Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
18. lis 2009

Hani, snáď sa ti to podarí podľa mojho návodu 🙂 som zvedavá na tvoje zlatíčka 😵
Ja sa pre istotu nepýtam ako budem rodiť, aj tak je to moc skoro, ale zatiaľ sú obe decká hlavičkou dolu, takže to vypadá na prirodzený porod. Akú mail hmotnosť tvoje holky? Máš moc stehov?

hanula83
18. lis 2009

Miradka: Měla jsem 12 stehů (svorek), ale polovinu už mám venku a dnes jdu vytáhnout druhou půlku... Holčičky měly Elenka 3,3 kg a 50 cm a Anička 2,8 kg a 48 cm 🙂

irminka
18. lis 2009

hanulko: tak to je super, že už jste doma a holky jsou teda šikulky, krásné váhy...už se těším na fotečky

hanula83
18. lis 2009

Irminka: jo, váhy měly pěkné, akorát teď řešíme kojení, Aničce musím odstříkávat, protože kojení odmítá a musím obě dokrmovat Nutrilonem. Fotečky určitě dodáme co nejdříve sem 🙂.

irminka
18. lis 2009

s kojením se nedá nic dělat, když to nejde, tak to nejde, hlavně, že jsou holčičky zdravé a přibírají, jen tak dále

zuzka72
18. lis 2009

Hani, ještě jednou gratuluji, to jsi měla taky pěkně velky holčičky a to jsi mě docela postrašila s těma protivnyma sestrama, to jsi byla v Olmiku? To se mám na co těšit...

zuzka.o
18. lis 2009

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky 😵

Je mi moc líto, že některé musíte ležet v nemocnici.... držím palečky ať miminka u vás v bříšku zůstanou co nejdéle. 🙂

Moc gratuluju HANULCE k holčičkám 😵 Koukám, že sis užila "péči" anesteziologa.....

hancas
18. lis 2009

hanula83..panebože a co to byla za doktora kterej nti píchal epidurál??to byl nějakej namtér nebo co??panebože tolik vpichů a anoi jeden dobrej to bych mu pěkně nadala!!samozžejmě velkí gratulace

miradka
18. lis 2009

Hani, tak to mali peknú hmotnosť 🙂 S tým kojením je to škoda, ale s Nutrilonom budú tiež v pohode priberať 🙂

kvetinka78
18. lis 2009

videla som, že sa tu objavila fotka postelky- ohrádky pre dvojčatá. My to chceme vyriešiť tak ( dúfam, že to bude fungovať), že sme si kúpili dve obyčajné biele postielky ( kvôli monitorom) ku ktorým sme si objednali kolečká. S tými postieľkami sa dá s tými kolečkámi veľme dobre manipulovať, čiže keď budem chceť mať deti alebo aspoň jedno pri sebe v inej izbe, tak si tam postieľku jednochu premiestnim. Som ale zvedavá, či to tak bude aj v praxi.
Inak mám dotaz na tie z vás , ktoré ste v nemocnici a pichajú VáM INFúZIE. Mne sa veľmi zapálilo to miesto vpichu po infúzii. Ruka bolí ako fras, Dokonca som dostala aj slabú teplotu. Aj vy s tým máte skúsenosť?

miradka
18. lis 2009

Kvetinka, to je špatné s tým zápalom, nič ti tam na to nedali? 😕

Inak som počula, že je lepšie dávať deti do postielky výlučne na noc, aby vedeli, že keď sú v nej, ide sa spať. My to musíme úplne inak vyriešiť, pretože cez deň budem väčšinou v kuchyni alebo v obývačke a to je o poschodie nižšie...uvažujem práve či nejakú ohrádku alebo nejakú starú postielku

j.cien
18. lis 2009

Kvetinko,na tu flebitidu se dava obklad z lihobenzinu 😉 ,popr.neco s heparinem-Heparoid mast,Lioton gel,Hepari-Al gel-ale to ti snad maji dat v tom spitale automaticky 😠 !

hanula83
18. lis 2009

Irminka a Miradka: Mně to kojení dost štve, ale jaksi to fakt nejde. Navíc mě to docela bolí, prý je to ze začátku normální... ale někdy fakt docela trpím. A taky jsem z toho vždycky šíleně unavená... a to taky nevím, jestli je normální.

Zuzka72: Moc děkuji, jo byla jsem v Olmiku. Nechci si na ně stěžovat, ty v prvním patře byly moc hodné. Ležela jsem na gynekologii, ne na novorozeneckym. Neměli tam totiž místo. Ale o děti se staraly sestry z novorozeneckyho a ony tam měly dost nával, tak bývaly někdy nervozní... jinak si na ně taky nechci stěžovat, jsou asi protivnější lidi.

zuzka.o a hancas: Taky moc oběma děkuji za gratulace. Já těm doktorům ani neviděla do obličeje, takže nevím, co to bylo zač. Každopádně asi měl prostě snahu mi vyhovět v tom, abych si porod užila "naživo". No ale nepovedlo se, to se stává. Vlastně jsem s tím počítala, že mě stejně budou muset uspat, že mi to nepůjde napíchnout. Akorát ten anesteziolog právě říkal, že neví, proč to nejde, že si je celkem jistej kam píchá. Jenže vždycky když píchl, tak mi vystřelila bolest buď nalevo nebo napravo... bylo to fakt hodně nepříjemné a doteď to bolí.

miradka
18. lis 2009

Hani, bolia ťa len bradavky alebo celé prsia? Skúšala si kyselé alebo normálne mlieko alebo masáže? Tá únava bude asi normálna, dnes mi kamoška hovorila, ako raz zaspala pri kojení a spadla na zem, teda našťastie len kolenom, hneď sa zobudila. Bola z toho úplne KO 😖

hancas
18. lis 2009

hanula 83---to bych si stěžovala protože to není normálni desetkrát tě bodat,to bych tak nenechala co kdyby nedej bože se ti nějak netrefil a píchl jinde a ty pak byla postižená

irminka
19. lis 2009

dnes dopoledne mám nástup do nemocnice , já nechciiiiiiiii, pomoooooooc....
Podle dr. jsem hmatem otevřená a mám dost změklé hrdlo, ale podle UTZ je to vcelku dobré, ale napsal mně žádanku ha hospitalizaci, raději bych ležela doma u TV 😠

zuzka72
19. lis 2009

Irmi holka, drž se, ty to zvládneš!!!

j.cien
19. lis 2009

Holky,co musite do spitalu-drzte se berte to pozitivne,je to to nejlepsi pro vase detatka a pujde to vydrzet!!!Halvne,at je vse OK,at jeste zustanou v briskach,dokud to potrebuji 😉 a az se narodi,tak na nejaky spital si uz ani nevzpomenete!!! 🙂
Pekny den vsem! 🙂

ivaajirka
19. lis 2009

Ahojda holky,tak se hlásíme po týdnu stále jsme tu 3v1 monitor srdíček parádní,zavřená příští týden máme zase ultrazvuk na převážení a na stavy placent 😉

zdepros
19. lis 2009

Ahoj holky,

Ivaajirka, tak to je skvělá zpráva 🙂

ivaajirka
19. lis 2009

Jo jo je se člověk bojí pořád,aby vydržel do toho a toho týdne a nakonec snad budu přenášet 😀 😀 😀

zdepros
19. lis 2009

Ivaajirka a víš už jak budeš rodit, nebo jestli ho máš naplánovaný?

a ještě bych se chtěla zeptat jak to máte holky s vycházkama u PN, já zatím tedy ještě pracuju, ale už je to docela náročný, ale zase si nedovedu představit mít vycházky dvě hoďky ráno a dvě odpoledne 😒

kvetinka78
19. lis 2009

Irminka, drž sa v nemocnci. Tuším ten 30. týždeň, alebo nejaký horedolu je naozaj kritický na chodenie do nemocnice, že?
Inak mne keď to tu ide na nervy, tak si pomyslím, že doma by som bola určite nervóznejšia a tu viem, že Keď sa niečo pritrafí, tak verím, že mi hneď pomôžu. A navyše každý deň chodím na monitor a ráno a večer počúvajú srdiečka, takže aj keď sa niekedy jedno mimi hýbe pomenej, viem že sú OK, a to je super pocit.
Inak na tú ruku mi dali nejaký lieh a masť- nejakú octanovú a myslím že to zabralo. Ešte to trošku cítim, ale už nie tak ako v tú kritickú noc- vtedy som si uvedomila, že vôbec mám nejaké žily a ako dokážu šarapatiť. Už si musím dať pozor, aby mi ihlu vytiahli vždy po 3 dňoch, aby sa to už nezapálilo. Inak neviem, že že ak tu zostanem dlhšiu dobu, či bude ešte na mojom tele jedna schopná žila, do ktorej sa bude môcť napichnúť ihla.

radka.k
19. lis 2009

zdepros
vycházky mám neomezené, takže pohodička, ale nevím, jestli doktor nepřihlédnul k tomu, že mám dvouleté dítě, takže s ním ven musím a nejde to zrovna načasovat do vycházek

kvetinka78
19. lis 2009

Dotaz pre maminky, ktoré koja, alebo tie, ktoré sa chystajú kojiť. Chcem sa spýtať, že či požívate tie vymoženosti ako sú odsávačka materského mlieka, sterilizátor a ohrievač fliaš. Máte s tým skúsenosti alebo ste aspoŇ počuli, že ktoré značky a druhy sú dobré a či je to vôbec potrebné si zabezpečiť?

miradka
19. lis 2009

Kvetinka, to s tou rukou znie úplne strašidelne 😖 až ma to bolí za teba 😅 Manžel mi už druhý deň hovorí, aby som si pre istotu zbalila tašku do nemocnice, tieto týždne sú asi fakt kritické. Zajtra idem do poradny, tak som zvedavá čo bude...kvetinka, čo si si vzala so sebou do nemocnice? Ja ani neviem čo si zbaliť okrem hygienických potrieb...

hanula83
20. lis 2009

Miradka: s tím kojením se to už zlepšilo, teď mě to spíš tak nějak už jen lechtá, když sajou. Asi to chtělo vydržet a přečkat... Jo, já si dávám gelové obklady a docela to zklidňuje... Jinak já mám právě taky při kojení takové stavy, že se mi neovladatelně zavírají oči. Vždycky se hned proberu, ale i tak jsem raděj vždycky v poloze, abych malou nepustila na zem...

hancas: to nemá cenu si stěžovat, já to spíš beru tak, že mi doktor chtěl vyhovět. Sice se nepovedlo, ale na druhou stranu snahu měl... Teď už mě to pomalu přestává bolet, tak to snad časem úplně vymizí..

květinka78: já mám jen takovou ruční odsávačku, není to nějaký luxus, ale trochu to pomáhá. Jinak sterilizátor ani ohřívač nemám... spoléhám na klasiku - horkou vodu 😉.

miradka
20. lis 2009

Hani, tak to je dobre, že sa to zlepšuje. Kdesi som videla predávať tie gelové obklady, asi si ich aj ja poriadim. Skúšala si kojiť obed holky naraz? Ja mám doma už kojící polštář, tak sa o to určite pokúsim, nechám si ho priviezť aj do porodnice, aby mi to už tam ukázali. Spočítala si, koľko hodín denne kojíš? Musí to byť skoro pol dňa 😅 A čo plienky, máš klasiku alebo jednorázovky?

hanula83
20. lis 2009

Miradka: holky jsem obě naráz kojit nezkoušela. Elenka sice papá pěkně, ale Aničce to ještě dělá potíže a moc toho nevysaje, tak se jí snažím aspoň něco odstříkat. Takže obě naráz moc nemá smysl kojit, když Anička to nechce. Navíc obě dokrmuju tím Nutrilonem... Ale ještě to nevzdávám a pořád si Aničku přikládám, třeba se to časem taky naučí... Kojící polštář nemám a ani v porodnici jsem ho nevyzkoušela, ale asi je to dobrá pomůcka. Kolik hodin kojím, to fakt nevím, ale vzhledem k tomu, že s oběma nad tím trávím víc času, tak asi dost... Co se týče plenek, tak zatím dávám papírovky, než si zaběhnu nějaký režim, ale co nevidět jim chci začít dávat látkové. Nejsou to klasické skládací plíny, mám takové bavlněné a flanelové plenkové kalhotky. Jedna plenka stála zhruba 270 Kč, samozřejmě se musí prát, ale pro mimča je to prý lepší...

j.cien
20. lis 2009

Ahoj holky,
prosim mam dotaz-kdy jste zacaly citit pohyby miminek?

Vsem preji poho dny 😉 a co nejdele 3v1 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru