Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
21. dub 2010

Cien, děkuji, no já právě slyšela, že podlahovky kdeco nesnesou, tak jsem si nebyla jistá 😉

kocule
21. dub 2010

Hani, Sunarku prý kontrolovat, dávají tam pepř a celer. 😠 Ale dětem moc jedou, maminky je doporučují. Tyhle šílenosti prý dávají do těch starších, ne pro ty nejmenší od 4. měsíců. Taky se na ně chystám. 😀 😀 Koupila jsem přesnídávku a fakt jela. Ty Hippy jsou teda humus, nic moc. Malí mají rádi Babylove, to jim jede, nad Hippem se ošívají. 😝 Hami taky není špatné, tam nám jela jednodruhová zelenina. 😉

betina
21. dub 2010

ahoh holk,

Hanuli, příkrmy Sunarka jsou moc dobré a ze všech těch příkrmů bych rěkla, podle složení, nejlepší, u některých otiž najdeš dokonce i sůl-myslím, že to byl Hipp, kdo mě takhle šokoval. jen pozor, jsou tam někdy větší kousky a třeba z tohohle důvodu Verča Sunatky odmítala 😒

zuzka72
21. dub 2010

J.cien-to kojo mlíko BIO z DM kupuji já-a je super a dobry i přesto, že je Bio.
V Globusu mají slevu Sunarů, sunarek a jiných mlík, kaší, příkrmů a čajů-teda v OLmiku. 🙂

lucy82
21. dub 2010

Kocu a jaký to jsou sušenky?
My už můžeme dávat taky jogurty prý i Activii hlavně ne nějaké nejlevnější s nejdelší dobou trvanlivosti, můžeme do toho dát třeba domácí marmeládu, nebo přesnídávku 🙂

Ju a kukuřičné křupky nám jedou, jen když holky spořádají větší kus tak se začnou dávit, ale to oni i z rýžem jak je tam větší kousek tak jim to moc nejede 😒

Nu půjdu asi na kutě, nějak se mi zavírají očka.

hanula83
21. dub 2010

Holky, Kocu a Beti, díky moc za reference. Mně šlo hlavně o to, jestli to není nějakej šit. Tak to vyzkoušíme 🙂, nejdřív překontroluju...

Zuzi, tam jsem to právě včera koupila!!! 🙂))

kocule
21. dub 2010

Beti díky, Sunarku koupím. Já taky slyšela jen chválu, až na tyhle "boty". Na druhou stranu jídlo bez sodíku jednoduše z podstaty být ani nemůže a výrobce ho deklarovat musí, ne že by tam přidával ještě sůl. Možná kdyby ji tam Hipp třeba dal, tak by jim to víc šmakovalo. 😀 Je to planý. A dost. Schválně se taky podívám, jestli je sodík v Sunarce, určo musí být.

kocule
21. dub 2010

Italský bezlepkový Milupa. Mě taky chutnají, sežrala bych je sama. 😀 😀 😀 Jsem zvědavá na ten jogurt, to bude zas kino, už Tomáška vidím. 😀 😀 😀

kocule
21. dub 2010

Dívala jsem se, je tam sodík. Vypadá to lákavě, asi koupím v Kaufu pár skleniček a uvidí se. 😀 😀 😀

kocule
21. dub 2010

Jeeee, holky, oni mají v shopu i sušenky. 😀 A velký skleničky, cenově je to podle mě dobrý. 😀 😀 😀

lucy82
21. dub 2010

Já jim včera uvařila a oblizovaly se až za ušima 🙂 Kam se hrabou skleničky, všechno mi připadá že chutná stejně 😅

sarri
22. dub 2010

Lucy, a co dobrého vařilas?
Hani, Sunárky mám taky a jsou ok. Nejhnusnější, co jsme měli byl Hamánek - polévka kuřecí s rýží - už jsem to psala prostě samá petržel. Nám chutnají Hami s masem (králík, krůta, kuře).
Dnes bude ten pokus s banánem - možná to rozmixuju s mlékem na kaši.
Holky, používáte už někdo plenky maxi?

hanula83
22. dub 2010

Tak my jsme zatím pořád dávali jen Hipp, takže jiné jsem ještě vůbec nezkoušela... jsou dost drahé, a ten Sunárek mě zaujal s tou cenu, sice to bylo v akci, ale i tak... Vychází to snad třikrát levněj než ten Hipp - teda myslím, opět to manža bere v lékárně, tak ani nemám přesný přehled o cenách. Tak mu řeknu, ať objednají třeba ten Sunárek, určitě to bude vycházet levněj i bez akce, co byla v Globu.

Sarri, ty maxi jsou od kolika zhruba kil? My používáme jakési ty super levné plínky, opruzené zadečky z nich nemají a jedna plena vychází 2,5 Kč.... Ale teď máme zrovna Huggies 7 - 16 kg... Nemůžu se podívat na obal, mám to ve skříni zahrabané a holky zrovna usnuly...

hanula83
22. dub 2010

Dneska se holky vzbudily na jídlo už v 7... a vlastně od té doby (od soboty), co dávám 3x denně mléko + příkrm, tak se mi budí o něco dřív... asi se vrátíme ke 4 mlékům... 😉

sarri
22. dub 2010

Hani, my máme mid 6-9, tak 7-16 budou už ty maxi.
Já právě zitra vyrazím do té Hypernovy na Pampersky a nevím, které koupit - doma mám midi ještě 2 balíky Pampers a 1 Huggies mega pack, tak asi vezmu už ty maxi.

sarri
22. dub 2010

Tak si představte ty tatary z eonu - blbečci. V lednu došlo vyúčtování s přeplatkem a včera už zas další vyúčtování (za čtvrt roku) s doplatkem - stejným, jak byl ten přeplatek, co v únoru vrátili. Jak u blbečků na dvorečku.
No, tak sedím u NB a zvyšuju zálohy, kde se dá, protože jsme byli s manželem furt v práci, o víkendech na výletech nebo u našich a topilo se od prosince do března na 21, bo já to nesnáším - jsem teplokrevná či co a je mně furt vedro - no a s holkama prva na 23 a pak na 22 nonstop celé dny a víkendy. Pračka taky jede furt, takže náš nadměrný výskyt doma je hold poznat. Tak doporučuju zvýšit zálohy, ať pak nemáte pálky k doplácení.

kocule
22. dub 2010

Dobré ráno, je ze mě chodící mrtvola. 😝 Už je to tady, Adu měla přes noc přes 39st horečky, paralenem se mi to srazit nepodařilo, tak jsem dala nurofen a uvidíme. Samozřejmě cudinka celou noc nespala, my s ní, chovali jsme a dávali pít a je totálně vyřízená. ☹ Zatracená hexa. 😠 😠

Já sunárky koupím dnes a uvidíme. Když to bude Toma papat, tak dobrý. 😀 😀 😀

Sarri, o E-onu mi nemluv, to samé. 😠 My to naštěstí máme přes sipo, takže tyhle věci neřeším, ale docela mě to jejich účtování štve, sami nám zvedají automaticky zálohy, no bordel. 😠 Plenečky máme pořád midi, i Tomčovi zatím stačí.

hanula83
22. dub 2010

Sarri, ony ty plínečky jsou dost velké, kolik mají tvoje holky? U nás sice sedí, ale taky jsou takové větší na nich... Předtím jsme mívaly ty 4 - 9 od Huggies, to jsou ještě i 6 - 9? 😉... Ty 4 - 9 teda neoblečem, jsou dost těsné...

hanula83
22. dub 2010

Kocu, tak to mě mrzí... no naše doktorka zase říká, že je dobré, když má mimčo po očkování horečku... že je aspoň jasné, že tělo vytváří protilátky... My teplotu neměly, ani po druhé hexe včera... tak nevím 😝

sarri
22. dub 2010

Koču, taky to máme přes SIPO, ale ty zálohy, co si daly jsou nízké, tak jsem to radši zvýšila, vyplnila tisíc formulářů a čísel a snad to bude ok.
Mám dilema http://www.termopradlo-merino.cz/devold/nadobi-... a http://baby-line.cz/50-doplnky-ke-krmeni.html?i... Z té Esbit bych musela jedné vykydat to jídlo zvlášť na misku a nevím, jestli by se to pak z té termosky dobře krmilo (jestli to nebude pro lžičku hluboké) a ta Jané se mi líbí, že jsou tam 2 misky, tak by to byla rychlovka, ale ta cena zas.

sarri
22. dub 2010

Jejdy, ty Huggies nevím, ale pampers má tuším těch 6-9.
No nic, v úle to začíná hučet, tak valím.

sarri
22. dub 2010

tak ne, 4-9 😀

kocule
22. dub 2010

Hani, buď ráda. Na druhou stranu Tomča je OK, naprosto, nic mu není. Adélka je teď teda veselka veselá, hrajou si, brácha jí asi zvedá náladu. Až na tu horečku, ale s tím se nedá nic dělat, musíme vydržet. 😝

Sarri, oni ti to nenavýší sami? Já se o to vůbec nestarám, sami si navýší zálohy, máme limit na inkaso docela velkej, takže platba projde. Akorát asi budeme muset pořešit vodu a teplo, to doplácíme. Sice ne moc, ale přece jen. A obávám se, že spotřeba půjde nahoru.

Já si říkám, že mi to snad někde ohřejí v mikrovlnce, mamky to prý tak dělají. Nebo mám chicco ohřívačku i s tí šlouchem do zapalování v autě, tak to vyzkouším. Třeba to bude na nic. 😀 😀 😀

hanula83
22. dub 2010

Jo, já měla za to, že myslíš taky Huggies 🙂)... Sarri, já myslím, že hodně záleží, jak moc to budeš využívat, jestli jen příležitostně, tak bych obětovala pohodlí a koupila tu levnější... Pokud bys to využívala nějak často, tak kup určitě tu pohodlnější a dražší 😉)...

lucy82
22. dub 2010

sARRI měla jsem tady zmrazenou zeleninu baby max tak jsem jim k tomu přidala brambor a jak jim to jelo snědly dohromady 400g 🙂

My už máme plenky maxi pampers od 7 kg 😉 Huggies máme ještě trojky, a v Hypernově je fakt akce? že bych tam taky sjela..

Dneska se Sofi probudila už v sedm 😠 A Nelu jsem musela o půl deváté budit, bo chci jet dneska ven ráno tak aby mi usnula v kočářem nějak se mi tam poslední dobou vzteká jak se vzbudí, o víkendu pokud bude teplo pojedeme do ZOO a prubneme sporťák 😉

Jinak s těma nedoplatkama je to děs, nám přišla teď za vodu 2,5 tisíce do toho popelnice 2 litry no hrůůza ☹ Vodu zdražovaly a máme ji dražší než v Praze 😠

hanula83
22. dub 2010

Kocu, jak píšu, teplota je naprd, ale k tomu očkování to nějak patří... Toma aspoň bude obranyschopnej o to víc 😉...Já to zlehčuju, ale úplně tě chápu...

sarri
22. dub 2010

My se chystáme hodně výletovat, tak by se to určo hodilo. Taky jsme hodně jezdili na kolách, tak právě zvažuju, aby to bylo funkční i pro dospěláky, až zas s tátou osedláme kola a vyrazíme na 16 dní někam, kde nonstop prší.
Lucy, kdes koupila tu mraz. zel.?
Akce je v Hypernově - včera jsem to přepočítala na kusy, tak kdyžtak mrkni.

lucy82
22. dub 2010

sarri já jsem si teď koupila jen termosku na vodu, jinak jídlo předpokládám že mi třeba přihřejou v restauraci atak, maminky to tak hodně dělají. Ale jestli to využiješ hodně tak bych to koupila 😉

hanula83
22. dub 2010

Sarri, tak to kup tu dražší, určitě ji využiješ... To jsi teda dravec, na 16 dní vyrazit do deště s dětma? 😕 😅 Nebo jsem to spíš nějak blbě pochopila...

lucy82
22. dub 2010

Sarri myslím že jsem právě tuhle koupila v Intersparu, je tam brokolice, květák, mrkev, petržel, nu i mě to chutnalo 🙂 A myslím že se to jmenuje baby mix 🙂

NU my razíme ven asi za chvíli, ještě jim lupnu přesnídávku aby se mi nevzbudily hlady a pojedem už teď, je tam krááásně 🙂 Počkám až Nelinka dokaká 😀 Nějak tam důležitě tlačí 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru