Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
12. bře 2010

Komver taky máme Dorjana 😉
Děti nechej spinkat, když spí. Buď ráda. Prva jsme taky budili v noci, ale jen chvilku. Pokud Ti hezky baští pes den, tak není důvod je budit v noci na jídlo. Apropos - měly by mít v noci delší pauzu, kdy nejí - to mi říkala mudra v neonatalogické poradně.
Jo a včera jsem zkoušela tu silikonovou flašku se lžičkou na kaši a super - kaši jsem teda udělala cca o 1/3 řidší, než má být (do dudlíku dělám o 1/2) a krmilo se s tím dobře.

komver
12. bře 2010

Sarri a to bylo holkám špatně po tom očkování?A když jsme u toho,tak to vám dr. naočkuje sama nebo si o to musíte říct.V tomto jsem úplnej jelen.

komver
12. bře 2010

No když mě spí až moc 😀 Jenom je nakrmím,přebalím a spí dál.Teď už teda někdy chvilku koukají,nebo nespí kvůli prdíkům.Já jsem ráda,takovou pohodu s dvojčátkama jsem teda nečekala,ale nevím jestli by už přes den neměli být aspoň chvilku vzhůru,aby si zvykli na nějakej režim a pak nespali ve dne a v noci babouněli.

sarri
12. bře 2010

Dr. si to hlídá. První se očkoje ve 3 měsících a přeočkovává po měsíci. Blbě jim asi nebylo, ale jak jsem jim dala ten Paralen sirup, tak po tom vrhly. Teplota je po očkování normální, ale já ji vůbec nečekala, když poprvé bylo vše ok a už vůbec ne tak vysokou. Holky sálaly jak kamínka.

hanula83
12. bře 2010

Lucy, u nás se Elenka taky v noci někdy vzbudí a ječí. Ale má u toho zavřené oči, takže asi pořád spí. Pravda je, že to takhle dělá až po té injekci, tak nevím, jestli z toho nemá nějaké trauma a nezdá se jí o tom... každopádně to trvá třeba minutu, dojdu k ní a dám jí Méďu a je klid... To jsou mimča, těžko říct, co se jim děje v hlavě, když nám to neřeknou... A napadly mě taky ty zuby, u nás holky taky strašně slintají, může to být začátek..

Zuzi, to asi chodí nakupovat někdo s tebou, že? Jinak si nedovedu představit, kam dáváš ten nákup ;). My když jedem jednou za čas nakoupit, tak na to někdy vozík nestačí.. My máme kočár 77 cm a když s ním dojedu vedle do dědiny, tak tam dveřma neprojede ☹... on by projel, jenže oni otevírají jen jedno křídlo dvěří, takže monokočár tam v poho projede - diskriminace ☹

sarri
12. bře 2010

Holky zpočátku taky jen jedly a chrupaly - to se obrátí. Můžu ale říct, že ještě dnes mi vydrží "pouze" 2 hodiny výchovně vzdělávací činnosti a musí si pospat. Většinou spí přes den dopoledne hodinu, po obědě v kočáře 2 hodiny a odpoledne ještě hodinu.

hanula83
12. bře 2010

Komver, u nás na prdíky hodně dlouho trpěla Anička, Sabík jsme dávali pořád, a teď ho dávám preventivně oběma. Teď dávám 20 kapek 3x denně... a asi to pomáhá. Jinak když bylo nejhůř, tak masáž bříška, to jí dělalo dobře. Ale neexistuje universální recept, bohužel... na každyho platí něco jinyho.

Sarri, tak to jsem ráda za tebe, že je to v poho, snad i kdyby teď měly zvýšenou teplotu, tak z toho nebude horečka... Jinak, u nás by se jistě koupelna taky nezlobila, kdybych ji celou vydrhla, ale to by se mi muselo chtít. Já si teď užívám to období klidu a přesto, že mám ráda čisťoučko a nikde nic navíc, tak si to nenechám kazit 😉. Je pravda, že jednou za čas mě to chytne a už to nepočká ani den a musím to uklidit. Ale to dnes není 😉

sarri
12. bře 2010

Hani, to u nás na dědině, kdybych se snažila projet s kočárem do obchodu, tak by na mě čuměli jak na vola. Kočár přeca odjakživa stojí venku. No to bych se ani nepokoušela.
Zato tady, co máme vyhlášené odpočinkové zařízení pro nervíky, vždycky jenom vběhnu do pekárny, celou dobu čumím na ten kočár a honem ven - hlavně ve středu a neděli, když jsou oficiální vycházky 😀

lucy82
12. bře 2010

Sarri no ono se říká čím líp děti spinkají přes den tím líp spí v noci, mě přes den po dvou hodinách taky odpadnou, teď spí, ale to jen tak půl hodiny, pak půl hodiny odpoledne a pak nespí, v kočáře spí tak dvě hodiny, tak odpoledne vyrazíme ven, včera jsme nebyly protože tady celý den sněžilo a bylo to mokrý tak se mi nikam nechtělo.

Hani no dám jí dudlík, dám jí plínu na obličej a snaží se usnout jenže ona šermuje rukama takže si tu plínu vždy strhne a než si ji narafičí tak jak ona chce to trvá věčnost. Proklínám mojí mamku že Nelinku naučila usínat s plenkou 😠

zuzka72
12. bře 2010

Konver-tak mě celá sadakočárku vyšla na 9500,- a ten podvozek si můžeš dát i užší z jiného typu, ale já chtěla tenhle. 😀

zuzka72
12. bře 2010

Hani-my nakupujeme jen v sobotu většinou v globusu, jedeme 2vozíky a v nich autosedačky a 2vozíky vezou děti s nákupem-útrata cca 2500,- no a pečivo a salámy, co pochybí nakupuji většinou u nás, nebo jedu sama do globu i s kočárem a nákup-teda o hodně menší dám do spodu kočárku-tam se toho vejde. 🙂

balina
12. bře 2010

Teda holky vy snad mate svaty deti. Nakecali ste toho aspon na 10 stranek. Bohuzel se to neda docist tak doufam ze mi nic zajimaveho a duleziteho neuteklo. 😉

Uz jste nechal nekdo pichat deckam usi? Vcera nam doktorka rikala, ze ted je nejlepsi doba. Nez se najede na ockovani. Ale me to prijde hrozne brzo. Dostali jsme takovy pekny nausnicky od babicky... Teda kdyz je holkam prilozim, tak je maji skoro az po kolena 😀

sarri
12. bře 2010

Já nakupování nesnáším - nebaví mě to - to už radši vydrhnu tu koupelnu. Jenže až zbaštím ta jelítka, co mám v troubě a kterýma mě vybavil na cestu taťka (můj), tak budeme totálně vyžraní a asi napíšu seznam manželovi...

salu
12. bře 2010

Zuzi, hlavně, že vyhovuje tobě. Máš zase velké korbičky, proto ta vetší šíře. To bych právě potřebovala. Už je budu muset dát na zimu asi do sporťáku, že jo? Do kdy jsou tak děti v korbičkách?
A ta cena je úžasná! To jsi koupila přes net?

komver
12. bře 2010

jéé já myslela,že se uši pichají právě až po očkování 😲 No tak zase jsem v něčem asi vedle jak ta jedle 😀

sarri
12. bře 2010

Bali, já se 2 dny snažím dovolat na ORL - máš doktor uši nepíchá. Hodlám to příští týden spáchat. Asi mají dovču - 2 dny nikdo nebere.

balina
12. bře 2010

Komver u nas na prdiky davame preventivne kapky. No kdyz to prijde tak celkem muzes jenom cvicit s nozickama (jakoby vymackat plyn z briska) a co se u nas nejvic osvedcilo chovat hodne pritazeny k telu a povidat a povidat... Barca z toho vzdycky nakonec usne.

sarri
12. bře 2010

Doktor taky říkal až po očkování.

salu
12. bře 2010

Naše doktorka nám dovolila naušničky až po prvím očkování (3 měs.), ale měly jsme ještě reakci na TBC, takže nás píchla až na 4 měs. ☹

lucy82
12. bře 2010

Bali my máme naušničky nastřelený a musely jsme mít po první Hexe. Ale někde to píchají už v porodnici takže to asi každý dělá jinak 😖

zuzka72
12. bře 2010

Salu-koupila jsem to přímo v Ol v obchodě a dělali mi ho na zakázku, kupodivu je na netu o hodně dražší. 🙂

miradka
12. bře 2010

Konver to máš super, že ti spinkajú tak dlho, to mne sa malý budí čo 3 hodiny (resp. keď o 12 kojím asi 20 minut, nejakú dobu uspávam a zobudí sa pred 3:00) malá je schopná spať aj 4 hodiny, ale musím ju budiť tak, aby som kojila deti za sebou a nie aby ma ona po pol hodine zobudila, to by som prebdela celú noc. Tak si užívaj to krásne spinkanie.

Holky, používate niektorá odsávačku na vysávač? Ja mám NOSÁTKO a chcela som sa opýtať ako ju čistíte, pretože na obale je napísané, že ju treba namočiť na 10 minut do dezinfekčného roztoku a ešte posypať detským pudrom. Pýtala som sa v lekárni aký roztok je na mysli, že by som ho kúpila a lekárnička nevedela...takže neviem čo včil 😕

hanula83
12. bře 2010

Lucy, tak u nás jsem plenku začala využívat já a mama to naopak nesnáší 😅. Teda taky jí ju dávala, ale furt ju kontrolovala... Prý ona dávala kapesníček 🙂... Je fakt, že jsem v obchodě viděla takového "Mazlíka", nevím, jak se tomu přesně říká, je to hlavička a zbytek těla takovej kus látky. Koupila jsem to Aničce (měli jen jednoho) a mělo to úspěch. Teď už bez něj nedá ani ránu a je to jen kousek látky, není to tak velké jak plínka, takže i já mám klid, aby se nezadusila... Aničce právě taky hrozně trvalo, než si tu plínečku usadila na obličeji, jak potřebovala. Toho Mazlíka jí teď dám vedle pusinky a ona usne, nic nerafičí 🙂... Ela akorát potřebuje vědět, že tam někdo je, tak kouká, dokud nevytuhne, ale stačí jí koukat i na medvídka.

hanula83
12. bře 2010

Zuzi, tak to jo, já právě bych se musela do Globu od nás vypravit busem a to fakt nehodlám riskovat... ☹ Viz výše nepříjemní lidi v buse a neochotní a ještě kdyby viděli, že tam opruzuju s dvojitým kočárem, tak nevím, asi by mě ukamenovali ☹

miradka
12. bře 2010

Sarri, vy máte dorjan tiež? nemala si problém s nákupnou taškou? Nám drie o predné kolečka keď v nej mám nákup, takže ju nemožem používať. Prvú sme vyreklamovali s tým, že tú novú si máme upraviť aby nám nedrela 🙄 Což neviem...Irminka, ako to upravil tvoj mužíček? Moj nie je taký zručný 😒

kocule
12. bře 2010

Komver, já to taky nevěděla. 😀 Řekly mi to až tady holky. My máme naušnice píchlé právě v porodnici, Adu měla 14 dní. 😅 😅 😅 A hexu jsme dávali první až teď v těch 5 měsících, teprve půjdeme na druhou. 😉 On asi co doktor, to jinej názor. 😖

Paaaa, my jdeme na prochajdu, valíme pro ty tepláky.

zuzka72
12. bře 2010

Hani ten mazlík je dobrá věc a pořídím taky, jen nechápu, že to na ty děti tak zabírá, hlavička a cancór látky a takovy divy to umí. 😀 Mají to od nás větší děti v ulici a pořád to mají u sebe kam se hnou. 😀

hanula83
12. bře 2010

Bali, to u nás na prdíky taky platilo 😉... U nás náušničky řekla až po druhém očkování Hexa nebo zároveň s ním, a to má být asi za 14 dní, tak uvidíme...

Miri, já to normálně oplachuju proudem vody a nechám vyschnout, jednou za čas vyvařím s Kyselinou citronovou... no a někdy na to stříknu dezinfekci, co máme na ruce...

hanula83
12. bře 2010

Zuzi, jo jo, já si myslím, že jí to dlouho vydrží, teď ho musím všude brát, protože by byla jak bez ruky, kdyby ho neměla u sebe 😉... já akorát vím, že je to značka Babynova a stál 110 Kč, což se mi za takovej hadřík zdá dost. No ale ten efekt za to určitě stál. Jinak je určitě spousta jinejch druhů.

irminka
12. bře 2010

miradko, já ti ani nevím jak to opravil, celé to nějak posunul.....drží to, o kolečka nic nešourá, takže jsem spokojená. Ale ten košík je fakt naprd, nic se tam pořádně nevleze, ale zase nahoře na korbičkách je místa dost, takže si tam i tu igelitku s nákupem dám a jedu jak s károu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru