Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ivaajirka
15. bře 2010

Hanul jo jo jsou to aktivky:o))Zdenda ten jde krásně na bříško už a Ivošek na bok takže zachvilku až zjistí co z ručičkou tak tam bude taky 😀 Já měla takového i Jiříka 😉

lucy82
15. bře 2010

Ivi teda kluci jsou šikulky, to my jsme pořád jen na boku ale na břicho je to ještě ani nenapadne 😒 No ale do 6 měsíců mají ještě čas, takže to hrotit nebudu, Sofinka je šikovnější ta tam bude za pár dní snad ale Nelinka je trošku tlustější a méně ohebná 😀
Ale cestují my po celé podložce, ráno jsem je dala nahoru a Sofinka už leží na podlaze a hrazdičku tahá sebou, no spíš do ní kope 😠

hanula83
15. bře 2010

Lucy, my máme taky lenochy, no na bok se snad ještě ani nepřetáčejí, leda náhodou. A to když byly Aničce tak 2 měsíce, tak se začala sama stáčet na bok, no ale pak to nějak ustalo.

lucy82
15. bře 2010

No Nelinka se ve dvou taky přetáčela a pak najednou nic, teď už je na tom boku taky víc ale žádná sláva 😀

A holky jaroooo je pomalu tady huráááá 😉

hanula83
15. bře 2010

Lucy, ještě nekřič 😉... já se to úplně bojím vyslovit nahlas... Navíc u nás ráno zase sněžilo, sice to bylo nic moc, ale bylo, už mi to tak leze krkem, jak nic...

miradka
15. bře 2010

Ahoj holky, teda vy sa máte...dočítať vás je fakt náročné..potrebujem poradiť. Teraz som si všimla, že malá má na ďasnách biele bodky, akoby tam mala nejaké baktérie alebo také čosi...neviete čo by to mohlo byť? Furt plače a neviem z čoho. Teraz konečne zaspala. Inak mi hrozne blinká a dnes mala v plenke úplnú spúšť. Včera celý deň skoro nekakala a ráno jej pretiekla pamperska až na bodíčko. Hrozne riedku stoličku mala a tiež tá farba sa mi moc nepáči. Nebola krásne žltá ako u malého ale skor do zelena ☹ Volala som dr a máme prísť zajtra na preváženie a príp. vezme vzorku stoličky, ale tie ďasná som si všimla až teraz... 😖

Lucy, u vás je už skoro Jaro? U nás poriadne snežilo a terza sa pretrhávajú oblaky a presvitá slniečko 🙂

zuzka72
15. bře 2010

miradko-potírej ji to tou fialovou genciálkou-mají to v každé lékarně.

miradka
15. bře 2010

ok, myslíš, že sa to može preniesť aj na bradavku?

zuzka72
15. bře 2010

mirad-nepřenese neboj, děti to hodně mívaj, je to z kojení, a někdy to mívají i z flašky, ale ty kojené to mají častěji.

zlatovlaaska
15. bře 2010

čus, bambus 😉 tak tady taky zatím svítí sluníčko 😉 aspoň je hned lepší nálada...

tak jsem stále 3 v 1. doufala jsem, jestli si to kluci při té noční buřině nerozmyslí a nepůjdou se číhnout na pořádný blesky a ono nic... tak tedy ještě 2 dny a 2 noci, snad ne probdělé.

dneska jsem se vybičovala, uvačila česnečku s opečeným chlebem, tak jsem měla po delší době i teplé jídlo, který teď skoro nejím...

moc se mi líbí, jak už chceme, aby ty naše dětičky dělali tohle a tamto a když začnou chodit, teprve zjistíme, jaký to je maso 😀 nevím, jestli to mám odsud, ale slyšela jsem, že jedna mamina měla 2 raubíře dvojčátka a když chtěla na WC a být si jistá, že se nic nestane, přivazovala je prý k topení... tak už jsem to naše očíhla, jestli to půjde 😀

hanula83
15. bře 2010

Zlatu 🙂)))... no nám by to nešlo, když máme podlahové 😉))... ale rozhodně už se těším, až budou holky sedět, pěkně posadím do kočáru, v té době už je nebudu muset navlíkat, no pohádka 🙂

Miru, to je normální ty bílé flíčky v pusince, nám ta genciánka zabrala...

Zuzi, speciálně jsem si dala do albíčka fotku holek v těch úpletech jako jsi dělala klukům ty 🙂. Je to ale už starší fotka, tak je ve starém albu, to měly tak 2 měsíce.

miradka
15. bře 2010

Ako sa to presne volá? Genciánová violeť?

salu
15. bře 2010

jo jo Miradko. zabere to. neboj. bud jim vytres pusinku, nebo muzes smocit dudlik. jenom pozor na vecicky, barvi to !!!!

zuzka72
15. bře 2010

Hani-tak ty jsou sladky. 🙂

zdepros
15. bře 2010

Ahoj holky, tak zítra nastupuju do nemocnice k dětičkám, tak konečně po třech týdnech je budu mít u sebe 🙂

Vás ale dočítat to je teda náročný, skoukla jsem albíčka, krásný fotečky miminek, už si ty svoje taky začnu konečně užívat

zuzka72
15. bře 2010

Zdepros-to tě obdivuji, 3týdny bez dětí, to bych nedala-to bych už byla ve cvokhauzu. Já bych tam spala třeba na chodbě, jen abych byla u nich. No ale když to jinak nejde. 😢 Hlavně, že teď už budete spolu a vše si vynahradíte.

monika.tdm
15. bře 2010

Cau Zuziku!!!! Muzes mi prozradit recept, co mam udelat, abych mela taky tak hodne deticky jako, ty?? 🙂 4 deti manzela a ona stiha i serfovat!!! 😉

zuzka72
15. bře 2010

Moni-to fakt nevím, čím to je. 😀

lita
15. bře 2010

Tak jsem se pustila do dani a prekvapila jsem sama sebe, ze z toho lonskeho chaosu mam vsechny dokumenty pohromade a nic nechybi. Dan mi vysla krasne nulova, socialka bude jeste vracet, ale tem padouchum z VZP budu jeste doplacet.
Stejne nehoraznost, ze se musi zaplatit zdravotni pojisteni za ten mesic, kdy jsem nemocenskou pobirala jen za cast mesice, ale uz od zacatku mesice jsem byla na nemocenske, tudiz si nemohla vydelavat. De facto clovek OSVC musi byt 14dni doma na nemocenske zadarmo a jeste kvuli tomu musi vycvakat zdravotni pojisteni za cely mesic, kdy si nevydelava. Kdo s timhle prisel?

KOCULE - kazdopadne velke diky za upozorneni na ty zmeny v pausalech. Ja bych si dale jela svych 50%, ale jen diky tobe jsem si odecetla tech krasnych 60% 😉 😀 Dekuju!!!

lita
15. bře 2010

Zdepros - chlapecci jsou nadherni 😉 Hezky si je tedy uzij a at jste za chvilku uz doma, vzdyt uz musi byt krasne vypapani 🙂

lita
15. bře 2010

Miradko - jen pozor na tu fialovou barvu. Irminku tu s tim mela nedavno docela prihodu! J.cien ji radila misto te fialove nejakou jinou bezbarvou verzi, coz by pro mimi asi bylo lepsi.

j.cien
15. bře 2010

Ahojky Lito,
to je prima,ze ti dane krasne vysly 😉 ,ja to papirovani primo nesnasim..mne se sice netyka,jsem zamestnanec..ale manzel je OSVC a tak vzdycky touhle dobou sili..ale dava to ucetni,pac jsme na to oba levi 😀

Jak se citis?Kdy mas kontrolu?Spis v noci v pohode a dokazes lezet na zadech??

lita
15. bře 2010

Zlatko - vzdyt uz to mas za chvilku! Ve stredu odpo uz budes maminka a to rovnou dvojnasobna 😀
Mimanci jeste nejsou doma a jejich budouci maminka uz uvazuje, jak a kde je uvaze, pripadne spouta 😉 😀

Tak me ty otoky uz take zacaly trapit. Nejen ruce, ale ted uz mi celkem fest otekaji i nohy 😒
Prijde mi, ze mi prava oteka vic nez leva a nekde jsem cetla, ze to neni dobre. Zitra rano jdu na krev, tak se setricky zeptam.

Holky, mely jste take navaly horka? Na me to vcera vecer nekolikrat skocilo, z niceho nic mi zacalo byt sileny vedro. Tak nevim, zda mi neskace nahoru tlak, coz bych k tem otokum nerada.

Jinak na ty otoky (zadrzovani vody) ma pry paradoxne pomahat hodne moc pit, protoze telo zadrzuje vodu z nedostatku tekutin. Jenze ja litry tekutin za den do sebe neumim dostat.

j.cien
15. bře 2010

Lito,ty navaly horka a ruda jsem v obliceji-to mivam taky 😉 a navic se mi ted pousti krev z nosu..same libustky 😀

lita
15. bře 2010

Ahoj J.cien, ted jsem si tu akorat postezovala do predchozi zpravy. To vydatne spani uz jsem nejak vzdala. Chodim na zachod skoro kazdou hodinu a pokud se u toho nejak rozptylim, jako treba stelovanim okna ci topeni, tak pak delsi dobu nezaberu. A v 7 mame budicka od Maggie, protoze je na ni ta noc uz dlouha 😀

Ale ty otoky se mi nelibi a jak jsem psala, trochu me podesily ty navaly horka. O vecne ucpanem nosu uz take nemluvim, ani zvlhcovac a vlhke rucniky na topeni dohromady nepomahaji. Do toho se mi bobisove oba nacpali nalevo, takze mam pocit, ze mi nalevo bricho praskne a napravo maji habadej mista 🙂

Tak jsem si postezovala a musim vypadat jako pekna citlivka, vzdyt jsem teprve ve 33tt! A holky tady lazo plazo ve 38tt 😅

A co ty, jak to zvladas? Porad spis jen 2-3 hodiny? A dohanis to pres den schrupnutim?

lita
15. bře 2010

J.cien - krev smrkam, ale sama se mi spustila jen parkrat. Ale moje znama to pry mela v tehotenstvi porad. Nastesti v prizemi maji ORL, tak tam vzdycky vlitla, nos ji zatamponovali a jela do prace, to musel byt pohled 😀
Pry se hlava nema zaklanet, jak vetsina lidi dela, ale naopak predklanet.

Tak to jsem rada, ze je nekdo na tom stejne s navaly horka, ale ne ze bych ti to prala! Me to vcera dost vylekalo, protoze to bylo ve vlnach a ten den mi docela taky otekaly nohy. Proste se o ty mimanky bojim a tak se asi sleduju vic, nez by bylo zdravo 😖

j.cien
15. bře 2010

Lito,ja prave vsechny obdivuji,jak to statecne a casto fakt bez potizi zvladly!!
Popravde,mivam pocity,ze uz nemuzu dal...spim fakt jen 1-2hod/24hod a jsem totalne vyflusana...pres den neusnu ani na minutu,proste to nejde..lezim ,ale neusnu ☹ Nevim,co jsem to za psychouse...jsem unavena,az bych brecela,ale neusnu!!
A uz fakt jsem si jista,ze mam jednu holcicku nacpanou hlavickou do zeber..boli to jako prase..takze mi zbyva na lezeni jen jeden bok,na zadech nemuzu vubec..
Snazim se tomu nepodlehat,vim,ze ted je jeste pro ne nejlepsi,ze jsou u mne a nemusi byt v inkubatoru...ale uz fakt nejak to blbe snasim,ze dne na den je to horsi ☹
Asi jsem z vas vsem nejvetsi srab 😢

j.cien
15. bře 2010

Uvidis,co ti zitra reknou na ty otoky..jestli oteka jedna vic nez druha..tak to asi muze byt nebezpecne...jinak je to bohuzel "normalni" a patri to k veci 😉 ,stejne jako paleni zahy a hemeroidy-to vsechno mam taky 😝

lita
15. bře 2010

Hanuli - jsem rada, ze hackovane capacky & spol. se libily 😉 Holcinkam to bude zase sluset 😀

Holky sikulky, pro vas ktere doma vyrabite krasne vecicky na sve mimanky, tady je stranka, kde je nabidka latek a galanterie vylozene pro maminky na veci pro deti, plus galerie ruznych vyrobku nebo moznost nakupu pro ty mene sikovne.
http://www.sijemdetem.cz/

A na Fleru plno obchudku nabizi prize, vlny, plst, koralku, doplnku atd pro domaci radeni 😉 Viz tento odkaz na material:
http://www.fler.cz/zbozi?scid=15 (vlevo v nabidce Material si muzete zuzit nabidku kliknutim na vybrany material)
Nabizeji take material vlastni vyroby
http://www.fler.cz/zbozi?scid=16 (opet stejna moznost zuzit vyber nabidky)
Nebo kurzy a navody
http://www.fler.cz/zbozi?scid=19 (opet moznost vyberu)
Tady jsou vylozene navody a predlohy k zakoupeni
http://www.fler.cz/zbozi?cid=279

milerrka
15. bře 2010

zuzi,gartuluju k narození dvojčátek.Mě se taky narodí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru