Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

carllita
22. kvě 2013

@werinka1 Jé, tak malinký myšičky máš. Tak Vám všem třem držím palce, gratuluju a přeju co nejvíc zdraví pro holčičky. Mlíčko se rozjede, seš přece jen po císaři. Mě se po normáním porodu rozjelo až třetí den. A tak to bylo akutní nakonec kvůli té placentě?

barusmackova
23. kvě 2013

Teda holky to je mazec clovek se cely den nezastavi utika to jako voda vcera jsem mela mensi krizi vecer kluci trosku knourali do toho trileta Barca vyzadovala pozornost tatínek v praci babicka s dedou pryc a ja sama na ne v celym baraku sice mame barak dvougenerak ale kdyby neco skocim dolu a babi pomuze tao to na me dolehlo ze to nezvladnu a brecela jsem slzy jak hrachy mala vydesena co mi je a neslo to zastavit sla jsem to zaspat a dobry no tohle se mi jeste nestalo 🙂 ted bych vsechny deti samou laskou snedla 🙂

oli_k
23. kvě 2013

@barusmackova Ahoj Baruš, gratuluji ke krásným chlapečkům a ještě hezčímu příchodu na svět 🙂 Musí to být krása mít to už za sebou a ještě mít dva takový chlapáky. U nás to vypadá na "vylodění" každým dnem, i když naplánované není nic, zatím to ale podle doktorů může přijít kdykoliv. Jak možná někdo četl na mém fotoblogu, jsme v nemocnici pod dohledem kvůli mému zhoršenému zdr.stavu. Už máme i plíce a za pomoci léků a infuze dáváme moje tělo do kupy, aby se tam žížalkám líbilo. Těm zatím v bříšku nic nechybí, CTG máme výborné a určitě i pěkně rostou, protože já teď snad denně přibírám a je čím dál těžší s břichem manipulovat, chodit atd. Takže čekáme kdy to přijde, kdy si miminka řeknou. Teď jsme35.tt. Zítra nás čeká kontrolní utz-vážení a taky čípek, ten měl před týdnem už jen 7mm. Tak uvidíme, kdy vás s klukama doženeme a i ta naše zlatíčka vykouknou na svět. 🙂 držím palce nejen do prvních týdnů!

barusmackova
23. kvě 2013

@oli_k pane jo tak to na tebe budu moc myslet aby ti vse dobre dopadlo a byly jste v poradku no jo nas porod to byla lahoda ale kdo vi treba se ti postesti a take to pujde samo vyvolavany porod z toho jsem mela hruzu ale kdo by to byl rekl ze kdyz mi dr da jen prasek na uvolneni cipku tak se to rozbehne tak ze pak je za 2 hodiny po vsem 🙂

Jinak holky kdo chtel abych sepsala porod pokusim se snad sr kluci nevzbudi

barusmackova
23. kvě 2013

Zacnu teda tim ze mi pan primar sam osobne byl v pul desate vecer zavest tabletku na uvolnovani cipku rano se pry zastavi skontroluje nalez a podle toho by zavedl provokacku na bolesti jenze to jaksi se nekonalo pul hodinu po zavedeni me napojili na monitor a ja uz mela pravidelne docela snesitelne boledti sestra toho mela zrovna moc byla sama na nocni tak ze zavola dr at na mekouknou a kdyztak mi daji na bolesti neco co je bud zastavi jako plane kontrakce nebo ne a bude tu porod jenze nez sestra stacila neco zaridit rupla mi voda to ti vam byla rana jak z dela ze byla slyset tak me okamzite zbalili a presunuli o patro vyse na porodnici tam rozjete dva porody voljy jen nejmensi sal no na dvojky ideal😀 jatocili monitor a kontrakce razantne zesilili ze sem se na koze kroutila jak had hyly po dvou minutach des takze me zavedli na propravnu udelali klistyr ty bolesti silily tak ze se mi zaclo az blbe dejchat fuj myslela jsem ze se udusim neslo to rozdychavat protoze uz jsem mela boledti v kuse skoro bez prestani tak jsem zarvala na sestru jedte z ty pripravky kde jsem byla sama zrovna se rodilo na dvojce jedna dr dve asistentky a ja sama desnej pocit sestra vydesena okamzite ke pomohla na kozu zdesena ze uz to je k tomu nic pripravene ja neosprchovana nemela jsem ani kanilu zavedenou nic prilitla dr od odrozene holcicky a ja uz tlacila v tom me pridelavaly nohy 😀 kdyz uz mel jirik hlavu venku chaos jako blazen na tri byl na svete bobik pak se tam objevil primar celej udejchanej co tam uz delam jeste ze tak protoze venousek si tam spatne stocil rucicku ja uz v mdlobach ze me riznou nakonec ho tam porovnal a cekalo se co sr bude dit no nejdelsich mych 6 minut na svete nez se neco delo pak uz jsem necitila skoro zadnou bolest cesta byla volna a stacilo lehce take 3x zatlacit a bylo po vsem joooo a samozrejme me kluky jen ukazali a odnesli protoze u dvojek se to tak pry dela kdyz se deka na druheho pak mi je uz prinesli umyte placenta sla ven sama pak ze se bude sit no ale ono nebylo ani co takze mam jen dva stehy ale povrchove omlouvam se za vsechny preklepy pisu z telefonu a kluci uz ee hrabou 😀 snad to pujde po me precist😀

barusmackova
23. kvě 2013

Chudak tatinek prijel uz k hotovrmu volala jsem mu jen ze me rupla voda a ze mi bylo recrjo ze je cas do rana 😀 pak chudak nechapal ze jeden byl 1:35 venku a druhy 1:41 😀 a pro srovnaji holcicka pred nami sr narodila 1:31 a po jas pak v 1:50 asi trn porod treti 😀

arabiana
23. kvě 2013

@werinka1 Koukam co je noveho a oni dalsi dvojcatka. Prejeme moc moc zdravicka, aby holcicky pekne nabiraly a darilo se vam.Hodne stesticka, mlicko urcite prijde!!!!!🙂

arabiana
23. kvě 2013

@barusmackova To je krasne, kluci jsou moc krasni. Hlavne ze vse dopadlo na jednicku kdyz jste to vzali takhle hopem. Zvladla jsi to bravurne, ja bych se z toho hroutila.
Moc gratuluji!!!!!!!!!!!

gyty
23. kvě 2013

holky berete si sebou do porodnice kojici polstar?
pry to na me muzprijit kazdy den tak si du uz zitra lehnout dnes sbalim a nastup!

arabiana
23. kvě 2013

@gyty mam ho uchystany, sice tady maji, ale pry je dost opotrebovany a slehly. Reference jine dvojcatkove maminky.
Nebo kdyztak manzel doveze.

gyty
23. kvě 2013

@karlisska
@kacikaci
@dexin
tak jak jsem uz psala, pry to muze prijit kazdy den, mam kontrakce sice nepravidelne, ale nekolikrat denni a nektere jsou i dost bolestive...takze si jdu zitra lehnout do porodnice a pristi tyden uz cisar!
najednou je to tak rychle! nemuzu tomu uverit ze uz je konecne uvidim !

gyty
23. kvě 2013

@barusmackova a kolikaty si tedy byla tyden a kdy te pustili domu?

dexin
23. kvě 2013

@gyty drž se! Došla jsi daleko! 🙂

oli_k
24. kvě 2013

Aktuální váhy našich žížalek: Honzík 2100g, Klárka 1900g. Na dvojčátka jsou v normě, i rozdíl 200g je prý ok. Průtoky v pořádku, plodové vody akorát. Další měření za 2 týdny, toho už se ale spíš nedočkáme. 🙂 Zatím se vylodění neplánuje, vypadá to, že díky všem těm lékům co beru si příroda řekne nejspíš sama.Tak jen držte, šikulky naše. I když už se vás s tatínkem nemůžeme dočkat. :-* :-*

dexin
24. kvě 2013

@barusmackova můžu tvůj příspěvek o porodu překopírovat sem? https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/priroze...

dexin
24. kvě 2013

@oli_k a jsou hlavou dolů?

barusmackova
24. kvě 2013

@gyty 36+6 a domu jsme sly v sobotu hned po porodu jen proto ze meli nad porodni vahu nabrali co shodili🙂

barusmackova
24. kvě 2013

@dexin jojo jasne muzes

oli_k
24. kvě 2013

@dexin Kdepak. Malej je sice hlavičkou, ale malá koncem panevním a ještě navíc leží přes sebe,ne vedle sebe. Se pak můžu divit, že mám pořád napnutý břicho... 🙂 Takže císař je jasnej a vzhledem ke všem těm mým zdravotním komplikacím to odhaduju na celk.anestez.

zimka
24. kvě 2013

@kacikaci Ono se to ale tady s tím vlivem flašky na kojení asi přehání. Mám kamarádku v HOlandsku, je tam normální nastoupit do práce, když má miminko 3 měsíce a všichni odstříkávají a krmí z flašky a když jsou doma tak kojí. A funguje jim to běžně.

dexin
24. kvě 2013

@oli_k to neva, hlavně, že budou prcci v pořádku! 🙂

@zimka myslím, že se to nepředceňuje! Raději budu kojit než odstříkávat, já do práce ve třech měsících věku dítěte nejdu. Myslím, že tady holky jasně dokazují, jak se z flašky u dvojčat špatně přechází na kojení!

kacikaci
24. kvě 2013

@zimka mě ale bylo řečeno, že je umělé mléko z flašky ok, nikdo mi neřekl, že mám odstříkávat..doktorka mi řekla, že mám nakojit poté dokrmit UM..což je jasné, že se kojení nemůže nikdy rozjet..

zimka
24. kvě 2013

@dexin No jasně že bych taky byla doma, jenom říkám, že je zajímavé, že tady se z toho dělá věda a jinde takhle fungujou a problém zjevně není.

werinka1
25. kvě 2013

Ahoj, děkuju všem. Nestačím vás ani dočíst. Od včerejška jsem na pokoji pro maminky. Už se zdá že to bude klidnější. Máme tu odsávačku na pokoji, nemusim nikam běhat a o mě už prakticky není zájem. Oficiálně jsem z nemocnice propuštěna, teď jsem tu jen protože tu mam holčičky. Bojuju s odsáváním jak to jde. Ale moc to nejde ☹ Za hodinu vycucnu 20 ml. Užívám homeo, piju kojící čaj, snažim se vůbec pít co to jde, gravimilk.....no je to sice o malinko lepší, ale potřebovala bych aby se to rozjíždělo a ne pořád dvacka a víc prd 😒
Holčičky zatím střídavě přibírají, ubývají, no ještě to bude asi chvilku trvat. Justýnka stále bojuje s trávením. Ne všechno se jí povede strávit ☹ Dneska mi sestřička ukázala stimulaci kolem pusinky, pak to urychlí jakoby přisátí k prsu (pokud k nějakému kojení dojde) a tim pádem i vůbec odchod domů. Justýnka i Klárka se při tom na mě usmály 😵

oli_k
25. kvě 2013

@werinka1 Moc ti držím palce ať se kojení brzy rozjede, musí to být síla na psychiku, sama jsem zvědavá na nás. Přeju hodně sil tobě i holčičkám, ať začnou pěkně přibírat a můžete jet všechny společně domů. A ať se kočičky dál na maminku pěkně culí. 🙂

werinka1
25. kvě 2013

@oli_k Moc děkuju. Když si vzpomenu jak jsem nadávala že musim ležet v nemocnici a že tu nechci bejt a půjdu domů na reverz atd., tak teď bych si nafackovala. Klidně bych proležela další měsíc s nohama nahoře a mísou u postele jenom kdyby holky zůstaly pěkně v bříšku a nabraly aspoň do dvou kil !!!!!!!!!!

arabiana
25. kvě 2013

@werinka1 Verim, ze to zvladnete! Moc drzime pesticky, nas to ceka zhruba za dva tydny, pokud si holky nereknou driv 🙂
Ten usmev musel byt krasny zazitek, odmena za mlicko a ted uz to bude jen lepsi a lepsi.

werinka1
25. kvě 2013

Závidim všem co drží aspoň do 34 týdne!!!! Važte si toho ač je to taky náročný tahat ten pupík, ale je to to nejlepší co můžete svým dětem dát. Pěkně klídek v bříšku 🙂

arabiana
25. kvě 2013

@werinka1 To si nesmis vycitat, hlavne se soustred na holcicky. Ja ted chtela na vikend domu a primar mi rekl, ze me proste nepusti, at si uvedomim, ze nosim dva zivoty a ze jsem sice skro konec 36tt, ale, ze jsou dvojcatka mensi, ze jeste potrebujou silu. No to vis, ze jsem brecela, pak jsem mela cerny svedomi a omlouvala jsem se jim do briska, ze je takhle nervuju. Clovek ma proste nervy jen jedny, lezime uz 7. tyden, je to napor na psychiku, kazdy to zvlada-nezvlada po svem.

Nebud smutna, to dozenete a az vas pusti domu mlicko rozjedete, tomu ver 😉

anitta
25. kvě 2013

@werinka1 ahoj neboj se kojeni se spusti nevzdavej to rozjede se to je to i tim stresem ktery je pochopitelny. Pij pri odsavani teply napoj dobre jsou vyvary jestli ti tam vari nebo ti je muze nekdo privezt. Zvladnete to neboj se holky zase tak male nejsou rodi se i mnohem mensi deticky a jsou naprosto v poradku a pak svoji vahou predezenou i donosena mimca;) neboj za par tydnu uz bude vse v pohode a budete si uzivat jen radosti!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru