Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
19. únor 2009

Ahojte 🙂

tak já rodila císařem a taky dobrý, když to srovnám tak lepší než přirozený porod, ale to jsem byla pak hooodně šitá tak možná proto mi císař přijde lepší 😉

Fanys, taky nám jedno dítko míň spí ale v noci teda spinkají obě, bedí se jen 1-2x za noc na jídlo, což mi přijde skvělý a snad jim to dlouho vydrží.
Držím palce ať se to zlepší i u vás 😉

fanys
20. únor 2009

ahojky
skrab-klárka odpo spí ,ale vstáva v 16 hodin,i dřív a pak vydrží tak dlouho nespat,myslím že je pak přetažená ale dřív proste neusne,zkoušela sem co se dalo,rady,porady...prolezla ruzne fora a ono nic nefunguje tak se snad holky srovnají samy....je fakt že mi psalo dost holek že to stejne mají i když mají roční deti- 🙄 to poteš košte
Jo přitom se oběcne říká že deti na um spí lépe,tak to u nás fakt neplatí.
jirulle-zdravím a taky tiše závidím 😅

z359
24. únor 2009

smil: na dvojcata.cz někdo prodává kočárek pro trojčátka, tak se tam koukni, jestli potřebuješ ještě jeden, je jen za 4500,-

zanetik
24. únor 2009

Ahojky mamky od dvojčátek, mám dotaz o kolik se vám lišila odhadní váha z UZ od porodní? Já jen na kolik můžu věřit tomu, že už máme dvě kila 😅 díky za odpověď 🙂

smilers
25. únor 2009

Ahojky zetko, diky za odkaz , ale dalsi kocarek uz nepotrebujeme, zatim, ten co mame je i sportak a ja mam radsi deti vedle sebe nez za sebou jak v tramvaji😀

skarbek
25. únor 2009

Čaute mamky 🙂

zdravíme ze špitálu,kde už týden bojujem se spastickou bronchitidou ☹ ,ale už je to snad na dobré cestě! Zaklepat!!!

zanetik: tak to si piš,že už dvě kila máte!!! Rodila jsem 33+2 a větší Tadík měl 2180g,menší Miky 1940g a odhad dle uzv byl asi o 200g méně! Už to máš za chvilku,co 🙂

cipisek007
25. únor 2009

Ahoj holky,

já rodila 31+6 a holky měly 1630 a 1650g. V 31+0tt mi dr. říkala, že mají cca 1300g. No měly o drobátko víc 🙂

zanetik
25. únor 2009

Díky za odpovědi já jsem dnes 34+5tt, na kontrole 33+3tt jsme měly 1860 a 1820g.
A to jste rodily přirozeně?přišlo to samo? V pondělí jdu na kontrolu tak jsem zvědavá, měla bych jít poprvé i na monitorování.
Skarbku, tak to mrzutý, snad už to máte za sebou, musí to být pro kluky i tebe hrozný...

skarbek
25. únor 2009

cipisek: konečně někdo,kdo taky cvičí Vojtu! Už jsem si začínala myslet,že naše neurol. je až příliš náročná! Holky máš,jak obrázky 😵 Nám se taky snaha zúročila,zrovna včera se Mikuláš prvně přetočil na bříško,a to mají kluci gestační stáři 4 měsíce! Je to,ale někdy peklo,to cvičení,že...?! A odkud jsi?

zanetik: je to na palici tady,veškerý režim jde do háje,všechno je trochu jinak,než doma... už se hrozně těším domu,ale samozřejmě jsem ráda,že tady kluky pokurýrovali a budou zase fit! byla jsem dost vyplašená ☹ A k porodu... rodila jsem přirozeně s epidurálem. Po týdenní udržovací kůře mi praskla voda a šlo se na věc 🙂 voda praskla v 18.30,nástup bolesti okolo 22.30 a už v 5 ráno byli kluci venku 😉 A jakou ty máš představu o porodu?

septim: čekám na zpravodajství z první lekce cvičení... 😉

zanetik
25. únor 2009

Po pravdě žádnou, nějak to neřeším, až to přijde přirozeně, tak porodím (holky jsou hlavičkama dolů) a pokud řekne dr. císařem, tak císařem, je mi to jedno , hlavně ať je vše v pořádku, zatím si užívám těhu, krom otoků noh od kotníků posledních 14dní, nemám žádný problémy celý těhu.

smilers
26. únor 2009

Nzadarek skarab, tak at jde uzdravovani dobre, u nas valcime s rymou opet 😠 jinak zetko nakonec ti musim podekovat, pac ten kocar jsem nakonec koupila do rezervy a na zahradu 😉

cipisek007
26. únor 2009

skarbk - ahojky!
Jsme z Č. Budějovic. Holky jsou o 8 týdnů dřív narozený, takže jim je v podstatě necelý měsíc. Mají trochu rozestouplý břišní svaly a Barča drobet pupeční kýlu, ta se prý cvičním spraví.
Pak cvičíme na posílení ramínkových svalů a výsledek byl po týdnu vidět, holky zvedly hlavičku při ležení na bříšku. Málem jsem to obrečela 🙂 To cviční je dost masakr. Zvlášť, když na nich ležíme. První tři dny jsem nad tím brečela a skoro odmítala cvičit. ¨Dokonce jsem zjistila, že ta naše rehabilitační doktorka, dr. Kolářová, je velká kapacita, co se toho cvičení podle Vojty týče. Je místopředsedkyní Společnosti dr. Vojty a tam kam chodíme na kontroly, tak je "hlavní stan" tý společnosti 🙂

skarbek
26. únor 2009

cipisek: ty jo,tak to jste v nejlepších rukou! Z takovou budou holky v 9měs. běhat 😀,znám takový případ z doslechu... A jak dlouho už cvičíte? Masakr to je,ale když se dostaví výsledky,člověka to nakopne,že...?! My cvičíme už 3 měsíce a ještě budem 3 pokračovat. Kluci mají ještě zvýšený svalový tónus,ale jinak motoricky už dohnali všecko,dokonce jsou i v něčem napřed... takže to je skvělá odměna,za to úsílí! Tak vydržte holky! A pupeční kýla se zatáhne,jakmile posíli bříšní svalstvo.Tadeáš taky měl a dost a už po ni není památky! 🙂 Já mám kluky o 7 tt.dříve.

smil: zdravím tebe i tvou bandu 😀 jakpak se máte? O rýmě mi povídej 😠 ,teď jsem klukům odsávala hleny a to je peklo! Vy máte rýmu pořád z poro či už zase? A jak doma,už jsi na holky sama či ještě někdo pomáha? A jak se v noci vyspíš... vypadáš na foto dost unaveně...

zanet: tak to je fajn,že jsou holky hlavičkama 🙂 a bojíš se?

smilers
26. únor 2009

skarab ale jo mame se v ramci moznosti dobre, krome kolik a te debilni rymy, ne zase se nam ta ryma objevila, u nas jsou totiz vsici marod 😒 no vetsinou sem uz na ne pres den sama, ale ted je mamka nemocna, tak me sem tam pomaha s rouskou na ustech 😝 v noci bych se mohla vyspat dobre, holky ted maji obdobi, ze spi treba vcera od 21:30 do 5:30, ale nejak se nevyspim, ale unavene se necitim, jen nekdy to na me padne, kor kdyz maji holky koliky, bych to fakt zakazala ty koliky 😠

cipisek007
26. únor 2009

skarbi, no mě by stačilo, aby začaly běhat v roce, jen ať ještě chvíli sedí 😀 Ale jak píšeš, každej malej úspěch nakopne. Terka je teď nemocná,t ak nám doktorka zakázala cvičit, ale jakmile jí přejde kašlík, tak jdem znova na to.
Cvičíme už od nemocnice. Ležely jsme měsíc na neonatologii a už tam jsme cvičily na posílení břišních svalů. Pak nám dr. Kolářová přidala právě na ty ramínka a to cvičíme 3 týdny. A za 2 týdny jdeme znova na kontrolu, tak jsem zvědavá, ejstli něco přidají a jestli pochváli. Jinak my nevíme jak dlouho budeme cvičit, to nám nikdo neřekl, ale já počítám, že když to dobře půjde, tak do roka. No na další návštěvě dr. se zeptám.
Zatím se mi zdá, že se kýla zvětšuje, ale možná je to jen můj pocit.
Jak často cvičíte? A jaký cviky?
My cvičíme 3x denně.

zanetik
26. únor 2009

Skarbku no byly hlavičkami dolů už na posledních dvou poradnách, tak snad se neotočily, uvidím v pondělí už se moc těším až je uvidím. Tím že asi nevím do čeho jdu a jak budu rodit nějak se nebojím, tak snad si to pak nevytrpím, celý těhu mám docela pohodičku, tak uvidím...

Tu Vojtovku cvičí všichni dřívě narození? Nebo když jsou nějaký problémy? Vím, že to cvičí kamarádka s dcerou,ale ta pravděpodobně prodělala mozkovou obrnu, špatně ovládá pravou ruku a nohu.

Smilers,ale holčičky jsou krásný jedna jak druhá panenka 😉

z359
26. únor 2009

Smil: právě, že jsem to myslela jako druhý kočár, určitě se ti někdy bude hodit a podle mě je to za tu cenu paráda, sice jsem ho neviděla, ale koukala jsem kolik běžně stojej kočárky na trojčátka.
A jak to, že se nevyspíš? No i když je pravda, že mi přijde, že od té doby co mám mimča na světě hůř spím, někdy si říkám, jestli to není i tím, že jsem si zvykla v těhotenství na tu pohodičku, teda až na to hrozný chození na WC snad každou hodinu 🙂 , a teď se tolik nevyspím a halvně asi nemám ten spánek tak hluboký

zenetik:Já jsem rodila taky přirozeně,a le bez epidurálu, ten mi nestihli píchnout, ale nakonec jsem byla ráda. Věčer v 21h mi praskla voda, bolesti začali později, asi v 23h, ale tak po 20min, a cca kolem 1h se rozjeli a po druhý h jsem šla na porodní sál a v 4:28 jsem porodila Danečka a v 4:58 Lilinku. Rodila jsem 36+3 a Vojtovu metodu necvičíme. A s tou váhou říkají, že se může lišit tak o 10%, ale záleží na dr. jak dobře je umí změřit, ale u mě se trefil celkem přesně

smilers
26. únor 2009

zan diky moc🙂 tobe uz se to taky krati, drzim palce, sem tam vam juknu do diskuze 😉

zetko ses hodna, ja nad tim premejslela a pak sem si rekla, ze se hodi met jeste rezervni kocarek 😝 ale jako vyspim, ale uz to neni spani jak pred detma, jsme vic ve strehu 😉 taky zatim necvicime vojtovku

cipisek007
26. únor 2009

zanetíku, záleží na tom, jak brzy se díťátka narodily a jak jsou na tom zdravotně. Holky byly o 8týdnů a při vyšetření jim zjistili právě trochu rozestoupený břišní svaly. Dokonce jsem zjistila, že Vojtovku cvičí i dospělý lidi. Hlavně lidi po nějakých těch mrtvičkách apod, že to není rozšířený, že se to moc neví, ale cviří se 🙂

zanetik
26. únor 2009

z359 tak takhle to vypadá jako vcelku dobrej porod, jsem zvědavá na sebe jestli to přijde samo nebo je budou vyvolávat nebo císaře, je to taková loterie zatím 😅 . Předchází něco tomu prasknutí vody? jako nějaký varování, že se něco děje nebo to přijde z ničeho nic?

Smilers taky jako hodně holek jsem sledovala tvůj průběh těhu a porodu a moc držela pěsti a obdivovala jak jsi to zvládlaa odměnou ti jsou krásný holčinky, tak ať jsou i nadále zdravý, nějaká rýma je nic...

Cipisku upřímně vás obdivuju, protože je to teda hlavně na nervy té mamky ze začátku, mě když to ukazovala kamarádka jak to cvičí, tak mi bylo té malé strašně líto jak brečela...

septim
26. únor 2009

skarbek to je mi moc lito ze jste marudci. Musim tukat holky jeste nikdy nic nechytly. 😉 Jinak cviceni je docela fajn doktorka nam ukazala 4cviky ktere s ni doma cvicim. Anetku tu docela bavi. Ale mam dojem ze to neni ta vojtovka, ze to je jen nejake procvicovani a kdyz to nepomuze tak vojtovku az potom. Ale musim rici ze se Anetka dost zlepsila uz kdyz ji dam nad sebe tak ji nozicky nepadaji dolu ale leti jako letadlo 😀 Jinak zanetik pupendo mas krasne, ty jsi vubec nikde nepribrala jen na brisku co jsem koukala na foto. Jinak ja mel holky obe hlavou dolu jeste hodinu pred porodem. A nakonec byla jen jedna a druha byla v pricne poloze. Jinak odhad mi delala Dr. v patek , holky se narodily v sobotu a byly obe vetsi Anetka 1 960g a Adelka 2 410g a rodila jsem 33+3 😉

zanetik
27. únor 2009

Ahoj Septim, tebe si přesně pamatuju i kdy jsi rodila, že se otočily až při převozu i kolik vážily 😅
Tak vždycky lepší aby měly o něco víc než míň a nás musely převážet do Hradce atd. už jen týden a budu moc rodit tady u nás...jinak máš pravdu asi jsem přibrala jen přes bříško, mám 11kg nahoře, ale posledních 14dní mi otíkají nohy v kotníkách a nárty a tento týden už asi i celý, cítím to když si kleknu a dosednu na paty.

cipisek007
27. únor 2009

Zanetíku, stejně ti závidím, jak se krásně držíš. 36tt. To jsem si o tomhle týdnu mohla nechat jen zdát. Od začátku mi vyhrožovali max 34tt. No a přišlo to 31+6. Holt jednovaječňáci. Zajímavý je, že ven se chtělo tej menší, potvůrka jedna 🙂
Co se cvičení týče, člověk si musí zvyknout. Holky u toho pláčou hodně. Zvlášť u toho cviku na ramínka, to na nich skoro ležíme. Ze začátku, než si zvykly, tak mi fakt tekly slzy, jak strašně a usedavě plakaly. Teď už je to dobrý, ale pořád brečí. Za 14 dní jdme znova na rehabku, tak jsem zvědavá, jestli nám ještě cvik přidají.

Septim, to asi nebude Vojtovka. To by jsi musela k nějaký rehabilitační sestře nebo přes neurologa, ale je super, že ti dr. poradila pár cviků a že pomohly. Když je vidět výsledek, tak to hned zahřeje, viď? 🙂

zanetik
27. únor 2009

No jsem dnes 35+0tt tady mi to nabíhá trošku napřed, dr. se taky hodně divil, při mé výchozí výšce 155cm a 47kg mi taky moc nedával a když jsem v 33+3tt na kontrole měla čípek 38mm a žádný problémy, tak žasnul...

Tak hlavně když to dětičkám pomůže, teď se to musí vydržet a výsledky jsou odměnou 😉

cipisek007
27. únor 2009

Zanetíku, tak to je fakt super! Já mám 158cm a velkou nadváhu, a v těhu jsem nakonec přibrala jen 11kg (přibírat jsem začala až v 5měsíci) a po porodu a měsíci stráveném s holkama na neonatologii mám o 5kg míň než před těhu.
Ono i těch 35+0 je krásnejch. Mě dr. říkala, že se mám pokusit vydržet do 34tt, že pak budou holčičky víc za vodou. No jenže poruč tělu 🙂 Mám moc fajn doktorku a samozřejmě si dělala srandu, ale sama tušila, že tak dlouho nevydržím. Nakonec jsme byli na neonatologii za obříky. Byly tam miminka kolem 1100g při narození, vč. dvojčat. My se fakt narodili na ten týden a na to, že byly dvě veliký.

skarbek
27. únor 2009

Čaute brepty 😀 ,

vy jste se teda rozvykládaly 🙂 ,zdravíme už z domova! Zas tak se neradujte,ono to ještě,bohužel,není úplně košer ☹ Ovšem kdybychom měli čekat do úplného uzdravení obou svištů,doma nejsme ani na jaře... 😒 Nevýhoda dvojčat... je to bludný kruh,předávají si to mezi sebou furt dokola. A aby toho nebylo málo,tak jsme museli taťku vyrazit z domu,páč měl střevní chřipku,tak aby kluci nechytli ještě totok!

septi: ahojky,tak to fakt není vojtovka,ale líto ti to být nemusí 😉 pokud holkám pomůže něco jiného,tím lépe pro tebe i pro ně! To je fajn,že je to baví! 😵

zan: mně teda rupla voda z ničeho nic a to teda byla šupa... 😅 a pak to teče a teče a teče a nejde zastavit 🙂

z359
1. bře 2009

zanetik: mě taky praskla voda z ničeho nic, v nemocnici jsem ležela jen pro jistotu od 35+5 a 36+2 večer mi praskla a to jsem se tam cítila po tělesný stránce líp než doma (to asi bylo tím, že jsem tam opravdu nic nedělala, jen ležela a ležela 😉). A taky to byli hrozný potoky, museli toho po mě uklízet dost.
Jinak já jsem v těhu přibrala 9kg, dr. mi říkali, že nemusím přibírat vůbec, protože mám taky dost velkou nadváhu, ale těch 9kg prý bylo v pohodě a po porodu jsem je měla dole 😉

cipisek: kdy ty si porodila? Myslím datum?

zanetik
1. bře 2009

Tak to je fajn, to jsem zvědavá co mi řekne dr. zítra. Já začala nabírat až teď, ale možná to je jen voda, hrozně mi teď otíkají nohy,ale na to asi nic není že? Zatím mám 12kg to jsem čekala max. 10kg protože jsem vůbec nenabírala až teď ke konci co týden to kilo.

zanetik
2. bře 2009

Ahojda děvčata, tak hlásím, že je zatím vše v pořádku, čípek se sice zkracuje CS3, ale pořád je v pohodě, takže týden bych prý ještě měla do další poradny vydržet 😅, byla jsem i na monitoru srdíček, tak tloukly o 106, holky váží 2190g a 2180g a já mám nahoře skoro 13kg, ale hodně bude voda, na nohy chvílemi nemůžu došlápnout, tak jsem dostala léky na odvodňování a zítra jdu na UZ žil radši. Pak už budu jezdit do poradny a na monitor do porodnice,ale kdo ví jestli to stihnu a kolikrát, zatím prej vypadám, že je donosím do termínu 😅

No ale leze na mě asi nějaká chřipka nebo nachlazení, tak budu tento týden odpočívat a léčit se ☹

z359
3. bře 2009

zanetik: Tak to je super, že je vše v pořádku. A holky už mají pěkné váhy, teď už můžeš být v klidu. A u vás v porodnici nevyvolávají porod v 38tt? Ve většině nemocnic už to vyvolávají.
Teď už toho stejně asi moc nenachodíš, ne? Tak se aspoň vyležíš 😉 . Já ke konci byla ráda, že jsem se dobelhala na WC 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru