Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
22. únor 2010

LITA ...super popis spodního prádla...gratuluju ...hahahahahahhahahahaha 😀

lita
22. únor 2010

Zuzko.o - ja tedy takove ve svem repertoiru jeste nemam, ale co neni, muze byt - to zni, jak vyhruzka memu manzelovi 😀

elly01
22. únor 2010

To jsou jako ty bombarďáky alá Bridget Jones 😀

Já už mám jeden zánět močáku v těhu za sebou. Dostala jsem na to slabé antibiotika, od té doby zatím nic, ale mrzelo mě to, že jsem vůbec musela antibiotika mít.
Lito, Ty jsi taky pražanda? 🙂 😉 Kde jsi registrovaná k porodu?
Taky si říkám, jestli vydržíme do května, protože mě prý nechají max. do 38tt a pak buď vyvolání nebo císař. 😅

zuzka.o
22. únor 2010

A jaké máte teď postavení miminek? Já obě KP.

eirin
22. únor 2010

Zuzko72, velká gratulace k pátku, ty se tak máš 😵

Zuzko.o, moje jsou hlavama dolů.

Tedy vy máte mety, já si ani nepřipouštím, že bych neměla vydržet do května, plánuju odchod na mateřskou až v půlce dubna... tak snad mě děti poslechnou 🙂

lita
22. únor 2010

Elly, lepsi slaba antibiotika nez miminka hodne predcasne na svete.
Jsem taky Prazanda - Bubenec 🙂 Co ty, jaka oblast?
Jsem registrovana u Apolinare, protoze muj gyn.dr. je tam i porodnikem, takze to mam all inclusive 😀

Ja si nejake mety radeji nedelam, v nemocnici uz jsem jednou byla. Budu rada, kdyz se prehoupneme za 33tt a pak budu stastna za kazdy tyden.

Ty jsi psala, ze jsi registrovana v Motole, vid?
Ta holcina, co rodila ve 24tt v Motole, psala, ze tam byli vsichni uzasni a muze jen doporucit. Tak se muzes tesit 😉

lita
22. únor 2010

Moji milackove se mi v brise velice aktivne siji, tudiz jsou pokazde jinak. Na poslednim utz byli oba dva hlavickama nahoru a podle zduchancu do mocaku bych rekla, ze alespon jeden je stale hlavickou nahoru 🙂
Nekdy se probudim a jsou oba nacpani k jedne strane, vetsinou doleva. A uz mi jeden na chvilku zalezl pod zebra, to jsem mela strach, abych si neco neudelal.

zuzka.o
22. únor 2010

LITA...tak to jsou už teď pěkní raubíři, koukám. Před měsícem jsem měla A hlavičkou dolů a B KP, pak se v noci A otočilo a obě KP... a podle šťouchání jsou pořád obě KP. Takové alotrie jako u tebe teda nezaznamenávám.

zuzka.o
22. únor 2010

Rodit ve 24tt.... to je síla. A co prcci, jsou v pořádku?

eirin
22. únor 2010

Taky se vám stává, že když si lehnete na bok, začne protestovat ten co je na té straně, kde ležíte, a když se otočíte na druhý bok, tak obráceně?

zuzka.o
22. únor 2010

EIRIN...pravidelně 😉 A když si lehnu na záda, tak protestují obě 🙂

eirin
22. únor 2010

Když si lehnu na záda, tak neprostestuje ani jeden, ale protestuju já 😀

elly01
22. únor 2010

No ja si take rikam, hlavne to dotahnout alespon do 34tt a pak budu klidnejsi. Ted me trochu vydesilo, ze mam cipek 2,5 cm, tady jsem cetla, ze mel nekdo po 30 tt vice jak 3 cm, tak snad to nic neznamena.
Lito, ja jsem z Cerneho mosta, takze do Motola pres celou Prahu, ale prave tam take budu mit svoji pani doktorku a to rohodlo.
Kamaradka take rodila dvojcatka v Motole a byla spokojena, tak snad to bude dobre. Apolinar je spicka a jestli tam budes mit svoho pana doktora, co vic si prat.
My mame ted jedno mimi KP a druhe hlavickou dolu. Na 4D UTZ to vypadalo jako kdyz kloucek dava segre pusinku na zadecek 😀

zuzka.o
22. únor 2010

Tak zatím mi ležení na zádech vůbec nevadí. Občas si i musím lehnout na tvrdou zem, abych si srovnala záda.

elly01
22. únor 2010

Erin, presne, my mame to same s tim bokem 😀 Ale jinak jsou mrnousci celkem hodny, pres den sem tam takove tuknuti a ozivaji pravidelne okolo 22 hod 😀

zuzka.o
22. únor 2010

ELLY...koukám, že už mají pravidelný režim, to teda bude bájo, až budou na světě, co? 🙂

elly01
22. únor 2010

Zuzi, tak to zavidim, me se od 27tt dela na zadech zle, ale stejnak se vetsinou rano probouzim na zadech 😅

lita
22. únor 2010

Presne tak, na pravem boku zacne tukat ten na pravo, pak obracene a kdyz udelam ustupek a lehnu na zada, tak si to rozdaji mezi sebou a na maminku moc nemysli 😀

lita
22. únor 2010

Zuzi.o - psala jsem to tu, miminka mela porodni vahu 610 g. Posledni zpravy nejsou nejlepsi, chlapecek mel krvaceni do hlavicky a holcicka musela vcera na operaci srdicka ☹ ☹ Snad se z toho dostanou!

zuzka.o
22. únor 2010

Koukám, že máme všechny pěkné raubíře. Od soboty si navykli atakovat společně můj močák. Jsem si párkrát skoro cvrnkla do textilu 😅 😀

elly01
22. únor 2010

No Zuzi, hlavne jestli jim vydrzi ten rezim z briska, tak se mame asi na co tesit 😀 Dva nocni ptacci, to bude neco 😉

zuzka.o
22. únor 2010

LITA.... to je strašný! Doufám, že to zvládnou. ☹

elly01
22. únor 2010

Lito, to je hrozny s tema detickama. 24tt je oprvadu hranicni, ale spousta miminek to uz zvladla, takze museji drobecci bojovat. Ale je to beh na dlouhou trat. Strasne se tesim, az budeme za 30tt....

Zuzi.o - naši lumpové si taky udelali z meho mocaku trampolinu a zkousi, co vydrzim 😀 V noci čůraní tak 4x za noc, není problem (a ta spotřeba toaleťáku 😀 😀 )

lita
22. únor 2010

Elly, to na utz ve 20tt bylo videt, jak braska napravo kopal brasku nalevo do hlavicky, proste fotbalista 😀
A na dalsi utz zase bylo videt, jak se vzajemne boxovali, jeden vytasil a druhy mo to hned oplatil a dokola, i doktorka se u toho rozesmala 🙂

elly01
22. únor 2010

Lito, to fakt nema chybu s tim ultrazvuem 😀 Spousta lidi mi rika, ze na sebe dvojcatka urcite v brisku nereaguji, ale kdyz to na tom UTZ vidim, co vyvadeji, jak se kopou a postuchuji, e to sranda 🙂
To si kluci davaji pekne do tela uz ted!!! 🙂

zuzka.o
22. únor 2010

LITA...jsi mi fakt pobavila.... představa kopání do hlavičky, box 😀 😀 😀 😀 😀 To budou ale sportovci.... což zkusit americký fotbal?

ELLY... fakt 4x??? To já jdu max 1x a ne každou noc. To tě fakt lituju.

lita
22. únor 2010

Preeeesne, ten toaletak u nas mizi po kilometrech 😀
Nekdy jdu v noci kazdou hodinu, pokud se mi nepodari usnout tvrde. A pres den, kdyz citim, ze se mi chce, tak musim hned v tu chvilku, nejde to vydrzet.
A nejhorsi je si nekontrolovane kychnout 😅

sarri
22. únor 2010

Lito, ohřívačku mám obyčejnou Aventku z mimibazaru. U našich ohřívám na indukční desce vodu a pak tam šupnu flašky, ale už jsem si na malých aventflaškách tak přetavila dno ☹ Doma mám plyn, takže to na to nehrozí a dávat vodu do rychlovarné a zalévat pokaždé už mi přijde práce navíc a pak zehřeju jednu flašku a tu druhou už tam dám je na menší stupeň a mám jistotu, že se mi to nepřehřeje - to by chcípli laktobacilové. A pak jsem se rozhodla koupit hotové příkrmy - alespoň dokud nebudu mt vlastní zeleninu - ta v obchodě vypadá hrozně vyhoněná - nevím, moc tomu nevěřím - tak ji využiju i na ty lahvičky s blivajzem (já jím očima a když to vidím, jak je masíčko pěkně zapracované do brambor, tak teda nevím - doufám, že nebudu muset holkám ukazovat, jaká je to mňamka 😀
Tu lahvičku se lžičkou jsem si koupila - vypadá to jako dobrý nápad, tak to zkusíme - za chvíli začnu dávat kašičky, tak pak poinformuju. Dá se na ni dat ale i normální dudlík a krmit mlékem.

Holky, vy s tím spaním strašíte. Já dám holky do pelechu mezi sedmou a osmou, pustím kolotoč a mám pokoj tak do 5 do rána, pak se nakrmíme a holky spí dál cca do devíti. Přes den pospí tak půlhodinku dopoledne, 2 hodiny v kočáře a půlhodinku k večeru. Když jedeme autem, tak spí pokaždé nezávisle na tom, jestli jsou vyspané nebo unavené - prostě je to uspí.

zuzka.o
22. únor 2010

Hm.... s kýchnutím souhlasím. To si vždycky zkřížím nohy (sichr je sichr) 😀

Holky, vy si teda v noci ale užíváte.

elly01
22. únor 2010

No vážně, já běhám na záchod každou chvilku a to se před spaním snažím už moc nepít. Nevím, kde se to v tom močáku stále bere 🙂
Lito, já mám pocit, že poslední měsíc nekupuji nic jiného než jen toaleťák 😀 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru