Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

yorinkay
24. bře 2010

Kde jsou naše těhulky? Doufám, že jsou všechny ještě 3 v 1!

zuzka72
24. bře 2010

Od kdy se děti smějí, jako na takovy to ahatě a tak. Já jsem hrozná, já už si nic nepamatuju. 😀

hanula83
24. bře 2010

Zuzi, tak nám se začaly holky usmívat hrozně brzo, ale to bylo takové to, že jsme nevěděly proč.... Až teď se začínají smát nahlas a už konkrétním věcem, jak píšeš to ahatě apod 🙂)))))

hanula83
24. bře 2010

To je pravda, kde jsou vlastně všechny těhulky? Jaksi tu už dlouho nebyly...

zuzka72
24. bře 2010

No tak Hani o to šlo oni se mi také smějí, ale jen tak, takže na to ahatě tak kolem toho 4měsíce-tak to musíme počkat. 🙂

hanula83
24. bře 2010

Zuzi, tak ony začaly možná i dřív, ale naplno se to rozjelo teprve až teďka 🙂)).. Teď jsou vysmáty pořád. Stačí třeba projít kolem hrazdiček, kde jsou a už se smějou... No a takovy ty opičky, když na ně dělám, tak se řehtají nahlas a je to hrozně srandovní 🙂))

monika.tdm
24. bře 2010

Vsechny tehulky sedi na zahrade, protoze je tam super!!!! 🙂

zuzka.o
24. bře 2010

Já jsem tady...stáááále 3v1 .... a teda na zahradě bych seděla ráda, místo toho sedím v práci.

monika.tdm
24. bře 2010

zuzko.o ty jeste makas??? No ze se na to nevyprdnes!!!! 🙂

zuzka.o
24. bře 2010

MONI....jj, makám, jsem OSVČ 😉

petranela
24. bře 2010

Ahoj holky, já jsem tu taky a taky makám, ale z domu a už se mi moc nechce. Venku je nádherně, byla jsem dnes dopoledne ve městě a to sluníčko a teplo je vážně super!!!! 🙂 Jen nevím jaké mám nosit boty, dostanu se jen do zimnich s kožešinkou a v těch mi bylo dnes vážně dusno. Chtělo by to nějaký pořádně vyšmajdaný rozšířený botky bez potpatku, no nevím co budu nosit dál. V botníku mám samý s podpatkama a nebo tenisky, ale ty mne taky tlačí. Chtělo by to komplet změnit boty, protože ke kočáru se podpatky hodit taky nebudou 😀

zuzka.o
24. bře 2010

PETRO... venku je fakt krásně, to máš pravdu..... já mám právě ty rozšmajdaný ťapkací botičky. Podpadky nezvládám ani za netěhu.

petranela
24. bře 2010

Zuzi, to se máš, že máš takový botky! Já nějaký vyšmajdaný mám taky, ale nedostanu to na nohu, teda dostanu, ale pořádně to tlačí, asi budu muset jedny nejhorší obětovat a nějak je naříznout 😅

zuzka.o
24. bře 2010

Já zatím (a klepu o zuby i stůl) otoky nemám, tak jsem ráda. Takže jsem vytáhla jarňo podzimní botky a v poho se do nich vešla. A což takový natouváky? Nemyslím ty gumový barevný..... ale vypadá to jako tenisky jen to nemá patu a bezva se do nich leze.

radka.k
24. bře 2010

Asi se zblázním! Kojení mi nejde, mléko odstříkávám a krmím lahvičkou. Nic jiného prakticky nedělám. Kluci mají spotřebu cca 800-900ml denně a to odstříkat vezme hromadu času. Jinak furt brečí, já taky... ☹ Padám na hubu, spím tak 2-3h denně a jenom se lituju. Připadám si jako nejneschopnější maminka na světě...

zuzka.o
24. bře 2010

Ahoj Radko....určitě nejsi nejneschopnější matka, to se ti jenom zdá. Zkušené matky ti poradí,co a jak, ... a co přejít na UM? Ty přestaneš být ve stresu a kluci se uklidní......

petranela
24. bře 2010

Zuzko, to se máš, že nemáš otoky!!! Mně už se nafukují i stehna, fuj!

Radko, to je mi líto, že to máš tak těžký, začátky takový bývají. Vydrž, bude líp!!! Maminky Ti to tady jistě potvrdí! A nic si nevyčítej, náhodou je super, že odstříkáváš a že mimča krmíš svým mlíčkem.

petranela
24. bře 2010

Radko, ale jak píše Zuzka, asi by se kluci po UM výživě uklidnili a tolik by neplakali.

zuzka.o
24. bře 2010

Petro.... taky se divím, že nic, ....ale ono to určitě přijde, to jsem si jistá! Na noc sundavám prstýnky, pro jistotu, protože o snubák bych přijít nechtěla. A co vlastně z domova děláš?
Včera jsem byla taková šikulka, že jsem si 2x zvrkla kotník....ale rozchodila jsem to.

S tím mlíčkem jsem asi předpřipos..... ale kdybych měla být totál na dně, tak začnu s umělým. Pořád si říkám že je lepší spokojená matka, pak je i mimi spokojené..... ale to jsou jenom teorie. Mockrát jsem tady všechny dvojmaminy obdivovala, jak to všechno zvládají, že se nehroutí, jak se snaží kojit..... uvidíme na praxi.

zuzka.o
24. bře 2010

Radko.... a co na to doktorka? Neporadí ti něco?

petranela
24. bře 2010

Zuzko, buď ráda, třeba otoky nepřijdou, ale prstýnky si pro jistotu sundávej. Já myslela, že snubák už nesundám, ale nedávno se mi to ráno povedlo, už byl pěkně zařezaný 😀
Já dělám z domu pro jednu neziskovku, je to moc krásná práce a baví mne, jen už mám myšlenky spíš na ty mimča 😉 A co děláš Ty?

Musí to být hodně těžké dvě mimča když pláčou. No já jsem zvědavá na nás! Zatím si to nedovedu vůbec představit.

zuzka.o
24. bře 2010

Petro..... pro neziskovku, to je skvělé.
Já mám cestovní agenturu.

Taky jsem na sebe zvědavá, jak to zmáknu. Ale celé těhu dětičkám vtloukám do hlaviček, že musí být hodné, že jinak maminka zmagoří 😀 😀 😀 Tak snad mi poslechnou.

zuzka.o
24. bře 2010

Ženská fakt za volant nepatří ! ! !

Když jsem se dnes ráno při jízdě po dálnici podíval do levého jízdního pruhu, viděl jsem v něm za sebou ženskou v posledním modelu BMW,která to frčela snad 160-tkou a při tom si ve zpětném zrcátku malovala oči!
Když jsem se po ní za chvíli znova ohlídl,byla už napůl v mém jízdním pruhu a pořád si malovala ten ksicht ! ! ! Já teda něco vydržím,ale tohle mě tak vyděsilo, že jsem upustil holící strojek, který mi při pádu vyrazil z druhé ruky koblihu.
Jak jsem se ve zmatku snažil vyrovnat vůz koleny opřenými o volant a zároveň zachytit koblihu, vyklouzl mi mobil od ucha a spadl do kelímku s kávou,který jsem měl mezi koleny.Kafe se vylilo, popálilo mě na koulích, zničil se mi mobil a přerušil důležitý hovor..................

Zasraný baby za volantem ! ! !

zlatovlaaska
24. bře 2010

haló, haló, prase kozu potrkalo 😉

hlásím návrat z porodnice... pustili nás v pondělí a v tom zmatku jsem nakrmila před odjezdem jen Adámka. Filípek v porodnici vřískal jako tur, po naložení do autosedačky usnul. Adámek doma začal vřískat, proto v domění, že krmím Filípka, dostal další porci. no a Filípek stále spal. Když jsem ho chtěla po nějaké době zbudit, tak se mi to nepodařilo. Štípaka jsem ho do tvářičky, snažila mu vnutit papání a on stále nic. Tak jsem volala rychlou a skončila jsem s Filípkem v Motole. Byla jsem s nervama v prd... Nereagoval na svlíkání, poslech stetoskopem, prostě nic. probral se, až když ho sestřička píchla do prstíčku na odběr krve. No tak pak jsem se ho snažila nakrmit. Manža pro nás přijel, to už byl Filípek ok. No den propuštění jak malovanej. Mě pak ruply nervy a bulela jsem jako želva a klepala jsem se jako osika... A včera proběhla další hitovka, když jsem chtěla děti krmit, už asi podesáté ten den, když krmím co 2 hodiny, zjistila jsem, že už kojit nemůžu, protože jsem rozhousaná do krve. Když to viděl manža, rychle jel koupit odsávačku. Než přijel, měla jsem horečku 38,5. Naštěstí odsávačka fachá super, ale já dostala zimnici a za chvíli jsem měla 39,6. To všechno udělalo to nahromaděný mlíko a tím pádem nevyprázdněný, tvrdý a horký prsa. Ještě štěstí, že tady spala máma, protože máma přebalovala, Honza krmil a já odstříkávala mlíko. Dneska pokračuju v odstřikování, ale už můžu taky přebalovat a fungovat. Ufff. Takže vás zdravím a neslibuju, kdy zase písnu. Moc vás zdravím a myslím na vás!!!!!! jo, zuzko72, na dovolenou s tebou nepojedu, císař byla moje skoro smrt, hlavně po probrání na jipce a to první vstávání... nemít povinnost starat se o 2 děti, tak se lituju, co to mám za bolesti a křivdy 😀

zuzka.o
24. bře 2010

Ahoj Zlatovlasko ...vítej doma 😵
Ty brďo, takový stresy, chudinko..... pak do toho ještě problémy s kojením, horečky,....ty sis to fakt "vyžrala" se vším všudy. (Pardon za ten výraz, ale trefnějšího mi nic nenapadlo). Te´d už to máš vybrané a bude jenom dobře.

zlatovlaaska
24. bře 2010

jo, vložila jsem fotky našich zlatíček do alba 😉

zuzko.o, snad jo, věřím, že teď už bude jen líp.

zuzka.o
24. bře 2010

Zlato...ti jsou úúúžasní 😵 Moc se vám povedli.

j.cien
24. bře 2010

Ahojky vsem 🙂
Zlati,kluci jsou nadherni ,takovi malicci broucci v tech autosedackach 😵 ....teda,hlavne,ze vse dobre dopadlo a ze jste doma...ale muselo to byt na nervy...s tou rychlou atd. 😕 Tak moc preji,at ted uz je vse jen v pohodicce 😉 🙂

Radko.k,,ty zacatky jsou asi silene...drzim palce,at to nejak prekonate...at uz s kojenim nebo bez...za sebe rikam,ze bych jeste bojovala za to se rozkojit...ale realita muze byt jina a musis si zachovat zdravy rozum a nejak to prezit...i za cenu UM...tak se drz!!!

Holky,vas ,co v mych tt jeste pracujete opravdu obdivuji!!!!Ja rano lezu z postele uplne KO,spim uz delsi dobu max2-3hod a uz jsem jako kus hadru...bez energie,kolikrat bych az brecela,jak jsem unavena a presto neusnu...
Tak jsem ani nepsala,at se stale dokola nelituji...ale cetla jsem poctive 😵
Kdepak je Lita???Doufam,ze je vse OK a ze jeste nesla rodit...

Tesim se strasne na kontrolu,co mam pristi tyden ....tajne doufam,ze mi treba uz da nejaky "ternim" na ktery se upnu...ale mam pocit,ze uz nevydrzim dalsi mesic...ani fyzicky ani psychicky.. ☹

zuzka.o
24. bře 2010

J.cien .... taky mi vrtá hlavou, kde je naše studnice LITA. Snad je vše v pořádku. Možná bychom si na sebe měly dát čísla, abychom byly v obraze, kdyby cokoli.
Taky bych byla KO spát už takovou dobu jen pár hodin. Ale spím relativně dobře, tak můžu ještě jakštakš fungovat. I když je to den za dnem těžší. Připadá mi, že mi měkne mozek 😀
Z mého doktora jsem termín nedostala. Prý vydržet co nejdéle, dvojčata nenecháváme přenášet, pokud bude císař, tak 38tt+0 lehnout do nemocnice a tam se dohodnou, kdy. Víc ani ťuk. Tak držím palce, ať ti ten tvůj doktor termín dá.

yorinkay
24. bře 2010

Zlato, vítej doma, všechno bude dobrý! Zatvrdlé prsa jsem si užívala minulý týden. Dobře fungují obklady z tvarohu. Natřít tvaroh z lednice, na to bavlněný kapesník a na to plínku. Pořád dokola, každé kojení, dokud se to nezlepší. Chladí to a uvolňuje. Tak se drž kočko!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru