Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
2. únor 2010

Já mám normální obyč pytle a je fakt, že je moc nepoužívám. 😀 😀 Ale vypadá moc hezky. Ze začátku ho určitě potřebovat nebudeš, tak bych počkala a podle potřeby uvidíš. Do zavinky je taky dáváme proto, že nám v noci ujíždějí, jak máme zvedlé postýlky. 😀 😀 Takhle jsou na jednom místě. 😉 Přes den je mám v posteli a slintají, takže to zase zachraňuje zavinovačka. 😀 😀 😀 A chlapy se je tak nebojí brát do ruky. 😀 😀 😀 My je zakrývali od porodnice, tj. od října. Co si koupit jedno povlečení navíc, abys měla na praní? 😉

sarri
2. únor 2010

Holky, hlasujte. Eliáš nám šlape na paty.
Já jsem právě kvůli slintání pořídila chránič matrací a 6 prostěradel. Povlečení mám 2 a 2 stejné včetně mantinelů (jedno, co se líbí mně a je decentní a jedno, co se bude líbit holkám, páč je oranžovožluté a to se jim líbí) a teď budu mít narozeniny, tak jsem si k nim pořídila (kromě megaobrovských gatí na lyže) kapsáře a houpačku, co sama houpe a dá se použít i jako krmící židlička a pro větší děti jako houpací křesílko.

lita
2. únor 2010

Prave ze s povlecenim, perinkou a polstarkem bych rada pockala az po prestehovani, kdyz to moc nevyuzejeme (budeme se stehovat v cca veku deti 6 mes.), budeme muset stehovat co nejmin veci. A tam budou mit jine rozmery, pak samozrejme chci koupit 2 sady pro kazdeho.

Prosteradla chci koupit ted, 2 ks pro kazdeho. Pak ten antirefluxni klin, pres ktery bych hodila plenu. A do zacatku prave ty zavinovacky. Takze to vypada, jak pises, ze pro kazdeho take 2. Slintalove jedni usopleni 😀

Ja jen nevim, zda se jim v zavinovacce bude libit, kdyz bude teplo, nekdy ty paraky prijdou uz v cervnu, ale pry jde zavinovat i do bavlnene deky. Vy take mate jednu slabsi a jednu teplejsi, jak pises, ze.
A pres ne v zavince jeste davas perinku nebo deku? Pokazde nebo jen nekdy?

Mne se prave zase libi ty merino deky, ktere jdou vyuzit jak do kocarku tak do postylky nebo na cestovani a my celkem kocujeme 🙂 My jsme takova merino rodina, jak jsme jednou k tomu materialu pricuchli, tak uz zadnou funkcni syntetiku nechceme. Je to uzasny material, vrele doporucuju vsem. Jen ta cena je vysoka, ale zase jsou to drzaky na dlouhou dobu a misto nekolika svetru nebo trik staci jen jeden kus.

lita
2. únor 2010

Sarri, ja hlasovala uz 3 x, protozej sem si presne vsimla toho naslapnuteho Eliase 😉
Chranic prosteradel chci taky, nejaky produsny, nasla jsem hezky bambusovy, ale ten chci tedy koupit jen po 1 ks pro kazdeho. Takze prosteradla radsi 3 pro kazdeho? My mame susicku, takze se to otoci docela rychle.

kocule
2. únor 2010

Peřinku dávám vždycky. Jsou v pokoji, který je rohový a je tam více zima. Deky jsou potřeba vždycky, máme španělky a ty jsou bezkonkurenční. Budou je mít do smrti smrťoucí, jsou také teplé. 😀 😀

Už letím na Eliáše. 😀 😀 😀 😀

sarri
2. únor 2010

Lito, taky jsem myslela, že jednu kvalitní deku do kočáru i na doma a teď máme 3 (x2) - do kočárku spešl, bo jde vidět a aby nebyla otáhaná, v autosečce zakrývám slabší fleecovkou, které máme i na doma a ještě jedny větší nějaké mikrovláknové na doma.
Jako zavinovačky se mi nejvíc osvědčily klasiky po mně - do kterých jsem navlekla rychlozavinovačku, protože ty moderní rychlozavinovačky nám byly moc velké.

kocule
2. únor 2010

Sarri, nám z té rychlozavinovačky rychle čouhaly nohy, Toma je dlouhej. 😀 😀 😀 Deky mám taky tuším 2 pro každého, jsou strašně praktické. Zakrývám je v nich někdy i doma, když jsou v ohradě a u země je více zima. 😉
Lito, taky mám sušičku, přesto pořád peru. 😅 😅

sarri
2. únor 2010

Lito, já spíš nemám spoustu věcí s čím oprat - většinu prádla peru na 30 či 40. No a prostěradla - máme bílé a žluté na 60 a to většinou ani není s čím oprat, tak shraňuju prádlo, až je toho na pračku. Pak poperu klidně 5 praček po sobě a všechno žehlím. Byla jsem zvyklá na žehlírnu v suterénu a hrozně mi vadí se s tím roztahovat v kuchyni, tak to dělám jen tak jednou za měsíc (peru teda ještě i u našich, kam každý měsíc jezdím tak na 10 dní)

kocule
2. únor 2010

Taky má chránič matrace, úžasná věc, prostěradla celkem 4 a moc se nešpiní. Na té zavince je stejně ještě plenka pod hlavičkou, ta se vyměňuje pořád, my slintáme jak boxer. 😀 😀 A kór teď, co spí Toma na bříku, to je fakt mazec!

sarri
2. únor 2010

kočule, taky nás teď potkalo to nebaštění - mrví se u toho, jí málo a jsou pak protivné. včera krásně jedly a dnes se plácáme pod stovku - a to ji baští na 2x. Už aby dojel tatínek a vzal je ven. Večer dojede můj brácha, tak mu chcu nachystat pokoj a zitra mě bere do Olmika na operu, tak se už moc těším 😵

sarri
2. únor 2010

Holky nám pasou většinou v posteli, tak to tam máme taky slušně požgryndané (taky se to u vás říká?), bo já su lajdák jim tam tu plenku dat.

sarri
2. únor 2010

Eliáš vyrovnal, sakra.

lita
2. únor 2010

Koci, ty jo, tak ja tu perinku snad budu muset koupit ted, ach jo, to bude veci.
Jsou ty spanelky necim zvlastni, ze se jim tak rika? Nebo jsou proste jen puvodne delane ve Spanelsku? 🙂

Sarri, ja jsem se na dekach prave taky dost ulitla, nasla jsem strasne moc hezkych, jak z merina, tak z bavlny nebo fleecu, hackovane, pletene nebo hladke a vsechny se mi libi a vsechny chci 😀 To jsem rada, ze mi tu davas duvod 🙂

Holky, zavinovacku mam vyhledlou tuto, neni na suchac, proto je vhodna i na predcasne narozene drobecky a je to bio, oni nejspise budou atopici po mamince 😠
http://www.vitek-odevy.cz/obchod/zavinovacka-bi...
a prosteradla take bio od Uzliku Mazliku
http://www.vitek-odevy.cz/obchod/prosteradlo-bi...
Ty ceny mi prave prijdou dost slusne, na to ze to je bio bavlna (je to tedy ceska firma).

kocule
2. únor 2010

Teda, ale to papáte krásně. 😀 😀 Já do Adul naleju v průměru tak 50 ml a nadávám u toho. 😝 Dáma se nechá přemlouvat, něco si teda dá, ale žádná sláva. Jo a nechat ji vyhladovět, to taky nepomáhá. Klidně vydrží i 6 hodin, bez problému. 😠 Asi se z ní zblázním. 😠 😠 Dneska to ještě doma vydržíme, Toma mi teď usnul a zítra vyjedeme. U nás teď sněžilo, takže hrůza. ☹

kocule
2. únor 2010

Jsou jak meďánek, krásně teplé a měkoučké. 😉

Už jsem poslala, zase vedeme. 😀 😀 😀

lita
2. únor 2010

Bacha, Elias vede! Asi ma PR s vetsim celostatnim pokrytim 😀 Mne to zamitlo hlas, ze jde o opakovane hlasovani 😠

zuzka.o
2. únor 2010

Tak jsem zasvětila holky z vedlejší diskuse, tak snad se to povede a klucí ty hračky dostanou 🙂

sarri
2. únor 2010

Eliáš má skvělé technické zázemí. Nějak mu to tam skáče samo a my zas nebrkáme, ach jo.

zuzka.o
2. únor 2010

Sakriš.... Eliáš je fakt dobrej,no! Ale třeba to doženeme 😉

zuzka72
2. únor 2010

Holky, tak jsem zde, totálně vyšťavená, 2,5hodiny jsem lítala od čerta k ďáblu a 3x mě hnali na stejnej úřad. Výsledkem je, že nedostanu žádnou mateřskou, nemám na ni nárok a po narození dětí budu dostávat ty dávky ato automaticky 4roky. Až se narodí děti, tak musím ještě na soud zažádat o svěření dětí do péče a 150jiných věcí, lterým ted moc nechápu a raději se s nima budu zabírat až potom.
Darling už jsem taky hodila hlasy.
Holky ještě hlasujte, za hoďku to končí a je to jen o 10bodíků. Ti klučíci za to stojí. 😀

zuzka.o
2. únor 2010

KOukám, že holky zapracovaly... už jen 2hlasy rozdíl!

ZUZI... to je mi líto... úředníci se holt nezmění 😖

sarri
2. únor 2010

Zuzi a tys nepracovala před těhu?

sarri
2. únor 2010

A sakra, Eliáš je v cílové rovince těžce namakaný.

sarri
2. únor 2010

A proč to svěření. Jsi vdaná a žiješ s někým jiným? Su zvědavá, já vím 😉

lita
2. únor 2010

Zuzi, to je mi lito, ze mas takove starosti!!
Je pravda, ze pokud neni narok na materskou (z ruznych duvodu), tak ti hned po narozeni deti zacnou vyplacet ten rodicovsky prispevek misto az po 9 mesicich materske (v pripade dvojcat). Tzn. 7.800 Kc po narozeni deti do jejich 21. mesicu a pak 3.800 Kc do jejich 4 let.
Ale uz nevim, jaka jsou omezeni, co se tyce privydelku nebo materske skolky, kdyz jsi na rodicaku.
Tak hlavne at se rozkojis a kojis co nejdele, at usetrite dengy za UM, vid.

zuzka72
2. únor 2010

Sarri-já jsem do 8.4.09 byla OSVČ, potom úřad práce, no a z toho OSVČ je ochraná lhůta půl roku, no ale teď je únor, takže už se mě to netýká, takže nic. Rozvedená jsem , děti mají jiného otce-naštěstí. 😀

sarri
2. únor 2010

No, přivydělat si člověk může kolik chce, ale kdy s dvojčatama, že?

sarri
2. únor 2010

Tak Eliáš to vyhrál.

j.cien
2. únor 2010

Ahoj holky 🙂
dnesni ko kontrolka mi dopadla na 1 😵 ,tak jsem prestastna!Cipek OK,nic se pry zatim nechysta 😉 ...no jeste aby se chystalo... 😀 a opet potuplovano = 2 holcicky 😵

Jdu vas docist....

zuzka72
2. únor 2010

j.cien-super, gratuluji, takže máme nevěsty? 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru