Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

bobule2015
21. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla já to nechtěla podat tak že to beru tragicky, ale že vím co je to za bolest, a ještě k tomu dvě miminka... ale asi při pohledu na ty dva uzlíčky člověk na veškerou bolest zapomene 🙂

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@bobule2015 jasnačka, já to pochopila 😀 .. a abych ti pravdu řekla, když člověk tak nad tím přemýšlí, taky mám takové myšlenky. Co bude, jak bude. Ale snažím se to nepřipouštět. Věřím, že se doktoři postarají jak o mě, tak o miminka. A jak píšem .. odměna je sladká 😀 😀 😀

zelva78
21. dub 2016

Nejhorsi jsou ty dva dny po cisari, to sem se opravdu plazila a desne to bolelo, ale staci pohled na mimco a vstanete i kdybyste si stokrat a s brekem rekli ze to fakt nejde 🙂.Me to ceka po treti, bude to masakr se pak starat o vsechny ctyri, ale hlavne at jsou holky zdravi a to ostatni uz se doladi v prubehu ;)

zluva
21. dub 2016

@zelva78 ja mela cisare a v epiduralu a pohodicka. Mam za sebou ale asi uz sedm osm operaci, tak mi to nijak hrozny neprijde. Jsou horsi operace nez cisar 🙂

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@zluva asi je to pripad od pripadu. Ale ja si prave taky myslim, ze je to operace jako kazda jina ..

ivanka86
21. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla no, mě trochu přišlo, jako by říkal na dotaz, zda je spokojený, "jsou momo, tak co chcete" 😀 Ne, byl úplně vyřízený, prohodil něco v tom smyslu, že vody mají dost, průtoky dobrý... Kdyby bylo něco špatně, tak by to snad řekl... Ráda slyším, že u vás je vše v pořádku. Je to mazec. Člověk si nejdřív říkal, jak už by chtěl být ten 12./13. tt, pak zase 20. tt, že už bude bříško, budou kopat, budou "velké"...no, my začínáme 22. tt, ale zase si říkám, že už by to chtělo tak o dva týdny víc, kdyby něco... Ale kdyby něco, tak to je pořád brzo...a 30. tt je až za dva měsíce!!! Ty předchozí měsíce utekly jako blázen, ty dva před námi mi přijdou nekonečné :-P Zkrátka člověku pořád něco není vhod 😀

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@ivanka86 ja si dala zavazek 32-33 tt minimim a jak jsem si to rekla ... kolem 26tt tak jakoby se cas zastavil. Ani si nepripoustim predcasnejsi porod. Nic tomu nenasvedcuje, tak toto se nam snad vyhne. Alespon ten uplne casny 29-31. Porad spis premyslim nad temi pupecniky. Porad pozoruju jak holky kopkaji 🙂🙂. Je fakt ze jsou to sikulky ze reaguji skoro na kazde polozeni ruky na bricho. Hned se dotknou jaki kdyby mi rikaly dej tu ruku pryc 🙂🙂🙂. Dnes me trosku poboliva a tvrdne bricho tak polehavam. Celek vikend do prace, tak at jsem odpocata 🙂. Drzim ti palce at vsechno jde jak dosud.

zelva78
21. dub 2016

@zluva ja to mela vzdy v celkovy narkoze a akutni.Druhy jsem mela po dvou dnech porodnich bolesti, tak je to asi pak o necem jinym kdyz to mas jen v epiduralu

ivanka86
21. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla jojo, tak to je přesné...jak si člověk dá takový vzdálenější cíl (hlavně, co se času týče), tak to ne a ne utíkat. Budeme si to muset rozdělit na kratší časové úseky 😉 Holčičky taky řádí, je to prima o nich vědět. Ale u nás je to spíš naopak - jako by se vystavovaly a nechávají se hladit 🙂 Je to legrační 🙂

zluva
22. dub 2016

@zelva78 jj ja to fakt mela bez bolesti a v klidku 🙂

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2016

@ivanka86 😀 opičky maličké .. tak hladit by se chtěly jooo 😀 😀 ..

mosquito
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla tak strašně to letí. Proč musíš počítat ve 34-35tt?

mosquito
22. dub 2016

@zluva fakt? Já už mám dva z Ikey a teď jsem tady našla dva z bazárku za celkem 150Kč, abych měla záložní. Používali jste místo pytle peřinku?

mosquito
22. dub 2016

@michaelabrazdilova Vítej v klubu dvojčátek 🙂

mosquito
22. dub 2016

@bobule2015 já čekám taky dvojvaječný. Pořád je Áčko hlavičkou a Béčko koncem pánevním a zatím stále doufám, že to půjde přirozeně. Prý jak jsou dvojčátka menší (tedy pokud budou) a první jde hlavičkou, tak to druhé by mělo být také v pohodě. Samozřejmě dám na radu lékařů, ale kdyby to šlo, chtěla bych raději přirozenou cestou i když se toho moc bojím 🙂

mosquito
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla nám zrovna ve středu na kurzu povídali o porodu a i o částečné anestezii nebo celkové při císaři. Bylo to dost zajímavé. Já bych upřednostnila přirozený porod, ale s doktorům věřím. Není to ani, že bych neměla vlastní názor, nebo byla lehce ovlivnitelná, ale věřím, že ví co dělají a určitě se umí rozhodnout líp jak já. Sice budoucí matka, ale laik 🙂

mosquito
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla Ty ještě chodíš do práce? Obdiv 🙂 Opatruj se 🙂

bobule2015
22. dub 2016

@mosquito mě doktor řekl vlastně to samé co jsi napsala.... že pokud bude jedno hlavičkou a druhé KP, tak není problém spontánního porodu, pokud nejsou žádné komplikace, že prý jak se to při tom prvním roztáhne tak to druhé pak jde hladce.... tak jsem na to zvědavá, já k tomu mám ještě daleko, ale i tak už se psyschicky připravuji.. 😀 a furt si říkám, že by se to jedno mohlo změnit na chlapečka.... dr mi v 13. týdnu řekla jedna holčička 80% a druhá méně viditelná u tý si jistá není, takže by se mohla ještě přeorientovat 😀

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2016

@mosquito byla jsem na screeningu ve 13 tém týdnu a když dr. Vlašín zjistil, že to jsou mono-mono dvojčátka tak to tak říkal. Tento typ dvojčat se rodí prý takhle. Nemají tam dost prostoru, možnost zamotání pupečníků .. a prostě různých komplikací ..

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2016

@mosquito jj chodím, nic mi není - kromě vyššího tlaku a otoků, ale mám možnost odpočívat, tak je to v poho 😀 .. dělám v rodinné firmě, tak si můžu v podstatě dělat co chci 😀 ... no já taky nejsem bez názoru, ale do takových věcí určitě mluvit nebudu a nechci. V tomto bezmezně věřím doktorům ..

bobule2015
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla holky, akorát nesmíte narazit na doktora blbce 😒

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2016

@bobule2015 jak to myslíš ?? já chodím k doktorce Gerychové a psala mi holčina, že se dá domluvit, aby u porodu byla ona. Pokud to teda bude v termínu, který si určíme 😀 😀

bobule2015
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla Jo jo, lékaře u porodu si můžeš určit to máme taky 🙂 já chci třeba primáře a svého gynekologa.. 🙂 a budu spokojená 😀 ale nikdy nevíš, jestli neomarodí a tak 🙂 třeba paní doktorku Šteflovou, co tu u nás dělá, byhc nesnesla.. kr*va jedna!!!

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2016

@bobule2015 je fakt, že je to hlavně o lidech. Já jsem teď po dvakrát musela k jiné doktorce - má byla nemocná a byl to rozdíl jako prase. Holka si myslím mladší jak já .. prodivná jak prdel a to nemlluvím o tom, že minimálně pět mamin došlo po mě a všechny je vzala přede mnou. Systém jsem u této dokt. nějak nepochopila .. a to šly ty mamče na monitory, kde dvacet minut jen sedí a nikdo se jim nevěnuje 😲

bobule2015
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla Jo jo a to je přesně ono o čem jsem mluvila..... Naši doktoři budou mít nedej bože dovču a jsme v lóji.... 🙂 jako nikdo jiný mi nevadí, jinak jsou všici straně příjemní, až na tuhle pindu ( promiňte mi ten výraz všechny) ... je starší, asi 40, a myslí si že sežrala moudrost světa... nepříjemná už na pohled a no prostě ne.... to radši otevřená na 10 cm, a s kontrakcemi pojedu rychlou do budějovic než jí.. 😀

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2016

@bobule2015 no, ale mimča i tak ven půjdou 😀 😀 😀 akorát si pak tady postěžujem jaké to bylo 😀 😀

bobule2015
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla hlavně ať jdou bez problémů, a všichni jsme pak jen a jen zdraví 🙂

ivanka86
22. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla jojo, to mají asi po rodičích 😀

zluva
22. dub 2016

@mosquito jj perinku do postylky a v lete jen deku tu silnejsi z KIK. Ty pytle jsem mela dva a mala se v tom mohla vzteknout. Ale nekomu to zase vyhovuje. Pripad od pripadu. 🙂

mosquito
22. dub 2016

@bobule2015 To si říkáš teď, že je to daleko 🙂 Já taky byla pořád v pohodě a že porod nechci vůbec řešit, nic číst, nic hledat, že to prostě nějak dopadne. Ale po informacích na kurzu jsem si uvědomila, že je opravdu potřeba vědět, do čeho jdu, uvědomit si, že to není úplně jednoduché, že to nepůjde samo a že je třeba nějaká disciplína a má spolupráce. Tak jsem začala chodit plavat, chci si najít nějaké cvičení, zkusit už brzy masírování hráze jak nám doporučila vrchní sestra. Chtělo by to na porod manuál v bodech a popsat kdy tlačit, kdy a jak dýchat 😀 Není to procházka růžovým sadem, ale i tak se těším, protože pak už kluci budou s námi a já se jich fakt už nemůžu dočkat 🙂
To pohlaví jsem slyšela, že je jasnější u kluků. Kdy jdeš na další velký utz? Já byla ve 13tt, v 16tt a pak ve 20tt a od toho 16tt už nám stále potvrzují dva kluky. Tak už brzy bys taky mohla mít jistotu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru