Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
4. únor 2010

Moni...tak je poňuchej i za mě, prosím 🙂

monika.tdm
4. únor 2010

no to si piš!!!

zuzka.o
4. únor 2010

Moni... a ty jsi zdr.sestřička?

monika.tdm
4. únor 2010

no na Bulovce na Infekci!!!

lita
4. únor 2010

Moni, jsem si zrovna rikala, jak je to mozne, pridavam se k Zuzce.o a prosim ponuchat i za me 🙂
A ty jeste pracujes? Nemas byt nahodou doma na PN, kdyz je to infekcni odd.?

monika.tdm
4. únor 2010

Jo jsem doma, uz jsem byla doma pred punkci, protoze jsme meli na oddeleni praseci chripky, ale gynekolog mel u toho blbe kecy!! No nastesti pani doktorka z caru mu to prikazala, tak sklapnul!!!

hanula83
4. únor 2010

Zuzi, a jaké postavení dvojčat teď máš? Slyšela jsem, že ve Šternberku se opravdu hodně rodí císařem. Ale moje zkušenost s Olomoucí je taková, že tam taky.

zuzka.o
4. únor 2010

MONI.... jééé, švagrovka je taky sestra na infekci.... a říkala mi, že když tam zjistí, že je sestra těhu, tak okamžitě příkazem na PN celé těhu.

j.cien
4. únor 2010

Zuzi vidis,to je prima napad-takze budes rodit ve Sterberku??
Tam je dobra gynda,kdysi jsem tam byla prave na te konizaci cipku..segra mi to domluvila tam,ze pry tam jsou dobri 😉 a hodne lidi tam jezdi prave z Olmiku 😵

Moni za mne taky prosim poňuchňat ty malicke bobecky 😉

monika.tdm
4. únor 2010

No oni ti to prikazat nemuzou!!!! Ale chodim tam na drby a jsem rada, ze jsem doma!!!! Dve kolegyne jsou taky tehu a prestaly pracovat az ve ctvrtem mesici kvuli chripkam!!!

monika.tdm
4. únor 2010

Jééé tak to s tim nuchanim si hodim i nocni!!! 🙂

monika.tdm
4. únor 2010

holky jdu zehlit, to je vopruz!!! ☹

zuzka72
4. únor 2010

Hani jenže oní v Olomouci rodí císařem, ale jak koho, mě nechcou, jelikož jsem už 2x rodila normálně, teda Procházka řekl, že mi císaře udělá, ale jen pokud tam bude a schválí to přednosta. No a co když tam zrovna nebude...
Mám I hlavou dolů a druhé hlavou příčně přes to druhé, tak, jak to měla Arwenka, jestli pamatujete. Šla normálně a chlapeček měl problémy, vzpříčil se tam a nešel ven. ☹

mrkvicka28
4. únor 2010

Když tady píšete o císaři ,taky máte takový pocit,že císař je pro dvoujčátka bezpečnější než přirozený porod? A pokud budu chtít( mám ještě dost času) císaře mám si říct gynekologovia on mi napíše doporučení nebo jak se to dělá?

kocule
4. únor 2010

Mrkvičko, nijak. Na přání ti nikdo císaře neudělá. Musí k tomu být závažné důvody, nejčastěji poloha miminek. Já měla PH holčičky a KP chlapečka, a proto jsem měla císaře; s oběma miminky PH bych musela rodit normálně, nikdo by mi ho neudělal. 😝

Holky, jsem KO. Běhám sama a jsem jak po maratonu. 😀 😀 Mrňousci se naštěstí snaží, dneska jsem dali i hodinku spánku a v noci jsme krmili jen jednou. Za to byli v 5 h ráno vzhůru. 😠 Ach jo. Když tady čtu jak vám mimča chrní celou noc, co já bych za to dala. 😀 😀 😀

Ani ven jsme nemohli, byla tady zima a chodníky prohrnuté tak na jednokočárek, ten náš bych musela táhnout jak tank a ještě bych ušetřila práci technickým službám. 😝

beruska5
4. únor 2010

mrkvička to stím císařem je individualní,záleží na lékaři,muj gynekolog je i primár v porodnici ,já měla obe detičky hlavičkama dolu takže klidne normální porod ale nechal mě vybrat jak chci rodit
já taky měla pocit že ten císař je bezpečnejší pro dvojčátka tak jsem se rozhodla pro císař

mi stále celou noc nechrnímě ale i tak se vyspím,a i hodně cez den spí 😉

beruska5
4. únor 2010

tak vložila se zas nové fotky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka72
4. únor 2010

Mrkvička, jak píše Kocule, ná přání ho nedělají. To jen Beruška má suprového doktora. který ji dal možnost výběru, protože je asi rozumnej, ale takových je strašně málo a to je škoda. Já to sama nechápu, je to moje tělo a život mojich dětí je v sázce, tak nechápu tenhle systém. ☹ 😖

lita
4. únor 2010

Ja jsem se ptala doktora, kdyz jsem byla u Apolinare, kde budu rodit, jak to tam je s dvojcatky a cisarem a on mi rekl, ze to tam vice mene nechavaji na uvazeni maminky. Tak doufam, ze tam tato filozofie bude jeste platit, az tam budu rodit 🙂

kocule
4. únor 2010

Beru, ty se máš, aspoň to doženeš přes den. Já musím dělat zábavu a když mi nechrní jeden, chrní druhý, mají to na střídačku. ☹ Manža se vrátí až příští pátek a já budu z toho žvatlání vyšťavená jak citron. 😀 😀 😀

Pěkně mě točí to počasí, kruci. Kdybychom mohli aspoň ven, byla by to paráda, ale takto se to nedá. Hnus, alespoň u nás. 😠 Přemýšlím, že s nima někam zajedu, ale jsou ty chřipky a městskou je to na zabití, to mám strach. Auto v garáži, která je dost daleko od nás v garážovém komplexu. 😝 Manža mi auto vždycky přistaví, jenže v těch mrazech to teď nechat stát venku je blbý a druhý autíčko mám na letních gumách. 😒 😒 Já blbec. 😠 Mohla jsem aspoň jezdit. Herdek. No nic no.

Ještěže mám vás a trošku mě proberete, celý den s nikým nemluvit je strašný. ☹

zdepros
4. únor 2010

Ahoj holky, těhulky kdo jste z Prahy a nemáte to daleko do Hostivic do malvíku, dávaj tam rychlozavinovačku i bez nákupu stačí přijít s průkazkou, 🙂

beruska5
4. únor 2010

no mi taky zavření furt,už aby bylo jaro 😢 😖
mi tu máme autobus jen dvakrát denne,takže nikam,zapadákov 🙄 tu meskou hrom.dop.ti závidím 😕
už mě to fakt stím snehem štve
kocule to ti nezávidím tu samotu bez manžele ☹ mě stačí pul dne bez dospělího dozoru tak žvatlám taky

kocule
4. únor 2010

Beru, já z toho už blbnu. Nejsem na to zvyklá, jsme pořád spolu. I když třeba chodí až večer, tak si dáme vínečko, povykládáme si zážitky a je nám prima. 😵

Já městskou jezdím dost často, je to pohodlné. Jenže u nás to na prochajdy moc není, mezi auta s nima nepojedu, takže budeme muset v létě vyrazit do terénu. Třeba zoo nebo tak něco. Opravdu se moc moc těším. 😀 😀

zlatovlaaska
4. únor 2010

ahoj ve spolek 😉

tak jsem letmo dočetla, taky jsem na pnce od nějakého 14tt a je mi doma dobře 😉 hlavně jsem v klidu, měla jsem zodpovědnou a stresovou práci, tak jsem se za ní bila. mudr nechtěl, že nejsme za sociku, aby se na těhu psala neschopenka, ale protože jsem před 3 lety dvojčata potratila, bude mi 35, jsem po 3 IVF a čekám dvojčata, že mi jí napsat musí... tak jsem ho požádala, ať jí teda napíše. napsal, ale byl dost prudnej... debil... pardón. taky jsem gyndaře změnila a jsem v klidu 😉

lito, ty jsi taky zaregistrovaná u Apolináře? mám výpadek, jestli jsi to už nepsala... já teď příští týden půjdu na kontrolu ke svému gyn a myslím, že mě už pošle do porodky, tak ti kdyžtak budu referovat 😀

zlatovlaaska
4. únor 2010

holky, hloupý dotaz, ale... od kolikátého tt posílají na monitor do porodky? teda když probíhá těhu normálně. děkuji 😉

zuzka72
5. únor 2010

Zlatovlásko-to je asi u každého jinak a v každym špitále jinak, já třeba chodím od 26tt, ale někdo tu tuším psal, že se chodí až od nějakyho 34tt.

sarri
5. únor 2010

Zlatovlaasko, některé doktora fakt nechápu - jakoby Ti tu nemocenskou měli vyplácet oni nebo co, že kolem toho dělají takové cavyky. Já dělám ve škole a minulé těhotenství (které teda nedopadlo) jsem na neschopenku šla taky - kvůli tomu, že to bylo na podzim a všichni chodili do školy nemocní, tak abych nic nechytila. No a s dvojčatama - i když se zpočátku nevědělo, že tam jsou 2, mi napsal taky hned neschopenku, prý po potratu je na ni nárok a když pak z toho vylezla dvojčata, tak říkal, že každé těhotenství s dvojčaty je považováno za rizikové. Já jsem teda měla těhotenství hodně problémové a proležené, takže to na tu neschopenku fakt bylo, ale nechápu, proč to někde normálně jde a jinde ne. Dokonce mi psal docela často výjezdy k našim, protože prý kontroly chodí, i když jsi těhotná, což se teda dost blbě simuluje a měla jsem vycházky od sedmi do sedmi, tak prý se jim stalo, že na těhotnou přišla v půl osmé večer kontrola, takže jsem výjezdy pes noc neriskovala.
Do poradny pro riziková a patologická těhotenství jsem jezdila od 22tt - po velkém ultrazvuku. Ale to je individuální - my měly jednu placentu, tak se to hlídá víc než dvojvaječné.
Kočule, jakou značku kaše dáváš? Pomalu jsem se začala rozhlížet a líbí se mi Hipp první kaše. U nás je to s jídlem jakési začarovné. Už 2 měsíce jí skoro stejné dávky (kolem 100), jenže někdy to nich soukám na dvakrát, což tedy před tím, než jdeme ven, mě spolehlivě vytočí, neb se krmíme hodinu a půl (s odbrkáváním)
Kdyby byly v pohodě, tak ať si třeba nejí, ale ony jsou protivné a řvou, jak tarzani a to, jak s sebou šijí - udržet flašku u pusy je nadliský výkon - kroutí se jak žížaly, rukama vytlačují flašku z pusy. Pohyby mají ještě hodně nekoordinované, ale narvat si pěst do pusy jim jde hodně dobře. Když mají cucek, tak ho pěstí vyhodí a narvou si tam ruku - jestli to včas nezatrhnu, tak se to budeme těžce odnaučovat. Jenže jak tomu zabránit?

kocule
5. únor 2010

Sarri, u nás je přesně to samé. 😠 Malé zajímá všechno jiné, než flaška a přitom řvou hlady. Tak jim ji chvilku vytáhnu z pusinky a pak zas dám a cucají. Dneska v noci mi malej snědl 200 ml, malá 165 ml, jinak si to přes den cucají po troškách a 3 h. Beeee. Malej mi za den zbaštíkuje 900 ml mlíka, malá tak 650 ml, někdy i víc, takže u nás už fakt bude za chvíli čas na příkrmy. Klasickou kaši jim ještě nedávám, mám strach, aby je to neucpalo. Dávám občas hotovou Nestlé Mléčnou kaši rýžovou, je toho celkem 500 ml v balení. Parádně potom kakají, ona ta rýže asi změkčuje. 😀 😀 Normálně jim to lupnu do flašky, dudel na akšičku a cucají. A jak jim to jede. 😀 No bodejť ne za ty prachy. 😝

sarri
5. únor 2010

Právě, ty Nestlé se mi zdají nějaké dražší. Zatím je ještě čas - sní tak 600 - 750 za den (někdy vypije na dávku jen 60, někdy 160 - po koupání většinou hodně vyhládne 🙂)

lucy82
5. únor 2010

Ahojky, Sarri mě to taky teď holky dělají, je to děs, a navíc se teď začala Nelinka vztekat u usínání o odpoledne, chce spát, ječí, mžourá si oči, bez dudle neusne, ale dudel vyplivuje, pak se vzteká, když se mi jí ho podaří narvat do pusy tak zase rukama šermuje kolem pusy že si ten dudel strhne takže fakt děěěs 😀 A na kaše jsem taky koukala.
No my jsme zase na Sunaru, po Babylove krásně kakaly ale nejel jim, a vypily na noc jen třeba 60ml a já se pak nevyspala protože měly pořád hlad, a jak je v noci kojím tak se mi budily po 2 hodinách a to je děs, kdyby byl doma manžel tak by to bylo něco jiného a já bych třeba i vydržela ale celý den jsem na ně sama a potřebuji být vyspalá, takže jsme zase na Sunaru a zase pěkně spinkají jenže zase nekakáme. Tak se to hold musí naučit, nedá se nic dělat, až budou na příkrmech tak taky budou mít stolici tvrdší tak uvidíme jak to půjde.
No na večer mi vypily 200ml Sunaru 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru