Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zoot
18. bře 2016

Jo a deti mely pred cca 10ti dny 2,5kila obě.. Jsem zvědavá, další utz mě čeká až další středu, takže kdo ví, jestli se ho ještě dockam.

zluva
18. bře 2016

@kamaxet krasne brisko, ja mam takove ted...jsem 22+5 😆

mosquito
18. bře 2016

@odula Tak třeba se to ještě zlepší 🙂

mosquito
18. bře 2016

@ivanka86 tak dvojčata jsou určitě náročnější. Hlavně se šetři a dávej na sebe pozor co to jde 🙂 Já taky funěla už od začátku. Teď už nefuním, ale zjistila jsem, že jsem strašně moc zpomalila své tempo. Dřív jsem byla docela rychlík a teď jsem všude poslední a i rukama dělám pomaleji 😀

mosquito
18. bře 2016

@kamaxet už to máš za pár a tvůj pupík vypadá moc dobře 🙂

mosquito
18. bře 2016

@petrapelech my čekáme taky dva kluky. Se jmény to je těžký. My už měli dlouho vybraného Tobiáše, tak jsme vybírali druhé k němu, aby to nebyl třeba Samuel a Jaromír 😀 Takže máme Tobiáše a Šimona. My s bráchou máme jména taky po rodičích, já po taťkovi, brácha po mamce. A jde to 🙂 Kdy máte termín?

mosquito
18. bře 2016

@zoot 2,5kg? To už jsou krásní 🙂

odula
18. bře 2016

@mosquito no jako... To teda fakt doufam. :-O ještě šest měsíců takhle a domácnost odejde po svých. 😀

petrapelech
19. bře 2016

@mosquito Byla jsi nadsena z kluku?🙂Jojo,vybrat nejake pekne jmeno je tezky,prece jen tobudou mit na cely zivot🙂 Obe vase jmena jsou moc pekny,o Simonovi jsem taky uvazovala nebo o Adamovi,tak jeste uvidime..My mame termin az v pulce cervence,kdy vy?

mosquito
21. bře 2016

@odula neboj, já začátek taky strašně prospala. V práci jsem myslela, že usnu, často jsem se prostě šla jen projít alespoň na WC, jinak bych usla u PC. Doma jsem hned lehla, přítel uvařil, vzbudila jsem se na večeři a zase jsem šla spát. Tak to bylo skoro dva měsíce. Po večeři mi bylo vždy těžko a odpoledne až do večera jsem měla žaludek jak na vodě. Ale dalo se to. Občas jsem i umyla nádobí, ale je pravda, že přítel mi byl fakt velkou oporou 🙂 Držím palce, ať to po prvním trimestru ustoupí 😉

mosquito
21. bře 2016

@petrapelech já vždycky tak nějak chtěla holčičku. Ale když nám řekli kluky ,byla jsem nadšená, protože už si říkám, co s nimi dědové budou dělat a jak si je užijeme my s přítelem. Ano, bude mi chybět to holčičí, ale tak snad se narodí v širším kruhu rodiny holčičky a tam si to budu moct trochu vynahradit 🙂 Až v půlce července? My taky 🙂 14.7. dle MS, ale kluci jsou o pár dní starší (o 1 a o 4 dny), ale počítám, že s námi budou už na konci června 🙂 Mně se líbí spousta jmen, ale je nakonec těžké vybrat pouze to jedno 🙂 Tak držím palce, ať to vydržíme ve třech co nejdéle 🙂

petrapelech
21. bře 2016

@mosquito Já se přiznám, že jsem byla zprvu malinko zklamaná, že jedno není holčička, ale teď jsem z kluků uplně nadšená a už se na ně moc těším 🙂 Ale to určitě každá nastávající maminka. Já věřím na takové to kroužení prstýnkem, které ti řekne, kolik a jaké budeš mít děti, tak mi vyšlo, že dva kluky a pak holčičku, takže se uklidňuju tím, že se nám ta princezna potom taky povede 🙂 A když ne, tak v okolí určitět holky budou, jak říkáš 🙂 No nekecej, já mám terním 16.7., ale taky jsou kluci nějací větší 🙂 A taky počítám už spíš s půlkou až koncem června, ale čím dýl tam budou, tím líp, hlavně aby byli dětičky v pořádku, že.. Jo, je moc a moc krásných jmen a je jen na rodičích, co nakonec vyberou 🙂 Taky držím pěsti, at vše probíhá v poklidu, bez komplikací a at jsou u tebe kluci co nejdéle 🙂

odula
21. bře 2016

@mosquito díky za povzbuzení. Tak doufám 🙂 a hodně štěstí přeji 🙂

zluva
21. bře 2016

Ja jsem na tom s terminem stejne jako vy, holky 🙂 jen pohlavi jsme ponechali jako prekvapko...Holcicku uz doma mam jednu, takze bych uprednostnila bud parecek nebo dva kluky, ale pokud budou holcicky, tak samosebou neva. Jen ta jmena.... porad nic nemame.

ivanka86
22. bře 2016

@mosquito děkuji. Šetřím se, ale jen tak, abych se nezbláznila... Ale okolnosti mě teď moc nešetří. Mám pocit, že se na mě vše valí, tak ta psychika už z toho trochu hapruje...a manžel moc nechápe... Nezbývá než doufat, že bude líp. Abychom neměli uplakaná miminka...

mosquito
22. bře 2016

@petrapelech Já jsem šťastná, že jsme se dostali už tak daleko - jedno jestli s klukama nebo s holkama. Předtím jsem totiž nepřekročila ani první trimestr. První zamlklé těhotenství bylo v 9tt, druhé v 7tt, tak jsem byla šťastná, když jsem viděla srdíčka a rovnou dvě. V květnu mi bude 37 a nebýt dvojčat, tak máme jen jedno dítě, do dalšího už bychom asi nešli 🙂 Takže já jsem fakt spokojená a pro mě ideální situace (možná proto, že ještě nevím, co mě všechno s těma dvěma raubířema čeká 😀) Tak se to tu pěkně schází ta půlka července. Jsem moc ráda, protože doufám, že budeme v kontaktu a navzájem se podporovat, když se nebude dařit přesně tak, jak jsme si to vysnily. Já totiž věřím, že kluci budou spát kdy mají, budou kojeni najednou - no prostě ideální stav, nic jiného si nepřipouštím. A pak z reality padnu na prdel 😀

mosquito
22. bře 2016

@odula Neboj, už brzy se to přehoupne 🙂 A bude to stát za to 🙂

mosquito
22. bře 2016

@zluva No jo, my jsme tu tři takhle v to červenci. To je paráda 🙂 Obdivuju, že to vydržíte. Já jsem totiž strašně zvědavá a asi bych nevydržela nevědět 🙂 A máte už nějaké tipy na jména? Nějaké favority?
Je fakt, že podvědomě asi máme představu, co bychom raději chtěly, aby se narodilo, ale hlavně ať jsou prckové zdraví a je úplně jedno, jestli kluci nebo holky 🙂

zluva
22. bře 2016

@mosquito no typ sice mame, ale bohuzel kazdy uplne jiny 😆 Takze vzdycky skoncime tam, odkud jsme vysli... Mne se ted libi Tana a Tonik. Libi se mi i Nina, Lada, chlapecke pak Jachym, Karlik, Max...manzel ma ale uplne jine predatavy a nemuzeme to skloubit 🙂 ale jeste je cas...

zluva
22. bře 2016

@mosquito a jak pises pohlavu je ve finale uplne jedno. Ja se na ta miminka zacinam strasne tesit. I jsme rikali, ze je super, ze jsou dve, protoze dcera bude o sedm let starsi a kdyby bylo mimco jen jedno, asi by ji dost otravovalo...takhle se zabavi deti spolu a ona uz bude mit klid.

mosquito
22. bře 2016

@zluva A může ti už i pomáhat. To si myslím je taky fajn, že se může malá zapojit a být s prckama v kontaktu. To těšení je krásný. Já se těším, až už budou venku, ale upřímně, začínám mít trochu obavy, jaký bude porod. Tuhle jsem přemýšlela, jak to vlastně probíhá. Přijde to na mě, mám někam zavolat, kdy mám přijet - prostě jsem si v hlavě přehrávala celou tu situaci a byla jsem z toho dost nervní, že nemám žádný pořádný návod 😀

zluva
23. bře 2016

@mosquito s tim pomahanim sice jo, ale nerada bych, aby to brala jako neprijemnou povinnost, ze se musi starat o mrnata...
A co se porodu tyce, tak jestli muzu radit, neplanuj nic 😆. Nacti si treba ruzne varianty, ale nema cenu nic ocekavat, protoze to stejne bude nakonec uplne jiny. Ale krasny ve finale, neboj ;) Konecne se podivas na Ty sve kluciky, uvidis jak ve skutecnosti vypadaji a pak Ti casem zacne dochazet, co znamena to slovo mama, protoze ti dva drobci budou mit jen Tebe ke spojeni s velkym svetem lidi. A Ty uz navzdycky budes dekovat Bohu, ze jsi dostala sanci se stat mamou 🙂

mishkacz
23. bře 2016

@zluva Take mam doma starsi dcerky (6 a 7let), takze vyrustaji spolu skoro jako dvojcatka, tim ze jsou vekove blizko. Proto jsem take rada, ze ted jsou dvojcatka, ikdyz 4 detni v dnesni dobe docela zahul :D Ale dcerky uz se hrozne tesi, jak se budou o miminka starat a ze kazda bude mit jedno :D akorat o kocarek se asi poperou :D :D

@mosquito ja nad porodem posledni dobou premyslim porad, ptz uz to mame za par. Porad premyslim, zda to nakoecn pujde prirozene (B je porad KP) nebo jestli me poslou rovnou na cs, nebo zda jit do risku a zkusit B porodit KP, ikdyz to muze skoncit akutnim CS. Premyslim, zda to muz stihne z prace nebo jestli bude doma, ptz to jsou jeho prvni deti a hrozne si preje byt u porodu. Take resim, kdo se postara o dcerky, zatim co ja budu v porodnici, ptz muz v praci volno nedostane, pribuzni pracujou. Ale kazdym dnem se cim dal vic tesim, az budou ty dve princezny na svete a hlavne az budeme doma z nemocnice. Venku konecne zacina krasne pocasi, sviti slunicko, budeme trajdat s kocarkem. Ja uz zacinam byt totiz zoufala, jak cele dny musim lezet zavrena doma :D :D

uhz
23. bře 2016

@mishkacz To jsi dobrá, že stále zvažuješ přirozený porod, i kdyby byl druhý prcek KP.. já bych to upřímně neriskovala.. tak trochu si myslím, že doktoři sice vždy zvažují variantu, která je pro ně především pohodlnější, na druhou stranu když mi má dr. říkala, že jejich prací je dostat nás všechny tři z porodnice živé a zdravé za podstoupení co nejmenšího rizika, dala jsem jí za pravdu. Osobně myslím, že v těchto situacích se riskovat nevyplatí. Ale samozřejmě do toho nechci nějak kecat, jen že něco podobného bude asi řešit více z nás, tak jsem taky zvažovala varianty..

mishkacz
23. bře 2016

@uhz No a ja zrovna budu rodit v porodnici, kde uprednostnuji cisare u dvojcat, takze kdyz nekomu nabidnou spontanni porod, tak si tim jsou jisti, ze tam riziko je male. Ale uprimne, riziko je vzdy i u prirozeneho porodu jednoho miminka hlavou dolu. Navic jsem na FB ve skupine dvojcatek, kde je spousta maminek, ktere rodili A hlavickou, B zadeckem a naprosto bez problemu. Samozrejme zalezi na konkretni situaci az porod prijde, o tom zadna 🙂

odvarkova
23. bře 2016

Ahoj dvojčátkové maminky. Mám dotaz. Když jste na začátku přišli na to, že miminka zřejmě budou dvě, dostali jste něco na podporu? Myslím přirozené početí. Vcera jsem zažila snad největší šok svého života. Dr mi hned napsal duphaston. Ale nechce se mi cpát do sebe hormony. Proto se ptám tady, zda jste ho někdo taky brali na začátku. Zatím to tedy není jisté a víc se uvidí za 14 dní. Ale bublinky jsou dvě.

mishkacz
23. bře 2016

@odvarkova Vubec nic jsem nedostala, akorat kyselinu listovou, prijde mi to u prirozeneho poceti zbytecne. Ikdyz mozna je rozdil, zda cekas jednovajky nebo dvojvajky. My cekame dvojvajky

zluva
23. bře 2016

@odvarkova take jsem nedostala vubec nic. Brala jsem jen vitaminy Femibion a pak Chytre miminko. Take cekam svojvajecna dvojcatka.

mosquito
23. bře 2016

@zluva No to je jasné, nemyslela jsem, aby malý byla takový "malý otrok", ale že by to mohlo být fajn se dohromady zapojit do činností a může se cítit i nápomocná a tak. Já jako malá jsem pořád chtěla hlídat nějaké mal děti a každému v okolí jsem vozila kočár už na prvním stupni 🙂
A ten zbytek jsi tak krásně napsala až jsem uronila slzu 🙂 Na prcky už se strašně moc těším. Je mi jasné, že teď si něco můžu "naplánovat" a kdo ví, jak to všechno dopadne. Stejně dám na doporučení lékařů. Nebudu se s nimi přít, že chci něco jinak.
Těším se na to být mámou. Už začínám pozorovat i větší děti, v hlavě mám myšlenky na to, jací kluci budou, jestli budou rádi lyžovat a hrát beďas jako my. Jestli budou mít takový hezký vztah jako přítel se svým braterm a i se moc těším na to, že budeme rodina, protože z maličkostí vidím, že přítel se fakt těší 🙂 Uf, dojímám se už i sama 😀

mosquito
23. bře 2016

@mishkacz Těch myšlenek je spousta viď? A nakonec to prostě bude všechno určitě spontánní a budeme se rozhodovat dle aktuální situace. To je smůla, že nedostane manžel volno. Budeš to mít ze začátku náročné. Kdo se vám bude starat o holčičky v průběhu vašeho pobytu v nemocnici? A až budete doma, tak to bude na tobě? Máte poblíž babičky? Držím palce a všechno určitě dopadne dobře - přesně tak jak má 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru