Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
20. dub 2010

No nic holky já to pro dnešek taaky balím. Přeji dobrou noc a všem maminkám co nejklidnější! 😉

komver
20. dub 2010

Lito klidně jim zkus dát na noc UM,nic tím nezkazíš a podle mě ti vydrží dýl spát.U nás to tak teda je,ale prý záleží taky na tom,jak máš svoje mléko kvalitní.Já když dám holkám celou dávku jenom mého mléka,tak mají hlad dřív,než když jim dám svoje i UM.
Lucy to jsi napsala úplně přesně s tou výstavou v Brně.Já jsem tam byla taky,podívat se na Dorjana a úplně ho pohanily a o Bumblu říkali taky o těch taškách.No jsou hodně přesvědčivý,ale ty prachy za EW mě ve finále rozhodly a šli jsme stejně do Dorjanu a jsem max. spokojená,stejně jako ty na 99 % - blbý přístup k tašce.

yorinkay
20. dub 2010

Lituš neboj oni si to za chvilku sami natáhnou i na MM. My jsme do konce šestinedělí spali od šesti do půlnoci. A pak pomalu do půl druhé. Teď už spíme do tří. Je to o kilech. Jak ti přiberou ke 4kilům bude líp 🙂 .

yorinkay
20. dub 2010

Teď nevím jestli ti jeden chlapeček ublinkává víc. Ale tomu bych asi UM nedávala, bála bych se, že to bude ještě horší. A po MM se v prvních týdnech přibírá víc než po UM.

lita
21. dub 2010

Yorinko - jsi moc hodna, dekuju za cenne rady! Ted mi spali 5 hod!!! A hned se citim jak znovu narozena. Jenze se zase bojim kvuli Tobikovi, abychom to stacili dneska dopapat 🙂
Ale kocicka uz ted skoro pokazde vytahne 70-80 a kdyz jsme pred 2 tydny odchazeli z porodnice, tak v prumeru 35, takze pokroky dela. Ma zatim ale jen kousek pres 2,6 kg, bracha uz je pres 3 kg a to se narodili jen se 100 g rozdilem.

Mas pravdu, Brajik ublinkava, ale ne hodne a pokazde. Kdyz se prepucne, pak ho odkrkavam, trochu mlicka mu vytece z pusinky nebo kdyz je pred spanim jeste chvili na brisku, tak mu nekdy trocha vytece z pusinky. Ale nemyslim, ze by to bylo vetsi ublinkavani. Je pravda, ze Brajik po MM teda kyne jak knedlik 😀 Tobik uz zacina take, ale porad je to jeste hubendour oproti brachovi.

lita
21. dub 2010

Komver - tobe take moc dekuju za radu! Ja neumim rict, jak kvalitni mliko mam, nekdy maji hlad za mene nez 3 hod a nekdy jak vidno az za 5 hod. Nevim tedy, zda to ma co do cineni s tim, co jim nebo jak casto a kdy odstrikavam. Nejake korelace jsem si nevsimla, ale je pravda, ze jsem tomu moc nevenovala pozornost.

Za jak dlouho se dostane, to co clovek sni a vypije, do mlika? Za 3 hod nebo dele?

sarri
21. dub 2010

Lito, teď jsem si vzpom., jak lakt. por. radila maminkám mimin s pidiváhama odstříkat to první (přední) mléko a krmit až tím zadním, které je sytější.

irminka
21. dub 2010

dobré ránko,

Litu: kluci už jsou teda velcí, všechno doženou a za nějaký ten měsíc budeš frflat, jak je nemůžeš uzvednout 😉

Jak píšete s tou výstavou v Brně, tak jsem byla také moooc zklamaná. Ohledně toho Easy, také jsme ho chtěli, ale při plné výbavě by nás vyšel na 36.tisíc a to se mně zdá teda docela dost. kamoška ho má a po půl roce z černého kočáru je tmavě modrý, ve sportáku nejde dát léhátko uplně na ležeto, takže děcka spí v polosedu a ani k tomu nebyl nánožník, takže ho k tomu dokupovala v zimě , aby děckám bylo tepleji 😉 . zlatý náš Dorjan, teda v poměru k ceně a myslím, že udělá stejnou parádu jak Easy Wolker
Posílám foto Dorjanu, dávná doba minulá Irmičky s břuchem, pár dní před porodem 😀

sarri
21. dub 2010

Ale neboj, uteče to a budou mít 3 kg oba. Holky se mi doma doslova rozežraly nedalo se jim dát míň - prostě řvaly hlady a doktorka to nijak nehrotila - nějaké buzení na jídlo a dávky - prostě dám, když budou chtít a kolik budou chtít.

sarri
21. dub 2010

Irmi, my jsme šli do Dorjanu taky kvůli poměru výkon - cena a jsem spokojená - s korbama vypadá dobře a lidi zastavují a chválí kočárek i monomaminkám se líbí.

monika03
21. dub 2010

Dobré ránko! Tak holky díky moc za tipy- zkusím na kočárky juknout na netu a uvidím.
Irmi a tobě díky i za fotečky!!!

sarri
21. dub 2010

Moni, ten náš Dorjan mám v albu.
taky je u Vás tak hnusně? Tady to vypadá na déšť. Ach jo, potřebuju si jít koupit něco na sebe. Díky tomu mému (stále ještě) megabřichu mám všecko krátké a lezou mi ven záda, což bych se zbláznila.

ali.cka
21. dub 2010

ahoj holky!tak jsem včera byla zanést výsledky k mámu doktorovi na gyndu a objednal mě k němu na 4.5.pro konečné papíry a že se mám mezitím domluvit v nějaké porodce na půlku května na císaře 😕 ,mám se domluvit přímo s nějakým primářem..nevíte náhodou některá jak se to dělá?to mám dojít do porodnice a říct dobrý den já se jdu k vám objednat na císaře?no jsem s toho trochu v šoku.v ordinaci my to nedošlo až doma,že je to nějaké divné!já totiž nechci rodit v našem okresním špitále,ale v brně a tam si to prý musím zařídit sam,jen jaksi nevím jak!máte některá podobné zkušenosti?

sarri
21. dub 2010

Ali, teda to se mu to řekne, domluvit se s primářem - to bych teda byla v rozpacích - přesně jak píšeš. Já jsem začala od 22tt chodit do nemocnice do poradny pro riziková a patologická těhotenství a v 30tt mi řekli, ať za 14 dní přijedu s taškou, že budu preventivně hospitalizovaná a bylo. O průběhu porodu rozhodovali až po vyšetřeních při příjmu - to zapsali do karty a podle toho se pak jelo na sále. Jestli máš kolizní polohy, tak je to automatické, že bude císař, ale s domluvou s primářem - to teda nevím. Asi bych zkusila do porodky zavolat - teba do té poradny pro riziková těhu nebo na gyn.-por. odd a zeptat se, kdy můžeš přijít, že Tě posílají a vylíčit situaci.

monika03
21. dub 2010

Sarri- počasí je asi stejné tady jako u vás. Hnus!!! Jo já konečně minulý týden vyřešila těhu rifle- takže je mi líp. Do té doby jsem chodila v norm. jen větších, šlo to do té doby když nešel zapnout jen knoflík. Ale oni se ty mrchy snad scvrkly a už jsem nezapla ani zip! 😀 Jdu ti čučnout na albíčko! 😉

sarri
21. dub 2010

Holky, co říkáte na tento klobouček? http://www.4mimi.cz/detail.php?zbozi=1345049
Potřebuju něco na léto s červeným a těch nezavazovacích se docela bojím, že to nebude ono, když budou holky ještě ležet v kočárku.

hanula83
21. dub 2010

Sarri, vypadá pěkně, ale záleží, jak vypadá na hlavičce. Já bych asi čepicu kupovala jen osobně a po vyzkoušení. U nás mají každá holka jinou hlavu, tak je těžké vybrat něco, co sedí oběma 😉)... Ale my máme na léto takové ty klasické čepečky s volánkama na okrajích 😉... Koupila jsem je zároveň se šatečkama... Akorát se právě děsím toho, že když holky ještě nebudou sedět (což asi jen tak nebude), tak jim to při ležení držet nebude, asi tam našiju nějakou šňůrku nebo gumičku pod bradu...

sarri
21. dub 2010

Hani, když tady je to s čepkama hrozná bída a 2 stejné ani omylem. Taky bych radši vyzkoušela. Holky teda mají hlavy stejné, tak jsem stejně zkoušela jen jedné, ale s tím výběrem je to hrůza - čepic 2 miliony, ale každá jiná a to nechcu.

sarri
21. dub 2010

Hani a až to točíte? Jako jestli se holky přetáčí. U nás furt jen Eli - Adélku stačí brnknout a přetočí se krásně taky, ale sama ještě furt nic, lenoch. Ruky obě v hubě, skoro přetočená a slintá a žere ruce a nic.
Počasí dnes dělá svoje - stale spíme.

hanula83
21. dub 2010

Sarri, tak u nás je to s čepkama taky bída, já oblečení musím kupovat příležitostně někde ve městě, nejlíp v Tescu a někdy i v Globu. Tam většinou najdu stejné kousky stejné velikosti. No ale čepek jsme zatím zas tolik nekupovaly, to je fakt. A tyhle letní jsou kupované z netu, ony mají takový neutrální tvar, který sedí asi všem.... U nás se Anička přetáčí, sice ne pokaždé, musí se jí chtít, ale přetočí se. A Elenka, u té jsou zatím jen takové pokusy, ale ona je fakt takovej valibuk, moc se jí nechce...

maui
21. dub 2010

Ahoj mamule a skoromamule, vůbec jsem se sem teď nedostala 😕 Zkusím vás dočíst, ale nevím nevím, přibylo tu toho fůra! 😕 🙂
Sarri, čepičky vypadají nádherně, ale ta cena! To by mě omyli i u jednoho dítěte, natož pro dvě 😔

sarri
21. dub 2010

Maui, je to děs - ty ceny. Ale teda jsem nenašla nic, co by bylo nějak výrazně levnější. Jsem si říkala, že jedny bych koupila nějaké lepší a ještě máme šátečky a kloboučky na zahradu máme obyč. z polské konfekce. Hledám už skoro měsíc, kde se dá a nic s červenou a šňůrkama 😠

sarri
21. dub 2010

Já to idu pobudit. To není možné....

lucy82
21. dub 2010

Ty jo Sarri vy pořád spíte? To je krááásnééé 🙂
My spaly do půl osmé, tak to jde 🙂 A Sarri ještě v noci krmíte?

A ty koboučka jsou krásné ale ta cena je přímo děsivá 😕 😕

j.cien
21. dub 2010

Ahojky vsem 🙂
U nas opet picasi 😝 a mam za sebou predoperacni vys.,zitra mi tam manzel skoci pro vysledky,at to mam s sebou do OV.
Dnes mi bude dr.volat presny termin nastupu ..tak se modlim,at je to uz fakt v pondeli 😉 a nastup tedy v nedeli.
Jsem uz jako sud a valim se dosti obtizne 😀 😀 brni mi nohy a mam je nejake modre...kdyz sedim na WC 😕

Ja uz chci mimuska ven!!!! 😵

salu
21. dub 2010

Sarri, zase je oboustranný, takže vlastně cena za 2 ks 😀

zuzka72
21. dub 2010

Holky to mi nedělejte 🙂 člověk si večer udělá rychlou intimchvilku 🙂 a vy toho zatím tolik nakecáte, no fuj, že se nestydíte. 😀
Hanula-ty neobědváš, že odmítáš? 😀 😝 Tak tě pozvu třeba na pohár, nebo zákuskya bez keců, jsi mladší, tak neodmlouvej. No včera jsem měla na jídelníčku jen tvarůžky-mňam. 😀
Tak mě taky zastavují, kvůli kočárku, takže házím fotky a chlubím se 😀 , ať nejsem pozadu. 😀

zuzka72
21. dub 2010

No a ještě Graco 😀

sarri
21. dub 2010

Lucy, v noci nejíme, jíme v půl sedmé, ale ještě je ukládám a spí většinou ještě do 8.
Cien, tak ať je vše ok. Snad se nám to picasí do poledne vyčasí!

hanula83
21. dub 2010

Zuzi, to víš, že obědvám, ale hlavně by nejdřív musel být nějakej srazík 😉)... pokud by ti to nedalo spát, tak se nechám třeba na kávičku pozvat 😉)))... Ten Graco vypadá taky dobře, ale dá se to dát na lehnutí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru