Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
24. únor 2010

Zuzko, fotka bříška s novinama je vtipná 😀 Ale taky vážně nechápu, jak můžeš v tak malým bříšku mít tak velký dětičky 😕 To nám brzo budeš muset taky nějak dokázat 😉 Nevím, jestli Ti budem věřit!

J. Cien, bříško máš krásně velký, řekla bych, že jsme na tom podobně. Já mám navíc 13 kg a už se měním ve velrybu. Všechny kabaty a bundy jsou mi malé, během týdne jsem zjistila, že poslední kabatek už prostě a nosim ho polorozepnuty... včera jsem si chtěla něco nového koupit, ale bez šance, ve všem vypadám jak strašák a navíc mne ty obchody šíleně zmohly, že jsem sotva dolezla dom, totalně vyřízená. Nakonec jsem se naštvala a objednala si na netu na jaro těhotenský svetr, vypadá jako kabátek, moc pěkný na fotce... a za šílený prachy, snad ho pak prodám. No ale je to moje jediná záchrana. Než ho budu moc nosit, mam od mazela strasnou bundu, nějak to musím přezit.

lita
24. únor 2010

Zuzi - o tom jsem neslysela, kazdopadne tu stejne bude prekvapko, kolik nakonec od socaku na ten ucet dorazi a hlavne kdy, pro ne mesic sem mesic tam neni problem. Ale kdyz jsem ja nahodou nezaplatila vcas, tak mi pak chodilo vyuctovani treba na 11 Kc penale, smesny 😅

zuzka72
24. únor 2010

http://auto.idnes.cz/test-detskych-autosedacek-...

Tak to snad ani nečíst. ☹petruš-já to taky nechápu a už vůbec ne, že je to tam ještě baví. 😉 Neboj děti nafotím. Snad i s váhou.

j.cien
24. únor 2010

Holky do konce jeste daleko a uz ted mam problem,se s tim pupkem otocit v posteli..silene me pritom picha v podbrisku..snad je to normalni,nechci se furt pozorovat a hledat na sobe problemy..
Dost,ze mam ted to ucho,je to hnus..po tom Soluxu,co mi dr.doporucil,mne to boli mnohem vic..tak jsem zvedava,co mi zitra rekne.

Petranel,o satniku ani nemluv!Manzel mi dovezl na podzim z Nemecka hromadu tehu haderek a tehdy jsem se jim smala,jak jsou giganticke..a nektere z nich dnes sotva dopnu!!Zimni bundu zapnu jen jednu,teda takove sacko,co je do A..

lita
24. únor 2010

J.cien + Petranelo - me se ta vaha ted nejak zpomalila, za posledni 3 tydny jsem pribrala jen 1 kg. Ale porad to dela strasackych 14 kg navrch a to je zatim. Kazdopadne at klidne pribirame, hlavne kdyz je miminkum dobre 🙂
Modelka Faltynova pry pribrala nejakych 15 kg a to cekala jedno, takze mame jeste rezervy 😀

Mne uz zadna bunda neni, do svetru a trik se jeste narvu. Stejne nikam moc nechodim a kdyz tak jedeme autem. Pripadne si muzu pujcit manzelovu bundu, sice paradu nenadelam, ale penizky za zbytecnou budnu na slona muzu vrazit do vybavicky 🙂 🙂
Ale zacinam mit problem s tehotenskyma dzinama, a to jsem si je ve 20tt jeste spinala spendlikem, aby mi nepadaly. Pres boky jsou mi v pohode, ale pres brisko uz to tlaci. Takze asi brzy vytahnu tehotenske laclace po sestre, ktere jsou teda mega nebo se tak alespon pred mesicem tvarily, ted by mi treba uz prisly spise jako "pohodlne" 😀

zuzka72
24. únor 2010

Lita já u Adama přibrala 17kg a byl tam jen jeden-takže v klidu. Teď je to nějaká u mě vyjímka a to ve všem. 😀

j.cien
24. únor 2010

JJ,Lito ty priserne mega laclace a mega satovka na slona,to bude asi jedine v cem sve tehu doklepu 😀 😀 a taky neminim vyhazovat penizky za bundu na 2mesice...
Kde pak budete holky prodavat tehu haderky-na MMB?Nemam vubec zkusenosti,nikdy jsem nic neprodavala..ale nechavat si je nebudu,moje kamosky uz vsechny maji deti minimalne ve skolce...

petranela
24. únor 2010

J.Cien, to přetáčení v noci z boku na bok mi taky dělá potíže, pokaždé u toho hekám 😅 Noci začínají být krušné a jak píšeš, do konce daleko. Nevím, co budu dělat třeba za měsíc. Píchání v podbřišku nemám, ale cítím to břicho úplně jinak než přes den, takový tíživý pocit. Na to píchání v podbřišku se zeptej dr., ale zřejmě je to normálka, nevím.
To máš dobré, že máš těhu hadérky, aspoň Ti to sluší a máš si co vzít na sebe. 😉 U dvojčat to břicho fakt budeme mít mega (teda kromě naší Zuzky - to je štastná vyjímka 😉 )

lita
24. únor 2010

Tady je take clanek s testem autosedacek, kde nekolik "super" Isofixovych bazi propadlo:
http://www.autosedacky.estranky.cz/archiv/uploa...

j.cien
24. únor 2010

JJ,Jeste ze je nase Zuzka vyjimka 😉 jinak bych mela depku,jaky jsem vorvań... 😀

petranela
24. únor 2010

Taky jsem nechtěla dávat prachy za těhu oblečení na dva měsíce, ale kvůli práci musím občas někam zajít a tak nechci vypadat jak hastroš.... V té manželové bundě bych se vážně styděla, on je obr, takže má samé obrovské věci a ta bunda je šílená, navíc k tomu nemám kabelku, boty... asi by se mne všude polekali, takže jsem musela litřík chtě nechtě obětovat....

Lito, Tvých 14 kilo je krásných, přesně tak, jen ať přibíráme, však po porodu budeme běhat na jaře na vycházky s kočárem a budeme zase jako laňky 😀

j.cien
24. únor 2010

JJ,Petranel ja sedim prevazne doma..jen obcas jedu s manzelem do mesta,nakoupit a tak..takze to ani nevynosim..ale kdyz chodis do prace,to je neco jineho!
Ja se nebojim tech pribranych kil..jakoze je pak neschodim..,ale ze je to mazec ted to nosit,takovy naklad!Zada mne dost boli,vecer jsem uz KO a ty kycle!!Mam pocit,ze jim furt stejne a presto to leze nahoru co tyden to kilo!!

zuzka.o
24. únor 2010

Ahoj DVOJČÁTKOVKY 😵

Koukám, že probíráte hadérky.... taky se mi teda dost věcí srazilo za posl.měsíc 😅 .... a nechce se mi investovat do dalšího oblečení. No snad bude už brzo hezky, abychom mohly ven jen ve svetříčkách.

Já mám z posl.kontroly +8,5kg.

Zuzka má teda mini břicho, to je fakt! A moc mi pobavila ta fotka s tv programem 😀

petranela
24. únor 2010

Cien, ty kyčle a záda taky cítím každou noc.... A přibíráš náhodou hezky 😉

Zuzko, 8,5 kg je asi tak akorát, aspoň si můžeš pěkně dopřávat 😉 Já bych se teda měla mírnit s čokoládou, ta mi chutná úplně ze všeho nejvíc.

lita
24. únor 2010

Zuzi - ty to mas tedy tentokrat opravdu se vsemi moznymi vyjimkami, cimpa nas tady jeste prekvapis 😀
To je teda opravdu nepomer, 17 kg u jednoho a 10,5 kg u dvou mimisku!
Kolik asi priberes u dalsich dvojcatek? 😉 😀

lita
24. únor 2010

Zuzko.o - tech 8,5 kg neni u dvojcatek vubec nic. Ze by ty Zuzky z teto diskuze mely predem dana mini briska? 😀

lita
24. únor 2010

Presne tak, kdybych pracovala, tak bych take musela investovat do satniku. Sice plno svych topu v pohode nosim (dekuji, Lycro 🙂 ), svetry take jeste natahnu, ale ty uz mi zacinaji byt kratke, protoze se proste roztahnou do sirky 🙂

zuzka.o
24. únor 2010

Hm....čokoška...to je moje!!! 😉

Holky...já jsem měla z čeho brát, tak těch 8,5 je tak akorát. Ale teda mini břicho fakt nemám....mám ho hodně do špičky dopředu.

Záda....o těch mi ani nemluvte...ty bych nejradši odřízla! 😠

zuzka.o
24. únor 2010

Dívala jsem se, že tady byla nedávno debata o lahvičkách.... LITA má velký přehled.... jaké teda budete kupovat? Nějak nemám čas ani moc chuť se v tom začít probírat. 😖

j.cien
24. únor 2010

Holky, s tim tvarem bricha-ted jsem se v nedeli musela smat..manzel poradal aukci,bylo tam cca 60lidi a hodne z nich se ptalo:je ,vy cekate rodinu a kdy to bude a bla bla..a pak asi 6lidi mi znalecky ocumlo pupek a pry,tak -to bude jasny kluk 😀 😀 a ja na to:dve holky 😀 😀 No prča!

zuzka.o
24. únor 2010

Chichi....J.CIEN...hezký odhady.... jste se museli hodně bavit, co?

lita
24. únor 2010

Zuzi.o - o lahvickach mam tedy spise "amatersky" prehled, maminky by ti jiste rekly jejich osobni zkusenosti.
Ja chci koupit lahvicky Dr Brown's - antikolikove, ktere tu myslim pouziva ci pouzivala Lucy.
http://www.drbrowns.cz/
Maji hodne dobre recenze na Amazon.com, ale pozor, jen ty standardni, ty siroke (wide neck) pry tecou. Kupovat je budu nejspise na:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?kategorie=1... (jednotlive lahvicky u nich vychazeji nejlevneji)
A k tem lahvickam bych doporucila koupit tento stetecek na vycisteni ventilu:
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=965486 (maji ho na vice eshopech)

Dobre recenze na amazonu maji i dalsi antikolikove lahvicky - MAM, ty sezenes treba na:
http://www.batolata.cz/katalog.php?typ=9481&vyr...
http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=11173&... (popis funkce)

Hodne holek pouziva Avent, ty jsou asi nejrozsirenejsi, ale posledni dobou si tu maminky stezovaly na to, ze tecou. Myslim, ze misto toho pouzivaji bud Nuk nebo Lovi.

Pak jsem take nasla dobre reference na antikolikove lahve Difrax, ktere se daji koupit zatim asi jen u dovozce:
http://www.babywelt.cz/cs/kategorie/lahvicky-hrnky

lita
24. únor 2010

Sarri tu take nechavala odkaz na zajimave lahvicky od Lovi, na cestovani je dobra samosterilizujici a pak take vedou zajimavy dudlik kombinovany se lzickou:
http://www.babydracek.com/oddeleni/275-•-lovi

lita
24. únor 2010

J.cien - hlavne ze to vsichni tak presne vedi 🙂 Mne zase vsichni hadaji (kdyz vedi, ze to jsou dvojcatka) parecek nebo dve holcicky.

Vcera jsem na ulici potkala holcinu, co ma take zlataka a minuly rok porodila chlapecka. Kdyz videla muj velko-pupek, tak na to: to uz vam brzy narodi, brezen, ze? 😀 Tak jsem ji zasvetila.
Kazdopadne jeji pejsek milacek sezral boticky toho chlapecka a cela ta sranda ji vysla na 16.000 Kc! Museli mu otevrit zaludek i streva 😖
Jsem zvedava, jak my pejskarky uhlidame hracky, co budou litat z postylky nebo ohradky 😀

j.cien
24. únor 2010

OMG,Lito,ti nasi zlatacci to jsou ale jelita!!Fakt sezerou cokoliv!
My s tou nasi taky zazili..to ji byl sotva rok,najednou prestala zrat,po vypiti vody ihned obloukem zvracela...no ucebnicovy priznak strevni nepruchodnosti..takze RTG,sono,kapacky...v prubehu te 3 denni hruzy jsem zmenila veterinare a tim jsem ji asi zachranila zivot..ten prvni blb mi furt tvrdil,ze jde o gastritidu..blabla...a v nedeli jsem zoufala prosila jineho MVDr,at nam ji zachrani..jen se podival,prohmatal ji bricho a nasel to misto..dal ji kapacky a injekci na uvolneni strev a bud anebo-bud ten predmet vykadi nebo musi na operaci a to kroutil hlavou,ze je to v blbem miste,ze se to u nas ani neoperuije....No a nase Kerinka druhy den vykadila JESTERKU!!!a taky kousek latky a 2kaminky sterku 😝

kankovka
24. únor 2010

Ahojte holky, jen mě napadlo,kdo ještě nemáte monitory dechu, zeptejte se v porodnici, zda je nepůjčují. Původně jsem taky chtěla koupit respisense, ale nestihli jsme to, tak máme půjčený z Hradce z porodnice Babysense ( fungl nový nepoužitý), každý se dvěma deskami ( 1 mám v postýlce a 1 v kolíbce- přenáším jen krabičky) za 900 Kč na půl roku (plus každý další měsíc za 150 Kč). Nejdřív jsem si myslela, že bych děti dávala do jedné postýlky, proto respisense, ale teď jsem ráda, že je každý zvlášť. Stejně by se mi do jedné v těch silnějších rychlozavinovačkách + peřinka nevešly. No, to jen tak, že mě to napadlo. Pa. 😉

zuzka72
24. únor 2010

Lita-u dalších? To přenechám mladším. 😀

kocule
24. únor 2010

My jsme přišli z poradny a jsme strašně protivní. 😒 Dostali jsme hexu, tak jsem zvědavá, co malí na to. Od rána jen trajdáme, byli jsme na rehabce, pak zas ta poradna, tak mi teď konečně drobci chrní. 😎

Jinak hlásím, že Toma váží v 5 měsících 7,55 kg a Adul 6,38 kg. Oba si krásně přibrali, Adul teda míň a budeme přikrmovat. Doktorka nám doporučila skleničky, tak uvidíme a jak zvládneme lžičku, tak dáme kašičku ze lžičky. Budeme pomalu přecházet z Beby Sensitive na Bebu 1 Premium, je více skladká, tak to třeba pojede a nebude žádná reakce.

Sarri, já bych zmrzla. 😅 Na spaní máme cca 22st., když bylo míň, tak mi kýchali a v paneláku se to teda fakt blbě reguluje. Navíc já nenávidím zimu v bytě a stejně se ještě přkrývám dekou. 😀 😀 😀

Lucy, myslím na tebe. U nás je to něco podobného, Toma vyvádí třeba už od 5 h, tak jsem pěkně vyšťavená. 😝 Adul nepapá např. 10 h v kuse, prostě nemá hlad a já se ji snažím nakrmit, aby nebyla dehydrovaná a je to kdo z koho. Ach jo. 😝 😝 Ale podle doktorky je naprosto OK, zdravá, pěkně vyvinutá a prý jsme strašně dopředu. To, co ti dva tam vyváděli, no docela hleděla. Toma je strašně silný, drží hlavu a zapíral se nožičkama na stojáka, Adulka se suverénně montila na bok, prostě kino. 😀 😀 😀 My asi fakt budeme brzo chodit.

zuzka.o
24. únor 2010

LITA...ty jsi pokladnice vědomostí a poznatků....moooooc díky za odkazy, budou se mi hodit.
A fakt jsem se "pobavila" botičkama!!! Chudák pejsek!

J.CIEN....nooo...jako ještěrkou jsem se taky fakt pobavila! Ještě že to všechno u obou pejsků dobře dopadlo.

Ségra měla zlaťáčka a potvrzuji - bufeťáček.
Švagrová má trpas.pudlíka a teda to je snad převlečenej zlaťák, má stejnou povahu, střelenec a bufeťák 😀

lita
24. únor 2010

J.cien - teda, kde prosim te ta vase beruska slupla jesterku? 😅 To asi musel byt pohled po tech nekolika dnech v travicim traktu! 😀 Nekteri veterinari by meli zavrit ordinaci a jit delat neco jineho. Zrovna u tech gastro problemu mi prijde, ze jich plno nevi, ktera bije. A pozor na kastany, ty take mohou zpusobit vazny problem!
Nase beruska zase miluje plysove hracky. Vzdycky nejdrive vykouse ocicka a nos, pak cely oblicej a zacina vytahovat vycpavku. Nase navstevy se tech zombie hracek vzdycky leknou, je to sbirka jak z pulnocniho hororu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru