Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
22. dub 2010

J.Cien vypadá to, že snad fakt ta horečka spadla, uf uf. Takové malé dítko, vždyť člověk ani neví, co s ním. ☹ Sprchovali jsme ji ve vaně, teplou sprchou a do vlažna, tak třeba to taky pomohlo. Jinak mají pokojíček na západ, celý den tam pere slunko a je tam děsný vedro, budeme to muset nějak pořešit, to se nedá. 😝 Spinká odkrytá, aby se nezahřívala a ještě je tam horko. 😝

j.cien
22. dub 2010

Bobinka mala..to je fakt hrozne.kdyz takovy prcek se trapi ..to by clovek vzal na sebe vsechny ty bolistky...
A aspon zaluzky tak mate??To asi moc nepomuze...co?

kocule
22. dub 2010

Máme žaluzky a těžké závěsy, ale nic moc. 😝 chystám se na ty venkovní žaluzie, máme je u našich a ty jediný by snad pomohly. Asi je dáme jen do pokojíčku, jsou strašně drahý, to je děs. 😖

j.cien
22. dub 2010

jj.to verim....a takova pidi klimatizace by asi taky stala moc.... 🙄

kocule
22. dub 2010

Taky jsem se dívala, ale ono je to vesměs nastejno. 😝 To je prostě problém paneláku a to ho máme pěkně prosím zateplený a v létě doma chodím s dlouhým rukávem. Akorát v tom jednom pokoji je hic. 😠 😠 A vedle kuchyně je dát nechceme, to je taky na houby. No nic, ozývá se mi tam zase řevík. Hezký večer a pěkně těhulkuj. 😉

j.cien
22. dub 2010

Diky,tak at mate klidnou nocku 😵

zuzka72
22. dub 2010

Zdepros, já jim dám klasiku na večer 120ml BIO Babylove z DM a do toho malinkou zarovnanou lžičku Hipp kaše do vody-rýžová a spíme celou noc až do 6hod a pak zase mlíko a spíme do 8. Lukášek spával už celou noc, ale pak jsem ho začala budit aby přibral, no a to se zbudil i Péťa a navykli si na to-oni si děti rychle zvykají- 😀 -, tak jsem najela na mlíko skaší, a spí zase do rána.

zdepros
22. dub 2010

Zuzko děkuju, koukala jsem na ty kaše, jestli je to ona je od ukončeného 4. měsíce?, nemělo by to vadit když je toho tak malinko že?, ach jo nezkušená mamina 🙂

salu
22. dub 2010

Litu, Bumblík i kluci úžasní !!!!! Už se nemůžu dočkat 🙂
Tu knížku, co četla J. Cien, mám už 6 let doma a hltala jsem jí před narozením dcery. Polohy se učila na panence 😎
Zkusila jsem nafotit ještě další polohu na odříhnutí "pejsek". Vložím foto.

salu
22. dub 2010

Foto

zuzka72
22. dub 2010

Zdepros-myslím, že ta trošička nevadí, když jsem měla kluky dávala se klasická krupicová kaše už od 1měsíce, jen řídší a dělalo se to tak i když my jsme byly děcka. Jen teď je všechno jiné. Ale celé věky to tak fungovalo, tak proč teď ne, že? Navíc ta rýžová je planá oproti klasické, takže jim fakt nemůže uškodit. 😀
Fota z dneška-bobišci po prochajdě ve svetříkách, ve spacáčcích před spaním, s novou hrací dekou ze které nejde prý utéct 😀 a další

irminka
22. dub 2010

Zuzko: já tu kaši dělám podle návodu, dám 120 ml vody a cca 3 lžíce kaše, rozmíchám a podávám lžičkou....dnes jsem to dala i Brundovi a málem to kluci popapkali i s mističkama, tak jim to chutná, tak uvidím, jestli nebudou mít v noci bolení
Kluci jsou v těch svetříkách úžasní
Litu: chlapečci a kočárek ....prostě paráda 😉

Hanu: holky jsou perfektní s náušničkama, moc miloučké 🙂

hanula83
22. dub 2010

Holky, ty klimatizace jsou úplně naprd, já nevím, jaké s tím máte zkušenosti vy ostatní, ale my máme doma klimatizaci a vůbec ji v létě nepouštíme! Mně po tom vždycky druhý den začne bolet v krku... pokaždé!! ☹(( A v práci ji taky chtěli pořád pouštět a nakonec jsme si prosadili, že aspoň v rozumné teplotě, ne aby ten teplotní rozdíl byl oproti venku tak velký...

Irmi, moc díky 🙂

Zuzi, klučíkům to moc sluší, to jsou zase svetříky od tebe?

hanula83
22. dub 2010

Kocu, díky 🙂... jasně, dodám fota těch zlatých... ale to bude až časem... než se s manžou dostanem někam dohromady, to bude chvíli trvat... A co Adélka, už je to aspoň lepší? Aspoň, že nálada jí nechybí 😉

irminka
22. dub 2010

zase nějaké foto : relax u krbíku-Bruno s babičkou, výtuh dopoledne na matraci v obýváku-Bořek a velký údiv obou chlapečků

kocule
23. dub 2010

Ahojte, u nás je zase všechno doufám v normálu. Adu šla teplota přes noc dolů a už se nevrátila. Hurááááá. Blbý je, že se teď začala zase budit, Tomča chrní do rána, tak snad se to zase upraví. Hraje si na koberci, kuká a řehtá se. Jupíííí. 🙂

Holky, taky máte tak akční děti? Tomáška ani nemůžu obléct, je jak králíček duracel,nevydrží ani 5 vteřin v klidu. 😀 😀 😀 Večer mi usínal hodinu, hrál si tam s usínáčkem, na něho to má opačný vliv. 😀 😀 😀 Adu je malinko klidnější, ale fakt jen malinko, obléct se nechá. 😀 😀 😀 A to jsem v bříšku o něm ani nevěděla, měla jsem strach, jestli je OK a vidíte. 😀 😀 😀 Takže to opravdu neplatí, my jsme důkazem. Teď si to asi vynahrazujeme. 😀 😀 😀 Manža začal olepovat nábytek pěnovkou, naštěstí ho moc nemáme. Jen stolek v obýváku, ten má oblé hrany. Zbytek máme v bytě vestavěné skříně, takže havárka nehrozí, jediný problém je elektrárna za televizí, kde je spousta drátů a to se mu samo strašně líbí. Takže až se dlouho nepřipojím, tam nám Tomča rozhryzal dráty, má na to dva zuby. 😀 😀 😀 😀

Sarri, gratulace k zubíkovi. Jak jste to vydrželi? Co malá? Dobrý? 😀 😀 😀

Irmi, teda vy jste fešáci! Adu má dva ženichy, musím jí to říct. 😀 😀 A jste kousek od nás, abysme se třeba za čas nedivili. 😀 😀 Nebo budeme hledat ženichy u babi, u Zuzky. Máte nádherné pytle na spinkání, moc vám to sluší. A ty svetříky jsi Zuzi pletla? 🙂

sarri
23. dub 2010

Dobré ránko,
tak máme za sebou předposlední plaváníčko a před sebou víkend u babičky. Půjdeme s mužem na degustaci vín, tak snad vše babička zvládne, neb manželova mamka je ještě nikdy obě neměla ani na chvilku. No tak 4 hodinky by zvládnout mohla, když v tom bude procházka a ještě i děda k ruce.
Holky s tou HA je to fakt průser - jsem poslouchala právě nějakou Ing. přes vodní toky a vodohospodářství vůbec a ony ty sajrajty fakt pak zase znovu ve velmi nízké koncentraci pijeme. Já jsem užívala jen někdy 2x po roku s přestávkou, ale od dvaceti žádné hormony. Nejsu žádný ekologický aktivista, ale občas mě mrzí, co se tady děje a že se nemyslí vůbec na příští generace. Přestože takové hrůzy, co ničí životní prostředí se intenzivně dějí teprve posledních necelých 200 let, tak je to někdy síla ☹
A na klimatizaci pozor - hlavně v autech, kde ji má každý, pro děti nevhodné stejně jako pro dospělé, kteří to ještě snáší celkem dobře a případné rýmečky nebudou problém. Mě teda vždy bolí z klimy oči a po delší cestě i hlava a doma to letos pouštět určo nebudeme. Budeme se péct a taky budeme co nejvíc u babičky na zahradě, kdy je prostě vždycky fajn, protože vtšinou pofukuje, altánek stíní a babička to tam má opravdu moc krásné. Vloni jsem tam strávila celé prázdniny, pěkně chodila jen v plavečkách a kloboučku - jo, to byl jediný pohodový druhý trimestrFoto zahrádečky v příložce - babička je fakt šikovná, ale pomáháme všichni.
Zuzi, ti jsou hezcí a modré oči - to teda děti u nás asi nikdy nepotká - holky mají šeďozeleň po nás - my máme oba šeďozeleň ☹ Ale na jedné fotce to vypadá, že bobek dává zákaz focení 😀
Irminko, na té první se zas tak velmi rozumně dívá - že by mohl jít z fleku do školy. Šikulové.
Kočule - jsi můj vzor matky plazících se dětí - co zuby? Už je jich víc? A teplotka dnes OK?
Hani, tak jste to zvládly (náušnice) - byla s Tebou babička? Holkám to sluší. No k nám včera přišel 91 roků starý súsed - Adéla z něho chytla hrozný záchvat smíchu a řehnila se na celů chodbu jak pominutá - jim se hrozně líbí staří chlapi - jen doufám, že zůstane u smátí se v raném věku a nebudou mi nějakých sedmdesátiletých Goťáků tahat dom v postpubertě a rané dospělosti. Adélka celá růžová a Súsed perlil: "Jé, už má náušničky. Máte chlapečka?" No, na to, jestli máme chlapečky se ptal už 2x a jestli páreček taky 2x. Vždycky těsně vedle. Apropos tento směšný děda ještě řídí auto - nablýskanou bílou ladovku.

maui
23. dub 2010

Sarri, to je pohádka! Tam by se mi taky líbilo... Naše sídliště patří k těm hezčím a zelenějším, ale tohle je naprosto nedostižné ☹

kocule
23. dub 2010

Sarri, to je teda nádhera! My budeme celé céto asi u našich, mají taky zahradu a bazén, takže se děsně těším. Taky se ďěda chystá vybudovat pískoviště, což je paráda, no v paneláku samo nevydržíme. 😀 😀 😀 Naši jsou rádi, stejně tam s malýma budu sama, chodí taky večer domů, takže žádná změna a budeme aspoň na vzduchu. Máte prima souseda. 😀 😀

S tím vzorem nepřeháněj. 😀 😀 😀 Už zapojujeme druhou nožičku a co nevidět fakt polezeme. Teď se plazíme jako drak, to je neuvěřitelný, co ty děti dokážou. 😀 😀 😀 Občas do toho lez, takže takový plazolez. 😀 😀 😀

Já klimu v autě nepouštím, taky mám strach z nachlazení. Stejně má být teplota jen o pár stupínků nižší a ne třeba 10st, jak to někteří dělají. 😠 To je pak angína jak vyšitá. 😝

kocule
23. dub 2010

Jo a zuby má jen Tomča, ty dva. Vypadá jak upírek. 😀 😀 😀

sarri
23. dub 2010

Kočule, přemýšlelas o těch kšírách, když už děti chodí? Někde jsem to viděla a přišlo mi to celkem vhodné, když by byly prochajdy jenom se mnou.
Dáváte dětem vaječné žloutky? Já to dneska zkusím dát do špenátu s bramborem - počítám, že to budou plivat - cpaly by se totiž nejradši tak akorát masem a babán jim včera jel jak po másle.
A tu dovču jsem fakt objednala, tak začátkem července razíme. Už se začínám těšit, že bude čas na tenis a zaplavat si nebo si dat večeřu jen tak v poho sami s mužem a neslyšet u toho nikoho hulákat - u nás je to řvaní jak na povel, když my jíme - hodinu před tím si budou hrát a samy úsměv, ale jak se to dá na stůl, tak řev - takže do sedaček a čučí na nás, jak jíme, no a my u toho děláme mňam, mňam, mňam, to je pochotka a děckám se to líbí, akorát já si to jídlo přes samé mňam vůbec nevychutnám a ten herecký výkon mě taky při jídle nevyhovuje.

kocule
23. dub 2010

Sarri. 😀 😀 😀 Přemýšlela jsem, ale zatím to nebudu hrotit. I když u nás to asi bude na místě, Tomča je neposeda. Třeba bude Adu klidnější a já budu běhat jen za Tomáškem. 😀 😀

Žloutek jsem nějak zatím nedávala, chystáme se na jogurt. Už nám malej baštil chleba, dneska se pustil do piškotů. 😀 Prostě to už beru tak, že nejsou malí a hotovo. Pomalu zařazujeme běžné věci, jak psala Zuzka, fakt se to dřív něřešilo a bylo po ptákách. Samozřejmě je cpát třeba kravským mlíkem nebudu, ale tak nějak rozumně. Co ale budou jíst, to fakt nevím. 😀 U nás se totiž vaří těstoviny a kuřata na milion způsobů, saláty, prostě spíš italská kuchyně. Českou klasiku neumím a my to vůbec nejíme. 😝 Asi bude vařit můj taťka a já to budu tahat z mražáku jak králíky z klobouku. 😀 Což mi teda připomíná, že si musím koupit kuchařku pro děti. 😝

Na dovču pojedeme taky, chystáme se začátkem června do Jeseníků. Manža jindy nemůže, tak snad ty 3-4 dny zvládneme. Malí už budou sedět a to se to pak jinak cestuje, když dostanou v restauračce židličku a ohřejou nám příkrm. 😉

lita
23. dub 2010

Dobre ranko, doufam, ze jste spaly lepe a dele nez ja, jak jinak. Tentokrat to bylo proto, ze jsme vytuhli hodne hodin na pohotovosti v Motole. Brajik vcera vecer zvracel obloukem, davil se po par minutach kojeni, coz se u nej nestava, spise ho musim odtrhovat, aby se neprepil. Na zadech se zakuckaval a vcera rano mel dost poblinkany overalek. Mudra nam rikala, at jsme opatrni, ze to nemusi byt jen kolika. Takze me dostatecne postrasila, abychom vyjeli na pohotovost.

Cekali jsme tam asi 2 hodiny, coz s mesicnima miminkama neni zrovna Havaj. Nastesti spinkali. Brajikovi udelali sono briska, kocicka byl statecny, kdyz mu tou velkou sondou rejdili po tom pidi bisanku. Vazne veci jsou vylouceny, jen ma hodne silny reflux, coz uz jsem zjistila. Posledni dobou vice a casteji ublinkaval, neustale prevlekame. Je to umocnene jeste jeho nedonosenosti, snad se to nejak co nejdrive spravi.

Premyslim o tom Nutritonu, jenze jsem trochu cmuchala po netu a nektere maminky si stezovaly, ze jim decka po tom nekakaji a boli je briska. Coz s nasimi kolikami nechci riskovat. Dneska tedy zavolam pediatricce a zeptam se. To ublinkavani by ani nevadilo, i pres to hezky pribira, ale kdyz lezi na zadickach, tak je casto neklidny a "pobublava", jak se mu to tam v brisku mele.

Tudiz jsem tu minulou probdenou noc opet nedospala a pres den me vcera vubec nenechali, stridali se v buzeni, mrceni a placi. Dneska je dostane pres den na nejakou chvili manzel, tak to snad dozenu. Jenze venku ma byt hezky, takze na spanek mozna hodim bobka a pujdeme tlacit kocar.

Mate nekdo zkusenost s tim Nutritonem nebo vite o nekom, kdo to pouzival?

mrkvicka28
23. dub 2010

lito zkus tenhle http://www.nutrilon.cz/cs/reseni-kazdeho-proble... sice neměli s ublínkáváním potíže ,ale známá co má dvojčátka a malý hodně blinkal s ním byla spokojená
🙂

lita
23. dub 2010

ZUZI - jak to delas s tim hermankovym cajem? Delas pytlikovy nebo sypany?
Kolik toho davas a do jakeho mnozstvi vody?
A jak dlouho luhujes?
A jak dlouho varis tu kojeneckou vodu, 15 minut nebo to jde mene?

lita
23. dub 2010

Nebo ostatni holky, delate ten hermankovy caj a jak?

Ptala jsem se pediatry a ta rikala, ze hermankovy caj klidne mame zkusit, jen vynechat na par dni ty kapicky (u nas Baby Calm). A pry je dobre k tomu jeste pridat fenykl a kmin. Takze nejspise budu jak za Rudolfa a kuchyn promenim ve varirnu lektvaru 😀 To by bylo, aby z toho nakonec to zlato nebylo. I kdyz jenom tekute v pline bobanku 😀 I tak je to pri kolikach pro me to nejcennejsi zlato na svete 😀 A miluju ten prejektilovy zvuk ulevy do pliny, to bych pri kolikach mohla poslouchat treba do kola - jako relaxacni cd, misto sumeni more, sumeni pliny 😀 😀

A ta kojenecka voda pro pripravu cajiku se musi vzdycky prevarovat 15 minut? Jsem totalne nepopsany list papiru v teto oblasti, takze uvitam kazdou radu a zkusenost 🙂

lita
23. dub 2010

Mrkvicko - dekuju za doporuceni, vyuziji pripadne pozdeji. Ja totiz ted kojim, proto muzeme max. jen ten Nutriton. UM jeste nasazovat nechci, dokud nam jde kojit. Ale jak koukam, tak to neni bez problemu, uvidime, jak dlouho vydrzime.

j.cien
23. dub 2010

Litusko,je to jen prisala z toho svatoj.chleba...jen ta cista slozka,ktera se jinak pridava do tech AntiReflux=AR mlik....
Takze vsechna UM ,co jsou AR-jsou vlastne obohacena timto....a pokud kojis,tak je skoda dat UM s timto...kdyz staci pridat jen ten cisty NUtriton 😉
A jestli to ovlivnuje konzstenci stolicky...to je asi treba fakt vyzkouset...ono to ma fungovat tak,ze to na hladine toho zaludecku po napiti,vytvori takovy "skraloupek",aby se mlicko nevracelo zbytecne ven...prave tam,kde je ten reflux... 😉

maui
23. dub 2010

Teda holky vy jedete, s tím jídlem! 😕 V půl roce už chleba a piškoty, to mi připadá docela jako maso... Já jsem v tomhle opatrná, možná se na to dřív tak nehledělo, ale vemte si co je dnes alergiků a třeba celiaků. Každý doktor i přírodní léčitel vám řekne, že jídlo dokáže divy. Zastávám názor, že není kam spěchat. My jsme na sedmi měsících, ale holkám dávám jen zeleninu míchanou s bramborem nebo rýží. Maso jsme dali poprvé včera a ještě jen kousíček. Přece jen jsem o 7 týdnů dřív, tak nechci nic uspěchat, ať se ten jejich organismus přiuzpůsobuje pomaloučku, a ne šokem... Všude píšou, že do roka by dítě mělo mít svoji speciální stravu a až po roce začít pomaloučku převádět na tu rodinnou.

Lito, my máme s blinkáním problémy doteď ☹ Doufala jsem,že to přejde se zavedením příkrmů, ale kdepak, jen pro změnu blinkáme zeleninovou kaši. Nikdy jsme to ale neřešili, holky jsou spokojený, přibírají, tak co. Prostě je 50x za den převleču, sebe tak 25x a věčně něco čistím od blitků 😅 Na názory maminek se vykašli, každé dítě je originál a je jasné, že co sedí jednomu nemusí sedět jinému. Určitě se poraď s pediatričkou a hlavně to budeš muset vyzkoušet na těch svých.

kocule
23. dub 2010

Lituško, to mě mrzí, bobeček malý. Opravdu to řešte, protože by mu mohlo mlíčko, které zůstává v krčku, krček dráždit a mohl by mít bolesti při polykání a odmítal by třeba papat. To se taky bohužel stává, musí se pak nasazovat speciální léky. ☹ Měla jsem na tohle podezření u Adu, i když neblindila a potíže s refluxem jsme neměli, ale nechtěla baštit a plakala u každé flašky. ☹ Dost se to prý řeší na dvojčátkách, tam by třeba maminky poradily, reflux není u nedonošeňátek nic vyjímečného. Ach jooo. ☹

Nechceš zkusit sypat ta probiotika pak to té flaštičky? Na kakání určitě zaberou. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru