Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
15. únor 2010

Lito mrkni sem,jeste ohledne tech latkovek :
http://www.latkovky.info/ 🙂

hanula83
15. únor 2010

Teda Sarri, co to čtu 😅 😅 😵

Zuzi, a zkoušelas na ně třeba s věkem? Tím vůbec nechci říct, že jsi stará, ale že bys na ně třeba nahrála, že se na to fyzicky necítíš. Já teda nevím, já mám pořád pocit, že mě brali na císaře naprosto s klidem, jakože je to přece jasny, když čekám dvojčata, v kolizní poloze a navíc trochu vyšší tlak. Prostě s tím nějak neotáleli. Měla jsem fakt pocit, že to víceméně nechají na mě... možná jsem ale měla štěstí na doktory. Určil mi to ten jeden, kterej už tam není a pak ten Procházka, oba v klidu. No a přednosta samozřejmě pak taky.. a divím se, že ve Šternberku s tím taky dělají ofuky, tam prý fakt jsou císaře v podstatě na požádání..

sweethy
15. únor 2010

Ahojky, vůbec nestíhám, moje zlatíčka mě úplně vysávají, tak vás jen v rychlosti vždycky dočtu, ale přispívat bohužel nezvládám. Jen jsem chtěla napsat, že taky používáme látkovky. Klasické čtverce a na to ty PUL kalhotky, peru ob den, na to, že fakt nic nestíhám, tak ty plínky naštěstí nejsou žádná práce navíc, ale na noc teda používám papírovky, když se náhodou poštěstí a usnou na dýl, tak je nechci budit přebalováním.
A monitory jsme si taky koupili ty respisense, používáme jen v noci, ale falešně nám to pípá dost často, tak asi jsme ještě pořádně nevychytali to přichycení k plínce, ale raději falešně než nemít žádnou kontrolu.
Zuzi, myslím na Tebe, ať Ti to co nejrychleji uteče a ať doktoři neblázní a císaře se dočkáš.
j.cien, 28. týden, to už je krása 😵

zuzka72
15. únor 2010

Hani-já taky myslela, že ŠTR bude v pohodě, ale není. Samo, že jsem mu říkala, že je to po IVF, věk mám, rodila dávno, vše zapsal a nic, říkal, že příští týden na mě mrkne a podle polohy uvidí, ale, že pokud budou hlavama dolů tak přirozeně a pokud budou jinak, tak že nad tím bude uvažovat. 😒

sarri
15. únor 2010

Chtěla jsem napsat dopíšu 😅 Ale tady na Hané (já teda Hanačka nejsu) sa říká píču bochte - no já teda píču radši maso než bochte.
K tomu oblékání, tak já do mrazu dávám body, sametový overal, "teplákovku" fleece nebo semiš, zabalím do fleecové deky - by nemohly vystrkovat ruce, přikryju přeloženou další dekou a do zimního fleecového fusaku, co je něčím ještě vycpaný. Máme i variantu, když nemrzne a to jim dávám na overálek zimní kombinézu, zimní zavinovačku (emitex) do autosedačky a přikriju dekou. V těch fusacích jsou v kočáře holky jak sardošky, ale asi jim to nijak nevadí, protože spokojeně spí.

zuzka72
15. únor 2010

sarri- 😀 😀

hanula83
15. únor 2010

Tak holky, to já jsem asi psycho a taky je navlíkám moc. Dávám normál oblečení (body + punčošky), pak mikinu, teplé tepláčky, svetřík, pletené ponožky, bundičku, zavinovačku Emitex a pak do vložné tašky. No a celé je ještě přikryju dekou.

Zuzi, jsou to teda bestie, už vidím, jak by takhle jednali se svojí známou nebo příbuznou... to by ten císař šel hned.

j.cien
15. únor 2010

Sweethy!!!Super,ze ses ozvala 😉 myslim na tebe casto,jak to zvladas,jake jsou ty prvni dny s miminky...
Musi to byt non-stop makacka,tak preji hodne sil a at mate brzy rezim,co vam bude vyhovovat 😉 a az najdes zase chvilku,tak napis!!!
Vsechno me zajima,vsak vis 😉

j.cien
15. únor 2010

Sari 😀 😀 ,prima preklep 😀

Holky a davate mimiskum na noc cepicky nebo maji hole hlavicky??

zuzka72
15. únor 2010

Sweethy-krásné fotečky, krásná miminka, krásnej kočárek, krásnej tatínek 😎 -vše dokonalé. 🙂

lita
15. únor 2010

Kocule - takze na noc davas jednorazovky (treba Pampers atd.)?

K tem latkovkam - jestli to dobre chapu, tak tech Popolini Tencel mas 20 ks a pres ne davas ty kalhotky Imse Vimse Soft. K cemu jsou pak ty vkladacky v tech kalhotkach, kdyz do nich davas Popolini pleny - pro pripad, ze procuraji ty Popoliny?

A ta separacka se dava mezi prdelku a ty kalhotkove pleny, aby se pripadne tolik nezamazly nebo neumokrily, je tomu tak, ze? Jsou ty separacky citlive k prdelkam? Koukala jsem, ze jsou vyrabene z celulozy.

Nejak o tom latkovani zacinam dost premyslet, to je videt, ze 😀

lita
15. únor 2010

J.cien - toz ja mam hodne odkazu o pouziti tech latkovek, ale je jich tolik ruznych druhu a kombinaci, ze bych rada vedela, jak je to vlastne v praxi.
Proto se tady ted porad tak hodne a hloupe ptam 😀
A jakou presne latkovou vybavicku mas ty?

lita
15. únor 2010

Sweethy, prekrasny deticky a fotky. Jsou to opravdu nunatka k zulibani 😀 A jak jsou nadherne barvickove vyladeni, jak do reklamy 🙂

j.cien
15. únor 2010

JJ,promin Lito,ty jsi odbornice na odkazy a ja ti dala takovy stupidni 😉 😀 ...
Ja mam zatim objednane klasicke ctvercovky Kiko eco lux,ty s vetsi gramazi takze vice save...pro novosky je to pry nejlepsi a pres ne ty Imse Vimse PULkahotky.Pak mam po par kusek ty kompletni all in,tj.mam Popolini,nejaky Baby Lucy..a jeste neco..to si nemuzu vzpomenout..
A pak mam nejaky bambsove vkladacky,ty se daji pridat do cehokoliv na zvyseni savosti 😉 nebo na noc..
Ja to chci jen zkusit a kdyz mi to pujde a chytne me to,tak si budu dokupovat dalsi ty all in,s tema je to nejjednodussi..a proto jsou i nejdrazsi...
Ta separacni plinka prijde jako prvni vrstva rovnou k zadecku,zachyti hovinka a ma navodit vetsi pocit sucha nez primo mokra latka...delaji se z ruznych materialu,i eco,co muzes splachnout do zachodu...a taky i praci..
Moje segra,mamka,kamosky..si tukaji na celo,ze se mi chce prat pokakance...ale ja to aspon zkusim!!! 😵

Zitra mma kontrolku-takze klasika:tesim se+bojim se 😵

petranela
15. únor 2010

Hezký večer holky,
já vás teda obdivuju, maminky že zvládáte látkovat a těhulky že o tom uvažujete. Já si myslím, že bych to nedala.

Sweethy, krásné fotečky a úžasný miminka!!! Jste mooooc pěkná rodinka!

Sarri, vtipný nářečí máte, moje babička mluví podobně a vždycky se nasmějem 😀

J.Cien, kontrolky se neboj, uvidíš, že bude všecko ok 😉 Já byla dneska a dobrý, neotvírám se, všechno vpořádku.

No ale začíná mi to těhotenství strašně utíkat, říkám si, že co kdybych musela lehnout do nemocnice, nic nemám nachystanýho. Ale zase je fakt, že v podstatě skoro celou výbavičku máme zajištěnou. Hodně věcí půjčených, zbytek jsme objednali většinou přes net. Kromě drogerie, kosmetiky, plinek, matrací a chůviček, hraček máme snad všecko. V ložnici to to vypadá jako ve skladišti, v krabicích jak to příšlo a skoro nemůžem otvírat okno, protože se k němu nedostaneme... Nevím, kam to všecko dáme.... Budeme dělat pokojíček, ale čekáme na truhláře kvůli vestaveně skříni do předsíně. Bez toho nemužem začít a stejně nevíme co s věcma z pokoje, kde má teď věci manžel.... No těch dvojčecích věcí je vážně šíleně moc, co?
U nás v Brně je možnost chodit do těhotenskýho kurzu pro dvojčata, dokonce zadarmo, tak jsem se tam přihlásila a ve čtvrtek mám první lekci 😉

j.cien
15. únor 2010

Petranel tak bezva,ze ti dnesni kontrolka dopadna na 1ku 😉 ,ja se bojim pokazde...tragedka.. 😀
Nas "detsky"pokoj vypada asi stejne=skladiste...taky zacinam depkarit,ze kdyby me nahodou zavreli do spitalu,tak chudak manzel...porad jsem vsechno odkladala a ted mam pocit,ze to zacina nabirat obratky...kdyz uz i Zuzka bude rodit 😀 😀 tak se to fakt posunulo 😀 ...
Oblecenicek je hromada,ted to vsechno poprat a pozehlit...ale napred musime smontovat skrine..

A ten dvojceci kurz a zadara 😕 ,ten ti zavidim 😉 !To je prima!

petranela
15. únor 2010

J.Cien, kontolky se neboj, uvidíš, že bude všechno v nejlepším pořádku. Ale já to chápu, já se taky vždycky bojím, hlavně než jdu na utz...
Ať Ti kontrolka zítra taky dopadne na 1 😉

No vidím, že jsme na tom stejně, taky máte doma to skladiště. Už mne ty krabice začínají lézt na nervy, taky mám pocit, že bych měla věci začít prát a skladat, protože to bude pak větší a větší fuška s velkým břuchem. Já z domu přes den pracuju, práce pořád nějak dost, spíš nestíhám... měla bych s tím už přestat.... no a po večerech pořád ještě lovím na netu výbavičku a čas strašně letí! Ještě jsem si ani nestihla přečíst knížky o dětičkách. Sestra a kamarádky mi je půjčily a já jsem u první knížky na straně 20... 😖 No aspon si mám co s sebou vzít pak do porodky.
No ale stejně si myslím, že tato diskuze je tisickrát lepší než knížky, tady se člověk toho tolik dozví!!!!! Baví mne pročítat všechny ty zkušenosti od zkušenějších 🙂

hanula83
15. únor 2010

J.Cien, u nás se montovaly skříně až teď 😉... neboj, to tě jen ovládají hormony, které ti velí, abys hnízdila a velebila, to má asi každej. Ale věř mi, že se to nepotentí 🙂... Ale měla jsem to stejně, kdyby mě manža nebrzdil, tak jsem tu denně psychopaticky gruntovala a dezinfikovala... A asi je chudák každej manžel těhotné. Kdybys slyšela, jak jsem pořád dokola manžovi opakovala, že tu operaci určitě nepřežiju. Muselo to být už potom fakt na palici.

Petranelo, já ty knížky teda četla hlavně v noci a vzhledem k tomu, že jsem téměř nespala, tak jsem za tu dobu přečetla asi 3 knížky + tuny časopisů + tuny vyluštěných křížovek 😉

zlatovlaaska
15. únor 2010

čauky, dnešek jsem nějak nestíhala tady řehtat. taky mi manža okupoval pc. sice je už pc bez okupanta, ale já jdu už do hajan. zítra jdu na kontrolu do porodky, tak pak hodím hlášku, jak to dopadlo 😉 papa

zuzi, jen v rychlosti jsem jukla.. on ti ten císař snad není souzenej... 😔

kacatko000
15. únor 2010

Ahoj holky
omlouvám se, že vám sem lezu, jen sem nakoukla a zavzpomínala na minulej rok, jak jsem tohle prožívala já. Strašně moc to uteklo. To jsem byla neuvěřitelně šťastná že čekáme dvojčátka, už jsem měla za sebou i měsíční boj o jejich život ve špitále ale taky jsem měla velké obavy jak to zvládnu. Ted musím říct že jsem štastná maminka 6 měsíčních dáblíků a zvládám je skoro sama, manžel pracuje i 6 dní v týdnu 12 hod denně a babičky nejsou, ale nestěžuju si, je to opravdu úžasné mít dvojčátka a nikdy bych neměnila!!!!!!!!!!!!!!! je to velkej dar!!! Chtěla jsem vám jen popřát příjemný zbytek těhotenství, pohodovej porod a hlavně zdravá miminka. Kdyby jste se chtěly na něco zeptat, ráda poradím.
Mějte se hezky

kocule
16. únor 2010

Teda holky, po ránu jsem dostala pěkný šok. Tomčovi jsem dala baštíka, sundala mu grintáček a jen co jsem se otočila, Toma dělal koňa a normálně se zvedl na všechny čtyři. 😲 No a teď tady nadává, protože mu lezení samo ještě nejde, tak jsem fakt zvědavá. Adélka se max. otočí na bříško, ale jen na jednu stranu a zpátky to ještě neumí, ta jde na všechno s rozvahou a rozmyslem. Je to docela mazec je pozorovat, každý jde na to jinak. Ale prý jsme vývojově nic nepřeskočili a nedá se s tím nic dělat, tak nevím.

Jinak jim lupám do kašičky kolem 22 h nemléčnou kaši Sunarka rýžovou a chrní do 6 h do rána. 😵 😵 Tu asi dává i Petulka, tak jsem to změnila taky a pěkně spinkají. Hurááááá. 😀

kocule
16. únor 2010

Do mlíka. 😀 Dělám na noc 180 ml a dám tam 6 odměrek. Ti dva se potom můžou utlouct, dokud to nesťápnou, tak mi nepustí dudel. 😀 😀 😀 Supeeer!

sarri
16. únor 2010

Kočule, to jsou ale šikulové. To holky se včera zas snažily plazit - jenže si nezvedly hlavy a měly je položené, tak se u toho začaly vztekat. Zatím se ani nepřetočí - jen na bok - asi jim to stačí, protože dál se ani nesnaží. Adélka má povídavé a vyřvává to svoje brebentění v noci (kol. 4. hod. ranní). Je to sice sranda, ale se mi zdá, že Eliška ležící vedle a taťka za chvíli vstávající by víc ocenili ticho 😀
Kočule, dáváš čajíky? jestli jo, tak kdy a jaké? A co zeleninka? Mně doktorka říkala, že se příště domluvíme na zelenince. No uvidíme, jdeme tam až 11 a teprve koncem února budou mít holky korigovaně 3 měsíce, takže bych do toho nespěchala. Teď si krásně baští 100-120 ml. 7x denně.

rejchl
16. únor 2010

Ahoj holky,tak mam dneska po kontrole.Jsem plne uzavrena 😀 a kluci jsou taky vporadku.Akorat zitra musim jeste na kontrolu na srdicko jestli ma malej furt priskrcenej pupecnik.Jinak A lezi hlavickou dolu a B je pricne.Kez by zustali 😀
K těm pokojičkum.Naše ložnice se teprve připravuje.Chlap štukuje,pak malovani,novy koberec......Prace habadej.Zacinam panikarit ze nic nestihnu 😀
Dneska v noci me hrozne bolely zebra.Ale fakt silene,az se mi chtelo brecet.A kdyz si uvedomim,co me jeste ceka.....☹

sarri
16. únor 2010

Rejchl - klídek - my malovali, až byly holky na světě - kvůli jednomu pokojíčku se sem žádnému malířovi nechtělo, tak musel tatínek sám a on teda fakt práce všeho druhu nee a zvládlo se to. Nábytek nemáme dodnes - protože prostě nejsu schopná to zadat stolařovi - potřebujeme na míru do podkroví - už to mám dlouho navržené, ale ne a ne se tam dostat. Zatím mám věci v obyváku - je to pohodlnější, protože v pokojíčku býváme stejně hrozně málo.

rejchl
16. únor 2010

Sarri- 😀 tak to jsem rada.Ja mam chlapa zednika,momentalne bez prace,tak se cini.Jen doufam,ze se nic nestane a nebudu muset do nemocnice,protoze on prat a zehlit asi taky nee 😀
Taky bydlime v podkrovi,ale nabytek na miru neplanujem,proste k rovnym stenam nastrkame skrine a bude to.
Jen aby uz bylo hezky,potrebuju vytahnout postylku z pudy a poradne vydrbat.Nebudeme kupovat novou,kdyz jsou na pude tri🙂 Planuju si to krasne,ale to by jeste musely byt koruny.Tech je docela nedostatek.Ja na pracaku a chlap taky.

sarri
16. únor 2010

Nj, bez práce je to na houby. Mému muži dluží bývalý zaměstnavatel částku řádově ve statisících a firma se prodává, takže se uvidí, jestli to vůbec někdy bude. Naštěstí se štěstí a ty krásné zážitky s dětmi koupit nedají a neznám nic krásnějšího, i když je to zadarmo 😀

rejchl
16. únor 2010

Nj krize je krize.Taky už se nemužu dočkat až ti špunti budou venku.Hrozne se na ne tesim.Ale casu jeste dosti.

miradka
16. únor 2010

Yorinkay, ako vážiš na kuchynskej váhe? Mne to tiež dr doporučovala, ale keby som dala plech na váhu, tak si zakrijem displej a nič nevidím 😒 Tak vážim na klasickej osobnej váhe, ale to je na nič, aj keď je digitálna, je totálne nepresná a podľa nej deti nepriberajú, pritom kakajú na žlto a cikajú o 106

zuzka72
16. únor 2010

Rejchl-já je měla v takové poloze 10týdnů a ten 11se to příčny přetočilo. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru