Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
19. srp 2009

Maui, já se toho císaře dost bojím. Před rokem mě museli operovat. Operace nakonec skončila otevřeným řezem, přesně v místech kde se provádí císařský řez. Nejen že se mi při té operaci téměř zastavilo srdce, ale dávala jsem se potom dohromady celý měsíc, než jsem byla schopná vůbec aspoň částečně fungovat. A kdo by se během týhle doby staral o ty drobečky. Takže pokud to bude jen trochu možný, chci rodit přirozeně. Ale samozřejmě pokud by doktoři řekli že je pro děti nějaký riziko, tak se nebudu vůbec rozhodovat a půjdu na císaře.

maui
19. srp 2009

Tak to se ti samozřejmě nedivím a budu držet palečky, abys mohla rodit normálně. Špatná zkušenost dělá hodně. Já se po císaři taky dlouho vzpamatovávala, ale možná jsem jenom bolestínek. A taky mi chyběla motivace, přišla jsem při to o miminko, tak jsem byla celá taková bez života.

arwenka
19. srp 2009

Jezkovy oci, Peti, co jsi to mela???? Kazdopadne takovy problem mas hodne silnym fixem zaznamenan u sveho jmena a neboj se, oni na Tebe daji pozor.....

Maui - tyjo, ja musim z porodneho doplatit jeste auto. Se picnu 😀 😀

maui
19. srp 2009

Arwen, ale ty jsi obchodnice a umíš zázraky 🙂 Já jsem mrcha líná. Vlezu do prvního obchodu a koupím tam všechno, co bude potřeba bez ohledu na to, jestli bych to jinde nesehnala levněji. Nemám nervy ani chuť lítat po bazarech nebo pročítat inzeráty. Když na něco nezbyde, tak holt mají děcka smůlu🙂

arwenka
19. srp 2009

Maui, ale kdepak. Houby obchodnice, jen nemam prachy 🙂
Teda spis 😢 😢
Chudinky ti dva. Vlastne tri s Danulkou. Taky bych radsi vlezla s naditou penezenkou do prvniho obchodu, kde se mi neco libi a nevymetala kramy nazvane Vse za 39 😀 😀

maui
19. srp 2009

No jo, arwenko, ale zase bydlíš v bytě podle svých představ... Manžovi by se taky líbilo, kdybychom měli nějaký domek, nebo stometrovej byt v moderní bytovce místo malého 3+1 ve 30let starém paneláku, ale když si představím, za jakou by to bylo cenu... 😒 I takhle pro nás spousta věcí není samozřejmost, i když naštěstí u většiny věcí moc počítat nemusíme.

petulka26
19. srp 2009

Arwenko, praskla mi cysta uvnitř vejcovodu 😠 Byla jsem s tím objednaná na operaci, ale prasklo to o týden dříve. Jela jsem k mému doktorovi, a ten mě hned poslal do nemocnice s tím že mě nejspíš budou hned operovat. Jenže tam mi nevěřili že mám hrozný bolesti, a místo okamžitý operace mě nechali čekat den a půl než odoperovali všechny objednaný pacientky a pak teprve vzali mě. To už jsem ale měla plný břicho hnisu 😠 A to jsem si říkala že když mě budou operovat na soukromé klinice, tak budu mít super péči, když si to platím. No a takhle to dopadlo. Museli mi nakonec vzít levý vejcovod i s vaječníkem, protože už byl moc poškozený.

arwenka
19. srp 2009

Petuli, to je sila. Pak ver doktorum, vid ☹
Ach jo
Hlavne,ze ji mohla mit mimisky aspon takto

maui
19. srp 2009

Arwenko, můj obdiv k tobě zase o něco stoupl... Byla jsem 400m v krámě a celou cestu jsem měla pocit, že ze mě ty dětičky vypadnou. Jak můžeš být pořád tak aktivní???

beruska5
19. srp 2009

ahojky dvojmamky.Tak sem po uspesni kontrole.Pristi tyden ve stredu mam nastup do porodnice a hned druhej den ve stvrtek 27.8 rano jdu na cisare,stale mi to posouvali a zrazu za tyden je uz budu mit v naruci 😀
Ale nevim,uz se tesim ale zacina i stres,zrazu je to nejak honem,honem.Ted mam pocit ze sem asi nepripravena,nic poradneho nekoupeno. 🙄
Nebudu uspana,jenom od pasa dolu umrtvená epiduralem,pri je to pro mimča i mne šetrnejší,to se jim rekne 😅

maui
19. srp 2009

Jéé, berusko, ty se máš! Gratuluju a závidím 😵

sarri
19. srp 2009

Já už bych taky chtěla rodit 🙂 - teď ne - jsme teprve 26tt, ale mít tak o 10 týdnů víc. Počítám taky s císařem, když máme jednu placentu - teda ještě jsem se nijak konkretně neinformovala, ale tak nějak jsem se už s tou myšlenkou smířila a doufám, že když císaře, tak jen s lokálním umrtvením, neb po celkové narkoze mi neni dobre.

Maui, Ty jsi jednou psala, že Tě nějak dřív plánují uložit do nemocnice kvůli kontrole, tak jsem se chtěla zeptat, jak to vypadá.

Jinak jsme začali pořizovat nějaké to oblečení, ať máme co na sebe a vyklízíme pokojíček - přesně, jak píše Maui - 3+ 1 a místa málo. A to máme v plánu ještě vymalovat a koupit nový koberec místo plovoučky. Postýlka snad bude nejprve stačit jedna a ještě mám koš - no ale jeden a další nevím, kam bych dala.

Monitory dechu mám vybrané Respisense, nejlevnější je mají tady http://www.kocarkynec.com/442-monitor-dechu-res... - ale objednáme až budu v nemocnici - předpokládám, že holky asi nebudou mít ideální porodní váhu, když mají společnou placentu.

Arwenko, ty máš ten plánovaný nástup také za pár, že? Budeme držet pěsti. Mimča máš ve správné poloze? A jaký máte odhad váhy?

maui
19. srp 2009

Sari, zatím to vypadá, že budu ležet jen poslední dva týdny před porodem. 31.8.mám další kontrolu a místo prof.Hájka bude ordinovat Dr.Koucký,tak uvidím, třeba bude mít jiný názor a nechá mě tam ještě o týden dřív, ale to už asi nehraje takovou roli.
Sari,jestli počítáš s monitory dechu,tak musíš mít pro každé dítě zvlášť postýlku. Taky o nich přemýšlím, ale dnes jsem koukala na ceny a dost se mi z nich točila hlava🙂 Uvidím, v jakém stavu se mimískové narodí a co mi doporučí v nemocnici. Věřím, že je pak prodám přes mimi bazar.

maui
19. srp 2009

Já zas přemýšlím o sterilizátoru. Líbil se mi jeden za 3800,- ale to by si miláček asi klepal na čelo. S Kubou jsem všechno vyvyřovala v hrnci, ale to byla dost pakárna 😠 Budu se muset podívat po nějakém levnějším typu, ale nechci ten do MW, k tomu nemám důvěru. Nerada bych od narození zásobila děti mikrovlnama 🙂

maui
19. srp 2009

Teprve teď jsem, Sari, zjistila, že respisense funguje na jiném principu, takže to bys asi dvě postýlky mít nemusela. Ale nikde jsem nenarazila na nějakou zkušenost s tímhle přístrojem. Většinou jsem četla o zkušenostech maminek s těmi podložkovými monitory, tak o tomhle nic nevím....

maui
19. srp 2009

Holkýýý, kde jsteee??? Já tu trpím samomluvou!!! 😀 😀

lucy82
19. srp 2009

Ahojík,

Teda Arwenko já tě obdivuji pokaždé když jdu ven a za pár metrů mám chození a vlastně všeho plné zuby 😝 Dneska jsem se byla ostříhat a konečně jsem si došla pro občanku ale jako kartička od VZP mi pořád nepřišla, šmejdi jedni. Řikaly 3 týdny a už je to přes měsíc a nic 😠
Koukala jsem na ten monitor dechu a tak už mám zase problém, vypadá to dobře a je super že to můžou mít dvojčata v jedný postýlce, ale nevím, musím si o tom přečíst i víc.
To počasí už mě štve, jen vyjdu ven jsem zpocená až na 😝 Minulý rok když jsem chtěla se chodit koupat tak takový hic teda nebyl 😖 Nojo jak naschvál všechno.
Jdu se napapat a žehlit poslední várku oblečků 🙂

darling007
19. srp 2009

Ahoj Kvetinko, v pohodě, vůbec neotravuješ. Jen se ptej, pokud budu vědět, ráda ti odpovím 😉
Já jsem hodně hubená, zatím mám jen to bříško, jinak jsem přibrala asi jen malinko. Takže nedopnu sukně a kalhoty přes bříško, takže nosím všechno do gumy. Těhotenské kalhoty ještě zatím nemám, teď přes léto nosím hodně šaty, které jsou volnější, ten Princess styl.
Monitory dechu musíš mít určitě dva, protože kdybys měla jen jeden, snímal by ti celou plochu postýlky, takže kdyby jedno miminko přestalo dýchat a to druhé bylo v pořádku, monitor by tě na to neupozornil. Zatím nevím, jaké koupím, ale určitě je objednám přes internet, vyjdou tam stoprocentně levněji, i s poštovným.
Koukám do papírů od doktora, je tam psáno hodnota MS-AFP 119 ng/ml a 3,34 MoM. Total hCG 62310 iu/ml a 1,83 MoM. Nedovedu ti ale přesně interpretovat, co to znamená. Vím jen, že celkový závěr screeningu ve II. trimestru je NEGATIVNÍ, riziko Downova syndromu 1 : 31000 😵

miradka
19. srp 2009

Arwenka, mám ešte jeden dotaz...keď si bola asi tak v 6-7 týždni, nemala si problém so zaväzovaním šnúrok na topánkach? Ja som zistila, že potrebujem topánky, tak som bola v dvoch obuvách, ale nenašla som žiadne pohodlné bez šnúrok...hľadala som na podzim a potom budem zháňať aj zimné boty. Teraz som sa o tom bavila so svokrou a tá ma presviedčala, že si budem vedieť zaväzovať šnúrky, akurát to bude zložitejšie, ale ja čakám dvojky a nie 1 mimčo... 😖

maui
19. srp 2009

No, za sebe ti, Miradko, můžu říct, že ve 29.týdnu to pořád ještě jde, i když mimča jsou tam na moment asi jako sardinky🙂 Ty máš problémy se zavazováním už od 6.-7.týdne???

arwenka
19. srp 2009

Kocinky, ahojky. Tak jsem tady, Scenika mam pojisteneho na sebe, Fabinku u pojistovny odhlasenou a dokonce si ji uz odvezl (malem jsem pklakala).
Kamaradka ma dnes narozeniny, tak jsem u ni chvili byla, ale priznam se, ze jsem ji ani nemohla s nicim pomoct, protoze proste uz nemuzu ☹

Miradko, ja jsem nosila uz skoro od zacatku boty bez tkanicek, i kdyz mozna prvnich par tydnu ano, protoze jeste byla zima, ale to mam dojem, ze jsem zvladala. Kdybych si mela ted zavazat byt jednu botu, prasknu.

Berus - no ne, tak abys vedela, pokud mi nekde neco nerupne (voda nebo pandero), tak budu mit nase deti stejne datum narozeni !!!!!!!!

Jdu varit vecu a prijdu 😵 😵

beruska5
19. srp 2009

Čauky.Arwi to bude legrace 😀 kdyby meli stejní datum narození,pochybuji že je hodne dvojčátek, dvojvaječních,holka+kluk ,císař,se stejním datem.Do ted sem pribrala 17kg a co ti?
😉
S obouváním sem začala mít trochu problémy asi až nekdy kolem 30tt,ted mi už ale pomáha manža

😅

arwenka
19. srp 2009

Ja kolem 13-ti kg, ale naprosto vsecko mam v brise, vypadam jak komicka figurka a na ulici se na me lidi otacej a koukaj s otevrenyma pusama 😀 😀 😀

sarri
19. srp 2009

Já jsem právě někde četla, že ty monitory respisense jsou dobré, protože je dítě může mít všude a ne jenom v postýlce.

Maui - poslední 2 týdny před porodem - jako před termínem??? To já jsem si myslela, že dítka s jednou placentou se nenechávají až do termínu, protože ta placenta pak už pro dvě děti nestačí.......už nevím, odkud má to info, ale tak nějak mám představu.

Jinak jsem si koupila velkou sadu (odsávačka, lahvičky, sterilizátor) od Aventu - byla to výhodná koupě a aten sterilizátor do MW mi přišel praktický, z hlediska mikrovln jsem o tom nepřemýšlela.

maui
19. srp 2009

Ne, Sari. Já mám od začátku naplánovaný porod na ukončený 34.týden. Takže nejpozději si půjdu lehnout po 32.týdnu.

maui
19. srp 2009

No oni tomu ty MW asi nevadí, protože ty jenom ohřívají tu vodu a páru, která sterilizuje, takže snad je to v pohodě. Asi do něj taky půjdu. Ty elektrické jsou dost drahé :-/

darling007
19. srp 2009

Holky, jaké jste měly nebo máte hodnoty AFP? Vrtá mi to teď hlavou, jak se mě na to Květinka ptala... 😕

sarri
19. srp 2009

Maui: Aha, tak to mně porod ještě nikdo neplánoval. No uvidíme, jak to půjde dál. Tak to mají Tvoje holky ještě hodně práce s nabíráním váhy a času málo. Ukončený 34. - to jsem myslela, že tak v 36 nebo 37.

maui
19. srp 2009

Já to o mám o něco komplikovanější,protože jsou mo-mo (v jednom plodovém vaku bez jakékoli přepážky), takže tam jsou ta rizika ještě větší než u mo-bi dvojčátek 😔 Jednovaječná dvojčata se opravdu nechávají do toho 36.-37.týdne, záleží na doktorovi. Někteří je nechávají ještě dýl. Ale u těch mo-mo je to bez diskuse.

zuzka72
20. srp 2009

maui a to, že jsou mo-mo je jediný důvod, že jdeš na císaře? Víš, já bych chtěla taky císaře, ale nevím, jestli mi to někdo schválí. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru