Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

barbucha77
14. led 2010

Holky kdo z vás rodí únor - duben? Co si všechno berete do porodnice?

elly01
14. led 2010

Hehe, my jsme dneska také už koupili dětičkám kočárek a také černý. Ostatní barvy se nám nelíbili. A dá se to krásně doplnit barevnými doplňky a je na něm vidět nejméně špíny 😀 Teda, černý máme sporťák a stříbrné korbičky.

balina
14. led 2010

Teda Sarri... jsou nadherny jak spolu spinkaji. Taky bych je chtela davat do jedny postylky, ale nejak jsem to nedomyslela a koupila monitory Nanny a ne ty Raspense. No co ted nadelam. Snad na me nebudou nastvany, ze je rozdelim 😀

j.cien
14. led 2010

Elly a jaky jste koupili kocare-jakou znacku?

elly01
14. led 2010

J.cien, nakonec jsme se rozhodli pro EasyWalkera. Já se bojím, aby tady ten Bumbleride prodávali.. Navíc na EW jdou krásně dvě autosedačky, což my využejeme. Udělali jsme to tak, že jsem koupili úplně nový sporťák a přes dvojcata.cz jsem koupila použité korbičky (vůbec to na nich není znát, jsou fakt jako nové) Úspora díky tomu 6.000 Kč a jsme na tom, co stojí Bumberide. 🙂

elly01
14. led 2010

a ještě posílám odkaz na podložky do kočárku http://www.e-broucek.cz/kocarky/prislusenstvi/d...
Jsou krásné a právě ten černý kočárek strašně oživí. Z jedné strany jsou bavlněné, z druhé je fleece a je úžasně měkoučká 🙂
Až budou mrňata sedět, určitě jim to pořídíme.

sarri
14. led 2010

Bali, nanny vydává super kravál - mám jednu podložku v druhé postýlce v pokojíčku, ale zatím se holky moc navzájem nebudí, tak tam stejně žádná nespí. Zatím spí v obyváku - ten je vedle ložnice. Až přijde čas, tak půjde i druhá postýlka do pokojíčku - leda by s tím byl nějaký problém a museli jsme je rozdělit - no snad ne.

radka.k
14. led 2010

J.cien
taky ti radím ten černý, neboj se toho. I já mám černé korbičky - koupila jsem použité ABC Design Zoom a barva je nádherně černá, do toho mám jasně oranžové fusaky a vypadá to nádherně.

elly01
14. led 2010

Radka. K - máte kočárek už doma? My jsme si ho dopoledne přivezli a teď řešíme, kam ho dáme. Podle pověry by neměl být doma... 😒

radka.k
14. led 2010

Jo máme a už aspoň 8týdnů. Mám ho doma v prázdným neužívaným pokoji přikrytý prostěradlem....jakoby tam nebyl. Na pověry nevěřím.
I u prvního syna jsem měla kočárek doma (ve sklepě) a taky se nic nestalo.

elly01
14. led 2010

Radko, také ho dáme do nepoužívaného pokoje. Mimi budeme mít až někdy v dubnu/květnu a dávat velký kočár a dvě korby někomu do bytu na 4 měsíce... To by mě asi milovali 😀

radka.k
14. led 2010

J.cien
nechci tě děsit, ale koukni na tento odkaz http://bezpecnost-rodiny.cz/?p=1762

lucy82
14. led 2010

Sarri já a hubeňour jo 😀 😀 Tak do toho mám ještě hooodně daleko 😀

Jinak naše holky spolu spaly v postýlce jen přes den a jen do cca měsíce a půl, pak se začaly budit, šťouchat atd. Takže jsem postýlku v obýváku zrušila, a jsou přes den buď na gauči, v lehátku nebo na pěnnovým puzzle a na dece. Večer spinkají každá ve své postýlce kvůli monitorům 🙂

j.cien
14. led 2010

Radko.k,to je v poho,je to jiny typ i model 😉

Takze vyhrala cerna barva,do auta vleze slozeny tesne na chlup 😉 ,Petr uz s nim jede k nam,ale doma ho nechci-tak pofici k nasim 😵
Uf a mne se fest ulevilo,ze uz nemusim kocarek resit!!! 🙂

radka.k
14. led 2010

J.cien
tak to jsem ráda, ta černá je fakt nejhezčí 🙂

kocule
14. led 2010

Čaute holky, tady je kočárkománie. 😀 😀 😀 Snad vyberete dobře a budete spúokojené. Mě dneska kamoška náše vozidlo moc pochválila, tak jsem o to víc zvědavá. jenže u náís je pořád sních a škvára na chodnících, tak ho nechci, jak to slušně napsat, zamazat. 😀 😀 Sarri, pak napiš, jak jsi spokojená s tím svým, fakt mě to zajímá. 😉

Irmi, Bořeček v kyblíku, to je BOMBA! Úplně jsem se rozplývala.. 😀 😀 Sarri, teda, takové kočky. No holky, musím se projít po albíčkách a všechno zkouknout, máte nádhernáááá mimča, maminy. 😀 😀 Všechny jsou tak krásné, jak jsou malé. Azž to vyroste a pošle nás to do háje, to bude mazec. 😀

My byli dneska na rehabce, Tomča dělá velikánské pokroky, je to strašně znát. Moc mě to motivuje, abychom poctivě zvičili. 😉 Holky, jsem sadistická matka když řeknu, že mě to baví??? On se tak strašně snaží a když vidím ty výsledky, tak bych cvičila ccelý den. 😀 😀

Jinak se mi teď Adul pokakala a to už je vykoupaná. 😝 Jdu odstranit nálož, dneska už podruhé. 😅 😅

elly01
14. led 2010

J.Cien, tak to moc grauluji ke kočárku. Ta černá je super, uvidíš, jak si s doplňkama vyhraješ a bude vypadat nádherně.
Holky, chci se zeptat, od jakého tt jste začaly chodit na častější kontroly?

j.cien
14. led 2010

Diky Elly 😉 ,jsem rada,ze uz to nemusim dal řešit 🙂

To by mne taky zajimalo..mam kontroly zatim vzdy po 3 tydnech..

kocule
14. led 2010

Jejda, ten češtin mi ujel. 😀 😀 Holky, večer vás dočtu a vše náležitě pochválím, teď ještě budeme tak 2 hoďky blbnout a pak snad spát. Včera byl večerní nášup v 7 večer a pak...v 6:30 ráno!!! Normálka první noc, co jsme spali a nekrmili. Jsem úplně zírala, tak snad už jim to vydrží. 😲 😲

Elly, já až ke konci, tuším tak kolem 30 tt. 😉

elly01
14. led 2010

Přesně, my jsme také rádi, že už kočárek máme. Největší položka za námi a teď ten zbytek 😀

Já teď chodím také po 3 týdnech na ultrazvuk, včera jsem byla v motole na velkém UZ a dali mi hned další tři termíny za 3 a 6 týdnů a pak ve 30. týdnu. K mojí paní doktorce jdu za dva týdny, tak to budu co 14 dnů na ultrazvuku 😀

j.cien
14. led 2010

Tak to mas fajn,ja bych mela nejradsi UZ doma 😀 😀 a cumela na ne kazdy den 😀 😀

A pohlavi nebylo videt nebo jste nechteli vedet? 😉

elly01
14. led 2010

já jsem taky ráda, vůbec se nezlobím, že mám kontroly tak často 😀 Právě když je náhodou zrovna necítím, tak bych se na ně na nějakém domácím ultrazvuku mrkla, jestli je všechno v pořádku, to by bylo žůžo 😀
Máme už dvakrát potvrzeného chlapečka, ten pindík je prostě jasnej, to ani nemuseli říkat. No a druhé se stále neukázalo tak dobře, ale pinďu nikdo neviděl, takže snad holčička, ale tak na 60%. Hrozně bych si páreček přála, tak snad se nám z holčičky nestane druhý chlapeček 😀
Ale nakonec je stejně důležité, aby byli zdraví a v pohodě.
Zrovna včera byla na ultrazvuku nějaká paní, vyšla ze dveří, strašně plakala, bylo mi jí strašně líto. Nevím, co se mohlo stát, ale úplně mi z toho běhal mráz po zádech ☹

radka.k
14. led 2010

Já chodila na kontrolu každé tři týdny a od 28tt každé dva týdny, to mě pošle i na ultrazvuk, tak mám děti pěkně pod kontrolou 😉
Je to znát, při mono těhotenství si to člověk ani neužil, to bylo párkrát a hotovo, tohle se snaží víc hlídat a aspoň si mrňousky pořádně prohlédnem ještě než vykouknou na svět 😵

radka.k
14. led 2010

Mám dotaz, snad pro ty maminy, co už před dvojčátky nějaké dítko měly, nebo pro ty, které víc jak dvě v žádném případě nechtějí...
Tři děti je pro mě strop, víc nikdy nechci, to vím jistě. Jak se to dá řešit? Podvázat vaječníky? To udělají přímo při císařském řezu? Nebo to mám řešit až později?
K dr. jdu v pondělí, tak se ho na to zeptám, ale jsem netrpělivá. Tak jestli náhodou něco nevíte...

elly01
14. led 2010

Radko, když jsem byla v Anglii, tak paní, u které jsem bydelela zrovna porodila třetí dítko, všechny tři císařským řezem a během toho třetího si rovnou nechala vaječníky podvázat. Jestli to ale dělají tady také tak, to nevím. Nikoho, kdo by to měl za sebou neznám...
Ty časté kontroly jsou vážně príma, člověk se míň strachuje a užije si prcků 😉

zdepros
14. led 2010

Ahojky, tak to se holky máte že chodíte tak často, mě dr. řekla že při každé poradně se UZ nedělá, byla jsem 22.12 a na další jdu 26.1 😠 ,

j.cien
14. led 2010

Radko.k,moje kolegyne z prace si take nechala hned pri cisari podvazat vejcovody...ten dr.byl sice jeji znamy-spoluzak..ale asi se to da udelat 😉 tak se poptej

zuzka72
14. led 2010

Radka.k-tak já mám někde i formulář, vyplníš si ho v porodnici, podepíšeš, že s tím souhlasíš a oni ti to udělají při císaři. Já to chtěla taky-mno ještě nad tím uvažuji, zda jo, nebo ne. Formulář jsem si vyzvedávala v Olomouci, ale určitě ho mají všude.

radka.k
14. led 2010

Zuzka72, to tě obdivuji. Budeš mít 4kluky a stále nejsi přesvědčena, že to budou poslední děti? 😨

hancas
14. led 2010

holki...mám taky dvojky,a doktor mi po porodu nabizel tělísko,vyjde to stejně jak antikoncepce,ale já se toho bojím protože známé to zarostlo a pak to musela jít nějak vyndávat.co radíte???máte s tím skušenosti???dáky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru