Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

housky
8. led 2010

Moniko jsi hodná, ale to bude stát asi dost, vzhledem k váze kočárku. Dneska jsem hledala náhradní varianty a asi budeme muset je do Kolína, tam mají asi nejvíc kočárků.

Taky vám tak často tvrdne břicho??

zdepros
8. led 2010

ahojky, my jsme Bumbleride koupili 29.12, zřejmě poslední kus kterej se dal sehnat i z toho důvodu aby jsme nakonec nebyli bez něj, no a teď se objevila ta zpráva o zákazu prodeje 😒

Ohledně toho poslání z Ameriky, někdo to tu psal myslím Lita že to vyjde skoro nastejno jako poupě tady

zdepros
8. led 2010

Housky já mám pocit že mám břicho tvrdé a napnuté pořád, užívám magnesii, ale myslím že to moc nepomáhá, mám ho tvrdé i když ležím 😒

miradka
8. led 2010

Slunilibu, tak to si ma dostala, som úplne vykoľajená 😨 😨 😨 Musím mrknúť čo je na obale napísané. Vždy som sa dívala po tých najmeších, ale teraz fakt neviem. Váhový odhad mám na oboch viac ako 2500g.Neviem koľko priberú ešte za 2 týždne ale 3 kg určite nebudú mať

slunilibu
8. led 2010

miradko to jsem nechtela, vykolejit te. 😅 ja jen, ze pampers newborn se delaji jen mensi baleni. 😅 a myslim, ze do porodky by ti plne stacily. 3-6kg jsou fakt velke. 😅

miradka
8. led 2010

slunilibu, tak to som asi pohnojila, aj huggiesky mám 3-6 ale je tam napísané newborn, preto som ich brala 😠 A to mám 1 balík (90ks) huggies a 2x pampers (94ks) ☹

darling007
8. led 2010

Holky, nechci vám samozřejmě nic vnucovat, ale koukněte na X-Lander XTwin, my ho máme a je fakt super a cena bezkonkurenční - včetně vložných tašek, pláštěnky a tašky na rukojeť 13 tis. Kč.

beruska5
8. led 2010

zuzka72 tak naše přesné udaje
(37tt )císař,Sašenka(Alexandra) 2,57k- 46cm, Samuel 2,79kg-47cm 27.8.2009 😉

u nás dnes hodne pláču,kvuli počasí se nedalo jít ven a to oni vždy venku prospí 3hodky tak im chyběli a řvali,a řvali.. ☹

Pro starší dceru musel manža do školy,volala nám učitelka že holka brečí abychom došli že ji bolí v krku a to tam chudinka brečela už dve hodiny ale uča si myslela že ji to projde 😝 🙄
Má silnou anginu,teplota 39,5 ☹ Tak se bojim 😢 aby to krpci nebo ja nechytli,takže manžel u velky holky a ja zas s malíma.

lucy82
8. led 2010

Ahojky holky, posílám vám odkaz na paní Silvii z mimibazaru, ta je výhradní dovozce Bumbleride ze Slovenska do ČR, takže se poptejte u ní, ta bude mít určitě nejčerstvější informace, jak co se týče toho co vydala ČOI tak té kolekce 2010.
http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?...
Já mám kočárek taky od paní Silvie a fakt mohu vřele doporučit, poradí emailem 😉 A myslím že ČOI najde mouchy na všem, v čem jsme se vozily my, a nikdy se nám nic nestalo 😅

lucy82
8. led 2010

Miradko neboj i to ti bude stačit ale do porodky si opravdu vem ty od 2-5 kilo, ty od 3-6 budou velké.

monika.tdm
8. led 2010

Jeste 25.2: se v Brne kona vystava kocarku pro dvojcata!!! 🙂

slunilibu
8. led 2010

miradko Jak pise lucy ty vetsi zdelas-neboj se,ale do porodky nakup mensi. 😉

beruska5
8. led 2010

housky ohledne toho kojení najednou : po prebalení si je dám před sebe na postel,napravim na sebe polštář(obyčejnej,kojíci nemám)priložím jedno díte a když je dobře přisáte vemu sama druhé a přiložím taky 😉
jde to dobre i bez pomoci,ale najednou je kojím jen v krizoví situaci když už omdlívají obě od hladu 😀
víc nám vyhovuje samostatné kojení

miradka
8. led 2010

Dobre holky, tak kúpim tie menšie, ale možete mi poradiť teda akú značku a aké množstvo? ono ja som chcela doma látkovať...budem mať na to pomocnikov, ale nebojím sa, že neminiem tie čo mám nakúpené.. 🙂

zdepros
8. led 2010

Lucy a koukala jsi na ten spoj těch stříšek, kvůli krerýmu ten kočárek zakázali prodávat?, co si o tom myslíš?

zuzka.o
8. led 2010

Uf....tak jsem paní Silvii napsala, tak jsem zvědavá, co mi napíše... díky LUCY za odkaz 🙂

Jako já vůbec nemám nápad na náhradní řešení kočáru!!!! 🙄
Xlander se mi zdá moc těžký ....20kg ☹ Bůůůůůůůů

lucy82
8. led 2010

Zdepros ještě jsem na to nekoukala nebyly jsme dneska venku takže nevím, každopádně nevím proč by zrovna tam měly dávat prsty, ale zítra na to juknu a dám vědět.

elly01
8. led 2010

http://www.dvojcatka.cz/aktualita.php?id=13766

Holky, přečtěte si tiskovou zprávu v odkazu ohledně Bumbleridu. Tam píšou, že se zaručují, že je kočárek bezpečný.
Nicméně, i nás to vylekalo, měli jsme ho jako nr.1, jinou variantu jsme ani nazvažovali. Byli jsme se dnes podívat na EasyWalker a TFK Twiner Twist a musím říct, že asi nakonec půjdeme do EasyWalkera. Kromě ceny se nám na něm líbilo všechno 🙂 A i když se mi Bumbleride šíleně líbí, tak musím říct, že propracování u EW je prostě super.

zuzka72
8. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - Klárka kg, Kubík kg 2008
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - Sofie, Nela, listopad???2009
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek kg, Bruno kg, 4.leden 2010 ?????vaječné (císař)
HAŇULA83 - (37 + 5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

miradka
8. led 2010

Holky, skúšala ste niektorá pleny Bella Happy newborn 2-5 kg? Dívam sa na net a tie pleny od Huggies a Pampers na 2-5 kg sú strašne drahé 😖

elly01
8. led 2010

Miradko, kamarádka je měla na čerstvé mimčo a hrozně si je chválila 🙂 že jsou prý i širší, což je lepší na kyčle.

lucy82
8. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - Klárka kg, Kubík kg 2008
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek kg, Bruno kg, 4.leden 2010 ?????vaječné (císař)
HAŇULA83 - (37 + 5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

zuzka72
8. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - Klárka kg, Kubík kg 2008
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek kg, Bruno kg, 4.leden 2010 ?????vaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

hanula83
8. led 2010

Miradko, já s sebou měla tři balíky plenek a spotřebovala jsem tak jeden a půl. Ale u nás v porodnici jim totiž ze začátku dávali jejich plínky. Každopádně obecně pokud za tebou bude dojíždět manžel, tak si vem jen to nejdůležitější, on ti pak doveze co budeš aktuálně potřebovat. Já to tak měla a aspoň jsem neměla zbytečnosti.... Jo a taky doporučuju Newborn, já měla Huggies.

slunilibu
8. led 2010

miradko Ja mam bella happy ted velikost 3-6kg, jsou dobre. Jen obcas protecou. 😅 newborn bella heppy si dost chvali, ma pry i vykroj na pupik. 😉 Ja taky latkuji, pouzivam popolini a jen na cesty mame papirovky. 🙂

Muj bracha ma dvojcata kluky, v lete jim bude 5 let. Meli na zacatek nejaky nemecky kocarek, myslim. Jen si nemuzu vzpomenout na znacku. Byli celkem spokojeni.

miradka
8. led 2010

Elly, díky za info. Asi ich skúsim...

lucy82
8. led 2010

Jé já vám závidím hodná miminka 😀
Dnešek u nás katastrofa, sice přes den to šlo, Sofinka se konečně vykakala, ale bylo to něco teda, chvilku byla v klidu a od cca 17hod zase řev a řev. No děs, v 18hod mi vždycky totálně tvrdě usíná Nelinka takže ji musím budit, protože před sedmou se jde mýt, jíst a pak teprve spát. Takže ji nemůžu nechat tvrdě usnout protože pak by nezabrala znova. KDyž je oblékám do pyžámka tak obě hysterák, Nelinka nakonec bumbala pěkně, Sofinka vůbec, nakonec manžovi usnula v náručí, tak jsme ji přenesly do postýlky, za pět min byla vzhůru, tak se napila, a než usnula no děs běs. Asi ji pořád trápí bříško, kroutí se jak žížala, chuděra malá 😖 Tak já nevím z čeho to může být 😕 Snad zítřek bude lepší.

Miradko Happy jsme taky měly a ty malé byly dobré, pak jsme měly tu 3-6 a tu jsem vytáhla až holky měly kolem 4 kilo a už nám tedy vůbec neseděly. Teď už používáme plenky od 4-9kilo, ty jsou nejlepší.

beruska5
8. led 2010

mi sme taky meli bella happy newborn 2-5kg-super 🙂
jeden balík sem si donesla a pak nosil postupne veci manžel 😉

sarri
8. led 2010

Miradko, my jsme měli ty Happy do 2 kg v porodnici a ještě pak až skoro do 3,5 kg - holky jsou spíš dlouhé než široké a spokojenost. Teď ještě používám 2-5 a je v nich nějaký gel, takže vydrží i dlouho, ale jinak zkoušíme i jiné, které jsou zrovna v nějaké výrazné slevě.

monika.tdm
8. led 2010

lucy82 neboj je to prejde!!!! Nekde jsem cetla, ze dvojcata, jak jsou mala tak casto krici, protoze si tim vybijeji energii!!!!! takze casto ani nemaji duvod rvat a ty se u toho muzes treba stavet na hlavu a nic s tim nenadelas!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru