Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
10. led 2010

Irminko, moc gratuluju k chlapečkům, jsou krásně velicí a taky Ti přeju ať jste brzy všichni pohromadě pěkně doma 😉

Zuzko, ten kolotoč je teda úžasnej, hvězdy po celém pokoji, tolik melodií, dokonce i s tlukotem srdce! Mám půjčený jeden hodně obyčejný bez melodií od sestry no a teď přemýšlím, že bych koupila nějaký lepší hrací s promítáním na zeď, jenom aby se dětičky uklidnily. No a tento vypadá fakt moc dobře. A ten obycejny bych dala do postylky v obyváku, ve které budou přes den. 😉 Ale zase na druhou stranu je to další tisícovka navíc, ale myslím, že to stojí za to. 😉

zuzka72
10. led 2010

Petranela-no asi ho taky koupím, stejně stačí jeden, kdyby byly dva, tak by se to asi stejně nepouštělo najednou a osvítí to obě postýlky a navíc ze začátku budou děti asi stejně spolu v postýlce, já ho beru. 😀

hanula83
10. led 2010

Zuzi, neboj šestinedělí si plně užiješ i při císaři 😉... Co se týče kolotoče, tak nemám srovnání, já mám dva s plyšákama. Ale asi je to lepší s plyšákama, protože kdyby náhodou nějaká ta potvůrka z toho spadla, tak to mimčům neublíží...

Irmi, moc a moc gratuluju, chlapečka si co nevidět užiješ. Já taky brečela a to mi je jenom odvezli na den pod světlo a bylo to ve stejné budově.

petranela
10. led 2010

Zuzko, bezva rozhodnutí. Musíme ty mimča uspat co nejsnázeji a tohle by fakt mohlo pomoct. 😉 No to však uvidíme. Já ho asi taky vezmu, moc se líbí mne i manželovi. Díky za tip! 🙂

hanula83
10. led 2010

Jo a k těm kolotočům ještě... opravdu nejlepší takový, který vydrží hrát dlouho, já musím pořád lítat a natáčet a natáčet, než bobci usnou...

petranela
10. led 2010

Hanulko, tenhle co posílala Zuzka má dálkové ovládání, to by mělo být fajn, ale kolik minut to hraje jsem nenašla.... Zuzi nevíš?

hanula83
10. led 2010

Květinko, my dáváme čajík pro celkovou pohodu od Hami, je od 3. týdnů. Ubrousky i mastičky Rybilka kupujeme v lékárně, resp. manža tam dělá, takže je bere 😉...

sarri
10. led 2010

My máme kolotoč Fisher price nebo tak nějak, co hraje několik příšerných falešných melodií, promítá na strop motýlky a točí se s plyšáky - holkám se líbí - nám ty melodie teda ne 😀 Koupila jsem v bazaru za 400 a brácha mi to předělal na trafo, bo kupovat ty baterie by se mi nechtělo. Jinak si myslím, že stačí jeden - holky spí zatím spolu a až si budou sedat, tak prý po tom děli sahají a musí se to stejně dát pryč.

hanula83
10. led 2010

Zdepros, hrazdička je taky dobrá, ale asi až pro trošičku větší děti pak, naše už objevily to kouzlo, když do toho náhodou praští packou a nebo to šustí, cinká... díky tomu dnes daly chvilku pokoj 😉

hancas
10. led 2010

ahojky holki,2 dny tu nejsem a nestačím hltat vzkazy 🙂 včera jsme měli oslavu naších broučků už 2 narozeniny ☹ bylo to super až na tchýni ale to se nedá komentovat 😒
jinak mi měli kolotoče od canapol babies každej měl svůj ale jak pak na to došáhli sami tak strhávali ty plyšáky tak jsme jim ho pak oddělali
plínky používáme huggies premium né ty klasik,vyzkoušeli jsme všechni a po všech opruzeniny takže jsme pak ty zbytky porozdávali,naštěstí už jen na noc a když někam jdeme jinak doma kalhotky,slipy a nočník.ale bylo to náročný na penízky ale ted už v klídku🙂

jinak přidávám míry děti Klárinka 2500g 49 cm
Kubíček 2230g 46 cm 36tt porod normálně

darling007
10. led 2010

Kočule, ahojky, kočárek je X-Lander X-Twin, jiný typ pro dvojčátka není (pro jedno miminko je X-Landerů spousta). Mám ho v modré barvě z kolekce 2009 včetně vložných tašek, které konečně na podzim začali vyrábět (dřív to šlo jen jako sporťák), tašky na rukojeť a pláštěnky a vyšel mi cca na 13 tis Kč. Váží 14,5 kg, takže s ním v pohodě dokážu manipulovat sama, i když teda nejsem žádný svalovec 😉 Dávej pozor, pokud bys kupovala od někoho starší typ a dokupovala nové vložné tašky, tak ti nebude sedět barvička. Složím ho během pěti sekund a nacpu do kufru auta. Kvůli dvojčátkům jsme kupovali Citroen Picasso, takže kufr je velkej a bez "schodu" do kufru.
Pokud bys měla zájem, písni IP, dám ti webovou stránku, kde ho seženeš úplně nejlevněji v celé ČR a dodání prakticky během tří dnů, všechno bez problémů.
Kočárek má velká gumová kolečka, to pro mě bylo hodně důležité, jelikož budu asi dost jezdit v terénu, přední jsou otočná s možností aretace. Rukojeť je potažená kůží, to je taky prima, moc příjemné na držení. Sedačky jdou upravit jak chceš, není to omezeno např. třemi polohami, prostě to sklopíš jak potřebuješ a utáhneš popruhem.
Tak asi tak, kdybys potřebovala vědět ještě něco dalšího, písni, ráda poradím.

hanula83
10. led 2010

Petruš a Zuzi, ten kolotoč vypadá fajn.. Jinak mě napadlo, že brácha má internetovej obchod s hračkama. Nechci dělat reklamu, ale jestli máte někdo zájem, tak je to www.supernakup.eu

Ani nevím, jaké tam má kolotoče, musím kouknout, ale od Fischer Price tam hračky určitě má.

lucy82
10. led 2010

Ahojky, tak my máme kolotoče od canapol babies, ty natahovací a je to fakt na prd. Máme ještě usínáčka mořský koník, ten hraje asi 5 minut a pak ještě hvězdičku která promítá obrázky na strop a to hraje deset minut, takže prvně pustím kolotoč, a pak už jen hvězdičku nebo usínáčka, nechce se mi pořád chodit a natahovat. Navíc ten kolotoč nějak Sofinku pobouzí aby na to pořád koukala a nespala takže někdy když má fakt spát tak ten kolotoč musím dát pryč aby se na to nekoukala 😀 Ale pak máme ještě takovž měsíček který svítí nebo bliká a u toho obě usínají 😉 Ten je fakt super.
A ten kolotoč co jste sem daly je bomba, ten bych taky brala, a ta cena je super, nás ten jeden stál 700kč a je fakt na nic ☹

zuzka72
10. led 2010

Petranela, má to prej tři časovače 12, 18 a 20minut-snad, našla jsem podobný od stejné firmy akorát s jinyma potvůrkama.
Hanula83-taky chci bráchu co má hračky. 😀

hanula83
10. led 2010

Zuzi, neboj, já když u něj objednávám, tak jako každej jinej za stejny ceny 😉... ještě jsem si ty stránky ani nestihla pořádně prohlédnout, moc dlouho to nemá.

miradka
10. led 2010

Ahoj holky, díky za povzbudenie a info...určite sa opýtam dr ako to bude prebiehať. Tiež si to preberám v hlave a hovorím si, že tá kamoška čo mi to hovorila, to mohla myslieť inak, alebo špatne pochopila doktorov...ona mala totiž 2x cisara, ale pri prvom rodila už mŕtve dítko ☹ a asi je poriadne nadopovali, mohli dať aj silné lieky, také čo sa nemožu normálne...
Tak majte sa krásne a mužík podá informácie čo je nového u mňa. Pá

kocule
10. led 2010

Darling, naprosto vyčerpávající, moc moc díky, nahlodala jsi mě. 😀 😀 Ještě dotaz. Na webu jsem našla, že
kočárek nemá nafukovací kolečka, jen pogumované. Nevadí ti to? Necítíte každý výmol? Abych s nima nevyjela každej rygól... 😀 😀

Holky ten kolotoč je bezvaaa...my taky máme ty usínací měsíčky a projektory, ale začínám tušit, že na houby, protože mi v postýlkách zásadně neusnou. 😖 My musíme vozit v domácím péráku přes práh a pak odpadnou, jink je tyátr. Ale bezva se z toho utírá prach. 😀 😀 (můžu jen doufat, že do toho dorostou a bude to mít úspěch) 😀 😀

kocule
10. led 2010

Miri drž se, budeme na tebe myslet. Určo si klidni řekni o léky na víc, já byla placka totál a dostala jsem zimnici. ☹ Druhý den v klidu, ale ten první jsem jen spala. Jo a pomohl mi na hojení wobenzym, ale to jsem asi už psala, jizvu mám fakt pěknou a vůbec o ní nevím. 😉

hanula83
10. led 2010

Miru, tak hodně štěstí a ať ti to tam uběhne co nejrychlej 🙂...

lucy82
10. led 2010

Miradko drž se a hodně štěstíčka. Já po císaři byla na pooperačním a holky mi daly hned hodinu po porodu na pokoj a starej se, takže to pro mě bylo o to těžší se z toho císaře dostat, protože jsem byla utahaná a vůbec jsem neměla možnost si odpočinout 😒
V albu mám foto jak paseme 😉

petranela
10. led 2010

Miradko, držím moc palečky, myslím, že když si řekněš o léky proti bolesti, dají Ti je. Taky bych si řekla.
Takže přeju hlavně co nejvíc zdravíčka Tobě a miminkům, ať všchno probíhá co nejlépe a co nejvíc vpohodě. Těším se na fotečky Tvých miminek 😉

hanula83
10. led 2010

Lucy, krásné, to u nás Elenka se už snaží, ale Aničce se nechce. Za to se otáčí na rozdíl od Elenky... no každá jiná 😉...

darling007
10. led 2010

Kočule, původně jsem si myslela, že jsou kolečka nafukovací, tak to původně na netu psali... Ale nejsou, jsou jen gumová, ale docela měkká, takže jsem s tím zatím žádný problém neměla, fakt. Zatím jsem na kočárku zkrátka nenašla vadu 🙂 Ale je to věc každého, někomu vyhovuje to a jinému zas ono.

zuzka72
10. led 2010

***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - (36tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

sarri
11. led 2010

Lucy, krásné paseníčko - u nás taky bývá vztekání se a taky se někdy staví na ruce a drží hlavičku moc vysoko a pak se překulí na záda a snaží se otočit zpátky, což jim nejde, tak začnou brečet.

kocule
11. led 2010

Dobré ránko holky, krásně pasete, tedaaa. My blbneme už od 5 h, páč mladej si dal gymnastiku, která ho totálně probrala a já bych zase chrupala, jsem KO. Pak trošku zabral, ale nic moc. Holky, jestli hledáte sošného ženicha, tak se hlásíme, páč už lezeme z velikost 68, Tomča má na sobě dupky jak haripesky, tak mu začínám dávat 74, aby měl prostor. Já nechápu, po kom to to dítě má, od porodu vyrostl o víc než 20 cm! Manža není zas tak vysokej, tak asi přes nějaké koleno, ale zajímalo by mě jaké. 😀 😀

Darling, ukazovala jsem tvůj kočárek manžovi a asi do něj s největší pravděpodobností půjdeme, líbila se mu hlavně cena. 😀 Vrtalo mi hlavou, že jsem na něj nepřišla, když jsem loni byla těhotná a hledala co nejlehčí kočárek, tak jsem pátrala a zjistila, že dvoják je od X Landeru novinka od loňska a když jsem hledala, tak nebyl na trhu. Tenkrát byl nejlehčí TFK, jenže to bych potřebovala i domečky a stál by neskutečné peníze. Bydlíme v paneláku a kočárek je dole v sušárce, tak jsem měla strach, aby se nevypařil 😀, to by mě šlehlo. U nás bydlí moc fajn lidi, takže to asi nehrozí, ale když jdeme k doktorce a musím ho nechat venku, ne sice na ulici, ale nelze ho brát úplně dovnitř, tak by mě kleplo a měla jsem z toho strach. Navíc jen domečky za 8 tis, to je fak nářez. 😝 Našla jsem na webu na tvůj kočárek moc krásné reference, mamky si jej hodně chválí, tak jej asi objednám. Můžeš mi prosím poslat adresu toho obchodu? Budu moc ráda. My zimu dojezdíme v té rachotině, co máme z bazárku, službu to přes zimu udělá a pak hurá do sporťáku, fakt se těším. Máme Tako a je děsně těžkej, nicméně jako domeček k doktorce stačí. V zimě se moc nedá a navíc ho dáít do auta je neskutečný problém, je strašně těžkej. Manža má co dělat a u mě to nehrozí. 😀 😀 😀

Zuzíku, Kaňkovka je už maminka, má Helenku a Vašíčka, míry nevím, ale tuším narození 01.01.2010. 😉

hanula83
11. led 2010

Lucy, tak Anička měla včera taky zácpu, dala jsem jí Duphalac a perfektně zabral, do dvou hodin byla vykakaná - a jak! 🙂... A nejspíš jí to nějak neprohnalo, bylo to šetrné, protože to celé prospala.

Holky, ještě k jizvě, mně taky není vůbec vidět (na rozdíl od těch strií).. mně doporučovali ji po operaci utírat dětskýma ubrouskama na zadeček (asi kvůl dezinfekci), jinak jsem ničím nenatírala ani nic jiného s ní nedělala. Švagrová s tím jezdila asi desetkrát na jakejsi laser, aby ji měla pěknou a má ji víc vidět než já. A to jí dělali císař už před půl rokem.

Holky, vám už tak krásně pasou koníčky, to my jsme asi pozadu, holky jsou lenošné - teda jak kdy, Anička je hrozně uvrtěná, nevydrží chviličku v klidu. No ale hlavičky ještě nedrží.

Kocu, já to asi nějak přeskočila, co to pořád tvůj malej cvičí? 🙂

zuzka72
11. led 2010

Kocule-já tušila, že někdo porodil za mými zády. 😀 Jak toho bude víc, tak dopíšu.
Darling, můžeš mi ten tvůj kočárek vyfotit? Je to tenhle, nebo jiný?
http://www.eshopbaby.cz/katalog/set-x-twin-koca...

hanula83
11. led 2010

Darling, dopiš se do seznamu 🙂

zuzka72
11. led 2010

Hanula83-to je divny, Darling tam napsaná byla a už tam zase není-asi nějakej šotek. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru