Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

irminka
23. led 2010

ahojte,
hodila jsem fotečky , kukněte na Brundu, jizvička nejde skoro už poznat, krásně se to hojí 😉

housky
23. led 2010

Ahoj holky,

tak 20.01.2010 se nám narodili Baruška s Daníkem v 28 tt. Barunka Měla 1050 g a Daneček 740 g. Zatím se drží a jsou moc šikovný. V pondělí nás přijali do nemocnice a rozháněli mě kontrakce, vydrželi jsme to do středy, ale aspoň že tak, protože mě píchali kortikoidy na to, aby se malým dovyvinuli plíce. Zatím chýchají sami a mlíčko taky snášejí dobře.

Tak hlavně hodně odpočívejte a nic nedělejte. Zatim ahoj

irminka
23. led 2010

housky: tak to moc gratuluji a miminkům i Tobě přeji moc štěstí a hlavně moc a moc zdravíčka

j.cien
23. led 2010

Housky take velka gratulka k detickam 😵 !A preji vam vsem ,at jste zdravi a bobecci mali at rychle rostou a krasne prospivaji!!TO je parada,ze dychaji uz sami,i kdyz jsou tak malinkati!!Jsou to bojovnicci 😉 tak hodne stesticka !!! 😵

Irminko Borek je frajer a za chvili nebude nic videt 😉

Holky,jsem tak dojata z vasich prcku,ze tu bulim jak stara zelva...

ivaajirka
23. led 2010

Ještě jsme přidali fotečky

zuzka72
23. led 2010

Housky-tak to je mazec, ty dokážeš překvapit, hlavně, ať jste zdraví, držíme pěstičky.
Já snad to ještě budu přenášet, jako slonice. 😒

j.cien
23. led 2010

Ivarijko fotecky moc pekne 😉

Zuzko neboj,prenaset te nenechaji 😵 čoveče,tobe ty tydny naskakujou nejak ´mnohem rychleji nez mne 😠 😀

zuzka72
23. led 2010

j.cien-to se ti jen zdá, mě už to zase neubíhá vůbec, všichni kolem rodí, mají mimča a já čekámmmmmm. 😀

j.cien
23. led 2010

Zuzi neboj,uz JSI NA ŘADĚ 😉 😵 😵

Zuzko ohledne te zavinky do autosedacky..myslis,ze tam musim delat i ty 2 otvory??To je asi pro pas kolem pasu...ale ty je tam koukam na fotce asi nemas a asi to nevadi,ze ne??

zuzka72
23. led 2010

Ne ty tam být nemusí, jsou tam u té, když dítě máš v té sedačce rozbalené, vlastně když to máš jako podložku.

j.cien
23. led 2010

Ok ,diky 😉

zuzka72
23. led 2010

Jako na ruce ven, no já jsem to napsala teda dost blbě, ale snad to chápeš. Už šiješ? Já se navnadila a jdu taky na to-pletení a šití na pséčky, ale ještě jsem jim slíbila, že půjdem na procházku, tak snad neumrznem. 😝

zuzka72
23. led 2010

Tak Miluška z žirafek má už taky mimča ve 31tt a já pořád nic! A to doktoři říkali, že v prosinci, že dál to nedotáhnu. Já tady asi zůstanu na ocet a nakonec mě i ty j.cien doženeš. 😀 Ještě, že jsi tu alespoň ty. 🙂

radka.k
23. led 2010

Zuzka72
neboj, už to máš za pár. Uteče to jako voda. Já se cítila pořád dobře, až od včerejška to není nic moc, cítím jakoby poslíčky, taková tupá bolest...tak nevím, co se z toho vyklube. Snad se jen zvětšuje děloha, snad se neotvírám....

zuzka72
23. led 2010

Radka.k-tak ta tupá bolest jak popisuješ, to je přesně ono

beruska5
23. led 2010

housky moc gratuluji,tí jsou tak mrnavoučcí,hlavne aby ste byli všichni zdraví 😉 😉

zuzko 72 nikam se nenáhli,máš ješte čas 🙂 a neboj všetko bude ok

pred porodem sem nemohla pít od pulnoci,císaře mi delali ráno v 8hod,teda jen umrtvovací epi od pása dolů a zas sem mohla pít po návratu na pokoj,já taky nebila na JIP,dali mě na normální pokoj ,byla sem tam ješte s maminou s 1 mimčem
já byla hrozne,hrozne hladová 😖 po porodu,tak sem uprosila sestričku a tá mi na oběd přinesla slepičí vývar s brčkem 😀 😀 nevydržela bych dvanás hodin po porodu

Samko vydrží osamote klidne pul dne,stačí mu na hraní jeho ruce a hrozne se nahlas smeje, ale Sašenka když nemá chvíli pozornost je protivná,ešte že máme starší holku ,tá ich zbožnuje a stále se snima hraje 😀 😀

zuzka72
24. led 2010

Holky ještě k tomu částečnému umrtvení od pasu dolů. Měli jste nějaké hadičky při tom v puse, v nose, nebo tak?

zdepros
24. led 2010

Ahojky holky, Zuzko ty už víš že bude rodit císařem?

kocule
24. led 2010

Krásné poledne, Housky moc moc gratuluju a přeju hodně štěstíčka, tfuj tfuj, aby jste všechno zvládli. Držte se.

U nás to rýžový mlíko teda moc nefunguje, spánek se teda posunul o cca 2 h, ale asi jim to budu dávat časově později, ať vydrží dýl. 😀 Takhle se budíme ve 4 h a pak v 7 h, což je naprd, protože ty 3 hoďky už se nevyspíme. 😝 A leze to do peněz, což mě pěkně štve. 😠 Ale chuťově je to dobrý. 😀 Holky bacha na ty dojížďáky, parádně se z toho nabírá, jak je to výživný. 😀 😀 Takže já jen koštla a hotovo.

Beru, u nás je to naopak. U nás je andílek malá. 😀 Na rehabce z ní byli vedle, vydržela si celou hodinku hrát v autosedačce a byla naprosto v pohodě. Doma taky, skoro o ní nevím. Pořád se usmívá pláče akorát když chce papat. Máš velkou výhodu ve starší ségře, ta ti je zabaví. Takhle dělám baviče já a večer odpadávám. 😀 😀 Teď jsem na bazárku koupila hrazdičku a má to velkej úspěch, tak mi malý trošku vydrží, což je prima. Aspoň můžu třeba vyprat nebo tak, páč jinak totál nic nestíhám.

Zuzíku, budu na tebe myslet, neboj. Určo to s tím císařem dopadne, já tomu fakt věřím. A hele, bude prima, když budeš rodit poslední, malí ti to pak vrátí. Já to vidím u nás. Jsme skoro zároveň s dětma v termínu, máme teda trošku zpoždění těch cca 3 týdnů, což je ale skoro nic. Mamky by ti povykládaly, jak se jim mimča ve 3 měsících chovají jak 6 týdenní, musí si prostě všechno dohnat. Vše přichází se zpožděním, musí se hodně sledovat. Tyhle rozdíly se smazávají až v cca 1 roce, takže byste byli opravdu hodně sledovaní a lítali po doktorech. My naštěstí nikam nemusíme, až na tu neurologii, ale to se spraví a s délkou v bříšku to nesouvisí. Takže jenom pěkně vydrž! A opovaž se vyvádět lotroviny. 😀 😀 😀

zuzka72
24. led 2010

Zdepros-nevím, ale jen se tak ptám,ať vím, co mě při jaké alternativě může potkat. 😀
Kocule-já vím, že v bříšku je jim nejlíp, ale víš, jak všichni kolem co měli po mě termín rodí, holky ze špitálu taky jen já pořád nic. ☹ Tak se nemůžu dočkat. 😀 Stříhám si i metr, jako na vojně 😀 ,ale to je ještě horší, protože to z něj neubíhá a navíc teď nemám čím měřit, takže musím pořídit novej. 😀 😀 😀 Zkrátka už mi to leze na mozek. A pak ti lidi co se furt ptají, kdy už to bude, ještě, že je zima a tak moc člověk těch známých nevidí, jako v létě. 😝

hancas
24. led 2010

zuzíku-------jasně já tě chápu že všichni mají mimča a ty jěště ne,já se taky na ně těšila protože v ten rok se mým kamarádkám narodili mimča a já je měla jěště v břuchu 😀 neboj čas přijde a ty pak budeš vzpomínat na to jaké to bylo když byli v bříšku 😉 jako já někdy 😀

zdepros
24. led 2010

Zuzko, jasně, já jen jestli jsem něco nepřehlídla 🙂 , já dostala z očního doporučení na ukončení těhu sekcí tak pevně doufám že se tím v porodnici budou řídit, zatím jsem o tom moc s dr. nemluvila ale jdu teď v úterý a ve středu tak už nahodím řeč 🙂

kocule
24. led 2010

Zuzi, věř mi, pak si na to vzpomeneš. 😀 😀 😀 Jak nám bylo s manžou krásně, když jsme se těšili a čekali a čekali. Bylo to moc hezké si představovat, jak budou vypadat, po kom budou, jestli budou mít vlasy atd. atd. 😀 😀 😀 Pak nastalo peklo na zemi, ze kterého se vzpamatováváme ještě dnes. 😀 😀 😀 Když mi dá Tomča pusinku a Adul se usměje, to je ta nejkrásnější věc na světě, jsme strašně moc šťastní. I když bych se ráda i vyspala, to jediné mi trošku vadí. Jsem sova zvyklá chodit spát pozdě a chrnět dopo, což pochopitelně nejde. Takže chodím brzo spát a brzo vstáváme, mám úplně přeházený biorytmus. 😝 Ale to se spraví, ona nám to ta naše koťátka vynahrazují. Vždycky si popřejeme dobré ráno, dáme baštíka a hrajeme. Je mi opravdu moc dobře a nechápu, jak jsme mohli být tak dlouho bez nich. 😉

clea.1
24. led 2010

Ahoj,

tak už to máme za sebou. 14.1.2010 se v Jablonci císařským řezem narodili Alex a Jakub Rybákovi.
Co vám mám povídat nejdřív strach a stres z operace a z toho jak by se mohla i nepovést,potom obrovská úleva pro tělo a znova novej stres,únava z toho jak se s tím vším vypořádat a poprat.
Bohužel musím říct,že mám trošku výhrady k Jablonecké nemocnici co se týče přístupu- asi je to i moje vina že jsem byla ticho a nebránila jsem se. Po císaři mi nejprv na pokoj daly Alexe v sobotu na chvilku ale od neděle jsem ho tam měla od rána do večera i z Kubou,na noc si je ještě vzali,ale bylo na nich vidět že to nedělaj rádi a od pondělka mě v tom nechali naprosto vykoupat.Po císaři jsem vlastně neměla ani šanci si ulevit a vydechnout takže jsem se tam málem v úterý zhroutila po fyzické a duševní stránce jsem byla naprosto vyčerpaná a odhodlaná jít dom,protože tam jsem měla pomoc a oporu. Bohužel doktorka nás kvůli Kubovi pustila až ve středu a já měla pocit,že mě ten jeden den navíc zabije.To je jediná výhrada kterou mám.Možná jsem se měla ozvat,že mě bolí celý tělo a že potřebuju pomoc,protože jak jsem pochopila ze slov jedné ze sester já jim připadala,že to všechno naprosto zvládám ale teprv v úterý pochopily že se sypu.Tak mi kluky aspoň vykoupali a ve středu mi pomohly oblafnout doktorku z váhou u Kuby.
Jinak Alex když se narodil měl 3kg a 47 cm a Jakub měl 2,150kg a 44cm.
Dala jsem sem nějaké fotky aby jste se na ně mohly podívat.

sarri
24. led 2010

Cleo, gratuliju ke krásným dětičkám. Porodnice jsou tuším všude stejné. Já jsem myslela, že budu vraždit a počítala hodiny, kdy nás pustí.

kocule
24. led 2010

Ahoj Cleo, obrovká gratulace k miminkům. Jsou nádherní. 😉

Podle mě je to všude. Já porodila v pátek, v sobotu si je vozila na kukandu a od neděle je měla u sebe. Oba! Nikdo mi totálně nepomohl, koupat jsem taky musela sama, musela jsem jim míchat moje mléko s UM, pak to ohřívat v ohřívačce a dávat na flašku a pořád dokola. Smaozřejmě, než se to ohřálo, tak řev, protože to trvá. 😠 Jednu noc si je teda vzali ještě k sobě a donesli je nakojení, ale to bylo všechno. Za tenhle systém bych vraždila a nejen já. Je to naprosto normální a říká se tomu "baby friendly". 😖 Malá nám nepřibírala a já se každý den modlila, aby nás už pustili, bylo to hrozný. Manžel se snažil pomáhat, ale co naplat, pořád být s námi nemohl a já byla vyřízená. Naštěstí jsem neměla komplikace sama se sebou, jeli jsme od tama jak namydlenej blesk. 😝

j.cien
24. led 2010

Cleo ohromna gratulka k mimineckam 😵 !!!

Holky vy me desite!!Ja nic neumim kolem mrnat..tak si myslim,jak me v prodce vsechno nauci a jak mi do zacatku ´pomuzou 😖 ...

lucy82
24. led 2010

Cleo gratuluji k dětičkám a můžu ti říct že jsi to měla ještě dobrý u nás v JIhlavě ti je na pokoj dají hned po porodu. Takže já porodila v osm a v devět mě vezli na pooperační a rovnou jsem tam holky měla. Takže odpočinek žádnej, sice je chodily přebalovat a tak ale starat jsem se musela hned sama. Nikdo mi je nevzal ani na noc ani přes den, prostě porodíš a funguj!!! Takže já úpně hotová, nevyspalá, navíc Sofinka zvracela, já vyděšená že se zadusí, sestry nikde, telefon na sestru někde nahoře, já po císaři nemohla pohnout skoro ani rukama takže jsem byla totálně vyčerpaná. Byly jsme tam 7 dní a 4 den jsem si musela zaplatit nadstandart aby tam jednu noc mohla se mnou přespat mamka a já se aspoň trochu vyspala, protože mě nutily holky krmit po dvou hodinách protože moc nepřibíraly takže jsem 4 den už byla tak otrávená že jsem děti chtěla dát do ,,baby boxu,, 😀 😀 😀 Naštěstí mamka je zlatá a přespala tam, a moc mi tím pomohla, druhý den tam byl manžel, a pak celý den moje sestra takže jsem se z toho počátečního šoku vzpamatovala 😝 Navíc Nelinka měla žloutenku která se zhoršovala takže jsem se taky modlila aby jsme jely domů. další den navíc strávený v porodnici jsem šíleně probrečela 😀

kocule
24. led 2010

Jasně, že tě to naučí, neboj. 😉 Já dokonce musela podepsat papír, které operace mi byly ukázány, jako např. koupání, přebalování, manipulace s novorozencem atd. No magořina. 😝 Ukázali mi vše jednou a pak babo raď. Jednou mi vykoupali malého a pak už jsem musela sama. Nutno dodat, že systémem porodnice jsme doma nikdy nekoupali; manža si vzal mrně do dlaně 😅 a koupalo se. A už vůbec ne každý den.

Naučíš se všechno, já taky nic neuměla, půjde to rychle. Porodnice se neboj, je to všude bohužel stejný. 😝

kocule
24. led 2010

Lucy, tak to je vážně síla. 😠 Absolutně tohle nechápu. Já začala kolabovat naštěstí až doma, kdy mě mamka taky nechala vyspat, nebo bych to nepřežila. Ale to je jiná kapitola. Jo a doma si všichni mysleli, jak se mi o ně v porodnici starají, ha ha ha. 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru