Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kankovka
12. říj 2009

Teda Lucy, ty jsi ještě doma? A stále 3 v 1? To je fajn, aspoň budou holčičky krásně donošené. 🙂 Držím pěsti.

sarri
12. říj 2009

Darling, já teď trpím s žebrama jak kůň. Taky to začalo nevinně, že jsem ležela a začalo to hodně bolet, ale přešlo to. Po 30tt se to zhoršilo a teď už to bolí nonstop - nevím jak ležet ani sedět - nebolí to akorát když stojím. Mudr. mi řekla, že je to tím, že su prcek a mimča tlačí.

zuzka.o
12. říj 2009

Ahoj 😵

Ráda bych se k vám přidala, čekám dvojvaječná dvojčátka a ráda bych se tady něco málo přiučila a dozvěděla. 🙂

lucy82
12. říj 2009

Kankovko juju ještě se drřžím a snad ještě 11 dní držet budu 😀
Darling jestli máš prcky uloženy tak že kopou nebo tlačí do žeber tak je to možný že to způsobý takový problémy. Mě taky jedna kočena teď kope do žeber, ale jen občas, spíš mě obě kopou a tlačí na močák 😠

Tak já jdu zase uklízet, musím fakt už vyžehlit 😒 Nehlásí se někdo dobrovolně 😀

lucy82
12. říj 2009

Zuzko vítám tě u nás a přeji pohodové těhotenství 😉

zuzka.o
12. říj 2009

LUCY děkuju za přivítání 🙂 A všem přeji zdravá miminka 😵

petranela
12. říj 2009

Ahoj holky, zdravím vás a taky bych se ik vám ráda připojila. 😉
Všimla jsem si, že Zuzka je o týden napřed než jsem já. Čekám dvojvaječná dvojčata po 4 ivf a od včerejška mám nařízený klidový režim, protože jsem začala silně krvácet, zavinila jsem si to sama, protože mne otrnulo a já šla něco dělat na zahradu. Byla jsem fakt pitomá, největší štěstí je, že se nic nestalo a mimina jsou ok. Jeli jsme hned na pohotovost a doktroka mne pěkně vynadala, takže dnes poctivě ležím a čtu si na netu zajímavosti o dvojčatech. Pořád mám dojem, že o těhotenství nic nevím, ale rozhodně na sebe budu dávat víc pozor!

petranela
12. říj 2009

Ale naštěstí už nekrvácím, jen malilinko špiním.

balina
12. říj 2009

Ahoj holciny, tak sem si chtela docist co jsem zameskala ale je toho mraky 🙂 Mame ted v praci nejaky fofr tak nestiham malinko.
Darlin to tlaceni je normalni, proste ti mimca tlaci nahoru do zeber a udajne by se mel i roztahovat hrudnik. Mam to taky, pak se hodne vytahuju do vysky a dost mi to ulevi.
Jinak u nas vse v poradku a vse jak ma byt. 🙂 🙂 🙂 Monitory necham az na posledni chvili, podle toho kdy se holky narodi a jak budou veliky. Co sem slysela tak nekdo rika ze jsou supr a veliky pomocnici, nebo naopak, ze je vyply po par dnech a uz nepouzili. Takze to necham na porodnici co nam doporuci.

Vitam Zuzku a Petranelu holky drzte se a zadny surovani schodu a oken 😀

balina
12. říj 2009

Jeste se chci zeptat..... Byl nekdo na 3D ultrazvuku?

zdepros
12. říj 2009

Ahoj holky

Předně bych vás ráda pozdravila a popřála maminkám zdravá a spokojená miminka. Taky bych se k vám ráda připojila, jsem po 1. IVF a čekáme dvojvaječná dvojčátka

kankovka
12. říj 2009

Zuzko a Petranelo, taky vás vítám a přeju, ať je všechno vpořádku a mimísci rostou. 🙂

Bali, byla jsem na 3D UTZ ve 13.tt. U nás ho teprve zajížděli, tak si mě pozvali, že prý chtějí vidět i dvojčátka. Dr. si je prohlížel asi půl hodiny, ale měla jsem pocit, že se to teprve učí a s přístrojem se seznamuje. Tak jsme spíš koukali na mimísky ve 2D, který byl určitě ostřejší a podrobnější než mají v nemocnici. Jako "pokusnému králíkovi" mi dali 300 Kč a fotečky. 😀 Jinak pak jsem byla na klasickém screeningu na 2D u nás v nemocnici ve 13tt, pak v 21tt a teď půjdu až v 31tt. Mezitím nic, není to prý potřeba. Ty chodíš častěji?

zuzka.o
12. říj 2009

Moooc děkuju všem za krásné přivítání. Nám se teda dvojčata povedla přirozeně. V lednu jsem přišla po mimoděložním o jeden vejcovod, takže sestřička u gyn mi řekla, že jsem prý vhodná na chov, že teda s 1 vejcovodem je to zázrak! 😀
Jinak je mi "ještě" 29 😀 a jsem vdaná od srpna 2008.

Jak probíhá NT screening? Jsem objednaná koncem října do Č.Budějovic.

A maminky, jak to všechno zváládte? Je to velký nápor - dvě miminka?

darling007
12. říj 2009

Ahoj Zuzka.o, Petranela a Zdepros - vítejte mezi námi!!! 🙂 To se nám to naše řady pěkně rozšiřují 😉
Balino, já byla na 3D ve 13. tt kvůli screeningu v I. trimestru (musí se stihnout do 13+6 tt), kde kontrolovali šíjové projasnění, nosní kůstku, rozměry miminek. Pak ještě v 21. tt na vývojové vady a na srdíčka. Nezdála se jim jedna placenta, takže jsme jeli za týden ještě jednou, pro jistotu. Byl to krásný zážitek a i když se to platilo, máme nádhernou vzpomínku, fotky a DVD.

petranela
13. říj 2009

Ahoj holky, taky moc díky za přivítání 😉 Já se na NT screening těším, ale zároveň bojím. Ještě že se mnou půjde i manžel. Už aby bylo po screeningu a mohla jsem se přehoupnout do 13 týdne, strašně pomalinku mi ty začátky utíkají...
Zuzko, gratuluju k přirozeným dvojčátkům, je to fakt zázrak. 😉

kankovka
13. říj 2009

Mně to těhotenství taky pomalu utíká, asi proto, že jsem doma, ale naštěstí zatím nemusím ležet, ťuky ťuk. Sice chodím se synem do školky a odpoledne zpátky a doma mám vždycky co dělat, ale když jsem při prvním těhu chodila do práce, letělo to rychleji. Teď už bych nejradši nakupovala a prala věcičky na mimísky, ale říkám si, že je ještě trochu brzy.
Petranelo, těš se a vůbec se neboj. Prostě jdi tam s tím, že je všechno v pořádku a ono bude, uvidíš. 😉

petranela
13. říj 2009

Holky, kdy vám začaly růst bříška? Já mám dojem, už mne už se začíná zvětšovat od minulého týdne, nečekala jsem, že to bude tak brzy. U dvojčátek je to asi dřív. Jsem ráda, že mám konečně důkaz toho mého těhotenství.

petranela
13. říj 2009

Máš pravdu Kankovko, je potřeba myslet pozitivně 😉
Chápu, že chceš nakupovat a prát věci pro mimča, já bych řekla, že už jsi dost daleko a klidně si připravovat vše můžeš. Kočárek máš vybraný?

petranela
13. říj 2009

Jdu si pro injekci agolutinu a pak zase zpátky do postele, tak se tu mrknu později.

kankovka
13. říj 2009

Jo, jo, kočárek mám už objednaný. Nejdřív jsem si myslela, že nebudu za něj utrácet tak hříšný peníze. Ale když jsme ho s manželem viděli a porovnali s jinými, rozhodli jsme se jasně. Vyhrál Easywalker Duo s tím, že jsme hluboké korbičky sehnali z druhé ruky a sporťák s podvozkem objednali v Kolíně nový, aby na něj byla záruka.
Jinak co se týká velikosti bříška, je to individuální. Záleží na typu postavy a na tom, jestli je to první či další těhu. Já už teď mám skoro takový pupík, jako když jsem šla rodit Matěje, a s váhou je to zrovnatak. Spíš mi roste dopředu jen bříško, ale boky a prsa se skoro nezměnily. Tak uvidím, kam až naroste, ale už teď mám trochu problém se obout. Nevím teda, co budu nosit v zimě. ☹
A jak je v Brně? Mám na něj hezké vzpomínky. Studovala jsem tam a pak tři roky ještě pracovala. To byly časy! 😉

zdepros
13. říj 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat jestli chodíte do rizikový poradny?, nebo tam se chodí až ke konci?, Byla jsem se registrovat v porodnici a tam mi řekli že u dvojčátek je potřeba chodit zhruba od 30tt do rizikový poradny přímo v nemocnici normálně tam doktor odesílá tak od 36tt

kankovka
13. říj 2009

Zatím nechodím, protože se všechno zdá být v pořádku. U nás v Chrudimi ani riziková poradna není, musela bych do Pardubic, tam je větší nemocnice. Ale doufám, že od toho 30tt mě budou sledovat častěji, i když bude všechno dobrý. A když se doktorům nebude chtít, tak si to vydupu! 🙂

zdepros
13. říj 2009

Kankovka, děkuju za informaci, no já zatím chodím do pozadny jednou za měsíc, tak doufám že to bude postupně častěji, a víte už pohlaví? teď v ton 17t se to asi ještě nedá poznat? já už se nemůžu dočkat až to budu vědět 🙂

kankovka
13. říj 2009

To já jsem se taky nemohla dočkat, ale nakonec to bylo vidět jen u jednoho mimča, takže kluka máme jistýho a stále doufám, že to druhé je holčička. 😉
Jinak do poradny jsem taky chodila jednou za 4 týdny, ale teď od 20tt si mě zve doktor už po 3 týdnech.

kvetinka78
13. říj 2009

No my pomaly začíname zháňať výbavičky pre miminká. Najprv som si myslela, že to všetko má ešte čas. Môj doki však hovorí, že mám byť nachystaná, keby sa niečo zhoršilo, aby som išla do nemocnice. A nechcem to všetko nechať na manžela.
Plánujete prebalovací pultík? Mne sa páčia aj tie prebalovacie pultíky kde je na vrchu vanička a na tú sa dá položiť priamo prebaľovacia podložka. Nie sú to síce lacné záležtosti ale vyzerá to byť šikovné. Len tá vanička sa mi zdá byť trochu primalá. Máte s tým niektorá skúsenosti? Alebo je lepšia obyčajná vanička, v našom prípade na stojane, lebo nemáme vaňu iba sprcháč, a extra niečo na prebaľovanie?

balina
13. říj 2009

Darling ten NT screening byl 3D? aha, no me to prislo jako supr obraz ale 2D.
Ani nevim co od 3D cekat, no asi neco jako hologram 😀 Ted mi jedna tehule rikala, ze na tom byla nekde na dalsim specializovanym pracovisti. Ona si nechala delat blazinek vsechno a dobrovolne : vsechny screeningy, plodovku, geneticke testy no a ted nove pry ve 24 tydnu 3D ultrazvuk. Ten je pry nadstandart za 1300,- ?
Clovek by se z toho zblaznil, je toho tolik....

haassinka
13. říj 2009

Ahojte,

Květinko: myslím, že nikdy není brzy :D my užmáme doma vše! snad kromě vaničky a do 14dnů nám přijde kočárek, postýlky, matrace, fusaky...a potom už to bude opravdu vše 🙂 chcem,e být připraveni, kdybych musela do nemocnice, manžel nic sám kupovat nechce radši🙂

Jak se tu někdo ptal na 3D ultrazvuk, tak já se tam brzy chystám, tak dám potom vědět 🙂 Ale zaráží mě, že někde tvrdí, že se má dělat do 24.týdne (hlavně u dvojčat, aby měla ještě dostatek plodové vody a bylo to hezky vidět)..no ale já pojedu do HK a tam ho naopak dělají až od 25.týdne...tak ale doufám, že se nám mimča stejně ještě ukážou🙂

Holky, jaké mají / měly vaše miminka rozměry v 18./19. týdnu? Já byla konkrétně v 18+2 na kontrole a zdály se mi mimča dost malinký - jen 13cm...není to málo? ☹ navíc necítím pohyby, možná jen tak jednou za den jedno, dvě Ťuknutí, ale nevím, jestli to spíš není žaludek

zuzka72
13. říj 2009

Haassi, já nevím, ale oni to měří od hlavičky po zadeček , nožičky nepočítají, alespoň tak mi to říkal můj doktor. A stěmi pohyby to mám taky tak, někdy sebou melou o 106 a jindy jen sem tam ťuknutí, dnes mi měřili průchod pupečníkem a vše zatím OK.

haassinka
13. říj 2009

zuzko: juju to vím, že teď jenom po zadeček, ale stejně mi to přijde málo ☹ na ten utz, kde budou vidět průtoky pupečníkem atd. jdeme až příští týden
a jinak u tebe vše OK?? co výsledky - už přišli? 🙂

petulka26
13. říj 2009

Ahoj dvojmamky,

tak jsem se sem zase po delší době dostala. Minulý čtvrtek mě postili domů z nemocnice z Lukáskem, ale Elenka tam musela ještě zůstat. Nechat mojí malinkou holčičku samotnou v nemocnici, bylo to nejhorší, co jsem kdy musela udělat ☹ Tak teď za ní jezdím každý den do nemocnice, je to dost náročné, ale dá se to zvádnout. Elenka je moje malá šikulka krásně přibírá, tak mi jí snad brzy pustí domů. Dnes už měla 1780g, musíme se dostat na dvě klila a pak hurá domů. Lukásek je naprosté zlatíčko, vůbec nepláče. Až jsem si říkala že opravdu potřebuju dvojčata, protoží mít doma jen Lukáska, tak se budu nudit 😀 😝

Mějte se moc krásné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru