Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

katkar6
20. led 2011

@steffinka přesně tím se také utěšuju, když mě začínají popadat strachy a melancholické nálady. Zvládli to ostatní, tak proč né já. Vůbec ti teda nezávidím, že to máš hned takhle napoprvé. Já mám už něco natrénováno od Ríši. Byl to hladovec, nespavec a uplakánek ☹ 😒 , tak si říkám, když dvojčátka budou pohodovější (teda normální), tak to vydá za jednoho Ríšu 😉 😉 .
Aco se týče těch zad, radši vše konzultuj s lékařem nebo lékárníkem. Já měla i při hloupé rýmě problém najít kapky do nosu, které se smí užívat v těhotenství.
Těhu s dvojčaty je prostě celkově rizikovější, tudíž se sportování ani cvičení nedoporučuje.

werty
20. led 2011

Ahojky,
@katkar6 máš můj veliký obdiv. Už jsem se začala modlit za 30tt. Já si už teď připadám jako takové ty hladové somálské děti s vypouklým bříškem. 🙂
Taky mě začaly bolet záda. Připadá mi to nějak brzo, nikdy jsem s nima neměla problém, ale teď se sotva hýbu.
@steffinka určitě se zeptej doktora nebo lékárníky.

Jaké užívate těhotenské vitamíny? Já užívala Babyplan, pak Mamavit. Mám ale podezdření, že po Mamavitu zvracím, tak chic vyzkoušet Elevit.

Tohle je taky moje první těhu, tak jsem ze všeho vyplašená. 🙂

salu
21. led 2011

Ahoj maminky,

chci vás pozdravit a popřát hodně zdravíčka a sil v těhulkování.
Také jsem přišla do téhle diskuze přesně před rokem, když jsem byla hooooodně překvapená, že čekáme dvojky a hledala jsem nějaké spřízněné dušičky. Do jiné diskuze jsme se časem přesunuly proto, že si občas píšeme o důvěrných věcech (práce, manžílci ...) a nechtěly jsme, aby to četly takové ty "kamarádky", co nás tady náhodou našly. Takže se klidně připojte i k nám (nebo až budete mít mimi), rády poradíme.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fudy
21. led 2011

salu: Ahoj ráda se připojím do soukromé diskuze. Prosím o zaslání odkazu. Děkuji ti

rafna
21. led 2011

@steffinka Ahoj, rozhodně se nemáš čeho bát, začátky jsou těžší, přece jenom dvě miminka....ale zvládnout se to dá s přehledem. Určitě bude jedno z nich víc spací a méně brečící. Tak to mám i já doma. Radu mám jen jednu, doporučuji sladit krmení hned v porodnici. Jinak držím pěsti ať jsou dětičky zdravé.....to je nejdůležitější.

fudy
21. led 2011

katkar6: Téda koukám,že každá máme nějaké problémy s mimiskama. Držím ti palce a dej vědět jak jsi dopadla!!! Hlavně ať jste všichni 3 v pořádku. Když už to spolu táhnete tolikátý týden 🙂

salu
21. led 2011

@fudy napsala jsem správci, aby Tě tam přidal 😉

zlatovlaaska
22. led 2011

@steffinka už mám porod za sebou a na melír jsem chodila i v těhu (2x, myslím), poslední jsem měla den před vánocema a kluci se narodili 17. března. to jsem už nebyla, rodila jsem ve 39.tt a už jsem byla fakt neforemná a to jsem si nedovedla představit, že bych seděla u kadeřnice skoro 3 hodiny, ale je mi to trošku líto, protože z porodnice mám fotky s velkýma odrostama... přišlo mi, že byly tmavší než normálně. ale to bylo i tím, že jsem měla nedostatek železa a byla bílozelená jak porcelán. 😀

držím vám všem palce, ať se dvojmiláčků dočkáte v termínu 😉

zlatovlaaska
22. led 2011

@katkar6 chápu, jak ti je, se tady řehtám tvému přirovnání důchodce křížený se vzducholodí 😀 bylo mi podobně, vydrž. mí kluci měli 2,95 kg a 3,17 kg.

katkar6
22. led 2011

@zlatovlaaska to jsou krásné váhy, vypadá to, že na tom budeme nějak podobně. Celé těhu byl chlapeček o kousek větší a teď po vánocích ho holčička dokonce o fousek předběhla (podle UTZ), jsem zvědavá, jaká bude skutečnost. Taky jsem moc zvědavá, co mi řeknou v pondělí na kontrole. Doufám, že stanoví termín porodu hned na příští týden a nenechají mě dýl trápit.
Jak jsem před vánocema ležela v nemocnici, tak jsem měla pravidelné kontrakce a CS 6. Po vánocích bříško tvrdlo dál (1. 1. jsem už stála s taškou u dveří, ale pak jsem to rozchodila) ale CS najednou jen 2. Teď jsem na CS 6 opět ale poslední tři dny mi bříško skoro netvrdne. Na pátečním monitoru jsem záznamovou čáru z funkce dělohy měla nejrovnější za poslední tři měsíce. Tak si říkám, co to asi znamená? Buď klid před bouří, nebo už je unavená (ta děloha), zvykla si na tu náplň a vzdala to. No v pondělí budu snad chytřejší.

zlatovlaaska
22. led 2011

@katkar6 u nás byl pořád jeden menší a vždy to bylo to mimi, co hlásili první, tak to byl celou dobu asi Adámek, nakonec byl o necelých čtvrt kila lehčí. Ale narodil se první, protože Filípek se mezi 36.tt otočil hlavičkou nahoru, no, nedovedu si to představit. stejně dodnes nechápu, že se tam vešli... mě to naplánovali na 38+1tt. já nemohla otěhotnět a když se tam brouci zabydleli, tak nic nenasvědčovalo tomu, že by chtěli sami ven, tak proto radši ten císař. rozhodli to v termínu, kdy podle utz byli oba hlavičkama. užila sis teda, to si ani nedovedu představit. já nevěděla celý těhu, co to jsou kontrakce a cs jsem měla pořád 0 až do 34tt, kdy jsem byla naposledy u svýho gynd. a ve 36+0 mi naplánovali císaře a ve 36+6 stanovili termín na 38+1. jsem si pak dělala legraci, že kdyby mi je nevytáhli jako králíky z klobouku, tak tam jsou ještě dneska 😀 koukala jsem do papírů, protože jsme si je naskenovala 🙂 držím palce a přeju ať ti ty poslední dny utečou 😉

katkar6
23. led 2011

@zlatovlaaska děkuju za účast. Já taky nemohla otěhotnět. V listopadu 2009 jsem byla na operaci - revize pánevního dna, proč to teda nejde. Našli mi tam pár nemilých věcí, takže na konci propouštěcí zprávy z nemocnice bylo napsáno, že spontání gravidita je téměř vyloučená. Tak začal kolotoč s umělým oplodněním. Vytáhli jsme úspory a dali se do toho. Z 30ti odebraných vajíček bylo jen 5 kvalitních a schopno oplodnění (jedna z mých vad, nepracují vaječníky, ani po lécích). No a z těch pěti oplodněných nám zůstaly jen dvě embrijka. Byli jsme z toho špatní, protože byla malá šance, že se alespoň jedno chytí a na další pokusy vlastně nic nezbylo. A když jsem šla na první kontrolu, tak se i sama paní doktorka divila, že se chytly obě (další moje vada, špatná sliznice v děloze). Asi máme někde na mráčku nějakého andělíčka strážného. Při těch všech komplikacích a problémech nakonec všechno vychází moc pěkně a dopadá dobře.
Už se na ty naše dvě bublinky moc těším. Říkáme jim prčata. Na to přišel manžel, že to prý bude fakt prča, až se narodí. No zvládli to jiní, tak my to taky zmáknem. 🙂

werty
23. led 2011

@salu Ahoj,
máš pravdu. Já jsem se taky bála, že mě tu najde nějaká "kamarádka". Dlouho jsem váhala i zda sem dám fotku. Je fakt, že některé informace jsou dost důvěrné. Ráda bych se k Vám přidala, ale asi se odvážím až po další kontrole. Pořád se o ně tolik bojím....

werty
23. led 2011

@katkar6 Katko, džím palce. Mimča už jsou krásně veliká. 🙂
My jsme k nim taky neměli jednoduchou cestu. Doufám, že to se mnou taky zvládnou až do zdárného konce - ještě je to dlouhá cesta. 🙂

zlatovlaaska
23. led 2011

@katkar6 kluci jsou až na třetí pokus IVF. na první bylo 11 foliků, 5 vajec 2 embrya - 2ET a nic, druhý byly jen 2 vaja a ani jedno zralý, takže úplný prd a třetí málo folíků, 4 vaja, 4 embrya z toho tyhle naši báječní 2 loupežníčci a 2 máme ještě v mrazáku, taky nechápu... to je něco mezi nebem a zemí, co se nedá pochopit.

a pojem prčata je suprovej, doufám, že to tvýmu manžovi dlouho vydrží 😀 ale s těma našima už opravdu prča je 😀 tak zítra držím palce na kontrole 😉

katkar6
23. led 2011

@werty držím palečky, aby to vydržely a těhotenství bylo bez problémové 😉
@zlatovlaaska kokám taky opravdu vybojovaný děti, alespoň že už se to v dnešní době takhle dá 🙂

zlatovlaaska
23. led 2011

@katkar6 to jo, myslím, že jsem i díky tomu trpělivější a za ně strašně vděčná 😵

katkar6
25. led 2011

ahoj děvčata
sláva, máme termín porodu 🙂 , mimi jsou obě hlavičkou dolu, takže přirozený porod 🙂 . Ve čtvrtek 27.1. v 6:45 ráno nástup do porodnice. Dostanu vyvolávací tabletu 😝 a už to pojede. Jen doufám, že to nebude tak dlouhé, jako u Ríši (30 hodin) a že se to nezkomplikuje ☹ . Začínám být pěkně nervózní, ale těším se že už v pátek budu mít ty bublinky u sebe.

adrosek
25. led 2011

-ahojík mamky,omluvám se že vám sem lezu,chci se jen zeptat zda někdo nebudete chtít ohrádku pro dvojčata vel.150x150cm aj s matracema

fudy
25. led 2011

katkar6: Jééé tak to je super. Držím palce,ať vše zvládnete a koukej se ozvat hned jak dorazíte domů 🙂

werty
25. led 2011

@katkar6 Tak to je úžasný. Budu na Tebe myslet, aby to nebylo moc dlouhé. Dej nám pak vědět 🙂.

katkar6
25. led 2011

@werty určitě se ozvu, hned, jak to půjde. Beru si noťas do nemky, tak budou i fotky brzo.

zlatovlaaska
28. led 2011

@katkar6 držím palce a věřím, že vše proběhlo hladce, jak sis přála a už máš mimísky ve své náruči 😉

majka07
29. led 2011

Zdravím po delší době, gratuluji všem nově čekajícím maminkám dvojčátek, musím říct, že je to úžasný mít dvojčátka 😵 😵 😵 Přeji všem pohodové těhulkování a ať mimísky donosíte co nejdál 🙂

werty
29. led 2011

@majka07 Moc gratuluju ke krásným holčičkám!!! Jsou vážně nádherné.
Už se těším na léto a doufám, že mimískům se u mě taky bude dlouho líbit. 🙂

majka07
30. led 2011

@werty děkuji. Přeju aby mimísci vydržely dlouho 😉

katkar6
2. únor 2011

Ahoj, tak máme hotovo. 27. 1. 2011 se nám narodili mimísci. Ve 14:00 Kubík 2590 g, 47 cm, ve 14:01 Anička 2990 g, 49 cm. Anička je velká hrdinka. I uklizečky v porodnici si o ní povídaly.
Porod měl být řízený, přirozený. Ráno jsem dostal vyvolávací tabletu a rozjel se porod. Pak ale začaly problémy. Jednomu z miminek začalo zlobit srdíčko, byla jsem málo otevřená a první mimi (Kubík) bylo stále vysoko a neklesalo. Doktor řekl, že to odpískáme, že nemůžeme čekat a během pěti minut jsem byla na sále. Po otevření dělohy zjistili, že Kubík má utažený pupečník kolem krku a že by se ven zdravý nedostal. Anička měla pupečník taky omotaný, ale ne utažený. Pak zjistili, že mimi, které mělo výkyv srdíčka na monitoru byla Anička. Jako by volala "Pozor, pozor bráška má problémy" Naštěstí vše dobře dopadlo. Mimísci jsou naprosto zdraví a od včera už jsme doma a užíváme si to.
Přeju všem, ať jim to taky dobře dopadne.

werty
2. únor 2011

@katkar6 Ahoj, moooc gratuluju!!! Máš nádherný miminka. Určitě pak přidej i další fotečky. 🙂 Velký obdiv, jak jste to všichni zvládli. Díky, že jsi napsala. Myslela jsem na Tebe.

fudy
3. únor 2011

katkar6: Obrovská gratulace! Také jsem na vás myslela. Hlavně,že jste vše zvládli a jste brzy doma. Těším se na další fotečky 🙂

majka07
3. únor 2011

@katkar6 jůůů moc moc gratuluji a ať Vám prckové dělají jen samou radost 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru