Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

smilers
15. bře 2009

Ahoj lenul, no ted uz tandem nedelam, to se dalo, dyz byla mrnata mensi, ted uz i vemu jednu, co se nejdriv probudi bokem od spicich a dam ji jidlo a tim padem i odbrknu, predtim,kdyz jsem krmila v paru, tak jsem si pripravila pro jednu kojici polstar do kolecka, dala na to plenu a tam jsem ji polozila aby byla vys nez nohy🙂 a jinak s nima sem tam chodime aby si odbrkla devcata, ale co jsem cetla, nektera miminka nemaj potrebu brkat,pokud se nenalokali vzduchu a jsou plne nacpane🙂 lenule jinak co se tyce prdiku, taky jsme plne na UM , takze ja davam preventivne do mlicka sab simplex, sem tam dam baby calm, jinak masiruju Pupikem preventivne briska pred jidlem a nebo rourkuju 😉 ale ne moc casto, nu a jinak davam holkam fenyklovej caj, za den by mela ta davka byt na osobu 100ml, ale radeji sem se ptala i mudr.

lenule76
15. bře 2009

z359: díky za pochvalu chlapečků 🙂) jinak co se týká krmení ... Robinek spinká všeobecně déle, ale vypije méně, dnes se budil dříve...nedá se říci, který z chlapečků se budí přesně po 2,5 a kdo po 3 hodinách, je to různé a pokaždé jiné. Tomášek vypije těch 70 ml, a zdý se mi, pokud necháme 70 ml, spinká lépe a déle. Robinek vypije 60 ml a kdyý dám více tak mi přijde, že vždy blinká ... možná je problém u mě, že neumím pořádně použít polohu na odbrknutí. To pak stačí trochu více hýbnout a už se blinká ☹((
Robinek je jako švýcary..budí se přesně po třech hodinách, pokud není nějaký problém. Zkusím mu dát více, možná mu to pomůže, když udělám polohu na odbrknutí na tygříka...max se opět poblinká ☹( :-/
Kéž by naši kluci takhle krásně spinkali, alespoň přes noc. ach jo jo, snad se dočkáme... ale díky moc za rady.

lenule76
15. bře 2009

ahojky smilers,
mě když se kluci budí po sobě tak s tím co se vzbudí dříve tak odejdu bokem, aby se brácha nevzbudil 🙂 myslíš, že bych do mlíčka mohla také přidat Baby Calm? zatím ho dávám před krmení kapátkem. ptala jsem se mudr na ten fenyklový čaj a řekla mi, že ho nemám dávat...od jakého měsíce dáváš čajík?
Tak snad se nám podaří to vychytat .. jsem raději pro prevenci než pro odstraňování problémů... :-/

smilers
15. bře 2009

leni fenyklovy caj je napsany od ukonceneho 1.tydne, a ja se na to ptala dr. a pokud je to hodne trapi, a jsme na uM , tak muzeme, protoze nemam jak do nich dostat treba fenykl🙂 baby calm do mleka nedavame , ma se davat pred jidlem vetsinou nebo behem dne bud na lzicku nebo kapatkem, takze do mleka ho nedavam, davam primo do pusinky, do mleka se dava sab simplex 😉

jirule33
15. bře 2009

Lenul, děkuju za odkazy 🙂

no jinak asi moc neporadím, s brkáním holky problém nemají o poloze na tygříka jsem četla, párkrát jsme ji použili při bolavém bříšku, taky jim pomáhá ležet na bříšku, to se lépe vyprdíkují, ale my jsme větší a kluci na prdíky všeobecně víc trpí ☹

blindili jsme hoďně zvlášť Lucka, takže jsme koupili Nutriton=zahuš´tuje mlíčko.Ale já mám holky na mm i když pijí z lahve a NUTRITON je do mm.Když jsme měli půl na půl mm a um dávala jsem to i do um a problém nebyl.Holky už blindí míň asi se to upravilo i tím jak rostou.

Jinak u láhve nám Pavlínka taky hodně usínala, tak jsme šťouchali, no teď když má jíst tak řve jak tur, tak to spaní bylo teda lepší 😉 Dokud neměly 3kg tak jsme je budili i v noci po 3h a byla to pakárna.V noci jsem se vzbudila a byla jsem totálně mimo, nevěděla jsem jestli jsem zrovna dokrmila a udřímla nebo jdu krmit jestli mám dítko v posteli nebo v postýlce, no totálně mimo 😠 jsem ráda že je to za námi 😉 Takže vydržte za chvilku bude líp!

Teď se nám budí vždy první Lucka=větší hladovec, pokud jsem sama krmím postupně a ani nedutám abych nevzbudila Pavlu=ta má lehké spaní, pokud je doma manžel krmíme zaráz ať je to brzo hotový 😉 už jsme sehraní=taky budete 😉

lenule76
16. bře 2009

smilers: už jsem zkoušela dát fenyklový čajík klukům, jsem moc ráda že ho pili celkem ochotně. Původně mi Dr. řekla, že mám dávat čaj pro novorozence, že prý hrozí dehydratace. Přitom všude se píše, že děti na UM není potřeba do 4.měsíce dokrmovat čajem..no nevím. Jinak naši kluci dělali strašné držky když jsem jim ten čaj pro novorozence dala a odmítali ho. Sondovala jsem další věci na prdíky a na dvojcatech mi jedna maminka poradila kapsle LACIDOFIL, které jsou na stejném principu jako Probiotické kapky (které stojí cca 600,- a jsou na týden-jen nevím zda u dvojčat či u monomiminka),ale cena je dalece příznivější, 45 kapslí stojí cca 100,- Kč, prý postačí půlku kapsle nechat rozpustit v mlíčku. Už jsem zaúkolovala manžu, aby nám je přivezl. Zatím dáváme před každým krmením Baby Calm, a snad to vydržíme. Přes den je to lepší, ale poslední noc to bylo také v pohodě. Spíše mám problém s tím, že Robinek pak v postýlce tlačí a jak moc tlačí ta mu mlíčko vykeze nosní dírkou, když jsem to viděla poprvé tak jsem se doela vyděsila .. zatím mu to odsávám odsávačkou na rýmu, aby mohl dýchat. Myslím, že ještě nemá pořádně dovyvinutou tu klapku a díky tomu jak moc se snaží usilovně tlačit tak mu mlíčko vyleze. Co myslíte holky...zítra jdeme k pediatrovi a hned se optám ..ale stejně mi to vrtí hlavou.
Začala jsem praktikovat odříhnutí běhme krmení, výdy tak v půlce, a celkem to jde. Do Robinka, který pil jen 60 ml, se mi podařilo dostat 70 ml, a zdá se mi, že spinkal o trochu déle a hlavně se moc nekroutil.
Smilers..koukala jsem na Vaše nové fotečky, téda...holky rostou jako z vody. Ta zvýšená ohrádka se mi moc líbí, je super. My máme domluvenou ohrádku pro dvojčátka cca za 2 měsíce, je to dřevěná jako postýlka a má madraci se zvýšeným okrajem, moc se mi líbila tak jsem kontaktovala maminku, která ji měla ve fotogalerii, tak se mi pak ozvala a domluvili jsme se, že ji prodá. Tak snad to klapne. Na fotečce ve fotogalerii máte Nutrilon...zdá se mi to nebo je to nějaké maxibalení? Pokud ano, kdepak se dá koupit? Já jsem viděla jen to 400g nebo jaká je to vlastně gramáž 🙂 díky moc za info.

lenule76
16. bře 2009

jirule: já jsem polohu !na tygříka" zkoušela, je fakt že na prdíky je to lepší než vzpřímená poloha. Vzlášť Ro binek na ně fakt trpí víc neý Tomášek. Jinak jak jsem již psala v odpovědi viz. výše tak i ve spaní tlačí, i když stoličku má ... tak nevím pročpak to dělá .. a pak mu vyleze to mlíčko nosní dírkou. což mě trápí nejvíce, nemůže pak pořádně dýchat.
Jinak Spíše Robinek má tendenci ublinknout, někdy je to méně, ale párkrát se mi stalo, že toho bylo více, tak jsem si říkala, že bude pak brečet hlady no a brečel ... my jsme na Bebě 1 H.A. Premium, vím že existuje řada pro ublinkávání a já ani nevím v jaké míře to pak se posuzuje, když mimi blinká po krmení. Zatím to, dle mě není v tak veliké míře. Pokud by mu dělala Beba problém holt bude mít každý chlapeček svoje UM. Ale uvidíme. Jsem zvědavá kolik kluci budou zítra při vážení mít, já doma váhu nemám, to by už tam byli 😀 na té váze.
Robinek mi přijde také jako větší spavec, Tomášek má slabší spánek.
Teď jsem tam byla, přes chůvičku řev ..no a Robin opět měl mlíčko venku nosní dirkou, tak jsem mu to odsála, přebalila ho...to mi tedy vrtá hlavou ... to unikání přes nosní dirku. snad to nebude nic vážného. raději jsem si ho nechala u sebe ... abych ho měla pod dohledem..no a hádejte...už zase tlačí ..mě z něj fakt picne. do toho se tomášek pokakal tak půjdu ještě přebalovat ...
zartím se mějte moc hezky.
budu se těšit na odpověď.
zatím pa pa zdraví lenka a kluci

jirule33
16. bře 2009

Lenul, tos mi připomněla 😕 my měli na dokrm taky bebu HA, pak tu proti ublinkávání=nemělo to nějaký výrazný efekt, pak i normální bebu a pak znovu HA 😝 no zkusili jsme kde co.

Lucka taky pořád tlačí, ale mlíčko jen ublinkávala, nosem jí to hrklo jen jednou když byla malinká

ten lacidofil má pro malou i kamarádka, taky o něm přemýšlím /jen pro Lucku/, nám mudra doporučila NutrolinB ale ještě jsme nekoupili nic

určitě písni kolik kluci přibrali 😉

lenule76
16. bře 2009

jirule: ten nutrolinB je proti vetrum? ja jen, abych si to spatne nezaradila 😒 kluci zase vrkaji od posledniho krmeni 2,5 hodinky. pokusim se je nechat dele, ale nevim zda to bude mit efekt. snad nedavame malo, co se tyka obsahu ml, krmeni..jinak si neumim vysvetlit proc se porad budi po tak kratke dobe, a nespinkaji dele. robinek uz zkousne 70 ml, a tomasek take. znama co ma dvojcatka, narodila se ve stejny den jako nasi kluci, byli jsme s polu v nemocnici mi psala, ze jeji parecek slupne 80 ml, nevim zda to neni moc, ale vahove jsou na tom jeji dvojcatka hůre, my mame vice...co myslis? diky moc za kazdou radu.

jirule33
16. bře 2009

Ten NutrolinB není na větříky, podle mě pro lepší zažívání , upravuje střevní mikrofloru, syn to brával po antibiotikách, teď mi to doporu

čilla u malé, má problém se vykakat, musíme rourkovat, jinak nic nepomáhá ☹

lenul a vypili by kluci víc?zkusila jsi to propočítat kolik by měli vypít?

lenule76
16. bře 2009

ahoj jirule,
dnes uz take manzel koupil rektalni rourku. tak jsme robina prostouchli a slo to.ale stejne je neklidny, asi ma hlad, a zase po dvou hodinach a neco. me z toho slehne. k tomu propoctu. robin vazil naoiskedy 2700g, denně by měl vypít 150x2,7=405 celkem denne děleno počtem krmeni t.j. 8=50,63 dávám mu ted 70 ml. V případě, že bychom dávali to horní hranici 180x2,7=486 děleno 8=60,75. Když budu počítat na3 kg tu vyšší spotřebu tak je to 180x3=540 ml děleno počtem krmení 8=67,50 což je pořád 70 ml na jedno krmení. Mám to dobře?
Tak pak nevím ☹

jirule33
16. bře 2009

jj tak to máš dobře 😉 tak nevím....nám spíš jedly vždycky holky míň než měly 😝 já teda nevím, pokud pláče zkusila bych dát trošku víc a uvidíte.tabulky jsou tabulky a každé dítko je jiné.A zítra jdeš k doktorce tak se zeptáš 😉
tak klidnou noc 😉

kocule
16. bře 2009

Ahojte holky, taky budeme mít dvojčátka, takže docela šok. Děda řeší kočárek a je fakt, že toho na trhu moc na výběr není. Mohly byste mi prosím napsat, co se vám osvědčilo nebo který vám vůbec nevyhovoval? Dělám trošku průzkum, i když je ještě dost času a budu moc ráda za každou radu. Moc děkuji, E.

smilers
16. bře 2009

lenul jj je to nutrilon 800g 😉 stoji 338kc v globu a maji ho i v lekarnach 😉 jinak ohradka je super, jen ji holky jeste nejak nevnimaji😀
co se jeste praktikuje na prdiky a bolave brisko je nahrata plinka a nebo tresnove pecky, kupuji je v drogeriich 😉

jirule33
17. bře 2009

kocule, moc gratuluju k dvojčátkům 🙂 přeji pohodové a co nejdelší těhu a zdravé děti 😉

my máme herqules, mám ho i v albu vyfocený , brali jsme ho už po jedněch dvojčátkách a spokojenost....no moc jsme toho zatím nenajezdili, dávám holky hodně na balkon, ale čekala jsem asi víc....když já sháněla kočár hodně holek ho chválilo.
jezdí dobře, zatáčí taky dobře, ale dostat děti v taškách do kočáru je makačka, je úzkej /aby projel dveřma/ taky pořád padá střecha dozadu... no každopádně už bych do něj nešla a momentálně zkoumám golfáče 😉

tak přeji dobrý výběr!!!!

na www.dvojcata.cz je v diskuzi dole sekce o kočárkách, už jsem tam teda dlouho nebyla, ale zkus se mrknout i tam 😉

septim
17. bře 2009

kocule ja mam easywalker a jsem zatim moc spokojena, mam ho taky v albu. Jinak preji pohodove tehu. 😉 Ted jsem si tady cetla jak resite jidlo. Ja to taky strasne resila, porad jsem volala doktorce. Ta mi rikala ze pokud pribiraji tak muzou pit klidne mensi davky nez by meli. 😉 U nas to bylo silene Anetka ta nam nepila skoro vubec od dvou do ctyr mesici byly dny kdy mi vypila jen 150ml za 24 hodin. Strasne jsem se bala ze ji bou chybet tekutiny. Byla jsem i v nemocnici na pohotovosti ale tam mi rekli ze je to proste nejedlik a hotovo. Dnes mi ta starsi pije 150ml a Anetka porad 120ml nekdy i 150ml ale to jen vyjimecne. Ale uz se tim vubec netrapim dulezite je ze holky prospivaji. Jinak ted mame vahy Adelka 8750g a Anetka 7 870g. tak myslim ze rozhodne nestradaji 😀 ja na ty prdiky kupovala ty probioticke kapky mela jsem je ze slovenska, tam totiz stoji 250,- Anetka se trapi jeste ted nekdy ale to uz kupuji Probian mimi ten je od 4.mesicu

septim
17. bře 2009

jo jinak smilers holcicky jsou kouzelne 😉

jirule33
17. bře 2009

septim,
tak to jsi mě trochu uklidnila, tvé holčičky opravdu nevypadají že by strádaly 😀 u nás je Pavlínka ten nejedlík ☹ musíme jí to fakt nutit, aspoň těch 100ml, v noci je většinou v pohodě, vypije 120 i 130ml, tak snad bude líp 😉 je to oproti ségře prcek.

septim
17. bře 2009

jirule33 presne jak pises u nas je nejedlik Anetka, detska dr mi vzdy rikala hlavne ji to nenutit nebo si jeste k tomu vypestuje odpor. Ty davky co mate mi pije Anetka porad, u ni je oprvdu maximum tech 150ml a to malo kdy. Tak se vubec neboj. Ale musim rici ze ted co jsem zacala davat prikrm tak ji chutna snad vse. ona je asi nejedlik jen na mleko 😀 😀 😀 Zeleninu, ovoce a kasicky mulije, mleko je pro ni bleee 😠 Adelka zas miluje mleko a nesnasi vse jine, kazda je proste jina 😀

misak70
17. bře 2009

Ahoj všem jsem ráda že jsem našla stránečku o dvojčátkách.Mám po IVF holčičku a klučíka je jim 5 měsíců.Moc ráda si přečtu vaše radosti astarůstky s prťoskama 🙂 😉

septim
17. bře 2009

Ahojda misak 😉 jak se prdolky jmenuji

kocule
17. bře 2009

Ahojte holky, moc vám děkuji. My jsme z toho ještě trošku vyjukaní, bylo to hodně nečekané, takže absolutně netušíme, co nás čeká. U nás v rodině z obou stran nikdy nikdo dvojčátka neměl a nám se to takhle prostě zadařilo. Tak se snažíme získat trošku infromací, protože ani neznám žádnou maminku, která by dvojčátka měla. Strašně moc díky.

lenule76
19. bře 2009

ahoj kocule,
gratuluji k dvojcatkum...chapu te velice dobre, ze to byl sok, ja se s tim srovnavala nekolik mesicu. dnes jiz mame 5 tydenni chlapecky. jinak co se tyce kocarku, koupili jsme kocarek teutonie team alu s40
http://www.teutonia.com/indexflash.html
je to sice dražší kočárek, ale mě vyhovoval. premyslela jsem i o Herqulesu, ale to jsem zavahala a jsem na jednu stranu rada ... kdyz ctu problemy s reklaamcemi ... no sila. jinak jsem vyberu kocarku venovala 5 mesicu. co se tyka Herqulesu tak ti nebudou jiz vyrabet, z duvodu financni krize kolekci 2009, a 2008 neni k sehnani. chteli jsme ten maskacovy. pak jsem mela vyhlidnuty TFK, jenze jsem se dozvedela, ze firma byla prodana do ruska, take z duvodu financni krize... a to jsem se bala jak by se resily reklamace ... tak nakonec jsme se rozhodli pro kocarek teutonia, mame ho v sedomodre barve a vnitrek je takovy pekne jasne svetle zeleny...moc se mi libi. hlavne vypada uplne jinak nez na fotce.

smilers a jirule: tak kluci maji uz: tomasek 3030g, ten za tyden pribral 450g, coz je dost ... a robinek ma 3010g ...ten pribral v pohode. jinak se zdraham dat klukum 80ml, zacinaji se budit cca po 2-2,5 hodinach, nevim co se deje, jsou nejaci nervozni..tak snad se to ustali. jinak muzeme ven, a nemusim je v noci budit...i kdyz oni se budi sami jak jsou nauceni.
mejte se moc hezky.
zdravi lenka a kluci

jaanja
19. bře 2009

Jééé, vy si tady píšete i maminy,nejenom čekatelky, to je prima, to jsem sem měla kouknout dřív .. kdybych měla čas 😉
Přečetla jsem jen poslední stránku, naše holky dříve jedly víc než-li jsou ty popočty, a teď jak kdy, někdy vypijou za den celkem přes 900ml, někdy přes 700ml. Neřeším to.. Dr. nám řekl, že každé dítě je jiné, a na tabulky se mám vykašlat. Dávky jsou teď hodně různé, při jednom krmení třeba vypijou 100ml, při jiném 180ml..

Probotické kapky jsme kupovaly, i když stojí hodně peněz, vyzdržely nám myslím déle než týden.

Kočárek máme Bertini, už se neprodává, ale spokojenost - perfektně zatáčí, a houpe.

Baštíme napůl mm a Nutrilon 1 a Nutrilon Comfort.

Máme ale problém s usínáním - jak děti večer uspíte? usnou vám sami? Naše holky ne, uspáváme 1-2hodiny! Zuzka řve a chce spát, ale nezabere, musí se houpat..

skarbek
19. bře 2009

Čaute mamičky i kuličky! 🙂

jaanja: jéééé,no přísáhám,že jsem si na tebe včera vzpomněla!!!! Právě jsem si říkala,že jsme tu z toho udělali takovou poradnu 😀 a že tu chybíš,z té naší bandy,i rezi a daiq,fial... Jak je mamino? Já večer kluky neuspávám,nakojím,brkačka,dám do postýlky,rozloučím,dám dobrou,zhasnu a idu... a za 10 min.se spí 🙂 díkybohu! Zato přes den trošku bojujem se spaním... je to tak nějak všelijak... někdy spí kluci třeba jednou denně 3 hoďky,někdy vůbec...třeba dneska ☹ jsem z toho jelen 😅

kocule a misak: zdravím vás a gratuluju k mimiňákům!...i k těm,co teprve budou,kocule 😉

jirule33
19. bře 2009

Ahojte 🙂

jannjo, pořád se ti chystám odepsat....... 😀

my večer taky neuspáváme, poslední krmení mají kolem 19h, chvilku je nechám a když vidím, že jsou už načatý tak je dám do postýlky a za chvilku spí.Ale to je teď, ta 14dní můžou být úplně jiné 😝

neuspávám ani přes den, teda zatím, kdyby brečely jako tobě, tak co nadělám, že?

jinak s jídlem 😕 jsme vyčetla že jedna mamina se u jídla houpala a zpívala aby malá jedla 😀 tak zpěv se neosvědčil, to začala Pavlínka brečet 😀 😀 ale začala jsem s ní chodít a trochu houpat a celkem se to obešbez většího pláče, tak snad to bude lepší.

nám vyjde tak 6krmení za 24h po těch 100-120ml, no je to málo, já vím, Lucka sní naštěstí víc, taky už je mezi nimi rozdíl 700g 😕

z359
19. bře 2009

Ahojky všem,
přidávám se ke gratulacím k miminkům i k těhotenství 😉

jaanja: to jsem ráda, že si taky tady 😉 . JAk to děláš s jídlem ty, když to máš napůl? Já je nejdřív kojím a pak dokrmuju UM. A se spaním to máme tak, že je večer nakrmím cca kolem 20h, pak je dám do postýlky, zhasnu a nechám je, ať si usnou, někdy když pláčou, tak jim dám dudlík, to je ale málo kdy a většinou zachvíli spí. Ale ze začátky jsem je musela kojit ještě tak v 22-23h dřív by neusnuli.

skarbek: my to máme přes den taky hrozně rozházené, spěj mi hlavně v kočárku a ven chodíme někdy po druhém kojení, někdy až po třetím, zaleží to na tom, jak se mi ráno vzbudí, tak abysme nebyli už v 10h venku 😀 . Podle mě, to mají rozházené hlavně díky tomu. Přes den mi většinou spí na střídačku, ale jen tak po 30 min, a když nejdeme ven vůbec, tak usnou i na dýl, ale až když se jim chce. Snad se to brzo srovná i přes den 😉 .

kocule: já mám starší typ hartana a jsem s ním strašně spokojená, je dost skladný, hezky se houpe, jen co mě teď trošku mrzí, že je nízko koš pod kočárem a skoro nic tam nemůžu dát, ale až ho budu používat jako sporťák, tak už se tam v poho dostanu a to už dlouho trvat nebude 😉 Kupovala jsem ho použitý a stál mě jen 3000 a viděla jsem ho i za 2000,- za tu cenu jsem opravdu moc spokojená.

jaanja
19. bře 2009

skarbek, jirule: jo, jo, taky vám chci pořád napsat 😀 😔 ale nějak si to s těma dětma komplikuju, jak to tady čtu.. asi jsem je rozmazlila.. já teď v poslední mamince četla, že dítě se má dávat do postýlky bdělé, ne ospalé, a nemá usnout u láhve, ani na rameni, ani při houpání. Dudlíky plivou..

U nás je to možná i tím, že nemáme pevný režim. trochu jste mě uklidnily s tím spaním přes den, četla jsem, že mají spát přes den 2x 2-3 hodiny - to fakt nevím kdy 😅 Většinou jen tak zdřímnou na chvíli, a uspí je kočárek. Já odsávám, takže je hodinku vozím kolem poledne venku, pak dorazím domů, položím do postýlek, otevřu na ně okno a modlím se, aby ještě tak 1.5-2 hod vydržely, obvykle mi to splní 🙂 ale asi bych měla zavést nějaké dopolední a odpolední spaní, že?

Z: já nekojím, to se nezadařilo. odstříkávám, a tak jednou dostanou do láhve jen mléko, podruhé jen UM.

Jak tu někdo psal, že děti chtějí jíst dříve než po 3hod, tak to je u nás normální. Zezačátku chudinky řvaly, já nevěděla, co se děje, ale tvrdila jsem, že přece ještě nemůžou mít hlad.. no a pak jsem jednou zkusila tu flašku, a zjistila, že hlad můžou mít i po 1,5hod. Dnes jsme krmili 12:00, 13:45, 16:15 a 18:30. Ale obvykle spinkají dlouho v noci, tak se jim ta zbývající krmení musí nějak do toho dne vejít..

No jo, vedle už zas Zuzka řve.. další pokus o uspání..

jaanja
19. bře 2009

Zuzce jsem křivdila, byla to Julinka.. po jídle si vůbec neodříhla, tvrdě usnula, a zase se s pláčem vzbudila.

Já vás stejně obdivuju, že sem stíháte chodit, já jsem takhle brzy večer "volná" snad poprvé od porodu..

smilers
19. bře 2009

zdravim🙂 u nas se ji po cca 4 hodinach a co ted zjistujeme, tak nelca uz slupne 180ml, zbyle holky jedou kolem 125 a 100ml

lenul kluci maji hezka kilecka🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru