Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
19. bře 2009

Tak jsem stihla další stránku... a omrkla fotečky, to je krásných miminek! 🙂 Gratuluji novým maminkám a těm větším miminkům k přírůstkům. 🙂 Nám zbývá 100g do 6kg... to zas nevím, jestli není moc, už jsme ztrojnásobily porodní váhu..

Taky moc děkuju za ty odkazy na poradnu, je tam i to večerní usínání - nechat děti bečet, a chodit je kontrolovat.. když já se tak stydím před sousedama, když holky řvou.. taky někdy Julinka už skoro spí a Zuzka ji probudí nebo naopak..

A nekrmíte z flašky najednou? To u nás moc nejde, holky jsou docela sesynchronizované.. Nejlépe se mi krmí, když si jednu opřu o kojící polštář a druhou mám na kolenou, ale obě dávám do rychlozavinovaček, lépe se pak zvedají na odříhnutí a tolik sebou nešijou.. Občas jsem krmila i zvlášť, ale jako na potvoru se během toho vzbudila i ta druhá.. Taky jsem praktikovala dát je obě na kojící polštář, který je na kraji postele, a kleknout si za ně, a strčit jim ty flašky do pusy zezadu, ale dost z toho bolej kolena 😉

jirule33
19. bře 2009

tak krmení najednou u nás opravdu nehrozí, melou sebou strašně.krmín je v náručí, hlavičku položenou na předloktí, ale přestává se jim to líbit, zvedají se, tak nevím co vymyslím.kamarádka malou položina normálně na záda na postel a dala jí pít, zkusila jsem to, ale už jsou asi zvyklé pít se zvýšenou hlavou nebo nevím.

holky teď večer mi Pavlínka u toho jídla tak strašně vyváděla 😢 nakonec to chudina vypila, já se bojím ji nechat nějak vyhladovět aby měla dost tekutin, je to drobek, teď ve 3měsících měla 4,8kg, takže žádná sláva.snaží se mi vykroutit a řve a řve.byla z toho úplně přešlá teď ani nemohla usnout, abych z ní tím nucením do jídla neudělala nějakýho neurotika.
myslíte že s ní mám jít kvůli tomu k doktorce?nebo jí zkusit dát pauzu třeba 5h mezi jídlem?asi zatím zkusím tu delší pauzu, v noci pije dobře 😲

Jaanjo já mám na net čas, protože u toho odsávám a většinou i krmím, taky holky dávám hodně na balkon, moc venku netrajdám, je to pro mě namáhavý je v taškách vypakovat do kočáru, jsme v paneláku, všude je to úzký, málo místa, teď ty tašky s něma nechci nikde moc pokládat a už jsou těžký, jsem z toho zpocená až na zadku 😀 takže jsou denně na balkoně, ven jdu s kočárem jen pro Martina do školky pokud nmení doma manžel a výjimečně do města.
jak to děláte v obchodech? já nechávám kočár venku 😖

smilers
19. bře 2009

jirul psala jsem ti do nasi diskuze ohledne toho krmeni male, ja to mam doma sem tam

z359
20. bře 2009

jaanja: nechci tě strašit, ale někde jsem četla, že by děti neměli jíst dřív jak po 2h. Nevím co je na tom pravdy. Mě taky v noci spí dlouho a tak stíhám jen 5 krmení denně, ale prospívají, tak to neřeším

jirule: Lilinka měla ve 3 měsících 4,93, takže určitě nejste malý a kamarádka co má dvojčátka o 15 dní starší než já, tak holky měli ve 3 měs. asi o 300g míň než my, tak se neboj 😉

jirule33
21. bře 2009

ahojky 🙂

Zet, ale Pavla měla porodní váhu 2,8kg a podívej, Lilinka už ji předběhla.Víme že se nemá srovnávat, ale naše dvojky měli mezi sebou při narození rozdíl 300g a teď už to bylo 700g.

včera jsem jí "počítala" jídlo tak jí zbyvalo 40ml do min denní dávky, tak jsem byla docela spokojená

včera jsme byli u bráchy, neteř má 6měsíců a za měsíc přibrala jen 5 dkg a doktor sice řekl že je to málo ale neřeší to, je fakt že malá je hrozně šikovná,už se začala plazit,tak se více hýbe 😉

lenule76
21. bře 2009

ahoj holky,
tak jak se máte? Já doufám, že co nejlépe. Zato na mě to dnes padá ..nějaká depka či co. Začalo to už v noci, kluci měli svojí "noc", kňourali a plakali na střídačku do 3 hodin, ráno opět zase byli nervozní. pak usnuli, jenže asi za dvě hodinky se probudil Robinek a začal plakat a za chvilku se k němu přidal Tomášek. No koncert ... byla jsem totálně bezradná ... od posledního krmení měli: Robinek cca 2,5 hodinky a Tomášek cca 2 hodinky. Je možné, aby se budili hlady takhle brzy? poslední dny je to takhle na denním pořádku. A to vypijí oba 70 ml. Dnes jsem zkoušela, jak plakali, je nakrmit najendou .. no nepovedlo se mi to, takže depka se ještě prohloubila ... Oba vypili svojí dávku, dala jsem jim ještě o 5 ml více, a pak se mi Robinek totálně poblinkal, Tomášek ne, jen si ublinknul (což považuji za normální) a pak se mi Robinek totálně sesr.... Ted si spokojeně spinká ve své postýlce... myslíte, že mám snížit Robinkovi dávku na 60 ml? Já nevím zda ho třeba nebolí bříško ... jenže zase mám pak obavy aby se mi nebudil hlady už za hodinku ... sakra já jsem tak neschopná ... úplně mám na sebe vztek. Když už si myslím, že to bude relativně fungovat tak se něco pos... Ještě ke všemu mě začala dost bolet hlava, vzala jsem si prášek a čekám, až zabere (nekojím tak jsem do sebe narvala Ibalgin). Jsem nějaká totálně hotová, tak snad se zmátořím do večera, abych přes noc mohla fungovat. Moc se omlouvám, že vás tady zatěžuji svými starostmi, ale potřebovala jsem se trochu vykecat, tak díky, že jste to dočetli až sem.
jirule: já také krmím tak, že si kluky (každého extra položím na postel) a dostanou lahvičku, pijí celkem ochotně, spíše mám dojem, že dkyž jim někdy tu hlavičku přizvednu tak s tím mají problém. Občas se zakuckají a to je zvedám na brknutí. Pořád hledám fígl jak na krmení najednou. ale asi jsou kluci ještě na to moc malinaktí, je jim 5 týdnů.
jaanja: zaujala mě jak píšeš o krmení najednou, je mi jasné, že každé dvojky jsou jiné ... také jsem zkoušela kojící polštář nějak naštelovat, jenže nevím přesně jak, dnes se mi to nepovedlo a Robinek káčoval, můžeš mi prosím poradit? Jinak jsem dostala tip podložit lahvičky třeba plyšákem a nebo plenou, to mi jde, pak mám volné ruce v případě, že je potřeba pošťouchnout kluky aby pili nebo zasáhnout když moc rychle pijí a nestíhají polykat a začínají se kuckat. Od kolika měsíců jsi prosím Tě najednou krmila obě holčičky? Moc díky předem za radu.
Všem přeji hezký den, u nás svítí sluníčko a je moc hezky.
Včera jsme byli poprvé na procházce, byla jsem tak hotová ... to víte 😀 čertvý vzduch po měsíci a půl působí ...
zdraví Lenka kluci

jaanja
21. bře 2009

Ahojky holky, nějaký zázrak, už třetí noc relativně dobře usínají... možná za to může delší spaní přes den - trošku klimbnou, když snídám, a pak spí přes poledne v kočárku a následně doma skoro 4hod, a pak ještě někdy i chvilku k večeru.. možná dřív byly přetažené, protože jsem vyrážela s kočárkem až po obědě, a ve 14hod je zase budila.

Z: já se teda budu muset zeptat dr, jestli je normální krmit po kratší pauze 😖 Když ony tak řvou, a zbaští to.. Dneska jedly v 17hod, pak jsem běžela na nákup, a metelila zpět, a když jsem dorazila v 18:30, tak už měl Olda jídlo nachystané.. občas se to dá protáhnout, když se koupe, ale jinak si to jídlo před 19hod vydoupou.

jirule, lenule: naše holky snesou docela dost poloh, jak na klíně, vleže na posteli, tak na polštáři (v zavinovačce, jinak se sesouvají), nebo se opřeme v posteli o polšář, pokrčíme nohy, a dáme si je na ně. Krmím je obě najednou od ledna, tzn. cca od konce 2. měsíce. U nás fakt jiná cesta není, kdybych to brala jen po jedné, koukala bych, jak druhá řve.. poprosím zítra Oldu, aby mě vyfotil.. ale nezastírám, že u krmení obou je to náročné na ruce, a taky odříhnutí není sranda.. taky jsem zpocená až za ušima.. a až se začnou hodně mrskat, tak je asi budu dávat do lehátek..

lenule, krize jsem taky měla, a stále ještě mám, já tě úplně chápu, vždyť ses vůbec nevyspala, s jídlem si taky pořád nejsem jistá, taky jsem pořád řešila, jestli je v noci budit nebo ne - naše holky teda chrněly, a tak jsem si nakonec řekla, že prostě to nechám v noci na nich, ať se vzbudí samy. Vy teda máte opačnej problém.. já bych asi zvýšila porce, ale krmila je po kouskách a nechávala mezitím odříhnout. Nám holky taky blinkaly, někdy více, někdy méně, a tak jsem je nedávala hned do postýlky, ale opřela v zavinovačkách o kojící polštář a odsávala a koukala na ně.. a pak si teprve troufla dát je do postýlky. A co zkusit Nutrilon Comfort? Nebo ten Nutriton, co doporučuje Juirule? Ale určitě se zeptej dr., má určitě boharé zkušenosti a poradí nejlíp.Ahlavně se neobviňuj, vždyť je vidět, jak se snažíš o ně postarat co nejlíp..

jirule: naše holky taky někdy vyvádějí, vůbec jsem nevěděla, co se děje.. nakonec jsem dospěla ke zjištění, že se vrhnou na jídlo, velmi hltavě pijou, a bříško to nezvládá. Takže řvou, vzpínají se, a musí si odříhnout.. pak už je to většinou dobré.. není to třeba váš případ?

jaanja
21. bře 2009

Z359: ještě jsem se chtěla zeptat, v jakých časech krmíš? A daří se vám dodržovat každý den stejné časy? Máte tedy 1 krmení v noci a 4 přes den? A jak to máš zorganizované, když kojíš, a ještě dokrmuješ? To musí být fuška 😝

jirule: na internet při odsávání? 😀 To bych zas nezvládla já. U odsávání snídám, obědvám, i večeřím. Kdyby mě někdo viděl, jak v poledne poskakuju s odsávačkou po kuchyni a snažím se tou jednou rukou vařit.. tak asi nebude chápat 😀 😀 Občas k jídlu a odsávání ještě houpu holky v lehátkách, nemáme je stejná, tak každé vyžaduje jiný rytmus houpání 😝 😵

lenule76
22. bře 2009

ahoj holky,
jaanja: tak jsem se pokusila snížit u Robinka dávky, jak se poblinkal a pos... dostává místo 70 ml 60 ml, snažím se během krmení nechat Robinka brknout, ale upřímně, moc nespolupracuje. Bohužel se mi kluci začali budit ne po 2,5-3 hodinách, ale po 2, a přijdou mi více ukňouraní a ubrečení. Je možné, že mají hlad? Že jim 60 ml nestačí? Už nevím jak to vyřešit. Na balení UM je doporučené dávkování v celkovém množství 600ml, (120 ml x 5 krmení, na 3. a 4. týden věku). My máme 5 týdnů. Pečlivě si píši co kluci vypili a v jaký čas. Celkové množství se pohybuje (pokud pijí 70 ml) do těch 600 ml, pokud mají kombinaci 70 a 60 ml tak se celkově množství pohybuje od 550-600 ml za den. Moc se omlouvám, že vás tím zatěžuji a otravuji, ale nevím si opravdu rady. Mudr. mi řekla, že mám krmit těch 50-60 ml na jedno krmení (to měli kluci váhu 2700g a 2590g), při posledním vážení mi neřekla, že mám zvýšit dávku např. na 70 ml ... Tomášek při papání těch 70 ml přibral za týden a den 450g, což je prý moc. Ale zdravotně je na tom dobře, doktorka ho prohlídla.
Můžete mi prosím poradit? Pak mám ještě jeden "problém", Robinek po napapání, odbrknutí a uložení do postýlky, začne tlačit ... má zavřená očička a tlačí jako vzteklý, přitom stolici má myslím, že v pořádku, občas vypomůžeme rektální rourkou, dáváme BabyCalm před každým krmením... prdíky odcházejí ...i když někdy je také trápí. Tak nevím kde je problém. Jinak časy krmení se nám nedaří vůbec dodržovat 😒
Moc všem díky za rady a pochopení.
zdraví lenka a kluci

septim
22. bře 2009

lenule76 me takhle tlacila Adelka, davala jsem ji vse mozne sab probioticke kapky a nic nepomohlo. Pak to kolem 4 mesice prestala delat sama od sebe 😉

lenule76
22. bře 2009

septim: díky za zkušenost. já doufám, že to také přestane dělat, ale když vidím jak tlačí a je rudý jako rajče ...
☹ Holky můžete prosím mrknout na to co jsem vložila viz. níže, to jsem našla na naetu, pokud by to tak orientačně bylo tak asi dávám klukům málo. Nevím jestli mám udělat víc, a pak uvidím kolik vypijí...co vy na to? díky moc.

přímo odkaz http://www.store.bejby.cz/new.php?newId:2|Prakt...

Kolik a jak často?

Na každé krabici s mlékem je návod kolik mléka bude vaše dítě potřebovat. Ale děti jsou velmi rozdílné. Sledujte jeho chuť k jídlu. Pokud mu nestačí množství 125 ml použijte větší lahvičku. Pokud nechává, připravte mléka méně. Krmení podle potřeby je nejlepší, nezapomeňte mu nabídnout také zchlazenou převařenou vodu. Může mít jen žízeň. Obecně se doporučuje minimálně do 6 měsíců kojit a mléčnou výživu podávat vyjimečně. Později tj. od 12 měsíců již může dítě kravské mléko v množství cca 600 ml denně.

Věk Hmotnost dítěte Velikost krmení Počet krmení
První 4 týdny 3-3,5 kg 85-115 ml 5-6 denně
1-2 měsíce 4,5 kg 140 ml 5
3 měsíce 5,5 kg 170 ml 5
4-5 měsíců 6,5 kg 200 ml 5
od 6 měsíců 8 kg 200-230 ml 3-4

septim
22. bře 2009

lenule jak tady uz nekdo psal tak i nam Dr. rikala at se tabulkou vubec neridim, kazde dite je jine. Nam je 7 mesicu a Adelka ji nanejvis 150ml. Vahu ma skoro 9kg tak to vubec neresim. Anetka 120ml a ma 8kg skoro. Kdyz byly mensi tak jsem je porad vazila pocitala a malem mi z toho hrablo 😀

septim
22. bře 2009

mas pravdu ze jsou pak jak rajcatka, ja nevim jestli ti to dela i v noci. Me Adelka tlacila i v noci ze spani. Porad me to budilo tak jsem se prestehovala do jineho pokoje 😀

lenule76
22. bře 2009

septim: jj tlaci i ve spani a v noci se to obvzlast rozliha 😝 ja vim, ze to jen tabulka ale me prijde, ze jsou kluci hladovi a budi se proto tak brzy...nechci jim ublizit..jen bych si moc prala, aby byli spokojeni a napapani ... jinak ted jsem si rekla, ze dám Robinkovi více a uvidíme kolik vypije .. no a vypil vše...nechala jsem ho 3x odbrknout během krmení a ted má chudák škytavku. vypil 90 ml. septim a kolik holky tvoje vypily kdyz jim bylo 5-6 týdnů?
moc díky. lenka

lenule76
22. bře 2009

setim: ted mam Robika na ruce no a hadej...tlaci 😎 škytavka už odešla do kšá..tak snad se nepoblinká.vypadá relativně spokojeně...občas se zakroutí...ale to jsou větříky, cítím je ... 😀 😎

jirule33
22. bře 2009

lenul, tak naše holky by podle té tabulky měli vypít 140ml a to vypije Lucinka jen v noci, přes den většinou 120ml.

my dávali v 6ti týdnech 90ml ale ne vždy to vypily, někdy si dali jen 70ml, ale neber to až tak podle věku ale spíš podle váhy 😉

septim, to mě vždy uklidní že tvé hoklky jsou tak vypapané a pijí docela málo jako ty naše 😉

u nás už od začátku hodně tlačí Lucka, když byla menší tak se pak poblindila 😒 a rourka je její nejlepší kámoš ☹ bohužel

lenule76
22. bře 2009

jirule:a kolik vážili Tvoje holky cca v 5-6 týdnech? kluci mají každy mírně přes 3 kg.jinak mi přijde těch 50-60 co mi řekla mudr.malo, těch 70-75 ml jsem jim dávala... tak to jsem dělala dle citu, a bylo to rozhodně více dobře než těch 50-60.
u nas take jsme zavedli rourku...ale je fakt, že ne vždy jí potřebujeme...po krmení se třeba Robinek posr..jako prase 😀 Robinek se také při tlačení poblinkal...mlíčko mu šlo nosní dirkou,je fakt že už to odeznělo,tak snad to vydrží...abych něco nepřivolala ☹

jirule33
22. bře 2009

lenul, schálně jsem koukla do očkováku, v 6ti týdnech měly 3,8 a 4,1kg

jj a jíme docela pravidelně 2,6,9,12,15,18h + -

jirule33
22. bře 2009

takže bych řekla že krmíš dobře, tech 70ml by jim mělo stačit? holky jsou 37+6 takže i váhy ber s rezervou 😔

lenule76
22. bře 2009

my měli v 5 týdnech 3010g a 3030g. Na prohlídce jsme byli 17.3.
a jíme takto: čas/množství
Tomášek:
18.3.2009
2:25/70, 5:05/70,7:50/70, 11:30/70 (byli jsme na očním proto ta veliká pauza), 14:00/70, 16:50/70, 20:00/70, 22:20/70.

19.3.2009
02:45/70, 05:15/70, 08:05/70, 10:25/70, 13:30/70, 15:50/70, 18:50/70, 22:25/70

a ted 21.3 2009
01:50/50, 05:45/70, 08:25/70, 11:25/70, 13:30/70, 17:40/70, 19:40/60, 23:00/60

22.3.01:20/60, 03:50/60, 06:10/60, 11:00/75.

Robinek:
20.3.2009
00:40/55, 03:20/70, 05:45/70, 08:20/70, 10:55/70, 14:05/70, 17:20/70, 20:20/70, 23:30/70

21.3.2009
02:10/70, 05:30/70, 08:15/70, 10:40/70, 13:30/70 (blinkání), 17:20/60, 19:05/60, 22:20/60

22.3.2009
00:50/55, 03:30/60, 06:00/60, 08:10/60, 10:15/90

Tak teď mi prosím nezávislým pohledem řekněte svůj názor 🙂 asi zase zvýším dávky, spinkají pak o trochu déle...

Tak krásně papáte 🙂 jirul díky moc za rady. díky samo i ostatním ..jsem asi hrozná, ale nerada bych něco podcenila nebo naopak přecenila.
díky ještě jednou. lenka

lenule76
22. bře 2009

jirul: my jsme se narodili 35+4 a pustili nás domů 37+3, kluci byli mírně nedonešení, byli 6 dní na JIP, z toho 3 dny v inkubátoru. Veškerá vyšetření teď jsou o.k.

jaanja
22. bře 2009

lenule> jo, jo, tu nejistotu znám, kolik jim do té flašky vlastně dát... my šly z porodnice se 40ml, dětský doktor doporučil zvýšit na 60ml, nejdřív jim to moc nešlo, ale pak se rozpily a koukám do záznamů, že v 5. týdnu pily 70-80ml 7x denně a vážily cca 3000g. Pak to šlo rychle nahoru na 90ml. Když jsem se radila s dr. tak mi řekl, že dítě, které vypije víc "přeteče" = vyblinká to, a že je tedy určitě nemůžu přecpat. Takže od té doby to s dávkami zkouším, už mi dr. žádné pokyny nedává. Údaje o množství se liší i u jednotlivých typů Nutrilonů, fakt už na to radši nekoukám. Ale taky jsme hodně blinkaly nosem, protože holky si neodříhly, já byla děsně vyděšená. Moje tipy na odříhnutí: dítě zvednout co nejdříve po dokrmení, a když to nejde, tak plácat po zadečku a zádíčkách. Ale neboj, teď už naše holky říhají téměř bez problémů.. Ten začátek je šílené období, ale určitě to překonáte a bude líp.Je to prostě alchymie, kolik jim dát..

Jo, a vjedné diskusi jsem četla, že v momentě, kdy dítě za den 5x vypije svoji dávku do dna, tak se má zvýšit množství. na www.dvojcata.cz k tomu byla diskuse..

Stejně tak nejde dogmaticky dodržovat ty 3hodiny mezi krmením, třeba mají kluci zatím menší žaludek, tolik s ejim tam nevejde, brzy to vytráví, a tak chtějí častěji. Kolik vám vyjde celkem krmení za den? Aha, ty to píšeš - vždyť máte krásné časy, a vychází vám to 8x až 9x za den, to je myslím normální.. Maminky, které kojí, taky přeci kojí podle potřeby, v době růstového spurtu není výjimkou ani kojení každou hodinu.. U nás dnes ráno byly holky vzhrůru už v 6, řev, tak jídlo.. jen 100ml.. pak chvilku spaly u nás v posteli, Zuzka se probrala, vzala jsme si ji do kuchyně a 45min se ji snažila houpat v lehátku, protože řvala a chtěla jíst, a já teprve odsávala. Takže od 8-9 řev, a to mi přijde zbytečné trápit to dítě i sebe.. ony to nepochopí, že by se měly ráno pořádně najíst. V 9hod vypila 190ml. V prvních týdnech jsem se snažila jak blbec dodržovat ten interval, a když holky řvaly, tak jsem myslela, že je to kolika, ale prostě byly už šílené hlady..

To tlačení v noci ve spaní neznám.. Holky tlačí tak legračně, už jak dospělý, taky docela často u jídla, úplně je to vidět, a pak i cítit 😀 Jsou pak děsně spokojené.. 😎

lenule76
22. bře 2009

jaanja: díky moc za konkrétní informace. tu diskuzi jsem také četla ... a naši kluci jsou asi více nenažřaní nebo co, oni ti dávku vypijí skoro vždy, sice třeba na 3x, dávám je odbrknout i u jídla ... vytýhnu jim lahvičku, zvednu, odbrknou si, položím, vezmu lahvičku no a kluci už otvírají pusinku a jsou ochotni jet dál. po vypití celé lahvičky si ještě tak legračně mlasknou jako že by sluply toho víc..nevím zda to tak opravdu je nebo je to jen prostě automatické ... váhově a věkově jsme na tom skoro stejně jako vy v 5 týdnu, dávám klukům těch 70 ml a pokud budou mít problém tak se pokusím jim dát třeba 75 ml... uvidíme. fakt moc díky.
jinak co se týká toho brknutí, já je zvedám také hned po krmení, spíše mám problém je už na ruce udržet, nebo to řeším tak že si je položím bříškem na mě a hlavičku jim dám na stranu abych na ně viděla. spíše si odříhnou, ale někdy také ne, spokojeně mi spnkají na hrudi. pak je dám po cca 10 minutách do postýlky a oni se začnou kroutit jako žízalky. Spíše Robinek trpí na ty prdíky. Tomášek po položení do postýlky chvilku pobrekává ale pak usne. a nebo jen tak kouká ... teď m tam také jeden krakln pláče, půjdu je zkontrolovat, podle breku je to asi tomášek, mám takový dojem, že si vymáhá vyzvednutí z postýlky ...

septim
22. bře 2009

lenule kdyz nam bylo 5-6 tydnu tak jsem davala 90ml nekdy to spapaly nekdy ne. kvuli blinkani jsem davala nutrilon AR. jo a krmila jsem po 4 hodinach, drive nic nesnedly 😀

lenule76
22. bře 2009

septim: a myslíš, že když změním UM tak to pro ně třeba bude lepší? to mě tak napadlo ... jinak teď oba vytáhli 70 ml, a lahvičku úplně do dna. tak nevím...jeden zase pláče... dala jsem je do postýlky, aby spinkali. holky kde jste měli dvojky když jim bylo 5-6 týdnů? naši kluci jsou v ložnici v postýlkách, nevím kdy je brát do lehátek ... nebo do postýlky v obýváku .... moc díky za rady.
Zdraví lenka

septim
22. bře 2009

lenule ja je mela v loznici v postylkach nebo v obyvaku v lehatkach 😉 UM by se pry nemela moc menit, ale taky jsem to zkousela. Anetka ci nam nechtela jist porad brecela a kroutila se. Zacinala na nutrilonu HA, pak mela nutrilon comfort pro dobre brisko a udelal na pravy opak silene bolesti zacpa a vetry, porad jsem slysela ze je to nejlepsi mleko na trhu. Pak jsem si rikala ze nebudu uz nikoho poslouchat a zkusila jsem BEBU senzitive a ta ji teprve sedla, jine mleko me nepije. Adelka mela nutrilon AR blinkat prestala ale dostala po nem silenou zacpu, tak ji ho ted micham s normalnim nutrilonem a je klid. Stolicka normalni a blinkani zadne. 😉

lenule76
22. bře 2009

septim: my jsme na Bebe HA, kluci na ni byli uz v porodnici tak jsem to nechala. vím, že se nemá UM měnit ... ale stejně se a to ptám. já jsem totiž nakrmila kluky, dala je pak do postýlky v ložnici, odešla a začal řev, Tomášek brečí a asi se dožaduje vyndání z postýlky. Robinek po chvíli kňourání usnul a spinká. Nechci to dělat tak, že Tomášek si vynutí vzetí z postýlky, chodím tam, snažím se ho ukonejšit, ale nezvedám a nedrdán na ruce. Sice pláče, ale už je to s pauzami. Jsem asi hrozná, ale nechci kluky naučit, že si zabčí a já přikvačím a budu je brát na ruku.
Asi dva dny má Tomášek tuhou stolici, vykaká se pouze když mu dáme trubičku a přitlačím nožičky na bříško, je to dost tuhé, myslím že má problém i to vytlačit ...no a pak podruhé je to zase průjmovité s trochou vody...tak nevím, aby mu něco nebylo. nemůže to mít z UM?
Chtěla jsem se ještě zeptat..jak máš holky doma oblečené? Četla jsem teď na dvojčatech, že mamiky dávají i dupačky, my je dáváme jen někdy, spíše jsou v body nebo v košilce a hlavně v ponožkách, v postýlce leží v rychlozavinovačkách, ale přijdou mi neklidní...zkusím vytáhnout spací pytle ... možná budou klidněji spinkat...

jirule33
22. bře 2009

Lenul, vy máte doma takové teploučko? To u nás bez dupek a dlouhého rukávu si nedovedu děti představit.no jsme v 7patře pod střechou 😒 a v noci mají oblečené, body s dlouhým rukávem, spací overal, jsou v pytli a ještě mají deku a tenčí peřinku 😀ale v ložnici netopím jen když hodně mrzne. a ruce mají skoro vždy studené, nosan i nožky teplé, já myslím že je jim fajn 😉

já měla holky zpočátku přes den v jedné postýlce v dětském pokojíku, na spaní v ložnici taky v jedné.asi od 2 měsíců, ale nevím to přesně jsou každá zvlášť zdálo se mi že se ruší.
lehátka využíváme, ale snažím se je do nich moc nedávat, co jsem vyčetla dítka pak nechtějí být na bříšku a nepasou koníky, ale vy jste ještě malincí a skoro pořád spí, že? Tak to myslím nevadí.

smilers
22. bře 2009

Nazdarek vsem🙂 no UM by se moc menit nemela, dela to pak paseku v traveni 😉 jinak u nas uz holky pijou 150ml 5x denne po 4 hodkach a sem tam jimn to nestaci 😅 😕

jinak pres den by meli mit deti v mistnosti kolem 22stupnu, pres noc 21, nase holky maji na sobe porad body s dlouhym rukavem, dupacky, zabaleny jsou v rychlozavince a na sobe maji perinku

jinak jsem cetla,ze by mrnata nemela byt dlouho v lehatkach kvuli pateri

lenule76
22. bře 2009

ahoj holky,
no mi máme v ložnici 18-20 st. máme zateplený RD tak mi přijde, že tam je po delší době strašný vedro. jinak když bylo nad nulou tak jsem topení vypnula a zapínala když se mi zdálo, že tam je chladněji. v nemocnici nás učili, že právě postačí košilka popř. body s dlouhým rukávem, hlavně aby mělo nožičky v teple tudíž ponožky. Občas jsem dávala dupačky, když se mi zdálo že je moc chladno. ale úplně jsem se zastyděla, tak jsem kluky oblíkla do dupaček, takže mají košilku s dlouhým rukávem, dupačky, ponožky a jsou v rychlozavinovačkách. tak uvidíme. jinak lehátka jsou ještě v krabicích, vytáhnu je později. mám půjčenou cestovní postýlku a tu bych chtěla dát do obýváku pro kluky...tak uvidíme...jinak jsem dnes večer dala Robinkovi i Tomáškovi 90ml, Robinek vytáhnul 60 ml a Tomášek vše..tak uvidíme jestli budou klidnější.
Četla jsem na dvojčatech diskuzi k tomu ... když prý vypijí 5x denně lahvičku má se zvýšit dávka ...
http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=27&...
Tak jsem zkusila kolik vytáhnou a tak to dopadlo ...jak jsem psala 😀
Jinak kluci spinkají každý ve své postýlce, vzhledem k tomu že byli nedonošení mají monitor dechu. Ještě nepaseme koníky a kluci převážně spinkají ... Tomášek mi přijde více nespavec ... více kouká a méně spinká oproti Robinkovi. Jinak v postýlce mají peřinku, ale přišli mi sstrašně horký když s ní byli přikrití ... jsou tedy v rychlozavinovačkách, ale občas se z nich vykopou... když už bylo veliké chladno, podle mě, tak jsem jim do zavinovaček dala deky, byli pevněji zabalení a vyhovovalo jim to. jenže do pytlů se ještě nevejedou, vylezli by z nich, jsou moc malincí ... jinak UM měnit se má, až když jsou veliké problémy já vím..a my nemáme zatím defakto žádné. Jinak jsem se domluvila s manžou, že koupíme v čechách ty probiotické kapky, a pokud budou klukům sedět tak je pak objednám na slovensku popř. v Polsku, tam stojí 210,- (Polsko) a 280,- (Slovensko).
Holky fakt díky moc za rady a Vaše zkušenosti.
Lenka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru