Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

irminka
19. únor 2010

zuzy: co by za to daly druhé holky, tak dlouho nosit 2 mimísky...počkej, ještě budeš vzpomínat na to, jak ti bylo dobře s bříškem 😎

lita
19. únor 2010

Zuzi - s tim tvym pidi-bisankem a jeste v zime se nediv 😉 Ta prodavacka by teda koukala, kdybys ji je tam najednou ukazala 😀

J.cien - taky to byly podobne mety. Ale uplne to zacalo pranim, at jsou nejaka kvalitni vajucha, pak at jsou nejaka kvalitni embryjka, pak at jsou na testiku //, at naskoci obe srdicka, at dobre dopadne screening a prehoupneme se do 2.trimestru, potom zase nervy, at dobre dopadnou triple a druhy screening, pak se dostat nad 26tt a ted take doufam alespon v ten 32tt. I kdyz je to nekdy uz narocne (hlavne to spani), tak at jsou mimisci u nas v budce co nejdele 🙂
Vid, Zuzi, urcite nemuzes, nez nesouhlasit 😀

Dneska jsem poprve fotila svojeho pupika, ted to stahuju do pc a pak se s tim take konecne pochlubim, kdyz uz znam vsechny pupiky okolo 😀

zuzka72
19. únor 2010

j.cien-víš v kolika diskuzích jsem byla na řadě? A stejně mě všichni předběhli. ☹
Irmi-já vím, něco na tom je, ale víš, jak je to takovy zdrcující všichni kolem už mají, všichni se furt ptají atd. 😔
Lita-jak jinak.
Však jsem ji ten pupek ukázala holej 🙂
To je na čase se konečně pochlubit Lita s pupíkem. 😀

j.cien
19. únor 2010

😀 😀 Zuzi ty jsi nase cislo 😀 😀 a opovaz se nestihat potom psat na konika 😠 😉 !!! 😀

j.cien
19. únor 2010

Lito sem s tim pupkem,jsem na nej zvedava 😵 !

Holky,mam ted silenou chut na sladke..takze po kazdem obede MUSIM neco mit,ted jsem sezrala Fidorku a CELE polomacene!!jsem prase...no a kdyz to sladke snim,tak zacnou mimca silene kopat...ale fest!
Myslite,ze jim to vadi nebo ze mi jako dekujou....???Jsem asi magor,ptam se tak debilne,co?

zuzka72
19. únor 2010

j.cien-a co mi zbývá? A pokud mi klapne ten císař, tak klidně budu i přenášet, ale budu relativně v klidu. Kdyby to vyšlo.....
Jinak mám divnej nepopsatelnej pocit v puse, v břichu, tam dole, neumím to popsat, ale řekla bych, že je to blízko.... Ale nebojte nerodím. No i když při mé smůle kdy musím vydržet do neděle a pak do pondělka bych se vsadila, že porodím v sobotu a přirozeně. 😒 Ale doufám, že zůstane jen u toho pocitu.

j.cien
19. únor 2010

Zuzi tak to by byl pech..ale to se nestane,neboj a Mach.te zachrani !!!! a bude cisar!!! 😉 moc ti ho preju 😉

zuzka72
19. únor 2010

http://www.aukro.cz/item930460031_vodici_ksiry_...

j.cien-ty jsi sluníčko, díky. 🙂

beruska5
19. únor 2010

ahojky holky.Tak mi sme po 6 měsíční kontrole.
Saška 63cm,5550kg 😀 Samko 66cm,6350kg 😀
stále plně kojím oba,cez den 7krát v noci tak 3krát 😀
tenhle týden sme naplno začali s příkrmem,na oběd papáme zeleninku,moc im obom chutná 😉
a na večeru kaše,Sašenka ovocné kaše, ale Samko ovoce trochu bojkotuje, víc mu jede zeleninka 😕 😀
už hezky polikají,vždy po jídle ešte dokojíme,uvidíme do kdy budou ješte chtít po jídle moje mléko,čaj zatím nepotrěbujeme
co je legrace že asi nejvíc im chutná brokolice s bramborem s trošičkou másla 😀 😕
máme za sebou už druhé očkování hexou a pneumokoka(synflorix),bez potíží,bez teplot 😉
hassi gratuluji,neboj to se všechno srovná 😠,ze začátku to jen krmíš a přebaluješ ale stále se to bude jen zlepšovat 😵,co nejvíc to jde odpočívej
zuziku si neodolala monitorum 😉 😉 dobrá cena
držím palce at ti konečne přiklepnou ten císař

zuzka72
19. únor 2010

Beru-super váhy, jste pašáci. jj, neodolala, furt do mě někdo rýpal, no ale dobře je pak prodám až mě naštvou. 😀

lita
19. únor 2010

Pupek vystaven, tak se prosim nelekejte, nerada bych vam zpusobila ujmu pred vikendem 😀

Zuzi - ty jses takovym tim pozitivni pripadem, kdy i pres vsechny nesnaze ty chlapecky donosis do uctyhodneho tydne 🙂 Skoro jako v pohadce, kde to take jde neustale nahoru a dolu, jenze tady si Honza nevezme princeznu, ale princezna porodi cisarem 😀

J.cien - ja se nekdy v noci probouzim hlady, kluci mi tam v brisku busej jak na diskotece, tak slupnu 2 susenky (jednu pro kazdeho) a za chvilku je klid. Jim to proste asi dela dobre a pak prestanou kopat a usnou.
Ale treba po veceri kopou jak blazni, asi je ten napor kalorii nejak probudi ci nabudi. Neboj, kdyz nemas tehu cukrovku, tak jim urcite neublizujes 😉

monika.tdm
19. únor 2010

to je hrozne, ja vam zavidim vy nemate vubec zadne briska, jsem v 15 tt a uz vypadam jak vorvan!!! ☹

zuzka72
19. únor 2010

Lita-super-krásnej pupík, takovej decentní.
😀 😀 😀

zuzka72
19. únor 2010

Moni-kecáš, jako vorvaň? No bohužel to nemůžeme posoudit, ty nám foto tajíš. 😀 😝

kocule
19. únor 2010

Děvčata moc vás zdravím. U nás se už pokouší oba o lezení a ještě nám to nejde, takže se u toho oba rozčilují a je strašný řev. Normálně si asi koupím špunty do uší. 😀 😀

Příští týden jdeme na kontrolu do poradny, jsem děsně zvědavá, kolik vážíme. A začneme něco papkat, hurá hurá. Večer mají tu kašíčku a jsou pěkně mlsní; zblajznou ji jak malinu, ale mlíko jim už moc nejede. 😝 Třeba jak přejdeme na pokračovací, tak se to zlepší. No nic, jdu uklidnit zvěřinec.

Zuzíku, drž se. Super, že máš miminka v domečku, co by za to jiné mamky daly. 😉 Myslím na vás a zase napíšu, jak to koťata dovolí. 😀 😀

zuzka72
19. únor 2010

Kocule-toto letí, tak hezky papkejte a moc se nerozčilujte, ono to půjde, jen na to přijít. 😀

j.cien
19. únor 2010

Berusko gratulka k uspesne kontrolce s detickama 😉 a hlavne obdivuji,zes vydrzela a kojis,to je muj sen..ale kdo vi,jaka bude realita 😕

j.cien
19. únor 2010

Lito-pupicek mas krasny!Takovy sportovni 😉 netucny-dietni...ne jak o ten muj 😀 😀 fidorkovy 😀 😀

martnov
19. únor 2010

sarri, ještě půl balíku plenek Bella happy before newborn

martnov
19. únor 2010

..do 2kg mám doma po holkách, tak klidně můžu věnovat...

elly01
19. únor 2010

Lito, máš krásné bříško 🙂 To mě už se začíná pěkně rozjíždět do stran 😖
j.cien, holky v bříšku určitě po čokoládce ožijí 🙂 Byla jsem teď na 4D ultrazuku a jedné paní miminko spalo a nebylo nic kloudného vidět, tak jí doporučili, ať si na chvíli sedne a dá si čokoládku, no a odcházela s DVD, takže mrňouse asi rozhýbali 😀

monika.tdm
19. únor 2010

ja se o vikendu necham nafotit, to se pobavite!!! 😒

elly01
19. únor 2010

Moni, vždyť Ty musíš mít ještě pidi bříšánko 🙂 😉

lita
19. únor 2010

Zuzi - decentni nevim, kdyz si cistim zuby, tak mi pasta kape na bricho misto do umyvadla a kdyz neco ochutnavam z kastrolu, tak to opet kapne na bruch a ne na sporak, jako drive 😀

J.cien - vsechno, jen ne sportovni 😉 A te cokosky je v nem take hodne 🙂 Mi pripomina, ze bych si mela jit lupnout nejaky ten ctverecek, mnam 😀

Elly - dekuju 🙂 Ale take mam pocit, ze se rozpina do sireho okoli 😉
Tak sup sup sem s tvym briskem!

A ty, Moni, taktez, ty tam zatim budes mit jen nejaky puchyrek 😀

lita
19. únor 2010

Berusko - ty jeste kojis, klobouk dolu! Ja budu rada, jestli se vubec rozkojim 😒
Kdo by rekl, ze jim pojede ta brokolice. Treba jim diky tomu nebude brokolice a spenat pripadat jako hloupy zert, az budou jidlo chapat i ocima 😉

Kocule - treba jim nove papkani pohladi ty jejich netrpelive nerviky a stanou se z nich usmevava detka bez huronskeho revu 😀

lita
19. únor 2010

Zuzi - kazdy den mi chodi do emailu takova mensi zprava ze serveru rodina.cz s ruznymi zajimavostmi dle pokrocilosti tehotenstvi.

Ted se zacinaji zaobirat pravy tehotne, zatim nakousli to prvni a to by te mohlo docela zajimat! Zde je citace:
"Tech prav je celkem sestnact, takze Vam kazdy den predlozime k uvaze a zapamatovani jedno. Bude dobre je znat alespon v naznacich, protoze u porodu si muzete tak byt vice jista sama sebou a predevsim budete tusit, zda lekari postupuji v souladu s temito pravy. Obecne plati, ze tehotna pacientka ma pravo ucastnit se rozhodovani tykajiciho se jejiho zdravotniho stavu a stavu jejiho dosud nenarozeneho ditete, pokud nedojde k nalehavemu lekarskemu zakroku, ktery by ji v tom zabranil. Tehotna zena zastupuje dva pacienty, nikoli jen jednoho, proto krome obecnych prav pacienta by ji mela byt priznana prava nasledujici."
A tim dnesni prispevek konci, zitra rano ti poslu pokracovani, pokud se to bude tykat cisare ci podobne tematiky.

Ale z vyse uvedeneho mi celkem vyplyva pravo zeny rodit cisarem, pokud prirozeny porod muze ohrozit jeji dite. Nemyslite, holky?

zuzka72
19. únor 2010

Lita-dík, mě to chodí taky,no já nevím....

elly01
19. únor 2010

Lito, brisko urcite doplnim, musim ho ale nejdriv vyfotit.
Zuzi, kazdy den nakukuji, jak to s Tebou vypada a drzim palecky. Stejne jsi dobra, ze jsi vydrzela tak dlouho, to budou kloucci jak maji byt. Fakt se divim, ze Ti delaji s tim cisarem takove problemy. Ja mam presne opacny problem, hrozne rada bych rodila prirozene a moje pani doktorka, kterou budu mit i pri porodu me pomaloucku ale jiste premlouva na cisar. A ma pravdu, tech rizik je u prirozeneho porodu dvojcatek urcite hodne. U cisare jsou venku jedna dve. Tak fakt nechapu, proc Ti delaji takove problemy 😠

lita
19. únor 2010

Takze ty uz urcite mas to pokracovani. Ja vim, ze je dost blby vypochodovat na doktora s papirem, ze tady jsou ma prava, tak rezte.
Urcite pomuze vice tlacenka od tveho pana doktora - andela a ohanet se svymi pravy uz nebudes muset 🙂
Jen to ukazuje na to, ze jsou jim ta prava bud cizi nebo spise uplne fuk 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru