Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
8. bře 2009

ahoj holky, co se známe...zdravím vás a koukám, jakou radost vám miminuška dělají...

jirule33
8. bře 2009

ahojte 🙂

Murečko, tak já to měla navlas stejný, v těhu jsem nevěděla co jsou otoky /jen trochu ruce/ a po porodu jsem měla děsně nateklý nohy, taky to jinak vůbec neznám 😠 a všem se to zdálo normální, a jak to bolelo, hlavně v noci, nic jsem neobula ☹ mě to zmizelo až tak za 3týdny 😉

mě zase doktorka poradila, u televize si dát nohy nahoru, a já telku neviděla od porodu 😀

murecka
8. bře 2009

Helisku, ahojky, občas zkouknu tvoje albíčko, co je novýho....píšeš nádherně, vždycky mě to chytne u srdíčka

Jiři, doktoři někdy mají bezva nápady, co?

z359
8. bře 2009

cipi: jj, je to pracnější, ale naučila jsem to i manžela, tak to celkem jde, a hlavně je kojím od 3týdne najednou a to nám ušetří spoustu času, takhle jedli každej 45min i víc, takže celkem 1,5h a takhle je zvládám oba za 45min.

Tak chci taky poradit budoucím maminkám, že když jim nepůjde to kojení najednou hned, tak ať to zkouší dál, mě se to vyplatilo.
Mě se Lilinka v porodnici i vztekala, když viděla u toho kojení bráchu, ale zvykla si a teď už je to Ok.
Ale začíná večer u posledních 2 kojení strašně brečet, nevím čím to je

zan: já jsem měla taky jen mírné otoky

skarbek
8. bře 2009

Ahojte holky!

helisek: zdravím!...taky špehuju v albu,co je u Vás nového... neodmyslitelně patříš na tuhle diskuzi... Já se těším,až začneš zase odčítat a přeju Vám,ať je to,co nejdřív! 😉

muri: jakpak dopadlo dnešní vážení? Přibyly holky? Možná fakt spurt či ta atmoška se na nich odráží... a odkud kam jste se stěhovali? Já už taky neodstříkávám,jsem pohodlná a nechce se mi,a ani teď klukům mražené nedávám,tak zásoby furt 100%-ní. Tvorbu mléka zvýšiš odstřikáváním nebo častějším přikládáním k prsu,tak pokud máš pocit,že máš málo,tak zkus třeba ještě totok. Jasně,že první den,dva neodstříkáš nic moc,ale pak by se to mělo zlepšit. Četla jsem,že výsledek uvidíš,tak za 3-4 dny. Zrovna dneska se mi zdálo,že na večerní kojo se mi taky nějak extra nenalila prsa,tož jsem zvědavá,jak dlouho budem ještě plně kojit... nepotrvá to věčně,že 😅 No a kluky budu vážit taky,asi v úterý,tak jsem zvědavá!

jirul: tak to fakt výborný nápad od mudry! 😀

jirule33
9. bře 2009

Ahojte,

no jo, ještě mi poradila si na nohy dávat mraženou zeleninu nebo je ráno obvázat obinadlem a trošku stáhnout, teď už telku stíhám někdy večer, ale těch prvních 6 týdnů jsem opravdu stíhala jenom děti 🙂 no a v podstatě mě ani nic jinýho nezajímalo 😉

Jestli dnes nebude pršet tak se taky chystám s holkama do poradny/ nemám totiž pláštěnu na kočár/, sice nekojím, ale mají jen mé odstříkané mlíko, tak jsem zvědavá jestli nebudem muset přejít na umělé.Moc toho pořád nevypijí Lucinka těch 120ml a Pavlínka ani to ne.
Včera mě teda vytočila ☹ Jedly v 15,30, pak jsem nachystala krmení na 19,30, Lucinka si vypila svý a usnula, Pavlínka jen ucítila cumel v pusině už řvala, jak prdlá ☹ , tAK jsem zkusila chvilku počkat, a ta samá reakce ☹ přeci není možný aby neměla hlad?No zkoušela jsem to až do 20h, vypila za tu dobu s nucením 50ml a šla taky spát.
Pak se vzbudily ve 3h a žádnej velkej hlad neměla, vypila jen 100ml a teď ráno 110ml.

Přitom mají 3měsíce a pořád čekám na ten růstovej spurt a nic 😕

Tak jsem zvědavá jestli trochu nabraly a taky jestli nás nepošle cvičit vojtovku ☹

jirule33
9. bře 2009

holky, už jste okukovali golfáče? já pořád 😀 jen nevím do jakého jít.přeci když jdou až do lehu tak tam můžou i mimča co ještě nesedí, že? a když se oteplí, budu s ním pohyblivější než s herqulem 😉

murecka
9. bře 2009

Ahojky holky,

Skarbek: tak mě ty moje murky dneska dostaly. Zvážila jsem je a Aduš přibrala za týden 230g a Elča 190g, vážím je každej týden v pondělí a ve čtvrtek, vždycky ráno před krmením. Většinou mi přibírají kolem 100g za týden (většinou o chloupek víc, ale už bylo i míň), takže teď váží 5,43kg a 5,76kg. A já si myslela, že jim to nestačí. Tak to asi stačí 🙂. Jo a na noc jsme jim dali o deku víc a spaly už normálně 😀.
Stěhovali jsme se z menšího bytu(2+kk) do většího (3+1) v rámci bytovky. Ale museli jsme si ten byt dát celej do pořádku. Nejdřív jsme si tam zrekonstuovali 2 pokoje, do kterých jsme se pak nastěhovali a pak jsme dodělávali za pochodu ten zbytek - dost hrůza. Mates bydlel zatím u ségry, protože v pokoji měl složenou kuchyň, kuchyň se musela celá překopat, spravit elektrika, udělat nový obklady - no hrůza. Ještě nám zbývá dodělat na chodbě strop(obložit polystyrénem) a vyměnit a vymalovat záchod. Jo a otapetovat všechny dveře. Ale už je to k normálnímu bydlení.

JIři: mě holky ve 3 měsících taky nevypily kdovíjaký množství. A i teď, když jsem je zkoušela asi před 14 dny vážit před a po kojo, tak nejvíc vypily ráno, to skoro kolem 200ml a pak se to pohybovalo kolem 110 - 130ml a to nám bude v sobotu 5 měsíců. Moje doktorka říká, že přírůstky nemusí být kdovíjaké,ale mimi nesmí stát na váze nebo hubnout.

zanetik
9. bře 2009

Ahojda, tak u mě poradna dnes v celku rychlá, sestra natočila srdíčka, prý krásně tlučou...jestli prej cítím stahy,tak jsem řekla, že asi ne a dr. "dyť je tady vidím" 😅 , prohmatal břicho jestli jsou pořád hlavičkami dolů..jsou, tak prý už můžu rodit, že už jsme za vodou 😅 , další kontrola za týden v úterý, ale už v porodnici, tak jestli do tý doby vydržím, tak si asi vemu sebou už tašku 😅

skarbek
9. bře 2009

Ahojte všechny! 🙂

zan: tak to je skvělé,není nic lepčího,než dobré zprávy! Máš nádherný týden!!!...závidím 😅 Se stahy jsem to měla stejně... až na monitoru při příjmu do špitálu jsem zjistila,že mám kontrakce co 5min,a já necítila nic 😅 , tedy krom občasnéko tvrdnutí břicha.

skarbek
9. bře 2009

muri: tak to s tebou holky pěkně vypekly 😀 ,ty jo vy máte váhy skoro,jak kluci.Ti mají 5,5 a 6,1kg. Řikám si jestli nejou nějací povyživení... ☹ na to,že mají půl roku,tak prťaví,nezdá se ti?

jirul: já už jsem to tu někomu psala... vyčetla jsem někde vzorec na výpočet množství mléka dle váhy dítěte na jedno krmení. Je to 150xváha/počtem kojení za 24h a vyjde ti kolik mléka v ml je trřba na jednu porci.Samozřejmě je to orientační,ale alespoň je od čeho se odrazit... a dá se sledovat jak ti holky pijou,málo či akorát 😉 A jak v poradně,byla jsi? U nás lije celý den 😠 ,děs! A co oheň mění se? Mikulášovi se trošku zmenšil a zesvětlal a na víčku už to nemá téměř vůbec,tak doufám,že se se ztratí úplně! A jakto,že nekojíš... holky se neumí přisát?

jirule33
10. bře 2009

ahojte,

v poradně jsme byli, Lucka má 5,5kg, Pavlínka 4,8kg. obě teda mají ekzém, Pavlínka víc 😒 Hlavičky držely pěkně, to je doktorka chválila, zkoušela jestli se přitáhnou do sedu, tak to jen Lucka.

jj Skarbek, ten vzorek znám, no Pavlínka by měla vypít 120ml /beru spodní hranici/ a to vypije jen v noci a Lucka 140ml ještě teda nevypila nikdy 😕

no uvidíme, jdem tam asi za 14dní na očkování, tak je znovu zváží, třeba se začnou pořádně cpát 😀

a v čem zamražujete mlíko? já už odsaju víc než sní 😝 mám teda ty pytlíky od medely, tak to zkusím dát do toho, akorát teda nemůžu mlíku vyhradit samostatnej prostor v mražáku, no musím to nějak uspořádat, jak to máte vy?

Skarbek, já jsem měla ze začátku hrozně rozkousané bradavky a na jedno prso jim nešlo se přisát, tak jsem to vzdala.krmili jsme dosti dlouho ze stříkačky, že se třeba chytnou až se bradavky zahojí a nechtěly, to bylo třeba přikládání na 20min, malá u toho brečela, no nic na moje nervy ☹ Zkoušela jsem je přiložit teď nedávno a už jaksi nevěděly co s tím 😝

Ohýnek je pořád, někdy se mi zdá světlejší ale pak když brečí tak zase zvýrazní, nicméně mudra te´d na kontrole opět prohlásila, že se to ztratí a to jsem se ani neptala, tak snad bude mít pravdu.
ale chystám se s holkama na kožní k jednomu doktorovi u nás kvůli ekzému a on má i studio kde odstranuje tyto věci a spoustu ostatních tak se ho chci zeptat co na to říká on 😉 viděl toho určitě spoustu když se na to specializuje, brácha k němu chodí se znamínkama a i s dětma a jsou max spokojení, že je děsně fajn, tak jsem zvědavá

skarbek
10. bře 2009

Dobré ránko 😉

jirul: tak to dej pak vědět,co na to kožař,ju! Už několik holek z práce a různých kámošek,co mají větší děti nebo už dospělé,mi říkaly,že jejich děti taky měly oheň a všem se to ztratilo samo.Nikdo z nich to nemusel řešit jinak. A jak jsem měla pocit,že to snad má jen Mikulda,tak teď se mi zdá,že to je úplně běžné! Věřím tomu,že to bude good! A u Vás taky! 😉 Ty jo,s kojením to je škoda 😖 ,to je hrozný paradox mít mlíko a přitom si ho holky nemůžou z prsu vypít,ale je fajn,že ho dostanou aspoň takhle! 😉 Já taky kojím pořád přes kloboučky,a to mi v poro říkala sestra,že se to kluci naučí bez a nebude to dlouho trvat... a nenaučili. Už to neprožívám... 😅 A doktorka byla spokojená s přirůstkem? Co se týče zamražování mlíka,studovala jsem nesčetně diskuzí v čem a jak,a co nejlépe a jak dlouho a tak... a zjistila jsem,že nejlepší budou sáčky na led. Rychle to zmrzne i rozmrzne,vezmeš si kolik potřebuješ a neutratíš za origoš drahé nádobky či sáčky. Původně jsem je chtěla pořizovat,ale při dlouhodobém odstř. bych musela mít šílené množství za šílené prachy! 😠

mil7
10. bře 2009

Ahoj všem,

tak se také konečně hlásím.Holky je to na chocholouška.Porodila jsem 12.2.2008 císařským řezem a to jsem byla 39+0.Váhy jsme měli pěkné Jakub 2740g a Terezka 2460g.Domů jsme šli pátý den po porodu.No a doma?
Co Vám budu povídat.BLÁZINEC.Připadá mi,že nedělám nic jiného než kojím a přebaluju.Kojím po třech hodinách a tak hoďku mi to dá.Tak než se otočím tak je to tady znovu,ale prdíci jsou úžasný.Foto v albumu.
Jen mi pro ně nestačí mlíčko a pomalu začínám dokrmovat.Jsou to otesánci.
Holky nevíte kolik by tak asi měli na měsíci vypít????
Jinak Vás postupně dočtu jak mi to miláčkové dovolí.
Zatím se loučím už mě volá moje oblíbené kolečko.Ahojky Všem....

skarbek
10. bře 2009

Ahoj mil! no ti jsou náááááááádherní!!! Fakt strašně rozkošné miminka,nejde se vynadívat!!! Ty bláho 39tt 😕 není co dodat 😉 ! Jj,ten kolotoč známe všechny,ale neboj se nic,nebude to takhle věčně 😉 Gratuluju a přeju všem hodně zdraví,hlavně kuliškům! 😵

jirule33
10. bře 2009

mil, broučci jsou krásní 🙂

a neboj po 6tinedělí bude líp, do té doby to fakt bylo na chocholouška ☹

Skarbek, dík za radu=sáčky na led 🙂 já ty pytlíky od medely dostala k odsávačce, je jich tam stejně jen 20ks po 150ml, no už mám dva zamražený 🙂

v porodce právě paní mrazili mlíko do slkeniček, vypadaly jak od přesnídávky ale měli je sterilně balené, tak proto mě zajímalo jak to děláte .

murecka
10. bře 2009

Ahoj holky,
jen v rychlosti jsem vás přelítla od sousedky, protože nám včera shořel počítač ☹ a kdy bude novej nebo aspoň nějak zprovozněnej fakt nevím. Co mě mrzí nejvíc jsou fotky, který mám zazálohovaný jen do Vánoc a pak už ne ☹ . To jsem včera obrečela.

Skarbek: nejsou malí, nevím už, jaký měli váhy, když se narodili, ale my jsme měly určitě výchozí váhy větší (2400g a 2620g). Od mýho bratránka holčička má 2,5 roku a váží 10,5 kg a je spokojená a v pohodě a nikdo si s tím hlavu nedělá. Tak to taky nech koňovi. Když si to spočítáš, tak máš v 6 měsících vlastně 11,6 kg vážící mimino (kdybys měla jedno) a to je dost, ne? 😀 😀 😀

Jiři: já mám od Aventu zamražovací plastové kelímky, který po použití vyvařím a zas použiju, jinak jsem používala sáčky od Medely.

mil7: mooooc gratuluju k mimískům a přeju hodně zdraví a pevné nervy a posílám ujištění, že je to sice hrůza, ale dá se to zvládnout. Za měsíc si budeš říkat, co vlastně ty monomatky celej den dělají 😀 😀 😀 (nechci se tím žádné monomaminky samozřejmě dotknout)

zanetik
10. bře 2009

Ahojda...
Mil jsou krásní, takový drobečci...vůbec si to nedokážu představit...a proč císařským řezem?
Murecko, tak to se nám stalo před měsícem a já fotky a videa naposled do října, málem mě taky odvezly...

mil7
11. bře 2009

Ahojky,

moc děkuji za ujištění,že bude líp.Ono se to zvládnout dá 🙂 ,nebo spíš musí 😝 .
To mi jako chcete říct,že kojíte dva sviště a ještě odstříkáváte???To já mám tak sotva pro ně a ještě dvakrát denně dokrmuju.Holky a kolik by tak na měsíci měli vypít při jednom kojení???Mě vypijou tak 50-60 a pak ještě chtěj,ale asi už jim nic moc neteče.Pak se vztekaj.Zase je nechci moc přecpávat,ale aby mi nehladověli bobánci.
Doktorka říkala,že jim50 stačí,ale mě se to nezdá.Tak předem dík za radu.
zanetik - cisařským řezem,protože plod B (Terezka byla v poloze příčné).Tak je to prý jistější,ale kdybych si mohla vybrat tak bych brala porod normální.Ta bolest po císaři a nemůžeš se hejbat a navíc se musíš start o mimi,no nic moc.Jsem ráda,že to mám za sebou.

jirule33
11. bře 2009

Mil , mají vypít 150-180ml na 1kg váhy a den.to vydělíš počtem kojení a máš jednu dávku.Takže pokud mají mimča např.3kg a krmíš 7x denně vychází to na 65ml.
pokud máš váhu jsi v pohodě 😉

smilers
11. bře 2009

Zdravim vsechny 😉
mil gratluju k prdolkam, opravdu moooc hezka miminka 😵 a na ten frmol si zvyknes,kazde obdobi sebou hold neco prinasi, jak ubehne sestinedeli, tak se to trochu upravi, uz te ty hormony nebudou tak valcovat 😉 a hlavne defakto si s detma zabehnete svuj rezim a pujde to pal mnohem lip 😝 co ja vim, tak nase holky jedli za den 7x po 3 hodinach 90 ml 😕

z359
12. bře 2009

mil: taky gratuluju ke krásným miminkům 😉

lenule76
14. bře 2009

Ahojky všem,
po dlouhé době se zase hlásím 🙂 Psala jsem, že jsme již na světě a už jsme 14 dní doma. Chlapečkům je měsíc, narodili se 13.2.2009 ve 13:13 a ve 13:14 😎 Musím přiznat, že po měsíci ztráveném v nemocnici, jsem se "bála" zda budu ještě moci fungovat v normálním světě ... ale celkem to jde. I když kolotoč je to šílený. Snažíme se dvojřátkům nastavit režim, ale jedno dvojče se začalo budit ne po 3 hodinách (ale po 2,5), už jsem z toho krmení tak zpitomělá, že jsem si začala zapisovat kdy jsem krmila a kolik kluci vypili. Jinak mi také přijde, že nedělám nic jiného než krmím, přebaluji a pořád dokola. Těším se na jednu věc, až budou mimísci spinkat déle než 2,5-3 hodiny přes noc, ale musíme počkat, až budeme mít 3 kg, zatím máme 2700g a 2500g. Píši Vám to sem na Koníka, protože jen Ti co mají dvojky toto pochopí .. nic ve zlém ... monomaminky toto prostě nemůžou pochopit.
Jinak všem gratuluji k narození miminek a přeji zdravíčko !!!!
Mil7: koukala jsem do albumu ... miminka jsou úžasná !!!! sedačky máš úplně stejné jako my 😀 a kočárek máš jaký? Mě přijde, že Teutonii ... ale nevím zda jsem to tipla správně..my máme také Teutonii, a barvy jsou stejné ... 😎
Mějte se všichni moc hezky a pokud budete chtít a mít náladu a časík, uvítám každou radu ohledně nastavení režimu u dvojčátek.
Co se týká krmení (bohužel nekojíme jsme na UM) tak jeden chlapeček pije 60 ml (vážil při poslední kontrole 2700g) a druhý chlapeček pije více a to 70 ml, vážil při poslední kontrole 2500g. Přijde mi více hladovější ..tak snad se to časem upravý...v úterý jdeme do poradny tak jsem zvědavá jak kluci přibrali. Těším se, až pojedeme na procházku.
Hezký den všem.
Zdraví Lenka a Robinek+Tomášek

lenule76
14. bře 2009

smilers: zdravím Tě a smekám před Tebou a Tvojí rodinou jak to pěkně zvládáte. Mám uložené albumy Vašich foteček, byli zveřejněné na Dvojčatech.cz a doufám, že budu také, alespoň z poloviny zvládat vše dobře jako vy...manžel mi pomáhá takže opora ze strany rodiny je. Spíše mi tedy vyhovuje, když se o kluky postaráme s manželem, a babičky uvaří, nakoupí apod.
Měj se moc hezky a pusu holčičkám.
Lenka a kluci

mil7
14. bře 2009

Ahojky všem,

lenule76-kočár máme od Patronu F4 - Duplex.A jinak my máme už přes 3kg.Kuba 3100 a terka 3010 a také kojím po třech hodinách.
Holky kdy se intervaly začnou prodlužovat???A ještě bych měla prosbu,jestli by jste mě neporadili s plenama.
Používáme pemprsky,ale Kubík se mi často pročůrá bokem.Jaké používáte plínky pro kluky vy????
Moc Díky za rady. 😉 Ještě,že Vás tady mám. 🙂
Hezký večer a překrásnou neděli všem.

smilers
14. bře 2009

Lenul ahojky, predem kluci jsou fakt moc hezka miminka🙂
urcite to zvladnes neboj, ono ne vse jde hned, taky me sem tam vyhovuje, kdyz se o ne nemusim starat 😀 😀 a ty to zvladnes a hlavne opora a pomoc v rodine je hodne velka pomoc🙂

mil s plinkama neporadim, pac ja mam jen holky😀 ale mame pampers, a sem tam tesco fialove a nekdy nappy

lenule76
14. bře 2009

mil7: my zatím používáme plínky pro nedonošené dětičky, které jsou váhově menší nebo rovno 2 kg, i když kluci mají přes dvě kilča. Jsou od firmy Happy, ty dělají i pro vyšší výhové kategorie mrkni na odkaz http://www.happy-cz.cz/content/Folder.2007-01-1...
s těmi jsme spokojeni...pak mám také od HAPPY ty modré ty jsou na 2-5 kg a pak mi byli doporučeny plínky z Německa, prodávají se v ALDI, zatím mám na 3-6 kg, jsou v zeleném obalu, stojí cca 7,5 EUR. Známá je používala, má také chlapečka a byla spokojená.

smilers: ahojky, díky moc za pochavleu chlapečků. My jsme s manželem od začátku sledovali Vaši fotogalerii, a byli jsme hotoví ... nádhera ... jak jste zvládli vše kolem mimísků ... držíme Vám všem moc palečky. U nás je problém se sáním z lahviček, kluci jsou spaví, ale pomalu se to lepší. Koukala jsem jak krmíš holčičky v tandemu, na tohle se těším..až kluci vyžahnou lahvičky najednou bez zakuckání a spaní tak se radostí asi zblázním ... dnes jsem četla na webu rady od Kláry Rulíkové, je to poradna a zodpovídá tam dotazy, bylo to zajímavé. Pak jsem narazila na popis jedné maminky dvojek jak ona krmí obě najednou ... zkusila jsem to, a musím konstatovat, že až to kluci zvládnout tak to půjde v pohodě. Teď ještě vychytat odříhnutí...nemáš smilers nějaký fígl? Kluci nejsou moc krkací ... ☹ Předem moc díky za tipy.
zatím holky pa pa všem

jirule33
15. bře 2009

Lenule, kluci jsou moc krásní 😉

kde jsi našla to krmení zaráz?my teda ještě krmíme zvlášť ale beru každou vychytávku 🙂

lenule76
15. bře 2009

ahoj jirule,
tady vkládám ten odkaz http://www.rodina.cz/dotaz56972.htm (specifický dotaz)
http://www.rodina.cz/poradna/dvojcata (odkaz na poradnu dvojčat)
http://www.porodnice.cz/poradny/21 (poradna Kláry Rulíkové)

zaujalo mě to, naši kluci ještě nesají na 100%, ale až budou tak bych to zkusila, jen nevím jak na to s tím odříhnutím. Ani teď to nějak nejde, nemáš nějaký fígl? Kluci jsou pak po lahvičce spaví, a trvá jim to dlouho než si odříhnou, zkoušela jsem i dát na bok, ale to se většinou ublinknou ... budu ráda za každou radu. A prosím Tě ještě...jeden chlapeček trpí na prdíky, nevím jak tomu předcházet ... nemáš radu prosím? používáme kapičky baby calm a jsme na UM, nekojím.

Tak předem moc díky.
ahojky lenka a kluci

z359
15. bře 2009

Lenule: kluci jsou opravdu moc krásní
a ohledně rady kvůli krmení, ten co se ti budí po 2,5h toho víc nevypije? Pokud jo, tak mu zkus dát trošku víc, aby vydržel ty 3h. Já jsem to měla jednodušší v tom, že moje děti byli hodně spaví a já je musela budit, tak jsem si vždy nařídila budík. A když byli větší (cca od 3týdne), tak se začali přes den budit sami na jídlo a asi od 1 měsíce jsem je nechala, aby se budili i v noci sami. Začali se budit nejdřív po cca 4h pak po 5h, postupně po 6h a teď se budí po 8-9h.

mil: mě se u Danečka taky stávalo, že se mi pročůral bokem, ale většinou mi pomohlo, když jsem si ohlídala jak má pindíka, aby ho měl hezky svisle dolů. A teď už se mi to nestává. Taky používám nejčastěji pampersky, taky jsem měla plínky z rossmanu ty newborn 2-5 kg a s těma jsem byla taky moc spokojená

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru