Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zdepros
5. lis 2009

A kontrola ať ti dopadne dobře

radka.k
5. lis 2009

Já mám nahoře 4-5kg, což si myslím, je tak akorát. Při jednom dítěti jsem přibrala 11kg, teď počítám tak 15kg, což snad půjde dolů taky dobře. No ono stačí se pořádně nevyspat a běhat kolem tří dětí a bude to pryč! 😉

zdepros
5. lis 2009

Radko a už začínáš manžela připravovat na kloučky, nebo to necháš až jako překvápko? 🙂

eirin
5. lis 2009

Páni, tak 33 kg si fakt neumím představit. Já počítám celkově tak s 20 kg maximálně (doufám).

hancas
5. lis 2009

holki já přibrala s dvojkama 9 kg

radka.k
5. lis 2009

Zdepros
ani náznakem ho nepřipravuju. On opravdu chce vyčkat až do konce, trochu mi je ho líto, bude to šok, ale chce ho. Myslím, že když bych nechala ty modrý věci někde pohozený, nebo třeba seznam klučičích jmen, jak jsi mi radila, naštvalo by ho to, že jsem mu to překvapení překazila jako u prvního mimi. Tam se to k němu oklikou dostalo přes známý známých 😠

Hancas
9kg se dvěma dětma? No to je nádherný! To na tobě ani nikdo nepoznal, že jsi těhule, ne? 😀

eirin
5. lis 2009

Tak 9 kg je opravdu krásné. No u nás v rodině vždycky přibraly s jedním kolem dvaceti, tak si moc iluze nedělám..

Radko, no pokud na tom opravdu tak trvá, tak ať si na to překvapení počká, no.. sama znáš manžela nejlíp a víš, jak by reagoval, kdybys mu to pověděla. Ale obdivuji tvou vůli, protože já jen co to budu vědět, hned to všude vyslepičím 😀

elly01
5. lis 2009

Ahoj holky, moc ráda bych se k vám přidala, v květnu také čekáme dvojčátka 🙂

J.cien, všimla jsem si, že máš termín porodu jen o 1 den dřív než já🙂 Já jsem byla na kontrole před dvěma dny a nahoře jsou 3 kg za 3 měsíce... 🙂

haassinka
5. lis 2009

tak a teď mám depku 😠

já už přibrala 12kg!!! prostě každý týden to jde pravidelně o 0,5kg nahoru už od začátku...a teď se mi zdá, že se to začíná ještě zrychlovat, nevím kam až se dostanu 😢

elly01
5. lis 2009

Haassinka, u těch dvojčátek je to asi nevyzpytatelný. Ale i když mamky s jedním přiberou 30kg... Hlavně že prcci dobře prospívají a rostou, kila půjdou dolů hned jak kolem nich budeme běhat 😀

haassinka
5. lis 2009

elly: to taky pořád slibuju sama sobě a manželovi 😀 😀 aby ze mě nebyla "mamina" 🙄 ale ono pokud čověk bude opravdu s tím těžkým kočárkem chodit na procházky, tak se to vyběhá🙂

elly01
5. lis 2009

Haassinko, já jsem o tom přesvědčená 😀 Celý dny budeme běhat kolem prcků a posilovat s nimi, potom procházky a na jídlo nebudeme mít ani čas, ani pomyšlení 😀 Takže budeme prostě kočky 🙂
Musím ale říct, že skoro všechny moje kamarádky vypadají po porodu mnohem lépe než před ním. Většina z nich zhubla o hodně víc než kolik vážily ještě před těhu. tak tím se trochu uklidňuju 😀 😀

hancas
5. lis 2009

raduško---to máš pravdu do 5 měsíce jsem byla pořád stejná,takže to na mě nebylo vidět,ani jsem neměla moc žravou 😀 jak je většinou známo prostě pohoda,těhu,které bych přála každé mamce

zuzka72
5. lis 2009

Hancas, tak jenom 9kg-to jsi borec, to je snad i nemožny, já u prvního 12kg a u druhýho těhu 17kg a teď to vidím, že přiberu tak 30kg. a jedna známá přibrala prej 50kg-to taky nechápu, je jako lunt.

j.cien
5. lis 2009

Holky,super,ze to tu ozilo 😉 🙂
Elly to je bezva,tak to budeme rodit "spolecne" 😀
Ted jsem prijela z kontroly,zatim vse OK,dalsi ko za3tydny.Jedno mimi je o 3dny jakoby vetsi,ale to pry nevadi.
Tak snad vse bude probihat bez komplikaci...to si prejeme vsechny 🙂

housky
5. lis 2009

Ahojky holky,

jsem v 17 tt s dvojčátky, je to mé první vytoužené těhotenství po IVF. Po krušném začátku se nám daří dobře, mimi rostou podle plánu a já asi taky. Chtěla jsem se zeptat jakou výbavičku jste si nakoupili pro mininka a kolik a jaké velikosti. A kdy jste objednávali kočárek a hlavně jaký. Ty pro dvojčátka mě přijdou moc hezké a hlavně v krámech mají vždycky ták 1 max 2 na ukázku. Kamarádky mě moc neporadí, mají po jednom dítěti a těhotenství a všechno pak asi probíhá jinak. A máte postýlky pro každého zvlášť nebo je budete dávat dohromady?? Děkuji za vaše nazory.

irminka
5. lis 2009

tak já jsem přibrala už 11 kg a jsem zvědavá, kolik ještě přiberu......ale kašlu na to, nikdo to za mě shazovat nebude, tak co... 😉

j.cien
5. lis 2009

Irmi jj,je to fuk,kolik nabereme,jen at jsou mimo OK!Ale tech 33kg me fakt dost desi.. 😀

Hous vitej a gratulka uz k 18tt,to ja vam vsem zavidim,co uz mate vic tt 😉 🙂 ,ale poradit ti muisi ostatni,ja nema jeste nic koupene a dopredu se bojim cokoliv kupovat...take to mam vymodlene 1.tehu po 11letech snahy...

irminka
5. lis 2009

housky: kukni do mého albíčka, já už mám kočárek u našich....
a věcičky mám jak koupené nové, tak i z bazárku, netu či od kamarádek, je toho moc od 0-3 měsíců, tj. 56 a 62, mám toho strašně moc, i kdybych měla čtyřčata, tak to neunosí 😉

balina
5. lis 2009

no ja mam zatim 7 kg nahore. I to je mi docela hodne. V podstate se tech 7 kilo vrazilo zatim jen do bricha. Ale neni vsem dnum konec 🙂

housky: ja sem kocarek objednavala az vcera a budu ho mit zacatkem prosince. Bumbleride Indie Twin.
Postylky- mam od kamarky pujcenou krasnou kolibku pro dvojcata, ale pokud budou v porodnici vyzadovat monitory dechu, tak nasadim hned postylky.

zdepros
5. lis 2009

Irminka tak to je teda super výbavička 🙂

j.cien
5. lis 2009

Irmi vybavicka fakt uzasna!!! 🙂

hancas
5. lis 2009

housky...tak mi od začátku měli 2 postýlky už jen kvůli tomu že jsme měli monitory dechu a myslím si že je to lepší.jinak oblečení na 85% nové a zbytek jsem měla p´řes mimibazar,modrýho koníka....velikosto od 50-68 a to nosíme pomalu jěště ted 😀 hlavně bodýčka,na spaní dupny....
kočárek jsme si byli vyhlídnout v Brně a pak ho objednali v Tesku v pompu a oni nám ho dovezli.cca 3 měsíce předem a měla to u babičky,jinak vše jsem měla nachystané už tak v 5 měsíci a pak to jen přepírala a skládal když jsem měla volnou chvilku 😀 jsem byla na rizikáči takže jsem byla doma a nudila se a byla jsem do toho zápálená,některý věci jsme ani nenosili protože to nešlo ani vynosit.prostě plné stříně krámu můj už ze mě nechápal prej to budeš rodit čtyřčata??ale já prostě at to mám kdyby to přišlo dřív.i povlečení v postýlkách jsem měla cca 2 měsíce předem i s nebesama...prostě vše jsem byla uchýlná 😀

housky
5. lis 2009

Tak to jsem ráda, že nejsem blázen sama a všechno bych už pomalu začala nakupovat. Chci to mít přichystané dokuď ještě můžu. Jsem totiž taky doma na rizikovém a tudíž nuda. Ale zároveň mám trošku strach jestli není brzy to všechno nakupovat. A zase na druhou stranu, když tady čtu jak se holky skoro potom nemůžou hnout a dýchat, tak je asi lepší to mít nachystané dřív, pak mě šoupnou do nemocnice a kdyby to měl nakupovat přítel, tak mě šlehne. Přece jenom je to krásný vybírat věci pro miminka a chystat si výbavičku.

housky
5. lis 2009

A Irmi co je to za kočárek, vypadá moc dobře. L9bí se mě i černá barva, přijde mě elegantní, i když kamarádka říká, že pro děti se nehodí.

kocule
5. lis 2009

Ahojte holky, moc vám blahopřeji, mít dvojky je strašně prima. Hlavně na sebe buďte opatrné, ať vvdržíte co nejdýl. Já do 4. měsíce nepřibrala ani deko a pak se to rozjelo. Přibrala jsem 20 kg; začala jsem na 57 a skončila skoro s 80 kg. Vážila jsem víc než manža 😀 Kupodivu se každý divil, nebylo to na mě vůbec vidět. Z porodnice jsem šla strašně zklamaná, zůstalo mi 13 kilo. Dneska mám navrch ještě 8 kg a pořád nenasadím snubní prstýnek, takže motivace zhubnout je veliká 😉 Mrňata mám od začátku ve 2 postýlkách kvůli monitorům, největší vynález. Spinkají v ložnici, ale do 14 dnů pošupajdí do pokojíčku. Stejně tam s nima moc nespím, většinou skončím v děcáku na jedné posteli přitulená k manžovi, je mi smutno 😀. Jakmile se ozve řev, tak okamžitě letíme, takže nevidím důvod, proč by byli s náma v ložnici dýl, když nás tam stejně nepotřebují. Celý den vegetuju po bytě a taky s nima v ložnici nespím, zdá se mi to zbytečné a nechci je učit, že tam s námi vyrostou. Pěkně každý na svém. Malý má skoro 4 kg a pomalu mi vyrůstá z velikosti 50, má už 56, jak kdy, malá má tak 3,5 a ještě jí dupky jsou. Moc si toho nekupujte. Já mám doma sušičku na prádlo, takže by mi pro každého stačily tak dvoje dupačky, pochopitelně peru každý den a nemá smysl mít víc, když to mám hned suché. Jinak samozřejmě potřebujete víc, než vám uschne. Budu dávat naši počáteční parádu na bazárek, tak vám dám pak vědět, když budete mít zájem. Jinak jsme všechno kupovali kolem 6. měsíce, v klidu a v pohodě radši dopředu. Kočárek máme taky bazárkový, u nás nemělo význam kupovat nový. Jsme na zimu, takže v mrazech nikam chodit nebudeme a pak si koupím golfíky. Trojkombinace jsou dle mne na nic, kočárky jsou těžké a neskladné. Je to docela fuška manipulovat s dvěma dětma a kočárem, čím míň kilo, tím líp. Takže kočárek jsme koupili za pár kaček, službu nám udělá a s golfíkama se bude dobře manipulovat, když někam pojedeme. Super věc je balkonový kočárek. Pravidelně mi to zachraňuje nervy. Jsem na ně dost často sama a nezvládám chovat oba zaráz, takže ten jeden vždycky chudáček brečí. Takhle je lupnu do jednoho kočátku a jezdím s nima po bytě. Oba jsou spokojeni a já nemám trauma, že jsem špatná matka. 😀 K.

j.cien
6. lis 2009

Ahojky Kocul 🙂
diky za krasny povzbudivy prispevek 🙂 uplne to na mne dychlo,to kouzlo dvou spokojenych miminek 🙂 Tak si to uzivej dale v pohode a preji hodne prima dnu!

petkan
6. lis 2009

Ahoj holky, zdravím z "relaxačního pbytu" v nemocnicii. Tak já jsem zatím nabrala 14kg, ale teď mi zjistili cukrovku, takže moje mlsná dostane na prak, už mám dietku 😎

irminka
6. lis 2009

dobré ránko či dopoledne,
petkan: ale co se děje, proč jsi v nemocnici?Ohledně cukrovky nebo něco horšího? to snad neee ☹

Ten náš kočárek je Dorjan, polská konsrukce a potahy šijí v Velkém Meziříčí, tuto barvu Tmavě hnědou s černou jsme si nechali ušít za příplatek 1000,- Kč, protože ta kolekce pro rok 2009 není moc hezká, prostě čoro moro a to není pro nás,,,,,,,

balina
6. lis 2009

Ahojky,
petkan, jake jsou priznaky cukrovky? Moje doktorka me ani neposlala na testy a ja se o ne samozrejme dobrovolne neprihlasim. Tak jen tak pro info..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru