Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

belatka
6. lis 2009

ahojky holky,máte něktrá zkušenosti s vyndaváním stehů po císaři?mám docela strach,dneska mě to čeká.ani nevím jak se to dělá,jestli se to vyndavá po kouskách a nebo rovnou celý vytáhne... 😖 díky moc za rady a hezký den všem 🙂

petulka26
6. lis 2009

Ahojky belatko, vytáhne se to celé najednou. Sestřička vezme pinzetu a nůžky, odstřihne na jedné straně ten uzlík a pak to vytáhne. Neboj skoro to nebolí, jen to zaštípe 😉

petkan
6. lis 2009

Jo, tak to nevím, jaké jsou další příznaky kromě velké žízně. Já bych to na sobě teda rozhodně nepoznala, i když žízeň mám docela dost a pořád, ale to jsem přičítala těhotenství. Myslím, že se to bez toho zátěžového testu poznat nedá. Jinak jsem tady kvůli bolestem a tvrdnutí břicha, snad se to zlepší, musím ještě vydržet 😎

haassinka
6. lis 2009

petkan: a je ta dietka hodně drsná? já mám pořád chutě na sladké, tak nevím, jak bych to vydržela 😅

belatko, petulko: myslíte, že byste mi některá mohli vyfotit, jak vypadá jizva po císaři? 😵

Jinak v albu mám aktuální pupkáče 😀

petkan
6. lis 2009

Hassi, vůbec ne, dostávám hodně jídla, ale všechno bez cukru, třeba salát je bez zálivky a tak. Chleba na váhu k tomu jabko. Normální jídlo. Taky mám chuť na sladkosti, tak se stím budu muset nějak smířit - otevřu internet a hned na mě vykoukne reklama na Milku - no není to pech 😎

j.cien
6. lis 2009

Petkan tak se drz a jeste dlouho v celku vydrz 😉 🙂 !!!

zuzka72
6. lis 2009

Haasinka, dnes jsem potkala u nás paní a měla ten kočárek co máš v albíčku EW, černej a měla tam jedno mimčo a druhy na sporťáku a vypadalo to dobře. 😒

zuzka72
6. lis 2009

Spletla jsem smajlíka měl tam být---- 😉

haassinka
7. lis 2009

zuzko: už ho za týden budeme mít doma, tak se těším, jaký bude 🙂 sice je fakt drahý,ale snad bude stát za to

Jinak kdyby měl někdo zájem o tabulku s výbavičkou pro dvojčátka ( i s cenama), tak můžu zaslat 🙂 včera jsme dokoupili snad poslední věc a máme to komplet 🙂 až teda na věci, pro které příští sobotu jede manžel do Kolína 😵

darling007
7. lis 2009

Ahoj holky, tak se po dlouhé době zase hlásím...
21.10. jsme nastupovali do nemocnice, ani jsem netušila, že situace byla tak kritická ☹
Byla jsem už docela otevřená, hrdlo hodně zkrácené a silné kontrakce, prý to bylo taktak a porodila jsem 😢
Takže jsem ležela na JIPce přikurtovaná ke kapačkám a monitoru, byla to docela síla. Nesměla jsem ze začátku ani na záchod. Pak striktně přikázáno dojít si pouze na WC, které bylo nejblíž, i jídlo mi nosili do postele. Naštěstí se podařilo odpojit nás z kapaček napoprvé a přešli jsme na tabletky.
Znovu jsem se uzavřela, situace se hodně zlepšila, ale ještě musíme vydržet. Kéž by aspoň dva týdny. Kluci mají cca 1200 g každý. A já mám jen to bříško, jinak jsem pořád stejný hubeňour.
Teď mě pustili na víkend domů, zítra večer zase frčíme zpátky...
Tak nám držte palečky, ať to zvládneme.
Jinak všem novým maminkám moc gratuluju a miminkům přeju hodně štěstíčka.

zdepros
7. lis 2009

Ahoj holky,

Darling tak to je mi líto že se to takhle zkomplikovala, ale hlavně že jsi to ustála a hlavně vydržet co nejdéle, dětičky jsou ještě maličký, tak se opatruj

Haassinka tabulka by se mi hodila, budu ráda když mi ji pošleš, mám sice něco vytisklího z dětských obchodů kde mají doporučenou výbavičku, ale čím víc materiálu tím líp 🙂

haassinka
7. lis 2009

Lucy82: všimla jsem si albíčka na první stránce a musím říct, že máš opravdu rozkošné holčičky🙂 jsou fakt moc krásný!!! Sofinku bychom taky chtěli, ale obávám se, jestli už jich není moc? 😅

darling: Vůbec ti to nezávidím ☹ Ale hlavně, že jste zatím v pořádku a hlavně už jsi 31tt to je krása!!! A když už mají dětičky přes 1kg, tak to je v pohodě! I kdyby jsi už porodila, tak budou určitě v pořádku 😉 Ale budu vám držet palce, ať vydržíte ještě co nejdéle!
Ještě mám na tebe otázečku - jak jsi poznala že je něco špatně?? já se bojím, že bych to třeba nepoznala, že se otevírám atd...

hancas
7. lis 2009

darling....at si děti užijí co nejdýl v bříšku a nemusí být pak v inkubátoru.jinak držím palečky at to všichni 3 zvládnete jste šikovní 🙂

balina
8. lis 2009

Darling - držte se a opatrujte se. Hlavně že to teď mají pod kontrolou a včas se zjistil problém. Moc držím palce ať to ustojíte co nejdéle.
Moje otázka je ale stejná jako hassinky. Jaksi to poznala, že je něco blbě? Já mám nekdy dny, kdy se sotva doplazím domů jak jsem ulíltaná a břicho těžké jak blázen. Ale pořád si říkám, že je to jen únava a přicho tvrdne parkrát za den....
Kočko, hlavně odpočívejte, doktoři v dnešní době umí zázraky, tak ti kluky v bříšku ještě udrží.

zuzka72
8. lis 2009

Darling-vydrž, nemocniční pobyt je hroznej, to jsem také poznala a nejenom já, ale zase máš jistotu, že ti pomůžou a jsi v dobrých rukou, jak píše Haassi, mimča už mají přes kilo, tak to se už dá. Neboj zvládnete to!!!

darling007
8. lis 2009

Ahoj holky, děkuju vám všem moc a moc za podporu a milá slova! 🙂 Jste moje zlatíčka, jak já se na vás těšila... 😵
Bříško mi tvrdlo už delší dobu, ale dostávala jsem na to Magnosolv, netušila jsem, že je to tak vážný. Šla jsem normálně na gyndu na kontrolu a doktorka poznala, že se otevírám a když viděla, jak mi okamžitě při dotyku tvrdne bříško (a nejen při dotyku), hnala mě hned do nemocnice. No řeknu vám, už jsem chodila skoro v předklonu a nemohla jsem se narovnat, bříško tvrdé jako kámen skoro 24 hodin denně. Prý to byly tak silné kontrakce, že bych ještě ten den porodila ☹
Jinak počítejte ty kontrakce - do 10 za den je prý přirozené. Když je to víc, raději opravdu jděte k doktoru, není to sranda a když se to rozjede, je to potom o to horší porod zastavit.
Tak se držte, maminy, snad ještě vydržíme a příští týden se zase dostanu domů a na net...

haassinka
8. lis 2009

darling: já vím, že to je hloupý, ale právě nevím, jestli poznám kontrakce ☹ 😅
Drž se a vydrž 😀 Třeba nakonec ještě porodíš v termínu, když už si tě teď ohlídají 😉

Maminky, moc by mě zajímalo, jestli některá kojíte obě děti najednou?? Přijde mi to nejpraktičtější, ale !!! jak dát potom děti odříhnout, když máme jen dvě ruce? 😅

lucy82
8. lis 2009

Ahojky
Darling teda jo, uplně mi běžel mráz po zádech když jsem to četla. Tak hlavně že vše dobře dopadlo. Držím pěstičky aby jste vydržely co nejdýl. I když v nemocnici je to příšerný, před porodem jsem tam byla tři dny a musím říct že obdivuji všechny kdo jsou tam dýl. Ale ty to zvládneš. Držím pěstičky. A děti už jsou velký takže by určitě problém nebyl. Jen by byly trošku dýl v inkubátoru.

Hasisinko moc děkuji za pochvalu 🙂 Sofinka je pěkná nervoza, jen ji vypadne dudel a ona zjistí že na něj nedosáhne vzteká se , mrška jedna 😝

zdepros
8. lis 2009

Ahoj holky,

Lucy můžu se zeptat jestli kojíš obě holčičky najednou nebo každou zvlášť a už jsi vyzkoušela kočárek, mám ho taky vybraný tak by mě zajímala tvá zkušenost, jinak holčičky jsou fakt kouzelný 🙂

lucy82
8. lis 2009

Zdepros kojím každou zvlášť, zkoušela jsem obě najednou ale nějak to nezvládám, potřebovala bych další ruce navíc, Nelinka pije krásně a rychle a je hotová dřív, neměla bych ji pak kam dát. Sofinka zase pije pomalu a většinou se u toho i zakuckává takže ji potřebuji obrátit a pobouchat ji po zádíčkách aby se vykuckala 😅 Takže u mě by kojení takhle nešlo. Navíc Nelinka neblinká a Sofinka jo. No každá je naprosto uplně jiná 😅

Kočárek jsme ještě nevyzkoušely, ještě nemáme tři kilča, tak nemůžeme ještě ven, ale ve středu jdeme na kontrolu a snad už holky tři kila mít budou, tak hned ve čtvrtek vyjedeme. Už se straaašně těším 😅

hancas
8. lis 2009

hasiinka---taky jsem si myslela že nepoznám kntrakce a odtok plod.vody,ale až to přišlo tak jsem si říkala tohle nepoznat.kontrakce jsou jak křeče u menstruace ale silnější,a odtok plodovévody je jak když vyliješ např.2 litry vody ny ráz takovej proud.
s tím kojením já nekojila takže nevím ale krmila jsem vždy obě mimča naráz dala si je na kojící polštář každé z jedné strany a když to první mělo dopapany tak jsem ho odložila bříškem na sedačku,nebo někde vedle seba a poslouchala zda si řihne, a nebo když byli hodně malý jsem si jednou rukou dala mimčo na rameno a druhé krmila

irminka
8. lis 2009

ahojte holky,
tak já se dostala k PC až ted a čtu, že Darling je v nemocnici......Tak se držte všichni 3, hlavně vydržet co nejdéle a bez komplikací...bude to dobré , neboj 😉

Lucy: holčičky jsou překrásně roztomilé, uplní andílci 🙂 A jak jinak zvládáš, už jste si našli nějaký systém,jak to všechno zvládnou nebo je to v pohodě? A co v noci, spinkáte?

darling007
8. lis 2009

Hassinko, velké tvrdnutí bříška - rovná se kontrakce! Já to taky netušila, koukala jsem jako blázen. Navíc při tom docela bolí bříško, to nemůžeš zaměnit.
Irminko, děkuju, snad to zvládneme.

jjjb
9. lis 2009

Zdravím všechny,
občas si Vás čtu, tak se nezlobte. Mám 11měs prcky a moje zkušenosti s kojením. Podle mě je hodně důležité začít kojit oba naráz už v porodnici!! ze začátku pár dní (2-3) jsem kojila každého zvlášť, ale jak jsem chytla ten "grif", tak jsem už ve FN kojila naráz a musím říct, že jsem si byla jistá, že to zvládnem i doma. Tam jsem si to prostě nacvičila. Doma jsem kojila v obýváku na sedačce a vedle sebe jsem měla lehátka. Jakmile byl jeden hotov, tak jsem jednou rukou přendala na lehátko. Chce to jen grif, nic to není. Jde jen o zkušenost a trošku odvahy to poprvé vyzkoušet bez pomoci. A pak už to je jen o zvyku. Když byla u nás návštěva, tak nechápali, že nechci pomoc. Držím všem palečky, ať máte pohodové těhu a hlavně zdravé děti!!!!!!
a nebojte ono to nějak bude s tím kojením, hlavně netlačte na pilu
užívejte si těhotenství, jak se mimča narodí, tak ten čas strašně rychle letí

irminka
9. lis 2009

jjjb: ,máš hezké mimíse 🙂 ...jsou na sebe hodně podobní...no vlastně musí být dvojvaječné, že, když máš páreček....ale ta podoba je tam dost velká 😉

jjjb
9. lis 2009

irmi díky. na fotkách jsou ještě v létě cca v 7měs Čím jsou starší , tak se víc a víc odlišují (i povahou) Hlavně je mezi nima rozdíl skoro 2kg, tak i to dělá hodně. jsou to naše zlatíčka.

beruska5
9. lis 2009

Ahoj holky.Tak nas za 2tydny ceka kontrola ve 3mesicich.Samko vazi 4500g a Saška 4100g.Jsou to už dobry cvalici 😀
Saška má pupečni kylu,tak mame objednanej pás,doufam ze to zabere.Uz se na nas usmivaji,natahujou ruce za hrackama.
Ja v tehu pribrala 18kg,ted mam jeste 7kg navic.
Cez den jíme kazde 2,5 az 3hod.Vecer se nabasti tak v 19.30 az 20.00 a spime asi do 02.00az 03.00 a pak do 06.00.Celkem fajn.
Ja taky nekojim najednou.Saška se taky hodne zakuckava,a pri jidle je schulena do klubička a Samko zas naopak prehnutej jak luk a musim davaat pozor aby nespadnul,dva cirkusaci.
Inac moc gratuluji vsem novym maminam.
Stehy po porodu mi nastesti vyndavat nemuseli,mela sem ti co se same vpili.

maui
10. lis 2009

AHoj holčiny, vůbec vás nestíhám číst, natož dočítat ☹ Ale teď mě zaujala Beruscina zmínka o kojení. Jsem ráda, že taky někdo kojí zvlášt. Já to zkoušela tandemově, ale nejde nám to. Není mi to pohodlné a holky se neumí správně přisát, takže mě to hodně bolí. Navíc k tomu potřebuju asistenci. Ale jak to řešíš Beruško, aby se ti budily jedna po druhé? U nás to přes den jde, ale v noci je to stres. Většinou se ta druhá probudí zrovna, když kojím, nebo začně brečet po kojení, když se potřebuju věnovat té druhé....nějak se nám to nedaří sladit. Jak je to u vás?

lucy82
10. lis 2009

Ahojky Maui, tak jsem se ted zasmála protože takhle nějak to je i u nás. Tandemově mi to prostě nejde, taky bych potřebovala asistenci. Přes den to u nás jde, ale třeba tahle noc byla u nás tragická. Budily se po dvou hodinách, zrovna když jsem kojila jednu, vzbudila se druhá. Takže jsem ji přes postýlku podávala dudlana aby moc neřvala. Když jsem potřebovala nechat tu jednu odkrknout tak opět ta druhá začala brečet. No a chlap co? Nic neslyšel! A to ležel vedle. Takže jsem totálně nevyspalá a přes den co se chci vyspat tak opět kravál, vyžadují obě pozornost. Jen si lehnu k PC obě najednou usnou 😅 Jak kdyby mi to dělaly naschvál 😀

murecka
10. lis 2009

Ahojky,
Maui a Lucy - mě taky nešlo kojit obě holky zároveň, začalo se to dařit až někdy kolem 5. nebo 6. týdne, až se naučily pořádně a samy se přisát, a přesto ne vždycky jsem pak kojila společně. V noci jsem kojila hodně dlouho každou zvlášť. Vzala jsem tu, co se vzbudila, nakrmila, odbrkla, dala do lehátka a hned jsem budila tu druhou. Pokud se druhá vzbudila při kojení první, tak mi většinou pomohl přitel a vzal si ji, jinak prostě plakala ☹ . Holky byly zvyklé papat tak 10 minut každá, takže to nebyla žádná hrůza. A časem se sjednotily, takže to taky šlo. Moc vám přeju, ať se vám to podaří vychytat a miminka jsou hodný a zdravý 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru