Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
1. led 2010

Holky, já tu nebyla dva dny a vůbec nestíhám dočítat, kolik je tady zase příspěvků 🙂, to je super.

Hani, moc děkuji, určitě dej pak vědět, že odesíláš...

Holky, my máme taky zavinovačky do autosedačky Emitex a manžel od té doby, co je v nich poprvé viděl jim neřekl jinak, než kosmonauti 🙂)). Je sranda, jak to všem tak připadá. Jsou sice velké, ale já to dělám tak, že ty přebytečné nohavičky ohnu dovnitř. A jak jsou teď nabalené oblečením, tak je to i celkem utěsněné. Jo a používáme je i do kočáru, jsou opravdu moc dobré.

Miradko, já jim na ven dávám body + dupačky + mikinu + kalhoty + dvoje ponožky + kožešinový kabátek + čepice a rukavice. No a pak jsou v těch zavinovačkách a v kočáru jsou ve vložných taškách. Na to ještě dávám deku... Nevím, jestli je to moc nebo málo, ale když je vytáhnu, tak nejsou spocené a ani studené... My máme jako Misas lahvičky Avent a vyhovují jim. Akorát jsou jen do 125 ml a holky už teď vypijí i víc, tak to musím odměřovat do jiné. Ale vejde se tam tak 150 ml, takže zatím stačí, ale potom nevím... Jinak mám ty lahvičky 4, do dvou mlíko a do těch druhých dvou čajík..

Co se týče popraskaného břicha, tak to moje by opravdu mohlo vyprávět, taky už jsem to tu psala... ani jsem netušila, že je možné, aby tak moc popraskalo... a to jsem ho denodenně mazala dvakrát. Asi je to daň za miminka a já to tak beru 🙂.

Přirozený porod měla kromě Arwen i Sarri, ne?? 🙂 A další teď nevím...

Všem novým maminkám moc gratuluju ke koblížkům 🙂 a jinak všem přeju jen to nejlepší do celého nového roku 🙂...

hanula83
1. led 2010

Lito, my to s manželem máme tak, že většinou je v noci zabavuje, než nachystám jídlo. Ale když ho čeká perný den, tak zůstane spát v obýváku a já jsem s holkama v ložnici.

Nám taktéž zabere celé nakrmení i s přebalením cca 30 minut. Samozřejmě pokud zrovna nekoupeme, to je na dýl... a například dneska se stalo, že jsem je obě krásně vykoupala, namazala, poctivě vyčistila všechny záhybky (kdo má holčičky, tak potvrdí, že někdy je to mazec čistit...) a asi za 10 minut na to se mi obě tak strašně pokadily, že jsem musela vyměnit i celé oblečení... takže se celý ten proces dost protáhl ;)... S odbrknutím u Aničky není problém, stačí, abych ji vzala a opatrně si ji položila na rameno (tím se trošku stlačí bříško) a říhnutí jak od staryho chlapa je na světě 😉).. Elenka to tak jednoduché nemá, tak ji položím na bok a ona si pak sama odříhne...

carrinka
2. led 2010

Zase nestíhám dočítat 😀

4D - já mám placentu vepředu u Barunky a jak jsem koukala na fotky, jak to vypadá, tak je to jen trošku "zakalený", ale obličejíček je hezky vidět i tak... a když se zadaří, tak to upravím na PC 😉

Jinak už mám zase kilčo navíc, takže už jsem jen -4kg... vyletělo mi teď kilíčko za týden, tak to bude asi mazec... přece jenom mám ještě do porodu daleko 😀

petulka26
2. led 2010

Ahoj holky, dlouho jsem se sem nedostala, a je toho tady tolik že to opravdu nezvládám dočítat. Každopádně strašně moc gratuluji všem maminkám a držím palečky všem těhulinkám.

Nám už jsou 3 a půl měsíce a máme se čile k světu. Elenka má 4 kg a Lukásek 5,5 kg. Oba už se nádherně smějí, a začínají pást koníky, tak z nich mám velikou radost. Byli jsme už i na kyčličkách a oba je mají prý ukazkové. Akorát jsme měli u pana doktora trošku nehodu, Lukásek ho počůral a Elenka aby nebyla pozadu, tak se pořádně pokákla no myslím že nás si pan doktor bude dlouho pamatovat 😀 Krmíme jen Sunarem, protože já jsem bohužel měsíc po porodu úplně přišla o mlíko. Chytil mě slepák a musela jsem na operaci a potom už kojit vůbec nešlo ☹

Kdybyste náhodou některá sháněla odsávačku tak budu prodávat ruční od Aventu a taky mám elektrixkou Medela Sving (ta je fakt super), obě jsou prkticky nepoužité, vzhledem k tomu že jsem ztratila mlíko dřív než jsem měla pořádně možnost začít odsávat. Ta kdybyste některá chtěla, písněte do IP.

clea.1
2. led 2010

Ahoj holky,

měla bych jeden malej dotaz našel by se někdo kdo by mi byl schopen odpovědět na otázku jestli se nechat ukecat do normálního porodu a nebo si trvat na císaři.
Jde o to,že mě v podstatě nechali 8 měsíců sedět na prdeli - nedovolili mi pomalu ani ň a furt mluvili o císaři takže jsem byla v klidu.
Jenže teď mám na krku 37 tt a dvojčata se stihla otočit obě hlavama dolů a přišli na mě z normálním porodem, ze kterého mám hrůzu,protože se bojím že to nedám.
- že se ten druhej stihne otočit ( a já stejně budu rozřezaná nahoře i dole)
- protože mám horší srážlivost krve
- protože mě unaví i 20 minut v kuchyni
Nějak si to teď nedokážu představit a k mý smůle ti dva maj docela slušnou váhu - ten jeden cca 2 800g a ten druhej je za ním o krapítek pozadu.
Jsem si vědomá rizik co hrozí u císaře a větu že normální porod je lepší a že je člověk víc k použití neberu,protože moje kámošky mi docela barvitě vyprávěli co a jak po porodu u nich bylo.
Z lékařského hlediska jsou sice za 3 dny schopné jít dom,ale tam se stejně léčily dalších 14 dní takže stejně k dětem nebyly moc k použití.

zuzka72
2. led 2010

clea.1-neporadím, ale souhlasím s tebou(i po zkušenostech-vlastních)-------CHCI CÍSAŘE !!!!!!!!!!!!!!!! ☹

petranela
2. led 2010

Cleo, já taky bohužel neporadím, ale taky jsem se rozhodla, že si budu trvat na císaři. Raději se nechám rozřezat, než aby došlo ke komplikacím a to druhé by mělo málo kyslíku a mohlo být třeba i postižené... To bych si vyčítala pak celej život. Císař mi pro dvojčata připadá mnohem bezpečnější, u jednoho bych to vůbec neřešila. Operací jsem už měla v životě několik, takže se nebojím. Já teda porod ještě moc neřeším, ale budu si trvat na císaři. Jsem taky zvědavá co ti doktoři na to...

clea.1
2. led 2010

No já právě taky asi si na něm budu trvat ☹ jenže oni jsou takový potvůrky vyčůraný(doktoři) domluvili mi konzultaci u primáře,ale čekaj,že už nebude potřeba,protože každou noc mám co dělat abych přežila.Takže si sou 100% jistí že to do úterka už nedám a že mezi kontrakcema se s nima nebudu mít náladu dohadovat 😒

Tak to se pletou!!!

petranela
2. led 2010

Petulko, právě jsem se Ti dívala do albíčka, miminka máš teda nádherný, krásně oblečený a Tobě to s nima moc sluší 😉

zuzka72
2. led 2010

clea.1-nedej se, třeba se smilují, ale jsou to stejně s prominutím idioti, že neudělají co si rodička přeje, mohou být komplikace a kdo pak ponese následky, já se hlavně bojím, že mi řeknou netlačit a ono to nepůjde a já zatlačím, aniž bych chtěla a děti se tam přelomí, nebo tak něco, asi je to blbost, ale já z toho mám obavy, jenže mě říkj, když jsem rodila 2x, tak, že se mnou nebudou moc diskutovat. Jsou to přece "kapacity" 😔

petranela
2. led 2010

Cleo, nechápu, proč Ti doktoři tolik trvají na normálním porodu... dobře děláš, že jsi připravena si trvat na svém!Držím Ti moc palce, ať všechno proběhne hladce!!!

clea.1
2. led 2010

Já se jim taky nehodlám dávat lacino,docela mě fascinujou i tím,že mě je furt nechaj v břiše,i když jim děložní křivka lítá nahoru dolu,neustále si stěžuju na bolesti,na to že mám místo břicha beton a furt nic. Co má člověk udělat,aby byl slyšen a viděn a vyslyšen.

petranela
2. led 2010

Já si taky myslím, že budu doktory přesvědčovat, že císaře s umrtvením od pasu dolů prostě chci.

petranela
2. led 2010

Cleo, nechtěli si Tě tam nechat, když máš potíže? Ale s doktorama je to dost těžký... dělají jako kdybysme o rizicích věděly jen my pacientky!

clea.1
2. led 2010

Ne nechtěli už 14 dní když tam jdu na kontrolu tak si vozím kabelu a 14 dní mě z nemocnice vyhazujou.Tý jo ve 31 tt dělali jak koně a musela jsem tam tejden bejt a teď mě tam z horší křivkou než jsem měla tehdy nechcou.
Nevím sakra na co čekaj až se zhroutím,protože jsem přesně na pokraji sil. V noci si jdu lehnout ve 3 ráno s bolestma se ukládám a po 30 min se budím a pomalu se slzama v očích stávám jak mi tlačí na ostatní orgány.Vždyť do prčic všude říkaj,že dvojčata se nenechaj do 40 tt tak já to nechápu,asi sem novej experiment - plíce maj a jsou hotoví a připravený a já taky tak asi počkám do úterka ale pak už bude řev.

petranela
2. led 2010

Divím se, že tam už neležíš. Je to drsné, takové bolesti. Už aby jsi to měla za sebou. Jen vydrž do úterý a snad už si Tě tam nechají a přesvědčíš je na císaře. Drž se!

balina
2. led 2010

Cleo taky s tim bojuju. Ten prirozeny porod mi nejak nevoni ☹ Ale pred vanocema jsem byla pres noc v Krci na magnesku a vedle na pokoji byla pani po prirozenym porodu s dvojcatama a musim rict ze me to malilinko nahlodalo. Teda jen malicko, 😒 U me to doktor zatim jenom nadhodil, ze pokud vydrzim do stredy tak by sme mohli mluvit o porodu a ze by to taky videl na mozny prirozeny. No jsem na rozpacich. Nevoni mi ani jedna varianta 😀

Petulko : Deticky jsou uz krasny a rozkosny, to ten tvuj byvaly je ale hnup co?

balina
2. led 2010

Jo a Zuzko : diky za odkazy ohledne porodu, peclive jsem vse prostudovala a ... NEVIM 🙂

j.cien
2. led 2010

Holky vy me uplne strasite!!Jak vas nechavaji v bolestech tak dlouho...a pritom se vsude pise,ze rodicky dvojicek maji byt preventivne hospotalizovany uz od 36tt a jak se pak rychle vycerpavaji placenty,ze je dobre to pak uz rychle odrodit...OMG a vy se tak trapite a jeste aby si clovek toho cisare vyskemraval ☹ ...
Taky se bojim o deti,ze by je mohl normalni porod nejak nenavratne poskodit...proto chci taky rozhodne radeji cisare... 😖

clea.1
2. led 2010

balina

na jednu stranu jsem ráda že v týdle situaci nejsem sama.Na druhou stranu je to šílený,ach jo.
Stejně se není na co těšit co se týče mateřské a rodičovské budem dřít bídu z nouzí a budem rádi že to nějak s manželem dáme:( ale to je zas jiná stránka věci.

clea.1
2. led 2010

j.cien •

třeba jsme jen výmky co potvrzujou pravidlo,asi záleží o kterou nemocnici jde a v kterým okrese.

hancas
2. led 2010

clea....já když jsem přijela do porodnice s kontrakcema tak první můj dotaz byl jestli můžu císaře a primář řekl že mrkne na ultrazvuk a uvidím,pak zjistil že jsou obě hlavičkama takže normál,císař není nutný a taky to není tak že když si řeknem tak to udělají císaře.mě můj gyndař říkal že by to šlo ale když jim podstrčíte obálečku....ale že císaře když není potřeba nedělají na naše požádání

j.cien
2. led 2010

Cleo tak ti moc preji,at do toho uterka to prezijes co nejlepe..a pak,at uz te berou na sal a miminka maji uz peknou vahu,takze to zvladnou 😉 a pak to sice bude tak,jak pises...taky porad pocitam,jak vyjdeme s penezma,mame hypoteku...ale ty nase vymodlene miminecka za to stoji !!!Jen at jsou v poradku a pak uz se to nejak zvladne 😵

clea.1
2. led 2010

hancas.
já vím,že v ČR musí člověk čekat na rozhodnutí a že císař není na vyžádání,ale dvojčata jsou důvod pro jeho provedení.A měly by zvážit všechny rizika a taky si myslím,že špatná srážlivost je taky jeden z důvodů proč na něm budu trvat.
Na obálku jim kašlu 🙂 páč bych do ní mohla dát opravdu minimum.A je mi z toho špatně.

j.cien
2. led 2010

Cleo bud silna a verim pevne,ze pokud si budes trvat na svem,ze ti vyhovi 😉 !

hancas
2. led 2010

clea....jj já též myslela že dvojky se rodí jedině cisařem ale hodně jsem se zpletla a jsem ráda že jsem rodila normál sice 14 hodin ale ten zážitek opravdu za to stál,jasně že pokud máš špatnou srážlivost tak to musí rouhodnout doktor co a jak

clea.1
2. led 2010

To věřím,že je to zážitek.Já,ale o něj nestojím 🙂 jen tak mezi náma.
No nic pokud vydržím do úterý,uvidím co řekne primář,ale já jsem takovej malej odbojář takže to bude asi zajímavá diskuze 😉 takzvaně kdo z koho.Kdo dřív povolí prohrál.
Někomu je to jedno,ale já jsem bohužel člověk,kterej vše řeší a nad vším se moc zamýšlí.A pokud nedostane rozumný argumenty tak není smířenej s osudem.Takže asi tak.
A další věc já rodím po prvé a ještě ke všemu mi už táhne na 33 rok.Tak si myslím,že mám nárok se trochu vzpouzet.

hanula83
2. led 2010

Cleo, já byla preventivně hospitalizována od 36. týdne, měla jsem akorát trošku vyšší tlak, ale už si mě tam raděj nechali. A můžu ti říct, že jsem už bouchala hlavou do zdi a na kolenou je prosila, aby mi ten císař už udělali. Měla jsem holky pořád zadečkama dolů, tak prej pokud se náhodou neotočí, tak bude určitě císař. Holky se naštěstí neotočily, tak mi ho udělali. Ale až ve 38. týdnu, konkrétně jsem byla 37 + 5. A myslím, že hlavně proto, že byl v porodnici plný stav a potřebovali lůžka 😉)... No a dozvěděla jsem se to až den dopředu. Do té doby jsem byla pořád v nejistotě, kdy to teda bude... Jooo, a sice nemám srovnání, ale už jsem tu psala, myslím, že císař je rozhodně lepší. První dva dny se člověk nemůže pořádně pohnout, ale pak už jen lepší a lepší. A určitě nejlepší jen lokální umrtvení, ať to máš "naživo" 🙂... A určitě na tom trvej, nemůžou tě nutit do takového rizika!

hancas
2. led 2010

clea...já jen napsala co vím tak nebud na mě nějak naštvaná ju 🙂

kocule
2. led 2010

Já bych ty doktory rafla. 😠 😠 Rodila jsem taky pozdě, ale mě to vůbec nevadilo, protože jsme byli symbióza na entou 😅. Když jsem chtěla spát, tak miláčci spali, vůbec mě netlačili celé těhu, ale to jsem byla veeelkááá výjimka. 😝 Na císaře jsem se rafla s doktorkou, taky chtěli přirozeně, jenže malý byl KP a to jsem kategoricky prohlásila, že normálně rodit nebudu a nenechám se nutit. S takovýma polohama ať mi udělají SC a že na tom trvám. Doktorce se to vůbec nelíbilo, ale do papíru to napsala: "trvá na SC" 😅 a byl pokoj. Pokud se na to necítíš a máš další zdravotní důvody, tak na tom trvej nekompromisně a neuškodí, když tam udělá randál tvůj chlap. 😠Dvojčata jsou dvojčata a není to sranda. Mě dělala SC moje lékařka, která má rozum a sama mi řekla, že u dvojek se nikdy neví, co by se mohlo semlít a že je to naprosto jasné udělat SC. Ta druhá trvala na přirozeném porodu, protože jsem ležela na jejím oddělení a měla jsem chuť ji praštit. 😠 😠 Takže se nedej!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru