Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
21. črc 2009

Super, taky se musím vyfotit a dát nějakou aktuální fotku do alba 🙂

zuzka72
21. črc 2009

Holky, vím, že je to asi brzo-myslím pro mě, ale jaky máte vyhlídnuty vozidla?
Arwe-krásné fotky v albíčku, už jsem si je kdysi prohlížela, jsou přímo umělecké, to jste se nechali fotit v nějakém studiu. Krása. 🙂

arwenka
21. črc 2009

Kocicky, mam to tam. Podivejte se do alba Vorvani mlade....to snad neni pravda 😠

Sup s foteckami, Peti 🙂

Zuzi, proc jste vsechny jako na potvoru tak daleko ode mne? Kocarek jsem absolutne neresila, ale dostala jsem radu od kamaradky a uz vim, ze ho pojedu koupit do Polska. Maji fakt krasny, dobre vybaveny a taky za polovicni cenu, najdu odkazek.

Zuzi, to fotil kamarad fotograf, taky jsem moc rada, ze je mam, kdybyste byly bliz, kocky, dohodla bych Vam to

zuzka72
21. črc 2009

Arwe-škoda, třeba někdy zavítám do Jičína. Každopádně ten odkaz na ty kočárky pošli. A ještě otázka,máš nádherné bříško, žádné strie, čím mažeš? I když já to už asi nevylepším, ale abych to ještě nezhoršila, víš. To víš, mám už 2 děti a za nás se nemazalo. 😒

arwenka
21. črc 2009

Zuzi, to je prave velkej omyl ☹ Vcera mi brisko popraskalo - a to to celou dobu vypadalo, ze se nestane vubec nic ☹ Achjo
Mazu to Bonelou a to jeste jen tehdy, kdyz si vzpomenu. U Danecka mi neprasklo vubec, ani naznakem....

http://www.allegro.pl/item684374233_ring_duo_ad...
http://www.allegro.pl/item686438213_wozek_blizn...
http://www.allegro.pl/item687256553_efik1_wozek...

Ty kočárky jsou super a fakt stojí polovinu - prý dávají i na tržnicích záruku, tak bych do toho snad šla...

zuzka72
21. črc 2009

Ty kočárky jsou boží, už jsem si uložila od´kazy a děkuji.

petkan
21. črc 2009

Ahoj holky!
Zuzko, moc gratuluju k dvojkám 🙂
Darling, tak teď jsem se vrátila od doktora, vykašlala jsem se na pohotovost, tam jsem byla v neděli a nějak jsem se nespokojila se závěrem, že to mám z počasí... Můj dr. má dovolenou a šla jsem ke známému, dřív byl primářem, protože jsem měla furt to špinění a bolesti. Tak mě prohlídnul, zvýšil dávku utroše a řekl, že SE MŮŽE I V TĚHOTENSTVÍ POLYKAT, takže jak mi to vyhovuje. Dal mi injekci magneska a nějakou proti krvácení, předepsal ascorutin a v pátek jdu na kontrolu. A hlavně mi řek, že mám radši desetkrát přijít zbytečně než jednou pozdě...moje řeč. Tak jsem se zase na chvilku uklidnila.

petkan
21. črc 2009

Sarri, a v kolikátém jsi týdnu? Mně to taky můj dr. říkal, že mě pak předá někomu, kdo se specializuje na dvojky 😎

arwenka
21. črc 2009

Peti, no vzdyt jo, svata pravda !!!

Dala jsem do alba porovnani s normalnim brichem. Jasnej dukaz. Hruuuuuuuuuuza

petkan
21. črc 2009

Arwe, no tak to je solidní pupek 😀 Ale i v tom 14. tt jsi se rozhodně nenechala zahanbit...ohromnej, ale pěknej 😉

arwenka
21. črc 2009

Petkan - no tak to vidis - v tom 14.tt jsem si myslela, jak desnej pupek mam a ted, kdyz se na tu fotku divam, nevidim zadnej 😀 😀 😀

haassinka
21. črc 2009

Ahojky🙂

zuzko72:gratuluju:-)

Já už nad kočárky a nad tím vším také přemýšlím, člověk si musí trochu srovnat v hlavě a co a za kolik bude potřeba...hlavně to za kolik 😒 ty kočárky z Polska nevypadají špatně, ale nemají natáčecí kolečka
arwenko nevíš i o nějakém kamenném obchodě v Poslku, kde by měli dvojkočárky?🙂

Jinak mám dotaz ohledně látkových plenek - přemýšleli jste nad tím některá? nebo někdo dokonce pořizuje už látkovou výbavičku? dá se to u dvojčat zvládnout?

balina
21. črc 2009

Ahoj dvojmamky

arwenko supr bříško!
no jsem moc zvědavá jak já se budu nosit 🙂 . Ja mám poránu bříško "skoro" ploché zato odpoledne začíná nabývat na objemu. A večer pocit, že musím prasknout. Pořád zkoumám co mě takhle nafukuje a nevyzkoumala sem nic. Snim toho za den takový kvantum, že těžko říct 😀

arwenka
21. črc 2009

Haasi, ahoj. Zatim o kamennem oíbchode nevim, ale zjistim, kamaradka umi polsky, ma mamku Polku a ta tam jezdi.
Latkovky teda - i kdyz je to asi dobre, moderni a buhvico jeste, pouzivat nebudu ani nahodou, urcite se to da zvladat i s dvojcatky, ale podle mne to uz neni uspora ani casu, ani energie, ani penez (kdyz si jen vezmu ty obstrukce s tim, jako kazdou pokakanou plinku vyklepat, namocit pred pranim, ususit, vyzehlit, slozit, no brrrr...)

Bali, jen si dej, pokud to jde, pak se do Tebe nic nevejde - a to budes mit chut a nepujde to 😠

miradka
21. črc 2009

Arwenko, dívala som sa na tie odkazy na kočíky, vyzerajú fakt super, ale zdá sa mi, že nemajú otočné kolesá, čo je vraj veľmi nepraktické...

arwenka
21. črc 2009

Miradko, ahoj 🙂
Ano, mas pravdu, ale doufam, ze tam sezeneme i s otocnyma koleckama, jen nevim, kdo bude hlidat, az pojedeme na vypravu 🙂
Jak je?

miradka
21. črc 2009

Díky, celkom to ide, práve som vypozorovala, že moje telo neznáša cibulu,, tak mi je trochu blbo...ale už viem, že by som ju nemala 🙂 Mne sa teraz zapáčil ten kočík, čo som sem dala odkaz. U nás presne tento stojí 16800 Kč a v pl je to okolo 12000, takže určite pojdem tam vyberať kočár...

sindynka
21. črc 2009

Miradka.Je hezkej,ale nevadilo by ti že má slabou konstrukci?Aby něco vydržel.Já měla golfky na podobných tičkách a moc toho nevydržel.Jestly s ním budeš jezdit v zimě,aby trubky nepraskly. 😠

arwenka
21. črc 2009

Sindynko, ahoj. Moc pekna prezdivka, kocicko 🙂
Dneska jsem potkala ve meste mamku s dvojcatky a mam od ni super poznatek: kdyz je potreba dat do KORBICKOVYCH kocarku fusak s malicko vetsim detatkem, je to problem a nevejde se, proto je dobre pro deti narozene v lte kupovat kocarky s taskami a pro deti narozene v time klidne s korbickami !!!!

Miradko, je moc peknej

arwenka
21. črc 2009

No, v LETE a v ZIME jsem chtela rict....zerou me tady komari, odhanim je a pisu blbiny.Stejne tady nikdo neni 😢

miradka
22. črc 2009

Sindynka, díky za upozornenie, vobec neviem ako poznať dobrý kočík..ani ma nenapadlo, že by mohol mať špatnú konštrukciu 😠 No určite s ním budem chodiť aj v zime. Termín mám na únor, ale asi budú detičky skor vonku 😒

miradka
22. črc 2009

Tak aký kočík je potom vhodný?? Ach jaj, keby ste videli čo chcel kúpiť moj chlap...tu na koníkovi čo je inzercia, tak tam je nabídka na golfík (ako autobus - za sebou) za 1000 Kč. No už som sa videla ako sa s ním nadrapujem a ja také tintítko, neviem neviem...keď by som chcela vyjsť na chodník, tak by som asi musela dopredu, tam nadvihnúť kočík a hneď ho potiahnuť 😅

murecka
22. črc 2009

Miradko, já ten kočár mám, dokonce po jedněch dvojčatech, kolekci z roku 2005 nebo 2006 a jsem s ním strašně moc spokojená, jezdíme s ním všude, zimu přečkal taky v pohodě, mám holky narozený v říjnu, měly 2400g a 2620g a do korbiček se mi vlezly ještě v červnu. Projede 80cm dveřma, díky otočným kolečkám se s ním otočíš dokola na místě, což je bezva třeba v obchodě mezi regálama. Je snadno složitelnej a lehkej. Seženeš ho i z druhé ruky do 10000,-Kč. Např. teď je zrovna na MMB http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24797776&tab=6

Není jednoduchý vybrat fakt dobrej kočárek, tak holky hodně štěstí 🙂.

miradka
22. črc 2009

Murecka, díky za doporučenie, ten kočík je moc pekný a vyzerá zachovalo. Kedy som už už rodila, tak napíšem tej pani. Ale kupovať budeme až budem mať tesne pred porodom alebo až sa narodia 😉

sindynka
22. črc 2009

Já ale nepsala že je hroznej a že je šmejd.Jen že z mojí skušeností už bych dotakovýho nešla.Ale naši klucitaky nebyly žádný nítěnky.Po porodu měly 3,45 a 2,86 a za týden přibraly krásných 0,5kg každej.Ono jde taky o terén na kterým se bude jezdit a naše cesta z města do vesnice není nejkrásnější.Já kdybych mohla znova vybrat,tak beru z korbama,přehazovací rukojet a aby měl každej opěrku zvlášt.Já měla kola klasický,ne otočný ani na pérkách a šlo to.Je fakt,že to bylo někdy muka vjet nachodník. 😖

zuzka72
22. črc 2009

Murecka, krásnej kočárek.
Dávám sem odkaz na kočárku, tuším, že ho sem dávala už Arwenka, ale jsou tam snad různé typy, ani jsem netušila, že jih tolik existuje.
http://www.dvojcata.kat.cz/

miradka
22. črc 2009

Jasné Sindynka, každá skúsenosť je dobrá, díky že si mi napísala...ešte mám dosť času na výber a určite budem sledovať ako sú mamičky spokojné so svojími kočíkami 😉 Toho chodníka sa desím aj ja 😅

sindynka
22. črc 2009

Miradka.To víš že jo,ono každý mamce muže vyhovovat něco jinýho.Za optaní se nedáš..Já u jednoho kočárku neměla přehazovací rukojet ale jen boudičku a vadilo mě to,že děti vozím proti větru.A tu boudičku jsem mohla přehazovat jen do tý doby,dokud děti neseděly.Bo jinak by ji měly nad nohama 😠

murecka
22. črc 2009

Sindy, já to taky tak nebrala 🙂. Jen jsem chtěla napsat svou zkušenost, že ho mám a jezdím s ním po "všech čertech"(do lesa, po polňačce, a taky po našem rozkopaným náměstí 🙂) a zatím si nemůžu stěžovat. Snad jen ta přehazovací rukojeť tam chybí. Každé mamince vyhovuje něco jinýho. Tak se nezlobte, že jsem napsala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru