Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
10. pro 2010

@anevin ty jo, tak inzulin si naštěstí pichat nemusím, zvládám to s dietou ... a jj to pečivo je horší pomale jak cukroví 🙄

monika.tdm
12. pro 2010

Čus holky!!!! 😉 Prodávám kolébky, tak se chci jen zeptat, jestli má někdo zájem, než to šoupnu na nějaký bazar!!! Bližší info přes IP. 🙂

ajriska
13. pro 2010

Ahoj holky,
nezlobte sem, že vám sem lezu...ale...jsem po IVF (24.11. mi zavedly dvě embryjka)
Už asi 6 den poté jsem měla na testu //, ve čtvrtek potvrzeno z krve, hcg 661, nicméně můj gyndař říkal, že je to nízká hodnota.
Navíc...nevím, jak které z vás zjistili OHHS, ale já mám křeče v břiše jako na MS, který během dne jsou průběžně, ale gradujou v noci, kdy trávím spoustu času na wc a zácpu střídá průjem...Poprvé jen pár dní po transferu, jsem měla v noci dokonce kolapsový stav, pak už ne, málem jsem omdlela...
O nafouklým břichu vím svoje...nicméně, OHHS by mi z té krve zjistili, ne? Když jsem byla ve čt na krvi, tak mi dr. dělal UZ a řekl mi, že mám velký (asi stále nastimulované) vaječníky, že takové ještě neviděl, a že přes ně není nic vidět...myslela jsem si, že by event. vyloučil mimoděl. těhu...
NO UTZ máme až 29.12. takže do tý doby budu doufat, že je všechno OK...nemátě někdo nějaké podobné zkušenosti?

sovicka_
13. pro 2010

@ajriska doktor je nějakej divnej, velké vaječníky jsou naprosto normální, já je cítila ještě dobré dva měsíce po stimulaci, teď už se snad vrátily do původního stavu - a navíc absolutně nechápu, proč máš UTZ až 29.12., více než měsíc po ETu, to mi hlava nebere. Já to měla takhle: 19.8. ET a potom 13.9. první UTZ, necelé 4 týdny po ET. OHSS jsem neměla, ale řekla bych, že tvoje křeče jsou normální, mě bolelo břicho celý první trimestr.

ajriska
13. pro 2010

@sovicka_ já už fakt nevím. Volala jsem do Gennetu hodnotu Hcg a sestra....tak 29.12 UTZ to budete 5 týdnů od transferu

sovicka_
13. pro 2010

Aha, Gennet - tam opravdu dělají UTZ až takhle později, znám holky, co to měly taky tak a jen jeden UTZ. Já to měla tak, že jsem byla na krvi 2 týdny po ET, pak na UTZ 10 dní od krve a pak znovu na UTZ 14 dní od prvního. Ono se to dělá různě na různých místech. Zajdi si do diskuze o Gennetu, holky ti tam řeknou svoje zkušenosti 🙂

werty
16. pro 2010

@ajriska Ahoj, já byla 2.11. na transferu a od té doby jsem se jen plazila. Bylo mi hrozně zle. V pátek 12.11. se mi to hodně zhoršilo. Zašla jsem na CAR a v nemocnici si mě nechali 14 dní (v břiše jsem měla 6 litrů vody, vaječníky 15cm,...) - měla jsem OHSS 3.stupně. Hodně špatně se mi dýchalo, zvracela jsem a břicho jsem měla jako v 8. měsíci. Jednou mi dělali punkci vody. Hlídala jsem kolik mám příjem a kolik mám výdej tekutin, jestli tloustnu a obvod pasu.
UTZ mi dělali každý týden, pak se tam objevili 2 gestační váčky, postupně stoupala hodnota HCG. Hodnota 661 je vysoká 🙂. Vodu v břiše by Ti doktor zjistil při UTZ (pokud viděl velké vaječníky, viděl by i případnou vodu).
Od té doby si musím píchat injekce na zředění krve - Clexane. Včera jsem byla na kontrole - můj stav se za poslední 14 dní nezměnil. Vaječníky mám pořád veliké (10 a 12 cm), břicho mě stále hrozně bolí. Viděli jsme, ale i krásný mimča. 🙂 Doufám, že budou v pořádku. Na kontrolu jdu zase za 14 dní.
Držím palce!

ajriska
16. pro 2010

@werty ahoj, díky za odpověď. Dneska jsem byla na gyndě a byl vidět pouze jeden gestační váček s takovou bílou tečko.
druhý dr. neviděl, tak si myslím, že to druhé mimčo vzdalo. I když do CAR jedeme až 29.12. tak snad už bude vidět něco víc hlavně ať se miminko vyvíjí

werty
16. pro 2010

@ajriska Moc gratujulu!!!

kocina7
21. pro 2010

Ahoj holky chtěla bych se zeptat. Čekáme dvojčátka a ve 13 týdnu jedem na ultrazvuk do Českých Budějovic což je 18 ledna a tak se chci zeptat jaký ten ultrazvuk dělají v to 13tém týdnu přes bříško a nebo spodem.Ted si teda vůbec nejsem jistá tak aby jsem tam něudělala nějakej trapas 🙂. Máte s tím někdo nějakou zkušenost nebo byla jste některá taky v tom 13 týdnu jako posílají mě. 🙂

zuzka.o
21. pro 2010

@kocina7 Ahoj 🙂 Byla jsem v ČB na genetice a dělali mi UTZ přes břicho. Je tam skvělý přístup personálu a krásné prostředí. Držím palce, ať je vše v pořádku.

atreides
21. pro 2010

@kocina7 byla jsem sice v Brně, ale všude je to stejný, měl by to bý NT screning a dělá se přes bříško, je to přesnější než tripple test v 16tt, tak ať je vše OK 😉

werty
22. pro 2010

@kocina7 Ahoj, já jdu na ultrazvuk 13.1., dám Ti pak vědět.
Myslela jsem, že se vyšetření dělá spodkem. Douufám, že to přes bříško u mě půjde (mám veliké vaječníky po hyterstimulačním syndromu).

darma
22. pro 2010

@kocina7@zuzka.o @werty Ahoj, jsem přesvědčená, že je to jak říká atreides, vyšetření určitě bříškem - jde o to NT. Taky jsem byla v ČB a velká spokojenost. Gratuluji ke dvojčátkům 🙂

sovicka_
22. pro 2010

@kocina7 mně taky dělali ve 13tt utz přes břicho 🙂

kocina7
23. pro 2010

@darma ahojky jo přesně tak to nazvala dr NT. No já se ptám jen aby jsem se tam trubka nesvlékla do naha a aby na mě nekoukali jak na blázna 😀

sovicka_
23. pro 2010

@kocina7 já se na to taky předem informovala 😀
Jinak nechceš za námi do dvojčecí diskuze? Napiš si o udělení přístupu sarri a ona tě k nám pustí 🙂 Pár stránek zpět by měl být snad i nějaký odkaz.

werty
24. pro 2010

Krásné Vánoce !!!

Díky za info - já bych se jinak na UTZ svlíkla 😀 .

kocina7
26. pro 2010

Ahoj holky chtěla bych se zeptat. asi tak řed 3 dny mě začali bolet dost nohy jedna teda víc i v noci mě to budí mám te těžké a je to moc nepříjemné. nemáte s tím nějakou zkušenost co nato pomahá nebo čím by to mohlo bejt.A aby jsem toho neměla málo tak do toho mě berou zuby takže fakt parada ☹ Zuby mám všechny zpravené ale stejně mě bolí nejhorší je že si člověk nemuže nic vzít na bolest ☹

werty
27. pro 2010

@kocina7 Ahoj, s bolestí nohou Ti bohužel neporadím - nemám zkušenosti. Nepomohli by nějaké vitamíny (hořčík)? Se zuby mám také problémy. Minulý týden se mi rozpadnul moudrák a teď mě bolí celá pravá čelist. Příští týden jdu k zubařce, tak se s ní chci poradit.

Přibrala jsi něco?
Já jsem spíš zhubla. Moc se mi to nelíbí (nemám ani 50kg), ale trpím nechutenstvím a nevolnostmi. Když to jde, tak jím, ale......nic jsem nepřibrala.

Ať Tě nožky a zoubky přestanou brzo bolet !!!

kocina7
27. pro 2010

@werty no na ty nohy se budu muset zeptat ale prej je nějaká mast pro těhotné na nohy tak ji asi zakoupím třeba to pomuže. A ty zuby no to je děs kort když vylezu do té zimy toje pak bolest ale snad to přejde budu se muset taky asi poradit.Zatím jsem nic nepřibrala spíš zhubla ale to rej je na začatku normální ale je pravda že já byla plnoštíhlá už před těhotenstvím a díky hormonum jsem ještě něco nabrala. ted jsem ráda že jsem tak vysoká pač jinak bych byla jak kulička 😀 . No na jídlo taky teda chut nemám ale nezvracím díky bohu. ted mi spíš chutná ovoce jogurty a nemám moc ráda teplá jidla což teda není dobře ale jak začnu vařit je to děs chut prostě žadná.Koukám že jsme na tom tak nějak nastejno s tím porodem 🙂 Tak taky přeju at zoubky nebolí a bobíci pěkně rostou

werty
30. pro 2010

@kocina7 Ahoj, já byla včera na kontrole kvůli hyperstimuláku. Viděli jsme mimča a už si nemusím píchat injekce na zředění krve. Břicho mě, ale stále bolí. Musím být trpělivá (může to prý trvat i 3 měsíce).

Jinak já chodím ještě na diskuzi k červencovým mimčům (i když budu ráda když to zvládnu alespoň na začátek července...). Když mě nějaký doktor vidí, tak mi říká, že moje tělo není úplně dělaný na dvojčata.....
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cervenec...

kocina7
30. pro 2010

@werty neboj se nic věřím že to vše zvládneš a bude to vše ok. No já si myslím že y naše děti taky budou dřív než v tom červenci ale budu veřit že se u mě ohřejí co nejdéle. No já jsem zvedavá na to NT co jedeme do těch Budějek toho 6 ledna tam bobíky uvidím pořádně to bude asi hodně zajímavé. Moc děkuji za ten odkaz už jsem si ho přidala k oblíbeným a taky se tam přihlásila tam jsme všichni tak nějak nastejno tak se tam budem podporovat a radit si 🙂

steffinka
18. led 2011

Ahoj holky,jsem v 13.tt a čekám dvojvaječná mimča. Ráda bych se tu s vámi podělila o informace,kterých jako poprvé těhotná mám stále málo. Nejdříve bych se chtěla zeptat,jestli melírování vlasů může nějak uškodit. Děkujiii a těším se na pěkné povídání

katkar6
19. led 2011

@steffinka ahoj, tahle debata je už nějakou dobu mrtvá, všechny se přesunuly na soukromou. Musela bys zapátrat pár stránek zpět.
Jinak to melírování nevadí. Také čekáme dvojvaječná dvojčátka (již každou chvilkou) na melíry normálně chodím a žádný problém nenastal.

katkar6
19. led 2011

@steffinka jinak se klidně ptej, co budu vědět, ráda zodpovím. 🙂 🙂

werty
19. led 2011

@steffinka Ahoj, tak tu můžeme pokračovat spolu. Já jsem se ještě na soukromou debatu - jmenuje se myslím Maminky na mateřské s dvojčaty a na to ještě necítím. Připadám si ještě málo těhu 🙂.

fudy
20. led 2011

Ahoj holky také se hlásím k vám čekám dvojčátka.
katkar6: Teda už jsi 38tt to je krása s dvojčátkama jak se ti to povedlo?

katkar6
20. led 2011

@fudy pár problémů se vyskytlo, ale zvládli jsme je a dětičky budou donošené a zdravé. Už od 20tt mi začalo tvrdnout břicho a naskakovat CS body a nebylo mi nijak dobře. Brala jsem magnezko a dodržovala klidový režim, abych to doklepala alespoň do 32tt, ten je takový zlomový, po něm mají mimča velikou šanci všechno zvládnout bez následků. Před vánocema se to ale nějak rozjelo a dětem se začalo chtít ven. Byla jsem několik dní v nemocnici na kapačkách, dostala jsem injekce na dozrání plic dětí a naštěstí to teda prčata pochopila, že je ještě čas 🙂 😉 . Asi mi to ty kapačky rozehnaly tak dokonale, nebo se u mě dětem zalíbilo 🙂 , že, pokud přes víkend neporodíme, tak mi v pondělí na kontrole určí datum vyvolání porodu 😨 . U dvojčátek se těhotenství ukončuje na 38tt. Už se na to opravdu těším. Jsem jako důchodce křížený se vzducholodí 😝 😀 . Přibrala jsem sice jen 13 kg, ale je jich tam v tom bříšku prostě hodně a tělo na to není stavěný. Miminka mají každé už 2,5 kg + každý placentu + plodovku = jako bych nosila 6ti kilovou chobotnici 🙂 , samá ruka, samá noha. Žďuchaj a roztahujou se na všechny strany.

steffinka
20. led 2011

ahoj holky,moc děkuji za rychlou odpověď. A hned se ptám dál,mám problémy se zády,můžu používat krémy jako například flektor,které se vmasírují a záda uvolní? Byla jsem aktivní sportovkyní a teď mi doktor všechno zakázal, i plavámí kvůli infekci.Cvičím sice doma,ale je to málo.
Katkar6: moc držíme palce,ať vše dobře dopadne,malinko ti závidím,ale snad se taky dočkám.
Werty: Ahoj werty,já se také ještě na soukromou debatu moc necítím,jsem také ještě na začátku ale jsem moc ráda,že se můžu s někým podělit o dojmy a hlavně se poptat. Čekáme první miminka a byl to pro nás celkem šok, že hned dvojčátka,ani já ani přítel je nemáme v rodině. I tak se na ně moc těšíme a věříme,že to zvládneme,pořád si říkáme,že to zvládli jiní,tak proč ne my 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru