Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

clea.1
2. led 2010

Hancas
já nejsem na tebe naštvaná 🙂 však víš jak je to stím psaním - člověk to myslí tak a druhej si to přebere po svým.

Však já jsem ráda za názory stejně ale o mě bude rozhodovat primář a já potřebuju slyšet názory na porod normální ale i na císaře.
Plus na ty bolesti,děložní výkyvy,křeče do kyčlí a co vlastně můžu čekat za variantu.
Už jsem dostatečně doma šílená,nervama,nevyspáním a bolestma,že se mnou doma nastává peklo.

Hanula83
ty se máš tobě ten porod závidím a rozhodně si na něm budu trvat.Jen mě překvapuje a nejen mě,že jsem furt doma,že o mě neprojevily sebe menší zájem.No jo no kdo by se se mnou otravoval na vánoce a silvestra.

clea.1
2. led 2010

kocule

tak to já narozdíl od tebe dobře zkouším a asi nejsem sama.Ti dva se začínaj sinchronizovat proti mě.Když já chci spát tak si prej můžu akorát trhnout nohou, v opačném případě se mi nečekaně zavřou oči aniž bych chtěla.Jdu si lehnout a je zle v tom případě můžu čekat muka pekelná 🙂 Vůbec nejlepší je to když jdem na natočení srdíček a vůbec k doktorovi obecně tak tam mě čeká hotový peklo. To už ani doktorka se sestrou nestačí zírat.Takže vedem takovou válku 🙂 o přežití kdy já je mám chuť zaškrtit a a oni mě maj chuť udusit.Nejlepší byly první tři měsíce pak to skončilo.Manželovi jsem řekla že po porodu je bude muset tak den ode mě držet dál nebo že první moje reakce bude ta, že je kousnu. 🙂 Hrůza co

kocule
2. led 2010

Cleo 😀 😀. Třeba budou moc hodní venku. 😀 😀 My máme ječáky a to, že děti jsou po císaři hodnější, je pěkný blábol. 😝 Podle těhu jsem soudila, že naše děti budou andílci a opak je pravdou. Malej je malej tajfun, nebaví ho ležet, takže ječí jak tur, jakmile musí na záda, rád by se jen nosil a měl výhled. Už se mi oba otáčí na bok, malej se sám zapře v křesílku a jde do sedu, no jsem z nich na mraky. Nosit je nehodlám, neb jsem tintítko, sice se 7 kilama navíc, nicméně na zadku a ne v rukách. 😅 😅

clea.1
2. led 2010

No uvidíme jestli budou po porodu hodný a nebo se mě pokusí zlikvidovat i po porodu.Každopádně jsem chtěla holku a dva kluci jsou na mě moc, no tak jsem ještě tak v 5 měsíci říkala že chci ještě jeden pokus na holčičku,ale postupem času měním názor a v případě návratu této myšlenky si raději pořídím další kotě a aby to taky nebylo tak snadný tak si seženu pořídím egypskou mau

hanula83
2. led 2010

Cleo, já si taky na konci vytrpěla jako kůň, teda hlavně ty poslední dva týdny, protože se k tomu ještě přidala psychika z té nemocnice. Kyčle jsou klasika, od 28. týdne jsem se vždy probudila s ukrutnou bolestí jako by mi je někdo rval z těla... Děložní výkyvy jsem na ozvách měla taky, ale přitom to k porodu vůbec nesměřovalo. Já se vždycky radovala (to by znamenalo, že už by mi ten císař museli udělat), ale nikdy to nebylo tak horké. Myslím, že bych nakonec vydržela i do toho termínu, ale to už bych asi lezla po zdech... A ty "noční směny" jsem měla od začátku těhu, nejdřív kvůli čůrání, potom kvůli břichu 😉. Vyluštila jsem tisíce křížovek a osmisměrek a přečetla tuny časopisů v noci 😉))... Je potřeba to ale dohánět aspoň přes den, protože je to opravdu nápor na tělo takové těhotenství... V nemocnici mi dělali ozvy dvakrát denně a to bylo vždycky učiněné peklo, zvlášť, když to dělaly nějaké praktikantky, to bylo i na hodinu, protože jedno z nich třeba nemohly najít... Ale neboj, za chvíli tohle skončí a rychle na to zapomeneš 🙂

kocule
2. led 2010

To si piš, že budou zkoušet, co vydržíš! 😀 😀 Neee, dělám si legraci, jsem strašně šťastná, že jsou jací jsou, maminka překousne pro svá zlatíčka všechno, uvidíš. Vidíš, já si původně přála dva kluky, neb manža je fotbalový trenér a děcany by mi zabavil celé odpoledne na hřišti a já bych měla veget 😀 😀 a máme páreček. Malá je strašně rozkošná, jsem z ní úplně vedle a vůůůbec mě to nemrzí, spíš mě to hryže, jak jsem mohla chtít dva kluky, když máme tak báječnoiu holčičku. 😝 To se všechno srovná, uvidíš. Jinak jsem řekla kategoricky manžovi, že jestli chce třetí, tak si ho odnosí sám, já že končím. 😀 😀 😀 Dvě zlatíčka nám opravdu stačí, takže tři v plánu nebyli nikdy. 😝

clea.1
2. led 2010

hanula83

já si to snažím už zlehčovat abych to přežila 🙂 Ale stříhat metr bych klído už začala 🙂 no abych to do úterka zvládla musím si brát tablety i ve dvě v noci abych měla jakejs takej klid.

kocule
2. led 2010

Jeee, Kaňkovka má mimísky. Já to zazdila, to mě moc mrzí. Dodatečně moc moc gratuluju a přeji hlavně zdraví a štěstí a aby maminku nezlobili. 😉

darling007
3. led 2010

Ahoj holky, přidala jsem do albíčka pár foteček mrňousků. Zbytek dodám, až budu mít čas je zmenšit...

j.cien
3. led 2010

Ahojky 🙂
Darling kluci jsou nadherni!!! 🙂

CLea moc ti preji,at si tu sekci nakonec vydupes 😉 ,ono se to strasne dobre teoretizuje tem nezucastnenym dr.,jakoze neni nutno rodit dvojky cisarem...a ver mi,ze kdybys byla jeji manzelka a slo o jejich deti,tak te nikdy nenechaji rodit normalne...to mam overene od znamych,co jsou dr. a on je gyn.dr a rodili samo cisarem,i kdyz byli oba kluci v idelani poloze...Takze tak 😲

sarri
3. led 2010

darling, krása...ale co to "hajlování"? 😀

zuzka.o
3. led 2010

Ahojky 🙂

Moc gratuluju KANKOVCE k mimískům 😵 😵 😵
A co IRMINKA? Nevíte něco nového?

Držím paluchy, CLEA, ať si vydupeš toho císaře. Je to pro miminka menší riziko a na nich hlavně záleží! Buď tvrdá a nedej se.

zuzka.o
3. led 2010

DARLING: prťousci jsou nádherní 😵 😵 😵

J.CIEN.... už máš vybraný kočárek? Já pořád tápu a váhám..... když už se mi nějaký zalíbí, najdu na něm mouchy.... aaaach jooooooo!!!!!

sweethy
3. led 2010

Ahojky, tak jsem dočetla co se tady psalo a jak já vám rozumím, už bych taky chtěla mimča venku, začala jsem otékat, takže ruce naprosto nepoužitelné a nohy jak dvě bambule, do žádných bot nevlezu a dnes mě viděla mamka po dvou dnech a říkala, že mě málem nepoznala, že i v obličeji jsem už strašně oteklá. Jako asi by mohlo být ještě hůře, ale já už teď nezvládám. Zítra mám poslední kontrolu u svého gynekologa, pak mě má předat už do nemocnice, sice nevím co přesně to znamená, asi budu chodit tam místo k němu, ale já doufám, že už mi dají nějaký normální brzký termín, nejlépe do konce týdne 😅
Já mám císaře zatím snad jistého, tak aspoň něčím se nemusím stresovat.
No přeju všem, ať už máme ty mimča u sebe a můžeme řešit zase jiné starosti, ale už příjemnější 😵

zdepros
3. led 2010

Ahoj holky
Všem přeji všechno nej do nového roku, hlavně zdravá a spokojená miminka

Darling chlapečkové jsou nádherní 🙂

No to jsou teda hrůzy s těma porody, taky se bojím že mě budou nutit do normálního porodu.

Sweethy: ty chodíš pořád ke svému gynekologovi? a tam ti i natáčí srdíčka?, a určí jak budeš rodit?, já myslela že se to rozhoduje až v nemocnici, když jsem se byla registrovat v porodnici tak mi tam řekli že bych tam měla začít chodit od 32tt, no ještě jsem o tom se svou dr. nemluvila, tak uvidím do kdy si mě nechá

sweethy
3. led 2010

zdepros, pořád chodím ke svému gynekologovi, nevím, jestli je to normální postup nebo tím, že doteď u mě nebyly žádné problémy, ale každopádně tam jdu v pondělí naposled. Srdíčka mi natáčí přímo tam, nejdříve jedno, potom druhé 🙂 A císaře určil vzhledem k polohám, ale nevím, jestli by to bylo pro nemocnici závazné, kdyby byly hlavou dolů a chtěli mě nechat rodit normálně, tak asi by měli hlavní slovo tam.

j.cien
3. led 2010

Swethy vydrz,uz to mas za par 😉 ale je mi te lito,jak ctu,jak je ten konec uz narocny... ☹ Ale za par dnu budou zlaticka na svete a na vsechno dnesni trapeni hned zapomenes 😉 🙂

Zuzko O,uz asi nebudu litat nikde za kocarkem a koupime az se v CR objevi ten Bumlberide 😉 ,zda se mi nejvic "vychytany" -teda z tech,co jsem si v tom obchode na vlasti oci ozkousela..Je to sice palka..ale pokud to bude jediny kocar ,se kterym se da fakt vystacit az do tech skoro 4let,tak to bude prima.Libi se mi i ta velka predni kola,bydlime u lesa a chci ho brat i do terenu,tak snad to je dobra volba 🙂

Holky dnes mi tekly v noci obe prsa,obri kola na pyzamu...OMG,kdyby to aspon byla zaruka,ze budu mit poradnou mlikarnu a vystacime bez UM..ale to asi nic neznamena 😲

clea.1
3. led 2010

sweethy • 37tt

třeba má tvůj gynekolog i porodník a proto jsi mohla tak dlouho chodit k němu .
Vzhledem k tomu termínu si myslím,že do nemocnice tě pošle se domluvit na termín kdy ti budou dělat císaře.
Koukám, že termín máme na den stejnej 25.1. 🙂

hanula83
3. led 2010

Kaňkovce také moc gratuluji 🙂, taky jsem tu informaci nějak přehlídla..

Darling, krásná miminka 🙂

Cleo, určitě tě nemůžou nutit rodit normálně, vůbec se neboj si otevřít hubu.. Já byla vysílená už z toho těhotenství, nechtíc tak ještě podat takovej výkon a rodit normálně...

clea.1
3. led 2010

Tak teď jsem je pojmenovala oba takovýma jménama,který ve slovníku skoro nepoužívám. 😠 Šla jsem na wc,vyčůrat se a výsledek,chytly mě takový křeče do kyčlí,že jsem nemohla ani vstát,ale ani si ulevit.
Je to normální,taky vás berou křeče do kyčlí, to je to poslední místo kde bych čekala křeč.

miradka
4. led 2010

Ahoj holky, tak to čo tu čítam ma začína fakt desiť 😲 😖 Cleo, vydrž to, čo nevidieť budeš len spomínať!
Ja idem na kontrolu v utorok, som zvedavá čo sa dozviem, lebo poslíčky sú už každý deň pár krát...

sweethy
4. led 2010

Ahojky, tak my máme kontrolu dnes za sebou, nakonec holčička KP, chlapeček hlavičkou dolů, takže císař jistý. Zítra první kontrola v nemocnici, asi mi prý už rovnou řeknou termín, tak do týdne max do desíti dnů, no konečně, psychicky to určitě pomůže, upnout se na nějaký konkrétní termín než nic nevědět. Konec je opravdu náročný.

zuzka72
4. led 2010

sweethy-tak to dobře dopadlo, vidíš a holčička je první na řadě, nebo je to jedno, hlavně když je nějaké koncem pánevním? Nevíš? Já chci mít taky konec pánevní, jak se ti to podařilo. 😀

sweethy
4. led 2010

Zuzi, to by jsi po mně chtěla vědět hodně, ale podle toho co říkal doktor, tak ta holčička by asi šla první, nevím jestli je níže nebo proč, tak by to přirozeně nešlo. Ale zajímavé, že tam ještě mají dost místa na točení, ten chlapeček byl ještě nedávno napříč, jakoby pod mýma prsama si ležel a už zase je jinak. Já zas za ten císař až tak úplně šťastná nejsem, ale tím, že je to dané, tak to tak beru a hlavně vím, že pro děti je to bezpečnější.

zuzka72
4. led 2010

Holky, kdo nemáte ještě autosedačky-mrkněte:
http://www.aukro.cz/item872226788_autosedacka_g...

carrinka
4. led 2010

Sweethy, tak to je úleva ten císař... držím moc palce, abys to těch 10 dní v pohodě vydržela... jestli to ještě jde 🙂

Mě dneska začala bolet stytká kost... holky v noci dost kopaly, už je to jasně cítit přes bříško, tak si myslím, že je to i z toho...

přidala jsem nějaký fotky, tak jukněte na ten můj megašpekatýtěhubřuch 😀

radka.k
4. led 2010

Ahoj holky,
dneska jsem byla na ultrazvuku a druhé mimi se mi otočilo taky hlavičkou dolů, až doteď bylo příčně. Takže by to v mých očích bylo k přirozenému porodu. Na otázku mi dr. odpověděl, že je to zatím předčasné řešit, neboť se ještě mohou přetočit, ale že k přirozenému porodu mě nikdo nutit nebude, že je to vždy pro druhé dítě riskantnější než císař. Prý si nikdo z doktrorů nevezme na triko to riziko, takže přestože už jsem jednou rodila přirozeně, vše mám "ukázkové" a bez komplikací, pokud projevím zájem o císaře, udělají ho...to je asi v každé nemocnici jiné...
a můj dr.si mě prý nechá do 35tt, potom mě předá do porodnice, kde se konkrétně dohodnu na všem ohledně porodu, proto nechápu, o co se v Liberci u Clea.1 snaží 😠

petranela
4. led 2010

Carrinko, bříško máš teda fak už pěkně veliký! 😉 Já takové ještě nemám, jsem ve stejné týdnu co Ty.

Radko, máš výborného doktora! Skvělý přístup, že Ti vše řekl narovinu! Takoví kdyby byli všichni. Snad bude i ten můj rozumný! Já budu rodit na Obilnáku v Brně a včera jsem mluvila s dvojčecí maminkou, kterou nutili do císaře i když druhé miminko bylo koncem pánevním a celé těhotenství měla hodně rizikové a celou dobu jí říkali, že císař bude a pak před porodem ji ho neudělali 😠 Ona taky rodila na Obilnáku před třemi lety, tak snad tam teď budou jiní rozumější doktoři.

Nechtějí císaře dělat kvůli tomu, že je to drahé, časové náročné, nebo proč? Nevite jaké jsou vlastně ty hlavní důvody?

carrinka
4. led 2010

Když to tak čtu, tak budu taky doufat v císaře... v Budějicích, kde budu rodit, to totiž taky není automaticky 😢

zuzka.o
4. led 2010

Ahoj holky 😵

SWEETHY: moc gratuluju k císaři, to je paráda, že už máš termín a víš, že do 10dnů budou prcci venku. Bude to fakt pro tebe vysvobození.

CARRI: jůůů, pěkný bříško i s mašličkou 🙂 Koukám, že taky z J Čech. Tak to asi jezdíš na genetiku do Budějek do Centra Lékařské genetiky, viď? Já taky. Teď v tom novém to je super, krásné prostředí a nadstandartní služby. Já jsem z Písku.

RADKA: tak to je fajn, že tě nechají rozhodnout. Já když jsem se na to svého gyn ptala, tak prý je to všechno předčasné, že to teď řešit nebudeme!

PETRANELA a CARRINKA: já tady otravuju všechny, co mají termín podobně jako já.... kdyžtak IP..... už máte vybraný kočárek? Já docela tápu ... 😒 Díky za odpovědi. 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru