Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
13. led 2010

Bali, vydrž! Čím dýl, tím pro mrňousky lépe, věř mi. Akorát ti to ucho mohlo naplánoavt termín, to je fakt pitomec. 😠

sarri
13. led 2010

Lucy, u nás je vypravování ven taky horor - když nemusím, tak sama ven nelezu. Holky si obleču a dám do autosedaček (musím hned po krmení, abychom nejezdily s muzikú). Snesu 3 patra ke vchodu, kam vytáhnu ze sklepa po schodech kočár. Nandám holky na pidiúzké chodbičce. Vyvezu ven - 2 schody si užijí v kočárku a jdu schovat ty autosedčky. Su pak splavená, že se mi ani nikam nechce. Tak radši čekám na manžu, až dorazí. Dnes ho chcu vyexpedovat samotného, bych se dala taky trochu do kupy a pak mám spinning, tak táta bude hlídat. No, zítra dopoledne musím do práce podepsat dańové přiznání, tak to si užiju - s kočárem busem a pak 5km pěcha zpátky.
Balino, buď statečná - to se mi to kecá, když jsem rodila v 34+2, ale musím íct, že holky fakt odpovídají tomu věku -6 týdnů, tak by jim v bříšku bylo asi líp, kdyby vydržely.

petulka26
13. led 2010

Manžel se k nám chce vrátit, ale já už prostě nemůžu. Už ho nemám ráda, a myslím si že abych s nim byla jen kvůli dětem by nebylo správný. No ještě uvidíme jak to dopadne.

Tak jsem Vám přihodila nějaké ty fotečky do alba 😉 Teda Sarri my jsme o dost starší a pasení nám tedy vůbec nejde. No jo jsme trošku pozadu, tím jak se narodili tak malinký.

sarri
13. led 2010

Jé Peťulko, Tobě to sluší - jsi tak krásně hubená. Já mám závislost na čokoládě - musela jsem v nemocnici, jinak to nešlo, asi bych zabila spoluležící, měla jsem fakt nervy. Chceme se nechat vyfotit u fotografky, ale s tou mojí současnou vizáží se na to vůbec necítím. I na to spinnongu se stydím s tím, co mi zůstalo na břiše - v dresu mám vyrýsové hnusné pneu.

petulka26
13. led 2010

Jé Sarri díky, hodně jsem zhubla. Mám skoro o 10 kg míň než před těhotenstvím. Ale je to díky tomu stresu kvůli manželovi. Hubla jsem už když jsem byla těhotná, doktor mě málem zastřelil 😀 Já jsem ležela v Thomajerce a je to tam opravdu dobrý, protože každá maminka na oddělení nedonošenců tam má pokoj jen sama pro sebe, takže to bylo naprosto super.

rejchl
13. led 2010

Ahoj děvčata,tk jsem zjistila že v naší nemocnici mi nikdo cisaře neudělá.Snižují počty císařů a primářka porodnice je zásadně proti císařům.To jsem zvědavá jak budu rodit když budou prdelkama dolu☹ Zvažuju tedy přirozený porod s epiduralem.Ale furt nevim,bojim se,že to nedam.
A ještě mám dotaz,od rána do noci mě obtěžuje pálení žáhy,už nepomáhá ani Renie.Poraďte prosím,co vám zabírá.Četla jsem že mléko,to pomuže jen občas.

sarri
13. led 2010

Rejchl, když budou prdelkama, tak normálně rodit nemůžeš. Ačko musí být hlavičkou, jinak jdeš na císaře.

rejchl
13. led 2010

sarri to bys musela znat nasi nemocnici,ti te donutej rodit i kdyz budou prdelkama dolu☹

kocule
13. led 2010

Reichl, to fakt nejde. Mimča by se mohla o sebe zaklínit. První musí být hlavičkou. Kdyby bylo první prdelkou a druhé hlavičkou, tak jdeš taky na císaře, znamená to pro porod riziko právě ve šprajcnutí miminek.

Holky hlásím vozidlo je doma! A je božíííí. 😀 😀 Musela jsem zatím oňufat aspoň krabici, večer ho manža vybalí celý. Je fakt nádherný, i ta barva se mi líbí. Nakonec jsem objednala i ten prokletý slunečník, Adul totiž bude děsně slušet 😀 😀 a asi tam bude někde schovaný, nenašla jsem. Musím si to projít celé. Jo a donáška až do bytu, takže paráda.

sarri
13. led 2010

Rejchl, to fakt ne, může dojít k postižení dítěte a dne, když se díky ultrazvuku ví, že je dítě obráceně, tak není důvod to riskovat. To by nebyl doktor, ale korunovaný vůl. Každopádně nic takového nedopusti. Já rodila normálně, ale hlavy byly dole.

rejchl
13. led 2010

Takže áčko musí být hlavickou.A co když bečko bude prdelkou?A jaky je prirozeny porod?Mela jsi epidural???Oba jsou tazim hlavickama dolu😀 kez by se otocili,ale zase u prirozeneho porodu muze byt partner a jde o ten krasnej zazitek.

kocule
13. led 2010

Rejchl, já měla malou A PH a malého jako B KP a odmítla jsem rodit normálně. Prostě jsem trvala na tom, že rodit přirozeně nebudu a hotovo. Doktorce se to sice nelíbilo, ale co se mnou nadělala?? 😅 Nic. Takže mi udělali SC. Přečti si pár stránek zpátky, tam jsme to probírali. 😉 Nešlo mi o mě, ale o prcky a tak jsem si řekla, že mi můžou být všichni doktoři ukradení, jsou to přece moje děti.

Slunečník je prý nabokku v krabici, tak uvidíme večer. Jejda, já se tak těším. A ta kolečka vypadají fakt dobře, neva, že nejsou nafukovací. 😀

irminka
13. led 2010

ahojte,
rechl: holky mají pravdu...já jsem měla 1. Bořka prdelkou a druhého Bruna hlavičkou dolů a bylo jasné, že jsem musela na císaře, opravdu může nastat zaklínění a to si ted doktoři nelajznou, tak mně to bylo řečeno a také jsem za cisaře ráda. Nevím, jak která z vás, ale do kopy jsem se dala rychleji než při normál porodu, možná jsem měla štěstí, ale začala jsem hned druhý den chodit, sice to byl masakr, ale střeva začala pracovat, močák také ok, tak jsem tušila, že je vyhráno......jasné, že to bolí, ale když jsem viděla holky, co rodily normálně a nemohly si ani sednout, takže také žádná paráda... 😉

sarri
13. led 2010

Rejchl, epidurál mně nechtěli dat, prý se u dvojčat nedává, ale vím, že plno holek ho měly i s dvojčaty.Záleží na porodce.

irminka
13. led 2010

mně ho zase chtěli dát, dokonce na sále mě ještě přemlouval anesteziolog, ale já jsem chtěla klepnout po hlavě at o ničem nevím 😉

petulka26
13. led 2010

Já sem si mohla vybrat. S tím že epidural se platí cca 6000 kč a celková anestezie je zdarma. Vybrala jsem si ten epidural a bylo to celkem v pohodě.

sarri
13. led 2010

To já chtěla epidurál při klasice, by to zmírnilo ty příšerné bolesti zad při kontrakcích a ha, ha, ha, zlatá rybko - asi abych měla intenzivnější zážitek

rejchl
13. led 2010

Ja nekde cetla,ze epidural se ma davat automaticky rodickam s dvojcaty.Epi se plati?Ja myslela ze to hradi pojistovna☹

zuzka72
13. led 2010

j.cien-kvůli věku císaře? Ty se máš Mě táhne už na 38let a nikdo mi nic takového nenabídl. 😒 😒 😒

zuzka72
13. led 2010

Která pravidla porušuje: | Zruš Tak jsem zpátky-pustili mě-naštěstí, příští týden mám jít ke svému doktorovi a 27.1. nástup do nemocnice-na 99,9%, ale to už tady jednou bylo že , no pokud se mi něco nebude zdát okamžitě dojet, prej raději dojet s prkotinou, než aby bylo pozdě. Prej to není žádná sranda-říkala sestra.
I. dítě, hlavičkou dolů 32+0, 1670gr AFI 7,4oligohydramnion,Doppler RI 0,63-OP
II.dítě, našikmo, 31+6, 1870gr AFI 14,6normohydramnion, Doppler RI 0,53-OP
Tak nevím co to znamená, ale prej dobry. Jen se mi zdá, že se ty děti zmenšují, než aby rostli, minule měli taky kolem 1650gr a byly o 2týdny větší-tak nevím, nevím, ale jsou to doktoři tak snad ví,co dělají.

j.cien
13. led 2010

Holky ahojky,tak jsem docetla vase pribehy "vzniku " dvojcatek 😵 a jsem tu cela dojata 😵
Pro mne je to stale jako sen,jako zazrak a uverim,az je budu mit v ruce 😵 ,zatim je to fakt jako sen....ja nebrala anitko uz 10let,snazili jsme se vselijak,Mozjiska,laparo..pak jsme na "to"nemysleli a staveli dum..cestovali a cas letel a nic se nestalo..,takze ve 33jsem byla poprve v CAR,par IUI..potom prvni IVF a duch na testiku,pak jsem testovala kazdy den 😵 a dodnes tomu neverim 😵

Holky to mazec,ze se musite stresovat,jestli vam udelaji nebo neudelaji cisare... 😖

balina
13. led 2010

Co to je za zpravu, ze se epidural pri porodu dvojcat nedoporucuje? Myslis jako pri CS epidural?
u me ten muj prima doktor, ktery nic neplanuje, porad trva na prirozenym porodu. Obe holky jsou hlavama dolu a nejak sikovne natoceny. (to mi taky delaji schvalne 😀) Petulko, kdyz si mela platit 6000 za epidural to si urcite rodila v Krci co? To te rodil Sever?

holky vsem vam dekuji za slova utechy ohledne meho terminu v nedohlednu. Uz jsem to trochu rozdychala a na vikend planuju velky gruntovaci uklid. Vsak ja je od tamtud dostanu. 😀 😀 😀

j.cien
13. led 2010

Bali vydrz holka,uz to mas za par 😉 i kdyz ten konec musi byt uz silene narocny...

Pry pomaha nekolikkrat za den sex 😵 ,ty slozky obsazene ve spermiich spousteji porod 😵 ,tak vlitni na manzela...jestli se to da 😵 😕

petulka26
13. led 2010

Jo jo Bali v Krči. Ale popravdě vůbec nevím kdo mě rodil, byl to takovej mladší brejlatej doktor a nějaká doktorka. On se ten můj porod seběhl tak rychle že jsem si to ani nestihla uvědomit. Ležela jsem v nemocnici už 10 dnů, protože jsem měla špatný jaterní testy a vysoký tlak. Pak se to trochu zlepšilo, tak mi doktor řekl žebudu moc jít na sobotu a na neděli domů. Tak jsem se samozřejmě hrozně těšila. Ale v sobotu ráno při vizitě mi řekl že se ty testy zase zhoršili takže mě nikam nepustí. A že v pondělí uděláme další testy a uvidí se. V neděli ráno po vizitě mě poslali na ultrazvuk, prý jen pro kontrolu no a když jsem se vrátila na pokoj, tak už tam pobíhala sestřička a balila mi věci. Prý maminko maminko honem jdeme rodit. Já na ní koukala jak tele na natřený vrata 😀 Takže mě hned nahnala do sprchy, pak mi ještě natočili monitor a už mě hnali na sál. Píchli epidural a bylo. Byla jsem tak v šoku, že fakt ani pořádně nevím kdo mě rodil 😀

zuzka72
13. led 2010

J.cien-to víš někde dělají s císařem vědu....
A sex mi nikdy k porodu nepomohl, sexovali jsme o 106 a stejně jsem oba chlapečky o 14dní přenášela. 😀
Bali-vydrž....
Peťulka-pokud to není tajné, vidí otec dětičky a jak to snášíš? Musí to být hrozné bez chlapa, vždyť jste ty děti chtěli oba, nebo to bylo neplánovaně?

j.cien
13. led 2010

Zuzi tak vidis,to jsou ty "babske rady"..sexem k porodu 😀 😀 😀
Jejda,jak ja ti zavidim,ze uz mas TERMIN!!!!

petulka26
13. led 2010

Zuzko, manžel děti občas vídá, nebráním mu v tom. Děti byly plánované, jsem po IVF, ale manžel mi potom když jsem konečně po dvou letech snažení otěhotnila, začal tvrdit, že on je vlastně nikdy nechtěl. Zvládám to docela dobře, na začátku mi trvalo než jsem se s tím vyrovnala, ale teď už to prostě beru tak jak to je. Ono mi ani nic jiného nezbývá. Mám Elenku a Lukáska, oni jsou celý můj život, jsem moc šťastná že je mám.

zuzka.o
13. led 2010

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky 🙂

BALI.... jejda, to tě doktor moc nepotěšil koukám..... ale jeden doktor u nás má super názor, že ten sexík k vyvolání porodu nemá být jen takové šolíchání.... musí to být fakt divočina.
Ale když se dětem ven nechce, nepomůže nic.

JJ, ty příběhy o početí dvojčátek jsou nádherné...... já teda patřím k těm překvapeným. Pro mimi jsme se rozhodli loni, v prosinci 08 jsem vysadila anti a hned ten měsíc se zadařilo, štěstí ale netrvalo dlouho a 26.1.09 jsem podstoupila laparoskopii, při které mi vzali pravý vejcovod se zahnízděným miminkem (mimoděložní těhu)..... Abych to zkrátila... v červenci se mi zdál divný sen, že jsem se u gynekologa dívala na svůj UTZ, kde byla 2 mimi. No a v půlce srpna se zadařilo a já se opravdu v půlce září dívala u svého gynekologa na UTZ, kde už hnízdila obě miminka. Snažil se mi tu novinku říct tak nějak opatrně, abych nespadla z "kozy".... a já mu na to suše odpověděla, že to vím, že čekám dvě...... měl mě asi za blázna 😀 Tak si tak říkám, že si k nám našlo cestu i to miminko z prosince 🙂

irminka
13. led 2010

ahojte babulenky,

tak já hlásím , že zatím klepy klep Bořek je mooooc hodný, fakt jen spinká a papá.......

Každý den volám do Brna do nemocnice a je možní, že Bruníkovi zítra vytáhnou stehy a snad by jsme si ho mohli už zítra vyzvenout nebo při nejhorším až v pátek......vydržím

Dala jsem do albíčka fotečku Boříka

rejchl
13. led 2010

Holky moc děkuji.Známé nechtěli udělat císaře protože byla prý moc unavená a slabá.Bohužel nvm v jaké poloze byly její holky.Prý kdyby neměla známou sestřičku na gyndě,tak jí nikdo neodrodí.Až takové, z prominutím, svině máme v nemocnici.Každopádně se budu rvát za císaře.....ať mi všichni políbí záda😀
Jo a ještě jeden dotaz.Co vám na 100% pomáhá na žáhu?Mě už nepomáhá ani mléko ani Renie.V noci nemuzu spát,protože furt pálí.Přes den se to dá vydržet,ale už mě pálí celý krk.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru