Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
9. bře 2010

Sarri, ano ano, člověk míní, a osud (jak já ateistka říkám) mění. Ale popravdě, jak jsem hned po porodu chtěla další dvojčata, tak mě to stále ještě nepustilo... 😕

lucy82
9. bře 2010

Zuzi jsi kočka a takový žádný bříško závidím 😅
Ach jo jak se mám toho panděra zbavit???? J8 snídám to jediný co stihnu, pak už nic, až večer co jdou holky spát tak to zdlábnu co uvidím a to je špatně, jenže já přes den vůbec nemám čas se najíst natož něco uvařit, když je navařeno tak si to odpoledne vezmu ale jinak nene 😖

My už nosíme trička 74, i 80 nám jsou, vesta taky 80 nám je, tepláky 74, no a rifle 68 nám jsou dost upnuté 😖 Nela musí mít rozepnutý knoflík, a dneska jsem ji zkusila na léto roll-upky od Nextu a jestli bude takhle žrát tak to v létě rozhodně neobleče 🙄
Ta mi sní vše, přes den 170ml navečer 200ml, a v noci jednou 120ml, dohromady 5x

zlatovlaaska
9. bře 2010

jj, zuzko, jsi vtipálek 😉 fotečky jsou krásný, teda aktéři na nich 😉

mějte se a všem tady držím palce 😉

hanula83
9. bře 2010

Zlatu, ty už zítra nastupuješ, že??

lucy82
9. bře 2010

Jo a holky tohle mi dělá Sofie u pití už 2 týdny, takže krmit obě najednou je nadlidský výkon, prostě to nejde, jednou rukou ji držím packy a druhou flašku, navíc teď obě dvě při krmení hejbou hlavou, chvilku musí koukat do prava, pak trhnou do leva, pak zase do prava a tak je to až do konce pití, a já jen lítám s flaškou směrem kam se pohnou 😒 No moooje nervy 😀
Hani, Sarri já teda nevím jestli bych chtěla znova dvojčata, jsem z toho celkem utahaná, ale to je asi tím že bydlíme v tom 4 patře a mě vždycky strašně utahá než je obleču, pak je honem popadnout, a dneska jsem to vážila tak s tou taškou mají 10kg, takže dolů a nahorů táhnu dvacet kilo a jsem pak vyřízená na celý den ☹

zlatovlaaska
9. bře 2010

ne, hani, až příští týden. dneska začínám 38.tt (37+0) a nástup budu mít 38+1, takže za týden a noc 😉

hanula83
9. bře 2010

Lucy, neboj za chvíli se oteplí a bude líp, nebudeš toho tolik tahat... Já se taky těším, až je nebudu muset tak navlíkat, akorát nasadíme kloboučky a pofrčíme 🙂... a já se vůbec těším hrozně na léto, bude se dát sušit venku, s holkama budem moct být delší dobu venku, bude svítit optimistické sluníčko 🙂

zlatovlaaska
9. bře 2010

to loučení jsem tak nemyslela, jen mi prckové dávají záhul a nechtějí mě v jiné poloze než v leže... takže když si sednu k pc nebo do křesla začnou řádit a taky mě začne brnět břicho a to je na prdlačku... takže proto tady nejsem skoro vůbec a nestíhám dočíst...

hanula83
9. bře 2010

Aha, já mám zafixovanou u tebe středu, tak jsem to nějak popletla 🤐 ... tak za pět dní, co jsi dnes ty, jsem šla na císař, uff, ty poslední dny mám živě v paměti...

sarri
9. bře 2010

Lucy, my teda třetí a to funím jak sekačka na trávu - u našich pohodička, ale děda zas topí v krbu, tak než je obleču, tak ze mně teče jak z vola a smrdím, jenže není čas na převlékání - popadnu bundu a valím. A teda nedovedu si představit, jak je budu tahat, až mi nebudou sedět jak pěny v té autosedačce (nosím je v tom dolů) zabalené v dece - to je do ní budu muset pásat - slovy Cien:"OMG"

lucy82
9. bře 2010

Ajo sarri ty taky lítáš nahoru a dolů co? A ty je utáhneš v sedačkách?! Ty jsou pro mě hrozně těžký to já bych neutáhla teda ☹ No já si na jaro až pošupajdí do sporťáku budu muset pořídit krosnu na záda, jednu do náručí a jedna na záda.
Ježiš holky já už se tak těším až bude teplo ani nevíte jak 😀 A minulej týden hlásily že má být tenhle týden už 10stupnu a prdlačky, mrzne a má ještě sněžit, tak nevím kdy to přijde 😀
Nu já jdu chrupkat, nevím co si na mě Sofinka zase připraví 🙂

Zlatovlásko jojo když už jsem byla taky kolem toho 37tt tak jsem už nevěděla jak si k tomu notasi sednout vše mě bolelo, ale vydrž už za chvíli půjdou prcci ven 🙂

sarri
9. bře 2010

Já se právě na teplo netěším - pod kabátem mi nejdou vidět ty pneumatiky. Zatím unesu obě v autosedačce - teda ale je to kulturistika.

darling007
9. bře 2010

Zlatovlásko, moc moc držím palečky! Jéé, ani nevíš, co já bych za to dala, kdybych vydržela takhle dlouho. Ležela jsem měsíc pomalu s nohama na hoře a na kapačkách, ale prdlajs platný, stejně jsem porodila moc brzy 😢
Holky, autosedačky jsou pro mě noční můra, nikdy mě nenapadlo, že jsou tak těžký. Copak doma, tady to jde, tady jsme v domečku, ale u našich, ti bydlí ve čtvrtém patře v paneláku bez výtahu, tam je to síla. Potřebuju vždycky někoho k sobě, když jedeme na návštěvu.

Chci se vás zeptat, jak oblíkáte dětičky na doma? Já je mám většinou v overálcích, nikdy jsem to neřešila, připadalo mi, že jsou kluci v pohodě. Ale tchýně poslední dobou prudí čím dál víc, že je špatně oblíkám, že mají mít pod tím ještě košilky... No jsem už na slovo KOŠILKA úplně alergická 😀 😠 😝

hanula83
9. bře 2010

Darling, na slovo "košilka" jsem díky tchýni taktéž alergická 🙂. Důležité je, abys to dělala, jak to cítíš ty. Jsi přece jejich máma a víš, co je pro ně nejlepší 😉. Já dávám nátělníčky pod overálky jen když jsou ty overálky hodně tenoučké. A dávám je jen na spaní. Přes den většinou body nebo trička s tepláčkama. Dělej to fakt podle sebe, tchýně jsou od toho, aby prudily 😉)...

hanula83
9. bře 2010

Sarri, no s těma pneumatikama to je fakt, ale zase jsou trička, které to (sice ne dokonale) jakžtakž zamaskují 😉..

ivaajirka
10. bře 2010

Ahoky holky,hlavně v létě se bude chodit víc ven a to se to bude hubnout mamky 😀 já se na léto už mooooc těším 😉 JInak já na doma dávám body a tepláčky 😉
Jinak autosedačky to je taky u nás tíha a nosím je úplně sama pořád ještě,že jsem dělala tu kulturistiku 😀 ta se ted hodí 😉

zuzka72
10. bře 2010

Autosedačky taky nosím sama když jedu autem a je to záhul-ale já už svaly nechci!!!! Já je mám dost velky od toho jak jsem nosívala 50metráků s bráchou uhlí každej rok-takže my jsme vypracovaní, nám to stačí. 😀 😀 😀

lucy82
10. bře 2010

Tak u nás noc celkem šla, ale o půl patý se probudila moje hladovina hladová a prso opět že nechce tak vypila 120 Beby a zalehla, Sofi vypila prso a zalehla asi na 40 minut a v šest už byla ready 😒 Já se z tý holky zblázním, Nelinka spala ještě do sedmi tak jsem si Sofinku vzala do postele k sobě a nechala si od ní vypichovat oči, šťípat do nosu a tahat za vlasy ale zase jsem 40 minut ležela a usínala 😀
Darling autosedačky jsou těžký jak prase, děsss 😢

Já na doma dávám bodytílko a na to body s dlouhým a tepláčky, kámoška dává malý punčochy, tepláčky, body s dlouhým a ještě na to riko s dlouhým, což se mi zdá přehnaný. A to tílko dávám jen kvůli tomu že mám většinu bodyček z Tesca a tam se dost rozjíždí výstřih u krku, takže aspoň nemají moc holý krky 😒

hanula83
10. bře 2010

Lucy, já jsem teď nakoupila hodně bodyček na léto v Tescu, mají tam hezké kousky za pár korun. Ale většinou jsou to ty nátělníčky - body, takže tam se to u krku neřeší. Všechna ostatní body tam ale mají právě s těma odchlípnutýma krčkama a mě to úplně rozčiluje. Nevím, co je to za módu, když pak děti mají odhalený krk a okolí. Nejspíš je to tak oblíbené, že se to nemusí zapínat, ale na úkor toho, že se děti nachladí.

lucy82
10. bře 2010

a jaký jiný body tam HAni mají? Jako s krátkým rukávem? No musím se tam zajet zase podívat, už na velikosti 74, 68 už nám je zase skoro malá 😨

hanula83
10. bře 2010

Lucy, já jsem to asi nějak špatně napsala, nikde jsem tam neviděla žádné se zapínáním u krčku, všechna body jsou tam ta "odchlípnutá" a pak ty nátělníčky - body, u kterých vlastně nic takového není potřeba řešit a ty jsem právě nakoupila. Většinou už velikost 80 a doufám, že to vydrží na to léto... kdyžtak budou sloužit jako nátělníčky...

hanula83
10. bře 2010

Jo a s dlouhým rukávem tam bylo jen pár body, jinak vše s krátkým...

irminka
10. bře 2010

dobré ránko,

zuzi: teda, ty jsi ale kojnice...no prostě paráda. 😉

Já mám také pocit, že do konce šestinedělí jsem byla štíhlejší než ted 😎 : Jak je to sakra možné? Že bych žrala jak neurvalá? Hm, to bude asi tím...čokoládky, to je moje 😠

Hodila jsem do albíčka dnešní ráno a to teprve můžete říct, co je to tam za ksicht.....opuchlina hadra 🙄

ivaajirka
10. bře 2010

Holky já taky kupuju bodíčka v Tescua klukům dobře sedí Jiřík mě taky věčně holej krk,ale kluci jsou nějaký ramenatí a široký tak jsou jim super 😀
Irminko moc vám to tam sluší to si neviděla mě ráno mám myslím taky s klukama foto v albíčku tak vypadám já ráno ☹
Jinak kluci ti jsou dost podobní 😉

zuzka72
10. bře 2010

Holky volali, že si máme vyzvednout kočár-huráááááá, jdeme s Adamem a sporťákem pro něho-pěšo-to bude mega jízda.

yorinkay
10. bře 2010

Zuzi pěkná fotka, kojící! Manžel mě taky fotil, ale vypalo to hrozně, tak čeka až budou kluci větší a nebude takový nepoměr mezi něma a prsama 🙂 !
Mě bříško poád zůstává, ale vážím míň než před těhu a pořád hubnu, kluci mě pěkně dojí 🙂 .

haassinka
10. bře 2010

😠 🙄 Tak jsem t asi půl hodiny psala svůj "porodní příběh" a ono to tu není 😕

miradka
10. bře 2010

Ahoj holky, tak aj ja som tu zase...len na chvilku. Mám tu maminu a fakt mi veľmi pomáha..to je taký rozdiel...malého má na noc a ja Mirku, takže sa viac vyspím, pretože zvuky čo vydáva malý ma stále budia, je taký nejaký nespokojný v noci, nechápem to...teraz je v lehátku, pustila som mu aj to vrnenie, je v kľude a asi aj spí. Dala som ho pred dvere do záhrady, tak tam je príjemne. Malá je v perinke zababušená a dudlík je vypľutý, takže tvrdo spinká Proste idylka
Dnes ideme k dr na kyčle, tak som zvedavá, či sa moja snaha vyplatila...papierovky používam len na noc a von, tak snáď hej.

Inak my s mužíkom sa nemáme moc dobre...v pondelok do neho vrazila jedna pani..neubrzdila a máme auto na šrot. Teda...len kufor je špatný ale sú to 3 plechy a cena našeho auta je asi taká ako jeho oprava, takže nám to pojišťovna nebude chcieť opraviť a aj keby, tak by sme asi 50% museli z nových dielov zaplatiť, čo by bolo možno aj 15-20 tis. čo zrovna teda máme vďaka porodnému Takže sme sa bavili, že pokiaľ to teda takto dopadne (ešte to nie je potvrdené od likvidátora z pojišťovny) tak nepojdeme do opravy a budeme bez auta.. Takže ženská nám nabúrala auto a tým pádom sme bez auta na pekne dlho, pretože nové nechceme a na staré nemáme prachy. Teda na ojazdené...

Irminko, tak to budeme na tom asi rovnako, aj ja milujem čokolády a furt musím mať čosi sladké...staré kalhoty nezapnem ani náhodou a pochybujem že do nich zhodím. 😒

Tie bodíčka bez patentiek sú fakt na 2 veci 😠 Obe decká si ich sťahujú a pár krát som ich načapala s oboma nahými ramienkami, takže už ich nepoužívam. Neviem kto vymyslel takýto patent, ale je na figu. 🙄

hanula83
10. bře 2010

Haasi, tak písni znovu ve zkratce 😉... mě to zajímá 🙂. Taky se mi to už stalo, koník někdy blbne.

kocule
10. bře 2010

Teda my se tady dneska slejzáme jak šváby na pivo. 😀 😀 😀

Holky, asi zase budeme spurtit, já se fakt zblázním. 😖 Tak jsem si stěžovala, že Adul nepapá a dneska to do sebe leje. 😀 😀 😀

Body z Tesca mě taky rozčilují, to je ale systém. 😠 😠 😠 Pár jich mám, ale končím, páč nám to taky leze ven a já nesnáším, když mají odhalený krček. V noci je chodím kontrolovat a přikrývat a ze začátku, když ještě nespali v pyžu, tak to byl děs. Jinak dneska je moc moc chválím, odpadli mi po té návštěvě kolem 18 h a papali v 3,45 h. 😵 😵 😵 Kdyby to tak bylo každý den, tak bych se teda fakt nezlobila, po dlouhéééééé době jsem se trošku prospala.

Miradko, musím vás ojuknout. 😉 Maminka je super věc, já si to bez ní ze začátku nedovedla ani představit, u nás to byl docela nářez. Papali i po 2 h, prostě menší dávky a měli pořád hlad. 😖 S tím autem ani nemluv, mě nabourali loni na vánoce, oprava skoro 2 měsíce, my starší auto samosebou, takže náhradní díly, byli jsme nepojízdní a manža ho nutně potřebuje k výkonu povolání, no mazec. 😠 😠 😠 A to nemluvím o pojišťovně, to jsme si užili, měli jsme na likvidátora docela smůlu. 😠 😠 😠

Jdu honem honem dočítat. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru