Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
13. říj 2010

@sovicka_ jj zrovna na to koukám a vůbec mi to nedošlo, už trpím těhudemencí asi 😝 😀
ale však ty určo stihneš novou kolekci 🙂

eshta
13. říj 2010

@frodo78 Ahojky, miminka mas nadherny!!
Jen s tema prsama, neni to na zacatku sranda, ja to znam az moc dobre, s malym jsem s tim mela take na zacatku hrozne problemy. Behem 6ti nedeli se laktace ustali a budes mit mlicka tolik, jen co budou mimca potrebovat.
S produkci mlicka je to takovy zacarovany kruh, cim vic miminka sajou (nebo odsavas), tim vic se tvori.
Hodne holek ma na zacatku mlicka az moc, prsa boli a jsou natekla. Mlicko v nich ale nemuzes nechat, jinak dostanes zanet. Ja si kvuli tomu koupila elektrickou odsavacku (kterou jsem pouzila v podstate jen v sestinedeli), nebo muzes odstrikat rucne (to mi moc neslo) a nebo rucni odsavackou (to mi take neslo). Dulezite je odsat jen abys prsum trosku ulevila -ne zase moc, aby jsi nedala telu signal,ze ma vytvorit mlicka priste zase takhle moc. Je to otrava, ale po par tydnech to prejde 🙂
Treba to pomuze i ostatnim holkam..ja se s prsama fakt trapila, po mesici jsem mela tak rozpraskane bradavky az do krve, ze jsem zoufala nasadila silikon.kloboucky a uzasny!! Nedam na ne dopustit...takhle jsem kojila az do 9ti mes. Ale to uz jsem tu psala...tak hodne stesti

sovicka_
13. říj 2010

@atreides no, stihnu, ale manželovi se nějak nelíbilo, že bysme měli kupovat nový (tj. dražší) kočár a i já cítím, že je to prostě luxus, který si finančně nebudeme moct asi dovolit 😒 Sakra, kdyby nechali to zatracené porodné, tak mám tenhle problém vyřešení a děcka vozím v novém kočáru. Takhle to asi nepůjde...
No uvidím, jaké budou pak inzeráty až to budu řešit a kolik bude stát ta nová kolekce. A taky už budeme mít třeba nakoupeno víc věcí (nábytek a podobně) a bude jasnější, jak to bude s penězi.

atreides
13. říj 2010

@sovicka_ tak buď začít už pomale odkládat na nový a nebo čekat na nějaký jetý, ale určo budou 😉

atreides
13. říj 2010

pro dnešek se loučím, pěkný den všem 😉 😉 😉

sovicka_
13. říj 2010

@atreides čauky 🙂

eshta
13. říj 2010

A jeste jedna rada k prsum. Kdo naopak laktaci nemuze nastartovat (po cisari to nekdy trva dele), tak je supr si odsavacku v porodnici pujcit jeste nez se mlicko spusti a po 3 hodinach odsavat - sice nic neodsajete, ale stimulujete tak prsa. Pro mini mimi je dulezite to prvni mlezivo, ktery se tvori driv nez mlicko - tak i kdyz zadny mliko jeste nemate, tak nechte mimi pocucat a pak nasadte odsavacku a jeste chvili prsa stimulujte.
A stimulovat po 3hodkach i v noci- je to teda otrava, ale stoji to za to a materstvi nekdy neni zadnej med 😀
A o homeopaticich, jak psala atreides, jsem take slysela ze funguji, ale sama nevim....ja mela prave mlika az az

gilotek
13. říj 2010

ahoj holky, potvrzuju, homeopatika na spuštění laktace i na zastavení fungují, vyzkoušeno 😉

zlatovlaaska
13. říj 2010

@broukb strašně moc gratuluju 😉 jsi velice statečná, obdivuju tě, že jsi je zvládla sama porodit 😉 jsou krásní a nedivím se ti, že se nemůžeš vynadívat 😉

valmark
13. říj 2010

@broukb velikáááá gratulace. Mimískové jsou nádherní. A vzhledem k jejich vahám určitě půjdete brzy domky.
Ať vám dělají jen samou radost!

chrobacek
13. říj 2010

holky používáte někdo těhotenský podpůrný pás? připadně jaký doporučujete ... sice je ještě brzo, ale už uvažuju 🙂

gilotek
13. říj 2010

@chrobacek už sem tam používám, když musím něco doma udělat. Mám od firmy Snížek - ortoprotetika

http://www.snizek-ortezy.cz/sekce2.asp 😉

zlatovlaaska
13. říj 2010

@frodo78 blahopřeju k miminkám, jsou kouzelný 😉 s těma prsama to nezanedbej, já to flákala a měla 5 dní 40-ky horečky. bradavky rozkousaný, krvavý a mlíko se hromadilo, když se mi prsa zahojila, tak pak jsem ho naopak měla málo a vlastně už od začátku dokrmovala... možná to byl i psychický blok... takže prckové byli od začátku zvyklí jak na prsa, tak na flašku. držím palce a přeju hodně pohody a radosti s miláčkama 😉

chrobacek
13. říj 2010

@gilotek děkuji 😉

adela87
13. říj 2010

Ahoj všechny, chtěla jsem se jen zeptat, jestli jste už nějak na začátku těhotenství, ještě před ultrazvukem pociťovaly, že čekáte dvojčátka? Mě totiž příjde hodně divné, že jsem v 6.tt podle mého výpočtu, na UZ jdu 18.10. a už nezapnu žádné kalhoty a to se nepřecpávám...

majka07
13. říj 2010

@adela87 ne rozhodně ne. O dvojčatech jsme se dozvěděli až ve 13 tt jedno se tam hezky schovávalo a na UTZ v 5 tt nic vidět nebylo a v 9tt se hezky zamaskovalo. 😀 😀 😀

chrobacek
13. říj 2010

@adela87 tak to určitě neznamená dvojčata, ale to, že jsi podruhé těhotná !!! děloha se roztahuje rychleji

adela87
13. říj 2010

@majka07 no já bych si dvojčátka moc přála, i když už jednu rošťandu máme..tak uvidím. jinak děkuji.

adela87
13. říj 2010

@chrobacek aha, tak to je pro mě novinka...😉

chrobacek
13. říj 2010

@adela87 vždyt máš teprve 10 měsíců po porodu !!! tvoje miminko tam bude mít hezky místo hned od začátku 🙂

adela87
13. říj 2010

@chrobacek ano deset měsíců po porodu.🙂 ale po porodu jsem byla hubenější než před otěhotněním. takže jsem z toho teď byla zmatená, že to je tak rychlý, víš? ale asi je to tak jak píšeš, děloha je asi připravenější.😉

chrobacek
13. říj 2010

@adela87 moje ségra měla při prvním dítěti malé bříško a na začátku nic, po dvou letech znovu otěhu a břicho měla hned velké, hned to na ní bylo vidět 🙂 takže u tebe po 10 měsících se není čemu divit ta děloha má totiž paměť 🙂

japeni
13. říj 2010

@eshta moc hezký fotky a Karimek je nádhernej klučík

japeni
13. říj 2010

@chrobacek podpůrný pás mám vybraný tento: http://www.kocarky-lvicek.cz/Pro-maminky/tehote...
snad jsem trošku pomohla

mikii
13. říj 2010

@frodo78 dětičky jsou nádherné .... já už se taky nemůžu dočkat ...

chrobacek
13. říj 2010

@japeni 😉

eshta
13. říj 2010

@adela87 Ne, v žádným případě..dokonce jsem nevěřila, že jsem těhotná, žádný citlivý prsa, no prostě nic...a to jsem otěhotněla se čtyřčatama a na prvím ultrazvuku v 7tt na mě vykoukly 4 srdíčka 😲
Ale v druhým těhotenství je už vše povolený, tak bříško většinou vyskočí dříve..děloha se roztahuje rychlejš 🙂
přeju bezproblémové těhotenství 🙂

eshta
13. říj 2010

@japeni díky 🙂 🙂 🙂

eshta
13. říj 2010

Holky přidávám odkaz na tabulku pro zapisování času kojení a výměny plínek ze začátku než se zaběhnete. Zapisování bude určitě pohodlnější než se mimča aspoň v papání synchronizujou 🙂
Je v angličtině, ale třeba se někomu bude hodit

http://www.napsdoulas.com/images/Brestfeeding_D...

gilotek
13. říj 2010

Holky jak dlouho můžu skladovat otevřené balení homeopatik? Jedná se mi hlavně o angin-heel nebo grip-heel a přípravky STODAL a SINUPRET. Jo a kuličky BORAX na afty, nevíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru