tt předá, tak snad bude čas na sepsání 😕

ale včera mi bylo zaše špatně 😒 Byli jsme u bráchy, mají měsíční holčičku tam mě ta návštěva nějak zmohla.Holky jsem fakt zvědavá jak budu zvládat dva prcky 😕 Kačenku má švagrová hrozně hodnou=přes den, ale v noci pořád u prsa nebo na rukách ☹

a ty jsi z359 v pohodě?Tak já nevím, jestli je to u mě věkem? 😕 za pár měsíců mám 34, no že mě to tak zmáhá 😀

fiallinka
17. říj 2008

Posílám (sestra fialinky) pozdrav od Fialinky, stále je v nemocnici a ještě min. týden bude, v pondělí jde na operaci žlučníku. Jurášek je v pořádku. moc Vás zdraví.

jaanja
17. říj 2008

fial: jejej, tak do toho ještě žlučník! To jsou teda patálie, to fialince vůbec nepřeju! 😒 😕 Ale věřím, že jsou na ně v nemocnici hodní..

jirule: to je jasné, že když už jednoho zbojníka máš, tak Tě to víc zmáhá. My bezdětní jsme doteď nic moc problémy neměli a teď si "užíváme" nemocenské, na obědy chodím do školy, a když se nevydaří noc, tak si dám šlofíka po obědě 😀 K tomu by se nastávající babičky rozkrájely, takže se naopak obávám já, jak z tohodle "klidového" režimu budu schopna přejít na ten kolotoč..

rezi: právě proto tu pořád píšu, že chci nabrat víc, už mě pár kamarádek varovalo, že z porodnice šly s hodně nízkou váhou, a nebyl pak čas jíst 😒 Já měla před otěhotněním cca 58kg. Tak jedině si najít nějaké "kalorické" potraviny, ale taky se mi to zdá těžké, neměly by se ze začátku třeba ani ořechy (alergie u dětí), nebo banány (bolení bříška u dětí).

z359: tak to je docela pokroková porodnice, to máš super. Já jdu v pondělí do porodnice na kurz, tak se chci zeptat, jak to chodí tady u nás.

Včera jsem vzala útokem ještě C&A a dva sekáčky, tak by mělo být hadříků dost 🙂 A povlečení a zavinovačky ještě nemám, už bych se do toho měla pustit.. Včera jsem byla omrknout výplně do peřinek, a když jsem chtěla dvě, tak se hned paní prodavačka rozpovídala, že má doma 20tiletá dvojčata (kluka a holku), nejdřív o nich mluvila moc pěkně, ale pak se pustila do líčení svého šíleného porodu, což už tak pěkné nebylo, chudinka se u toho rozbrečela, a mně se z toho dlouhého postávání a hladu začalo dělat docela špatně.. tak jsem byla ráda, když přišli další zákazníci a mohla jsem na vzduch..

jirule33
17. říj 2008

Ahojte,

Fial, téda ještě žlučník 😠 Tak ať jsi brzičko fit 😉

jaanjo, já tu někde narazila na maminu, ta měla 17leté dvojky a hrozně si to pochvalovala a ve spoustě věcí jsem jí dala za pravdu.Pochvalovala si že měla děti zaráz, že pak vše podnikali spolu jakocelá rodinka, i co se sportu týče nebo kulturních akcí.
Když to vezmu u nás, s Matinem bude muset dělat spoustu věcí tatínek sám=brusle , lyže,bazén, kino, kolo atd, protože holky budou mimina a pak ještě tak 2-3roky na tyhle aktivity malé.Takže to rodinu trochu rozdělí a zase bych nechtěla aby kvůli tomu že se mu narodí sestřičky nemohl nic a seděl s námi doma.

beda
17. říj 2008

Fial:držím moc palečky ať žluník je v poho,a ty taky!

Jinak já si taky endovedu představit ten kolotoč,ve třech.Ale nedovedla jsem si to představit ani z jedním,tak uvidíem,snad budem zvládat!

Zet:v jaké porodce vlastně rodíš?Já porodis myslím nesepisovala,myslím u porodu dcerky.Ve 40tt,mne porod vyvolávaly a před tím jsem cosi sepisovaly a já předala svuj por.plán.Ted ho budu dávat taky.Tak uvidíme.
Jinak celou vybavičku už skoro mám vypranou,vyžehlenou nachystanou,postýlky apk složí manža,snad!Akorát nemám tašu do porodky,ale to časem nachystáme!

jaanja
19. říj 2008

Holky, a co prosím všechno by se mělo dopředu vyprat? Povlečení, prostěradla, a třeba taky látkové pleny?? (ty budu mít "jen" na ublinkávání, apod.)
Tašku do porodnice taky ještě nemám, nedorazila mi ještě část objednávky z Ráje maminek.. ale v kuchyni mám velikánskou krabici, kam přihazuju všechno, co by se mně a holkám mohlo v porodnici hodit, aby to pak měl tatínek pohromadě 🙂
Včera jsem byla na návštěvě maminky dvojčátek, co jsou u nás na sídlišti, jsou taky prosincoví, takže budeme cca o rok, neměli to moc jednoduchý, narodili se před 30. týdnem, ale mají se čile k světu 😎 Kluk a holčička... Nad jejich bytem 4+1 jsem jen obdivně vzdychla, toho prostoru.. 😅 Ale mají kočárek bez otočných koleček vepředu, maminka je s ním teda úplně spokojená, ale je to dost dřina, já ho vezla jen kousek, a stačilo to. 😝

jaanja
19. říj 2008

jirule: já myslím, že bude brácha pyšný, že může být ochránce hned dvou malých princezniček 🙂 Je jasné, že teď bude víc s taťkou, tak je vlastně lepší, že jste měli prvního kluka, a pak holčičky, kdyby byla nejdřív jedna holčička, a pak až dvojčátka, tak by se asi od mámy odtrhávala hůř. Chlapi to zvládnou, neboj, a časem se vám ty aktivity zase alespoň trochu sejdou... aneb můj naivní pohled na volnočasové aktivity s dětma 😉

jirule33
20. říj 2008

Ahojte,

tak já do porodky nemám nachystáno nic.Má představa je papuče, ručník, sprchový gel, kartáček a pasta na zuby?Nevím co dál, až budou mimča na světě tak plínky, ale vím že u nás v porodce nějaký dostanu a vložky jsou prý volně k dispozici.
Co tam Jaanjo ještě máš? Myslím v té krabici 😀
Jo a plíny jsem prala, nevím kolik jich mám, odhadem tak 40ks, taky je plánuju na ublinkávání a třeba i široké balení /měli jsme u Martínka/
A máš bezva, že můžeš s nějakou mamčou kamarádit a třeba i trochu poradí.Ty děti jsou úplně OK?Jo a 4+1 je i můj sen 🙂 ale mít ho určitě nebudeme 😒 Nechceme se zadlužit a ten náš 3+1 je na dobrém místě=blízko kamkoli.
Spíš jak plánuju teda zatím jen já Martinovi bysme časem nechali ložnici a nechali si v obýváku udělat vyklápěcí postele.Aby měly holky svůj pokoj a Martin taky svůj, bude mezi nimi přece jen dost velký věkový rozdíl.
Sice ložnice se vzdám nerada ale pro klid a mír v rodině 😀 co bych neudělala.
My jsme s bráchou jen o rok a měli jsme jeden pokojík a boj byl neustále 😠

jirule33
20. říj 2008

jj a prala jsem vše co píšeš, jen co mám na praní v ruce je ještě pořád nevyprané 😠 Mám takové chlupaté kabátky, rukavičky, čepice, papučky anějaké svetýrky.Nějak se k tomu nemůžu dokopat 😀

jj ještě k té porodce, noční košili si taky neberu svoji, mají erár a kdyby mi manžel nosil pořád čisté...to nemá smysl.No něco jiného asi bude, pokud mě tam pošlou lehnou dřív, ale já doufám, že vydržím dlouho doma.Má mudr říkala, že mě pošle lehnout až v 36tt, což mi vychází kolem 20listopadu.No už za měsíc 😕 ty jo to letí

beda
21. říj 2008

Ahojík.
No já prala veškeré oblečky a hlavně ty látkové pleny,ať už jsou na cokoliv!
Jinak já do porodky,beru si své košile,cítím se v nich lépe.Vložky i kalhotky taktéž,ve Zlíně je nadávaj a plíny pro mimča a já pro sebe ještě papuny a mycí potřebya pak se uvidí.župan neberu,pač minule jsem ho neužila,navštěvy byly na pokoji,tak jsem ho neměla kam nosit!
Mám nějak pocit,že mimi se mín hýbou,je to možný?skoro je nějak necítím,jen sem tam malý kopaneček,tak snad jsou o.k!Možná je to tím,že už tam nemaj tolik prosturku.!

jirule33
21. říj 2008

Ahoj,

tak já mám zase pocit, že do mě ryjou pořád 😀 Jak mají nohy obě dole tak je to i někdy nepříjemný, už se mi dělají i boule, tak je vzdycky hladím ať jsou v klidu a břicho mi tvrdne taky často 😒
A Martin ten rád vleze tátovi do postele a ke mě si strčí studený nohy 😀 To pak vždycky říkám, že mám "hrozný" děti, dvě mě okopávaj zevnitř a jeden zvenku 😀
U nás dávají myslím jen 20plínek na mimčo a pobyt jinak musíš mít taky svoje, ale to je to nejmenší.Spíš ta košile, když se ušpiní tak ti dají novou, takhle by to čekalo na mě doma až dojdu a vyperu si to, myslím, že manžel ani neví jak naše oračka funguje 😀

jirule33
21. říj 2008

A co Lucinka, jak se těší na sourozence? Taky budeme mít teď Lucku, jen to druhé jméno nám dalo zabrat, pořád jsme to měnili 🙂 Jaká jména máš vymyšlená ty?

z359
21. říj 2008

Ahojky,
fial: Teda to je hrůza, ještě operace do toho, ale to by nemělo být složité a zachvíli tě už určtě pustí domu, držím palečky

Jirule: jj, jsem celkem v pohodě, sice už taky musím víc odpočívat, už toho moc neujdu a ni toho najednou moc neudělám, ale zatím je to opravdu OK.

jaanja: jj, taky mě to dost potěšilo a hlavně uklidnilo

beda: Já rodím v Litoměřicích, jen když budu rodit moc brzo nebo budou mimča moc malinká, tak budu rodit v Ustí

Dneska jsem byla na větším ultrazvuku a vše dopadlo dobře, mimča mají jedno 1281g a druhé 1317g, tak jsem moc ráda, že tak krásně rostou. Zase mi i kontrolovali čípek utz a ten je taky v pořádku, jen se trochu změnšil oproti minule, ale zatím je to stále Ok, ono mi totiž taky jedno mimčo leží hlavičkou přímo na tom čípku, proto jsem taky měla pocit, že mě tam něco tlačí 🙂
Jinak já už peru úplně všechno, abych to měla připravené. A do porodky tašku taky ještě nemám zbalenou, ale chci si jí zbalit co nejdříve.

z359
21. říj 2008

Já si beru s sebou do porodnice i pantofle do sprchy, abych tam nechytla nějakou plíseň a něco na čtení, pokud tam budu ležet dřív než porodím

jaanja
21. říj 2008

jirule: jo, jo, ta dvojčata vypadají o.k., já teda nevyzvídala, co všechno si musely léčit, byly v nemocnici až do konce šestinedělí, hlavní problém byl s plícema. Ale dneska mi doktorka řekla, že tak ve 34. týdnu jsou dvojčata "za vodou". Napsali mi železo, mám trochu nedostatek, nebere to někdo taky? Říkala, že někdo to snáčí líp, někdo míň. My byly tuhle na výletě v Lázních Libverda, a místní pramen se mi zdál úplně ideální pro těhule - velké množství magnézia, vápníku a železa 🙂 To kdyby mohl člověk každý den pít, tak do sebe nemusí cpát pilule..

beda: já taky nemám nějak dramatické pohyby, spíš taky méně, jen včera, když jsem si lehla trochu na břicho, tak byl uvnitř taneček 😵 Juj, a teď byl kopaneček... 🙂 ale neobtěžuje mě to, taky si myslím, že dvojčata do toho nemůžou jít takovou silou, a hodně asi taky záleží na té poloze..

z359: no to je skvělé, že kontrola dopadla dobře, a že máš spodní mimčo rovnou hlavičkou naštelované dole 🙂

Holky, co jsem shromáždila přehled věcí, co by se mohl hodit do porodnice (kombinace povinného seznamu z naší porodnice a doporučení kamarádek): ručníky, kojící podprsenky, vložky do podprsenky, poporodní vložky, jednorázové kalhotky, Bepanthen mast, bačkory vhodné do sprchy, župan, toaletní potřeby, relaxační hudba, vonné olejíčky (levandule, tantum rosa..), vlastní noční košile (nemusí být), nabíječka na mobil, jelení lůj, neperlivá voda, kojící čaj, piškoty, toaletní papír, nějaké peníze, pytel na špinavé prádlo, plenky pro děti, vlhčené ubrousky pro děti, ponožky, rukavičky a čepičky, pár látkových plen, oblečení na odjezd domů. Taky se dá vzít fén, foťák a lampička, ale to jedině, že bych tam měla almaru na uskladnění všech těch věcí 🙂 Tak to všechno hážu do té krabice.. plus nějaké tekuté "jídlo" - třeba dětské přesnídávky - v naší nemocnici je totiž specialitou dávat maminkám k obědu fazolovou polévku a ráno čerstvé pečivo 😠

murecka
21. říj 2008

Ahoj holky,
tak nás už včera pustili z porodnice domů, jsme skoro na porodních vahách (2380g a 2570g), ale ven budeme smět, až holky dotáhnou 3 kg. Tak to si ještě počkáme. Jinak porod byl přirozenou cestou, minulý pondělí jsem byla ráno na kontrole, všechno bylo ok, sice jsem trochu kopečkovala na monitorech, ale čípek držel. Ještě jsme se ségrou objely město, nakoupily co jsme potřebovaly a já to všechno naším autem odřídila. Doma jsem si odpo asi na hoďku a půl zdřímla, pak jsem jela pro Toma k našim, večer jsme se mrkli na telku, Tomáš mi namasíroval oteklý kotníky, to zrovna začínal Dr. Haus, no a mě praskla voda. A že jí bylo. Tak jsme odjeli do porodky, cestou mi začaly kontrakce, no a v úterý v 5.00 se narodila Adélka a v 5.07 Eliška. Celej porod od těch prvních kontrakcí trval necelých 6 hodin, ale kdybych měla spotřebovanej čípek, tak věřím tomu, že za 3 hodiny nebylo co řešit. Nejhorší byla asi hodina a půl těsně před samotným porodem, kdy jsem měla bolesti po 3 minutách, pak po 2, kontrakce byly na tlačení, ale nesměla jsem tlačit, protože jsem nebyla otevřená a neotvírala jsem se. Samotnej porod pak už byl rychlej, jen jsem se pořád bála, že holky nevytlačím, že už to nezvládnu a tak. Ale nakonec se to podařilo 🙂. Adélku nesli hned do inkubátoru, protože si nedržela teplotu, pobyla si tam 3 dny, pak byla s Eliškou ještě na vyhřívané dečce a v sobotu jsem je už měla v normální postýlce u sebe. Hned v to úterý, asi tři hodiny po porodu jsem začala holky přikládat, další den se mi spustilo mlíko, napřed trochu, ale ve středu se mi nastřelily prsa, tak to bylo pro holky dost těžký, než něco vytáhly. Kojím každou z jednoho prsu, ale nejde nám kojení společně. Naštěstí jí hned po sobě, kojím zhruba 10-15min, tak se vlezu i s přebalováním do necelé hodiny, pak holky víc jak 2 hodiny spí, občas řvou, ale zatím to není tak hrozný. Bojím se, že si na to zvyknu a pak nebudu zvládat. Zvlášť teď, jak je se mnou Tomáš doma, hodně mi s holkama pomáhá. Dala jsem do albika fotečku, jak jsme přijeli z porodky domů. Jinak sestry v porodnici byly naprosto skvělé, nedá se to srovnat s dobou před 9 lety, kdy jsem tam rodila Martina. Nechaly mě na pokoji samotnou, takže za mnou mohly návštěvy na pokoj (jinak se na pokoje nesmí),a se vším mi poradily. Fakt jsem byla spokojená.

simonac
22. říj 2008

ahojky holky, jen jsem k Vám mrkla a vidím další dvojčátka jsou na svetě, tak moc gratuluju MURECKO. Taky mám doma tři, jak ty, není to lehké, ale dá se to zvládat i když někdy si popláču s něma, jak budeš mít chvilku mrkni k nám do diskuze dvojčátka, držím pěstičky at vše zvládáte na 1*

beda
22. říj 2008

Ahojík.
Jirule:no nedokážu to odhadnout zda se naše Lucie na mimi těší či nikoliv,ale asi jo.Ukazuje na bříško a říká:Mimi pšíde!sranda.Uvidíem jak bude reagovat,až tu opravdu budou a já se nebudu věnovat jenom jí.Mám z toho docela strach,ale co se dá vdělat?
Zet:jak se cítíš,jako vdaná paní?
Už se těším na 12.11až ty prdochy uvidím,jsem moc zvědavá kolik váží!A co to je....!
Murecko,vítej doma a přeji at vše zvládáte.

jirule33
22. říj 2008

ahojky,

bedo a u vás nebylo vidět ani u jednoho mimča co to bude? Já jsem myslela, že si to necháváte jako překvápko 🙂
Bráchovi se před měsícem narodila 2dcera a té první budou na vánoce 2 roky a nežárlí vůbec, spíš chce pomáhat, chovat, přebalovat atd.A taky na ni vše svádí= sama nechce chodit na nočník a tak za vše může Kači /Kačenka-miminko/ Je to sranda, jak si ty malí rozumbradové dokáží poradit 😀
Akorát švagrová toho má plný brejle, má ještě z prvního manželství 2 kluky=školáky, takže starostí víc než dost, ale zase i pohlídají ty mladší.

Murečko, vy jste měli přímo výstavní váhy=to je můj sen.Už jsem tu někde narazila na to že děti pod 3kg nesmí ven ☹ To jako že by prochladly? Tak ať je brzy máte 😉 Já myslím, že to půjde rychle a za chvíli se budete venčit venku 🙂

beda
22. říj 2008

Jirul:No na utz ve 20tt,abych pravdu cosi doktor řekl,že by to mohlo být,ale myslím,že to ení jisté,tak nevím no.A hlavně nevím zda jsou jednovaj.nebo dvojvaj.první dr.tvrdil,že jednov.že vidí jen jednu placentu,ale na utz v tom 20tt,dr.našel asi 2 placentu,tak jsem z toho všeho jelen!Připadám si jak blb,že nic nevím!

Jojo,přesně jak říkáš,ty váhy co měla Murečka,nebo její mimča,je taky můj sen!Snad se nám to povede.Mám děsný strach,že budou muset být moc dlouho v inkubátoru a já zatím zešílím.Možná je to sobecké,ale já nemocnici nenávidím,je to jak větení,byla jsem tam jen jednou a to při porodu a kdyby to šlo,nikdy tam nejdu zpět!
Taky furt budu myslet na Lulu,co dělá doma atd....!No snad to zvládnem
já měla když se narodila 1,005kg(pěkně jsem si pobyla v inkošu),manžel skoro 5 kg,malá měla 3300,tak nevím no,si vyberte!

jirule33
22. říj 2008

Aha, ty čekáš dvojčátka přirozeně? My po IVF takže jsem věděla že jsou dvouvaječný hned.A co jsem četla na www.dvojcata.cz, tak i jednovaječnáčci můžou mít dvě placenty, to když se rozdělí vajíčko ještě po cestě vejcovodem, nebo aspoň tak jsem to pochopila, pokud už se děli embrijko tak mají jednu placentu.Tak výbavičku jsi pořídila v neutrálních barvách? A co ta jména, co mate vymyšleno?

Tak to jsi měla velký štěstí, když tě vypiplali z 1kg, přeci jen tenkrát neměli ještě kdovíjaký zařízení, teď jsou vybavení 100x líp.
Já mám hlavně strach aby byly v pořádku, i když o váze to není tolik jako o zralosti mimča.Kolegovi v práci se v červenci narodila vnučka ve 34tt, měla 2,4kg/nebo tak nějak/, tak jsem si říkala že je v pohodě a skoro jim umřela, chytla nějakou infekci, nezabírali jim antib, vynechávalo srdíčko, selhaly ledviny atd.No užili si hroznýho strach, nakonec s váhou spadla až na 1,5kg a domů šli až za 2 měsíce, teď jezdí po kontrolách jestli je vše OK.

beda
22. říj 2008

jojo přirozeně.Zkoušely jsme dlouho druhé,pak mi dr,předepsal Clostilbegyt,a hned první měsíc to bylo.Ale jestli jsou dvojčátka opravdu kvuly těm práškum to říkal,že neví,možný to je!
Jojo výbavičku mám polovinu pro holčinu,po Lucince a polovinu po klukovi,po synovcovi,takže mám asi vše...no přřála bych si páreček,co si budem nalhávat,ale u Lucinky jsem byla přesvědčená,že je to Matěj,jako klučík a ona to Lucie,taky nás napínala až do porodu!

Jojo vypiplaly,taky se divím,ale žádné následky to Bohu díky nemá.Máš pravdu s tou váhou,je to fakt,hlavní je zdraví!Není zaručené že 3kg dítě,nemůže mít problémy,že?!

No jmena,s těmu furt bojuju...bud Martina a nebo Eliška a Matěj a nebo Martin.Martin(a je po manželovi,přeje si to,a já mu to chci vyplnit,ale nemůžu se rozhodnout...zda Martina a Matěj(to je zas můj sen) nebo Martin a Eliško,kdyby to tedy byl páreček.Dva kluci to asi nebudou určo,si myslím,no uvidíme!

No a ty se cítíš jak?Martínek Ti pomáhá?Nemáš recept na bolesti kyčlí?V noci když se otáčím,fakt brečím bolestí,je to děs!

jirule33
22. říj 2008

jj Matěj se mi taky líbí a to samé Eliška, ještě před týdnem jsme ji měli taky v plánu 😀 Moc hezké jméno, ale je jich je hodně.Teď jsme rozhodlí /zatím/ pro Pavlu, chtěla jsem krátká jména že máme dlouhé příjmení a taky ne moc s R aby se to nekopalo s příjmením.A táta je Pavel, tak uvidíme.Více se mi líbí Pavlína než Pavla, ale zase je to dlouhý... a když to mají děti nosit /jméno/ celý život tak ať se moc neupíší, teď myslím ve škole atd.

Tak s výbavičkou to máš dobré 🙂 já pořizovala skoro vše znovu, nějak už jsem nedoufala, že budeme ještě mimčo mít.

Mě teda už moc dobře není, tvrdne mi břicho i když beru magnézko v prášku, zítra jdu na kontrolu, tak uvidím.Mám strach aby mi nepraskla voda, včera jsem se dočetla že se to u tvrdnutí břicha může stát, tak už zase plaším 😀 Kyčle, to je hrůza i u mě, s levou kyčlí jsem měla problémy asi od 20let, vždy při změně počasí nebo po hodně namáhavém sportování mě bolela.Teď přes den v pohodě, ale v noci, to nevím jak si lehnout.Takže to jsme na tom stejně 😠 No musíme vydržet 😉

A Martin je v pohodě, na holky se těší, ale myslím že žárlit trochu bude, přeci jen byl dlouho sám a tím že manžel směnuje jsme byli hodně spolu sami a je to takový mazel mamánek.Teď jsem ráda, že se mu manžel trochu věnuje místo mě, chodí na trénink /orien.běh=to jsem dělala celý život/ a taky plavat / což Martin miluje, ale tatínek vůbec, že je studená voda/ taky ho občas vezme na kolo nebo někam vyrazí spolu abych měla klid.Ale sama to znáš, doma je pořád spousta práce, navíc můj chlap vůbec nevaří a jak směnuje tak je někdy doma i na obědy, takže i když se Martin nají ve školce tak musím něco uklohnit.
No ty máš navíc Lucinku doma,že? Takže musíš ještě kolem ní, to tě obdivuju, já mám alespoň dopoledne pro sebe.

z359
22. říj 2008

Tady je odkaz na pořad, kde se mluví o tom, jak malá mimča už dokážou zachránit, dost mě to uklidnilo, tak doufám, že i vás
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1095946610...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru