Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@mosquito takze taky zadna prochazka. Ja taky brouzdam netem a pak si uz rikam nebudu to cist a nebudu a stejne brouzdam. Ja hlavne hledam info o mono mono dvojcatkach tak narazim i na jine diskuze a osudy .. tak to je fajn, ze leky zabiraji a budes mit klid.

mishkacz
16. bře 2016

Utika to hrozne rychle, ale zaroven je to kazdym dnem narocnejsi. Brisko od 30.tt roste strasne rychle a pro me byl ten 30.tt zlomovy. DO te doby jsem byla realtivne ciperna a ted uz vetsinu casu lezim... Ja mam za sebou dva krasne pohodove prirozene porody, takze orpavdu jedine, co me desi, je ten cisar. Mam kolem sebe hned nekolik kamaradek, ktere ho prodelaly a zadna na nej nevzpomina nejlepe. Hlavne ja mam doma 2 dcerky + pribydou 2 mimi a muz v praci proste nedostane volno, takze si neumim dost dobre predstavit, jak budu fungovat po cisari. Jsem silnejsi postavy, takze mi sestricka na gynde stale nezapominala vypravet, jak slozity a strasny u me cisar bude. Nastesti uz od 28.tt chodim na kontroly do porodnice, takze nemusim poslouchat kecy te sestry

zluva
16. bře 2016

Holky ja porad tapu nad jmeny...jsem bezradna. Nemuzeme na nic kloudnyho prijit. Nemate nahodou nektera tu knihu od dr. KNAPPOVE? Libilo by se mi pro parecek - klucika jmeno Tonda, Tonik, ale nevim jestli je to uznane. Nechce se mi pojmenovat dite Antonin kdyz mu tak nikdo nebude rikat...a pro holcicku nevim. 🙂

zoot
16. bře 2016

@mosquito docela mi to utikalo, porad spousta aktivit, ale ted uz jsem musela zvolnit. Mam doma 2leteho syna, ktery je dost narocny, takze na lelkovani proste nemam cas :-/ Moc se nevyspim a jeste se ten rarach zacal budit v 6 😀 Mam pocit, ze posledni tydny se vlecou nejvic, jsem uplne o nicem, neschopna, nastesti uz mam temer vse zarizeno... Manzel porad v praci az do noci..

zoot
16. bře 2016

@zluva Antonin mi prijde supr 🙂 Ja si zase nedokazu predstavit pojmenovat dite Kuba, nebo Lojza 😀 My mame vybrano Vojtech - Linda, Linda - Sona, Vojtech - Tadeas

mosquito
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla nejhorší je, že kolikrát už ani nemusím brouzdat. Ve skupině červencovek teď zrovna jedna maminka o miminko přijde kvůli velkému hematomu. Je to strašný ☹ Některé věci ale bohužel ovlivnit nejde.
Jsem zvědavá, podle čeho pak dvojčátka budeš rozeznávat 🙂 Byla jsem aupairka ve Španělsku a přijela jsem měsíc předtím, než se holčičky narodily. Vlastní otec je nerozeznal 😀 Naštěstí po chvilce se mi dařilo, ony ty děti prostě nejsou úplně stejné, i když na první pohled to tak vypadá a kdo s nimi nežije je prostě nerozezná. Kolikrát to byl výraz v jejich obličeji, časem i jejich chování a i tělesně jsem si našla třeba to, že Gloria měla víc odstátá ouška 🙂 Obě byly ale zlaté. Byla jsem s nimi celé dny, od mala je hlídala i večer, ještě jim nebyl ani rok a nechali mě s nimi dokonce přes víkend samotnou. Naučila jsem se režim od jejich maminky a prostě si nevzpomínám na žádný strašný zážitek, kdy by nějak moc plakaly, zlobily se.... Takže se na dvojčátka těším a věřím, že naše, tvoje i všech ostatních budou hodná a spokojená miminka jako tyhle dvě. A i když se spousta lidí snaží mi to vymluvit jaký to bude zápřah, já se nedám 😀

mosquito
16. bře 2016

@mishkacz Fakt pak bříško roste tak rychle? No, máš to náročné s holčičkama a ještě s dvěma v bříšku. Zatím si to ani nedovedu představit. Já se starám jen sama o sebe a nějak si nedovedu představit mít kolem sebe děti a starat se o ně, když se mi chce třeba zrovna spát, není mi dobře nebo tak.
Ty kecy nechápu, přece silnější postava neurčuje hned složitý císař, ne? To záleží i na jiných věcech, nebo?

mosquito
16. bře 2016

@zluva Mně se tedy Antonín líbí i když se mu bude říkat Toník. Až bude dospělý, tak je lepší mít "seriózní" jméno . Ale to můj názor. Znala jsem jednu paní a ta se jmenovala Petruška. Byla taková neupravená, silná a její jméno nebylo Petra, ale Petruška. Ale každý na to máme jiný pohled 🙂 A co vymýšlíte pro holčičku? Žádné tipy? Chcete třeba aby taky měla jméno od A?

mosquito
16. bře 2016

@mosquito Tedy vlastně od T 😀

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito 🙂 vis, to me bavi hodne toto. Ja resim to, abych holky donosila a maminky os jrdnovajek, jak je od sebe rozeznat. Ale ja se pri techto diskuzich alespon zasmeju 🙂🙂. Kazdy to mame asi jinak. Urcite stejne budou, ale myslim si, ze jjako matka je poznam 🙂. Nebo jedna mamina nechala popisky z porodnice dokud si nebyla jista, druha delala barevne tecky na ouska 🙂🙂. No sranda to cist. Tak ty uz s dvojcatkama mas takove zkusenosti joo ??? To mas fajn. Ja budu hozena do neznamych vod 🙂. Ale verim si. Zvladly to ostatni maminy, zvladneme to taky, no neee ??? 🙂🙂🙂

mosquito
16. bře 2016

@zoot Já nechápu, jak to můžete dávat s těmi dětmi ještě. Já jsem ráda, že se postarám o sebe a s přítelem o domácnost. Večer lehnu a nic se mi nechce. Ale kdybych musela, tak bych asi taky prostě mákla. 🙂 No, já budu mít raději zařízeno do 30tt, co kdyby 😀

mosquito
16. bře 2016

@zoot Hezká jména jste vybrali. My máme Tobiáše a Šimona. Chvíli jsme spekulovali co třeba Tobiáš a Tadeáš (Tobi byl totiž jasný už nějaký ten rok zpátky), ale pak jsme si řekli, že by se to pletlo a babičky by v tom mohli mít guláš 🙂 Linda se mi líbí moc.

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito a to te holcine kvuli hematomu musi to miminko vzit ?? To se snad da resit ne ??

mosquito
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla ty tečky na uši to je dobré 😀 To věřím, že se u toho zasměješ, to musí být nápadů 🙂
Pár zkušeností mám, ale přeci jen je to jiné být mám a být jen chůva. Ale byla jsem s nimi dva roky a pak ještě rok jsem u nich byla tak jednou týdně na návštěvě. Jenže už je to 10 let 🙂
To víš, že to zvládneme, já se toho nebojím. Bát se něčeho co ani nevím, jaké bude. Prostě to nějak dopadne. Když budou hodní fajn, když to budou zlobidla tak to taky nějak dáme 🙂

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito urcite to dame. A s laskou 🙂

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito jo a byly jsme s holkama na vysetreni srdicek. Srdicka jako zvonky 🙂🙂. Vsechno zalozeno tak jak ma byt. Super vysetreni. Doktor hodnej, vse vysvetlil 🙂. Opet jsem si oddychla. Byla jsi taky?? Nebo ti delali jen velkej utz ❓

mosquito
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla pochopila jsem, že je to kvůli tomu hematomu. Má už 14cm a mohla by vykrvácet. Je teprve ve 22.týdnu a ten hematom by později ublížil i miminku ☹

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito ach jooooo :'( to je mazec ☹

zluva
16. bře 2016

@zoot Linda se mi moc libi, ale manzel je kategoricky proti....

mosquito
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla já byla na utz v 16 tt, tam kontrolovali co se dalo, že prý u dvojčat to později nemusí být vidět. Kontrolovali i srdíčko, barevný doppler nebo jak tomu říkají. Pak jsme byli asi ve 21tt a tam kontrolovali to samé, i srdíčka. Minulé pondělí jsem byla v nemocnici kvůli cukrovce a vyžádala jsem si monitor, protože jsem je pořád moc necítila. Tak si je poslechli, oba bijou, každý trochu jinak 🙂 Ty ultrazvuky se mi moc líbí. Vždycky mě to uklidní, že je vše OK. Jeden kluk je větší, druhý menší, ale pořád vše odpovídá. Na gyndu jdu příští úterý tak uvidíme, co bude doktor kontrolovat...

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito 🙂 tak to je super 🙂. Ja si koupila domu angelsounds a poslouchame s mojim srdicka 🙂🙂 je to bomba. Ja jdu ve stredu na kontrolu 🙂. Myslim, ze to bude klasika. Cipek, zmerit brisko a premerit dvojcatka 🙂 .. jo a vaha a tlak .. proste klasika

mosquito
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla premerit? Mne je doktor meril naposledy v prosinci a pak jen na velkých utz na genetice 🙂 Taky jsem o angelsounds uvažoala, ale pak jsem si řekla, abych nebyla ještě víc nervózní, když je nenajdu 🙂

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@mosquito no me je meri vzdycky ... briska, hlavicky, a dlouhe kosti ... a z toho vidi kolik za tech ctrnact dni pribraly .. kvuli tomu ttts syndromu. Tyyy tak to ti reknu ze je najdes. Me teda vzdycky rika jak jsou v brisku a i citim kde kope jedna a kde druha tak odhadem jsme najeli a uz jsme srdicka slysely 🙂. Doporucuju 🙂

odula
16. bře 2016

Ahojky. Necekam dvojky ale jsem zvědavá - rika se ze u dvojčat jsou horší nevolnosti. Jaké jste je měly vy? Diky 🙂

pavlapavlapavlapavla
16. bře 2016

@odula 🙂 ja nemela a nemam vubec zadne 🙂 tuk tuk tuk

uhz
16. bře 2016

@odula já taky ne.. jen kolem 8.-9. tt mě bylo trochu vždycky večer šoufl, ale nezvracela jsem ani jednou a pak už to zas bylo dobré...ťuk ťuk

mosquito
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla já chodím na kontroly tak jednou za měsíc. Posledně jen doktor řekl, ze zkontroluje jestli nehrozí předčasný porod nebo potrat. Bych ho zabila.... Všechno mi pak kontrolovali na genetice na velkých utz. Tak snad teď něco skoukne. Mám cukrovku, tak by asi měl, jestli prckové nerostou moc. Popřemýšlím o tom angelsounds 🙂

mosquito
16. bře 2016

@odula já tedy zvracela jen jednou a to až ve druhém trimestru a to jsem spíš něco špatného snědla. Jinak mi bylo špatně každé odpoledne a večer, ale žaludek na vodě, bez zvracení. Byla jsem hodně unavená. To jsem u předchozích těhu neměla, ale obě dvě předchozí byly nakonec zamlklé v 9tt a v 7tt. Tak to těžko možná srovnávat.

uhz
16. bře 2016

@mosquito jako přístup některých doktorů opravdu stojí za to.. člověk bere, že znají dobře možná rizika, ale zbytečně člověka něčím strašit, když ani nemusí být důvod...

odula
16. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla
@uhz
@mosquito
Takze to s těma nesnesitelnyma nevolnostma s dvojcatkama neni tak horký ja tvrdi google... 😀 dik moc a tedy... Trochu závidím. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru