Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
14. únor 2010

Lita, já tu knedli dělám i bez rohlíků, neboj ty tam být nemusí.

zuzka72
14. únor 2010

Lita-recept máš v IP.
Kombinace je to divná, ale já snad jím jen ovoce zeleninu a maso v jakékoliv podobě. Asi tím, že vařím, tak se toho načuchám a jsem najezená. 😀 A miluji vodo-ale jen tu přímo z kohoutku. 😀

yorinkay
14. únor 2010

holky, vy jste ale kecalky 🙂 . Já tedď chodím spát o půl desáté a stejně to nestačí. Já vařím docela ráda, ale třeba knedlíky jsem dělala včera poprvé v životě a povedly se. Chodím na recepty na www.gurmanka.cz. je to moc dobře popsané a všechno strašně dobré. V komentech pak bývají poznámky i od lidí co žijí v cizině, takže se dovíš jak se to jmenuje nebo čím to nahradit 🙂 .

yorinkay
14. únor 2010

Ach jo, dneska na m pořvávají zvířátka uý od rána. z jsou přebalení, napapaní, pochovaní, už nevím, asi se nudí. koho by bavilo pořád spát 😎 , m teda momentálně ano 😀

yorinkay
14. únor 2010

ach jo, píšu jako čuňátko, to je proto, že chovám Pavlíčka.

yorinkay
14. únor 2010

Dostal nahřátá fazolky na bříško a je klid, tak já jdu taky spinkat 🙂

zlatovlaaska
14. únor 2010

čauky 😉

tak jsem asi i poctivě vytuhla a chrupala do osmi a do devíti se ještě válela. musím si to ještě užít, dokud to jde. 😉

lito, já to tady taky nestíhám dočítat. když se nezjevím den - dva, jsem namydlená... a to taky píšu všema deseti, ale čtu jen dvěma, tak to bude asi tím 😀

jj, ty šuplíky a skříně vůbec zmenšují oblečení 🙄 je to nefér...

tak ty mí vysávači zase chtějí sladké. včera jsem byla docela vykulená, protože jsem pořád pila a vůbec nechodila na wc. přestávám vidět kotníky 😖 a s tou váhou, co jsem včera psala to nebude za chvíli pravda, tento týden jsem od úterý +2, což nechápu... nejím víc, ale asi začínám odouvat, bléééé

jo, musela jsem ten počítač nemilosrdně vypnout, jinak bych se neodlepila 😀 a dneska bych byla nepoužitelná a to dorazí naši a já to tady musím ještě pofackovat...

lito, taky dobrý rozmazlánek, ta tvoje čtyřnožnice 😀

zlatovlaaska
14. únor 2010

yori, tak ty spíš s nima, pořád, kdy to jen jde, co? taky to mám v plánu 😀

lita
14. únor 2010

Zuzi, dekuju, jsi moc hodna, tak snad to nezmrvim 😉 Jestli tam najdu neco podobneho nasim rohlikum, tak to do knedlu taky nacpu 🙂

Sla ty jsi vubec spat?!?! Nebo jsi uz tak brzo zase vstavala, ze bys zkousela novy trik na vyvolani porodu - nedostatek spanku? 😀

Mne ted taky naramne jede ovoce i zelenina, ale jelikoz varim maximalne 1x denne (veceri), tak precuchana nejsem a rada to taky zdlabnu.

Ale u vas doma to teda musi byt velkovyvarovna, kdyz vezmu tech 40 rohliku, tak kolik litru omacky, sisek knedliku a kila masa asi musis pripravit kazdy den. Teda koukam, co nas holky s klucicima dvojcatama ceka v jejich puberte, abychom uz pomalu zacaly investovat do obr hrncu 😀

lita
14. únor 2010

Zlatovlaasko, taky jsem pekne vytuhla, normalne se prevaluju, nez usnu a pak se budim kazdou hodinu. Ale tentokrat jsem spala jak parez a vzbudila se snad jen jednou. Kouzlo chatu 😀

Jenze vy jste, holky, vcera tak jely, ze jsem fakt nestihala na vse odpovidat a jeste jsem se do toho snazila udrzovat smysluplnou konverzaci s manzelem. Asi jsem v tehotenstvi ztratila schopnost delat vice veci najednou 🙂

Taky mi prijde, ze klukum nejvic jede sladke, po tech susesnkach v noci vzdycky spokojene usnou.
Asi zacinas zadrzovat vodu, prijde ti, ze jsi otekla? Ruce nebo nohy? Uz bys na to mela pravo 😀 Treba to rychle pribirani muze byt zadrzena voda v tele. Ja taky jen koukam, jak mi ta vaha jede nahoru, ze zacatku tehotenstvi jsem se desila, ze nic nepribiram a ted to najednou jede rychle po kilech.

Jinak nas rozmazlanek dneska vyfasoval kus housky s lucinou, protoze mi to spadlo na sedacku - jak jinak nez namazanou stranou 🙂 - a jelikoz ted lina jak diva, tak to dostala jako prilepseni po dezertku 😀

Tak at vasim dneska hezky navaris, treba nejake knedliky 😉

lita
14. únor 2010

Yorinko, na ten odkaz mrknu, protoze zrovna v tech Statech budu resit, cim nektere suroviny nahradit - treba mouku (maji uplne jine typy) nebo kde koupit kysane zeli (snad si ho nebudu muset sama doma vyrabet) atd. Treba nas obycejny celer (bulva) je tam mnohem drazsi a sporadictejsi, protoze za celer oni povazuji ten rapikaty. Ale do svickovy bych se rapik fakt neopovazila dat 🙂

Snad je ty fazolky uspaly na par hodin, at si odpocines. Ja mam na seznamu veci pytlik s peckama z tresni, tak doufam, ze to bude mit stejne relaxacne odprdujici ucinek 😀

lita
14. únor 2010

Yori, ja ten blog vlastne znam, moc podle nej zatim nevarim, ale uz jsem si tam jeden recepis vyhledla, takze se tam urcite budu vracet 🙂
Jinak ja mam zase hodne rada blog pana Cuketky, pise uzasne vtipne, ma rozhled, je inteligentni, dela ruzne pokusy s varenim, snazi se varit cizi pochoutky podle originalnich receptu a tak je tam plno rad a tip ohledne nahrazek:
http://www.cuketka.cz/
Ale jestli chodis na gurmanku, tak cuketku urco znas 😉

yorinkay
14. únor 2010

Fazolky jsou z nouze ctnost, první bolení bříška přišlo v noci a my doma sqamozřejmě nic neměli. vzpomněla jsem si, že krom třešňových pecek radili dát do pztlíčku rýži. A my doma měli jen samou jasmínovou a spešl na rizoto. Tak jsme našli pět let prošlé fazole a nabalili je do manelových starých ponožek. přiznám se to nebyl můj nápad, ale manžela, prostě chlap, v tomhle jim to fakt líp myslí.

yorinkay
14. únor 2010

Včera jsme podle gurmánky vařili kančí se šípkovou omáčkou a k tomu jsem dělala její hrnové knedlíky (ani droždí do nich nepotřebuješ, jsou nadýchané od sněhu z bílků), fakt doporučuji, dělala jsem je poprvé v životě a celá rodina se oblizovala! Cuketku znám, dokonce i osobně, jednou jsme se potkali na vaření v zahradě, bylo to moc fajn. Je strašně srandovní a milý človíček, čekala jsem postaršího obtloustlého gurmána a on je to mladinkej, neuvěřitelně hubenej kluk 🙂 .

lita
14. únor 2010

Yori, presne tak, taky jsem si kdysi Cuketku predstavovala jako mensiho podsaditeho mirne zovialniho chlapika ve strednich letech a on je to vlastne pravy opak 🙂
Jen me docela mrzi, ze mi ted nevyjde jeden z jeho scuku, ktery vypada naramne lakave - cukrarsky kurz v cukrarne Saint Tropez usity na miru podle pozadavku ucastniku scuku. V S.T. delaji uzasne makronky a zakusky, to by byla ta prava skola!

U Sarky Gurmanky jsem si vybrala recepis na kotlety z rimskeho hrnce, ale ted koukam na jeji sladke peceni a to jsou nadhernosti, mnam mnam 🙂
Chtela bych vyzkouset i to ossobuco, ale jak ted nikam nesmim poradne jit, tak na ty teleci nozicky muzu zapomenout. I kdyz ja myslela, ze se to dela z ohanky. Vubec v Cechach sehnat teleci a jehneci je jako jit v zime na maliny 😅
Teda kanci se sipkovou omackou - to musela byt pochoutka!!

yorinkay
14. únor 2010

Bylo to úžasné. Strašně ti závidím, že jsi v Praze a můžeš chodit na takovéhle akcičky. Já byla akorát jednou s manžou na Sahaře v Brně co pořádal Rachad ze Souku. a pak se nám podařilo Rachada vykákat až k nám na venkov, do Znojma 🙂 . udělali jsme Balkánskou jízdu a pěkně se zpráskali, já tede dokonale. Strašně ráda na to vzpomínám, ale to je už víc než rok. Ach jo.

yorinkay
14. únor 2010

Jo sladké, to jsem dřív vůbec nejedla. ale co jsem otěhotněla, tak jsem začla péct o sto6. Jenže pak jsem měla těhotenskou cukrovku a měla jsem utrum, ale stejně jsem si trošinku dala. A teď peču každý týden něco, baštím jak zjednaná, kojím a je to znát, ten výdej 🙂 . A s váhou si nedělej starosti, já přibrala 14kg (ale rodila jsem o měsíc dřív, tak to by bylo ještě trochem víc do konce), z porodnice jsem šla s váhou před IVF a teď jsem minus 2kg. ale já mám slušné zásoby, je kde brát 😉 .

lita
14. únor 2010

Yori, prave ze ted nemuzu a tento scuk me bude velmi prevelmi mrzet. Rachad ma take vyborne stranky, miluju kuchyni stredniho vychodu. Jsem moc rada, ze existuji tito lide, kteri prostrednictvim svych blogu ukazuji lidem, jak varit spravne puvodni jidla ruznych zemi a ne napr. rizoto po cesku. A pak prave ovlivnuji lidi po cele republice, nejen kolem sebe.

To je uzasne, ze se vam povedla takova akce! To musela byt fakt jizda! 😀
Jsem si jista, ze pana Cuketku byste k vam urco take vylakali, je celkem svolny ruznym napadum.

Pect me take bavi, tak doufam, ze mi take pujde kojit, at muzou ty kalorie nekudy ven 🙂 No jo, ale ja mam uz ted 13 kg navrch a ted to naopak pekne pofrci nahoru! Sice se mi ty kila vyrazily ponejvice do bricha, o to asi tezsi to bude z toho briska dostat. Ale hlavu si s tim ted moc nelamu, hlavne at kluci poradne rostou.

A jak se vede tvym chlapeckum? Museji asi krasne rust, kdyz je kojis tak dobrym mlickem 😉

yorinkay
14. únor 2010

Jak bude teplo zkusíme něco domluvit, uvidíme kdo se nechá nalákat do Znojmiska. A proč tam nemůžeš? Manža by tě mohl autíčkem dovézt až ke vchodu a zpátky stejně, to by bylo jako když jdeš doma na záchod, ne 🙂 ?
Kluci rostou pěkně, Pavlíček měl 2,40kg a blížíme se k 3,5kg a Vašíček měl 2,80kg a teď to bude takových 4,20. Vážím je před kojením, ale s oblečkama, tak jen odhaduji kolik je to bez nich.

j.cien
14. únor 2010

Ahojky 🙂
Teda,mne z vas picne-jste kecaly celou noc!!!To kdybych vedela,tak se pridam 😀 😀 😀 stejne jsem nespala...

Zuzi,tak rano jedes do Štb a uz si te tam nechaji???Tak tfujky tfujky tfujky,at mas toho cisare konecne jisteho!!! 😉
Objednala jsem si latkovky nejake klasicke-Zuzko myslis,ze mi staci 60ks?Potom i ty moderni kalhotky all in one..ale tech jen par,je to drahe a nevim,jak budou sedet...

lita
14. únor 2010

No, Yori, skoro 🙂 Ale nechci to nijak pokouset. Od minule se mi zhorsil cipek a ja jsem po konizaci (operaci cipku), tudiz budu radeji hodna. Ten scuk se ted akorat domlouva, takze muze byt klidne za mesic ci dva, predvidat neumim. Radsi chci mit 2 zdrave kluky nez umet pect makronky 😉

Mimochodem, ty makronky jsou opravdu jak kouzlo, hlavne kde v Cechach sehnat mandlovou mouku. Lze ji koupit, ale obrovsky pytel pro cukrare a to by nam ty makronky brzy lezly usima 🙂 Snad se pak Cuketka na blogu podeli o to, co se naucil.

Kluci rostou krasne! Je videt, ze jim chutna 😉 Pockej za chvilku uz budes koukat po velikosti 68 a vetsi, jak se ti rychle vytahnou, habani 😀

lita
14. únor 2010

J.cien - skoda, ze jsi se nepridala, to bys nesla spat 😀

Ja si to o tom latkovani nekde budu muset poradne precist, na konikovi je diskuze, ale ta je desne dlouha, tu se mi moc nechce procitat. Ja si proste porad neumim predstavit zehlit tolik plinek kazdy den nebo obden.

j.cien
14. únor 2010

Lito zehli se jen ty klasicke bile ctvercove plenky,jak je zname vsichni ze sveho detstvi...ty moderni vypadaji jako jednorazovky,jsou to hotove kalhotky na suchy zip nebo na patentky a maji v sobe vlozenou anatomicky tvarovanou vkladacku,vse je praci na 60,da se susit v susicce a hlavne se NEZEHLI!
Takze jedina prace je nandat to do pracky a pak dat susit...ani se neskladaji,jsou z biobavlny,flanelu,konopi,bambusu...podle toho maji ruznou savost 😉
Duvody pro latkovani jsou:zdravotni,ekonomicke,ekoligicke 😉 tot ve skatce...
Ja to chci kazdopacne aspon zkusit 🙂

lita
14. únor 2010

J.cien - duvody znam, zdravotni hlavne u kluku a ekologie. O te ekonomicke jsem nekde cetla, ze to zas o tolik levneji s temi modernimi nevyjde, tak nevim? 😒
Ale ty jsi psala, ze mas 60 ks klasickych plen, ty prijdou kam - do te vkladacky? Proto se nezehli? Ja tomu systemu porad nerozumim 🙂

hancas
14. únor 2010

maminky kdo chce lehátka(lehačky)na KRMENÍ NEbo na uspáváni dítěte mám k mání modrou a růžovou lehačku

lita
14. únor 2010

J.cien - a kolik kusu tech kalhotek je potreba na jedno dite? Musi byt nejak velikostne odstupnovane, ze?

zuzka72
14. únor 2010

j.cien-já myslím, že 60ks ti bude bohatě stačit, navíc když to chceš kombinovat ještě s jinýmy typama. 🙂 Já mám taky 60, ale možná ještě tak 10dokoupím a to mi musí stačit. 🙂

j.cien
14. únor 2010

Diky Zuzi 😉

Lito,ze zacatku miminko hodne cura a casto kaka..takze novorozene se ma prebalovat cca po 2max.3hod,stejne tak se i koji...tj.pred kazdym kojenim prebalit.Ty klasicke ctvercovky se davaji naraz 2ks a na to kalhotky-ted uz ne ty klasicke PVC ,ale s PUL-pousteji vzduch ven a neni to ten igelit,pod kterym se zapari...anebo svrchni kalhotky z fleesu ci z vlny,ty jsou nejprodysnejsi.
Vyhhoda tech klasickych ctvercovek je,ze rychle schnou-ale pro nejmesi se musi zehlit+novosklad-takze pomerne pracne...
Ty moderni jsou traba i jednovelikostni,pouziti od narozeni az do konce plenkoveho obdobi.1ks stoji kolem 500.- a je to komplet plenka,vypada jak jednorazovka,akorat ze ji pak nehodis do kose ,ale vyperes a dale pouzivas...
Na 1 dite tech modernich potrebujes cca 15-20ks,investice je jednorazove velka,ale urco se to vrati..
Teda toto je teorie 😉 ....v praxi to zatim neznam 😀 😀

j.cien
14. únor 2010

Holky copak asi Miradka a Sweethy?
Maji urco fofry..ze nestihaji ani nakouknout... 😕

Zuzi,hodne stesti na zitra 😉 !!!

zuzka72
14. únor 2010

J.cien-tak ty klasicky se dává jen jedna pokud nejsou špatné klouby, pokud jo, tak se davá široké balení a to i 3ks najednou. Aspoň tak to bylo před lety. 🙂
Díky snad ten zítřek dopadne dobře. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru