Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

vlckulka
18. čer 2010

@sarik1 můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, že v Kolíně ti budou vychvalovat EW až do nebes a u ostatního ti budou předvádět jen samé chyby, ale musím přiznat, že se nám EW také moc líbil, objednali jsme ho, ale nakonec vše dopadlo jinak a narazili jsme na výprodej loňské kolekce kočárku Emmaljunga Cangaroo Twin. O zkušenostech zatím ale mluvit nemohu, ty budou až za pár týdnů 🙂

fiallinka
18. čer 2010

@bubisek hurá, vítám tě a mám radost, já mám totiž termín porodu úplně stejně, podle mojeho doktora 16. prosince, ale podle všeho ostatního a jiných doktorů o dva dny dřív 🙂. Ne, že tu přestaneš chodit 🙂

bubisek
18. čer 2010

Díky díky za zápis.
Já čekám na utz v 16.týdnu a pak začnu něco pomalu nakupovat. Zatím se samozřejmě lehce poohlížím. S kočárkem to ještě budou velké kompromisy (auto, vchodové dveře, váha, cena).

Holky, jsem nešikovná, nevím,jak si mám dát do pasu, že čekáme dvojčata. Nikde jsem to v nabídce neviděla. Poraďte prosím.

vlckulka
18. čer 2010

@bubisek v Nastavení - Těhotenství a rodina - Bude to

bubisek
18. čer 2010

Fial, úplně neslibuju denní účast.
Zatím chodím do práce, teda už za sebe zaučuju,ale času na psaní nazbyt moc není. Jsem ráda,když si přečtu pár příšpěvků🙂
Dneska je pátek, tak už nemám sílu cokoli dělat,tak se odreagovávám na netu.
Ale až budu doma,tak to s účastí určitě bude lepší🙂

fiallinka
18. čer 2010

@bubisek nonono! A kdy plánuješ odchod z práce?

bubisek
18. čer 2010

@fiallinka tak to máme téměř stejné. Protože ten termín mám dle MS, jinak tím, že jsem byla na IVF a měla jsem prodloužnou kultivaci,tak jsme dle utz taky o 3 dny větší.

bubisek
18. čer 2010

Odchod z práce plánuju někdy na začátek července. Už to na sobě cítím,že by to chtělo trošku odpočívat i přes den. No a samozřejmě,že mi to doporučujou i doktoři.
Kdy se Fial chystáš na ten utz v 16.tydnu?

vlckulka
18. čer 2010

@bubisek jsem si zrovna říkala, že se divím, že jsi po IVF a chodíš do práce - jsem také po IVF a hned mě hnali na nemocenskou a to jsem žádné zvláštní problémy neměla

bubisek
18. čer 2010

Me to vylozene nikdo nenaridil, jen doporučil, a jelikoz mam ted takovou docela klidnou a nestresovou praci u PC,tak jsem si rekla,ze to tentokrat udelam jinak nez u predchozich IVF (kdy jsem poctivě ležela) a ze budu chodit i nadale. Hlavne jsem se i bala,ze to budu muset rict hned na zacatku a ze kdyby se to nepovedlo,tak ze me z prace vysachujou. Znate dnesni lidi.
No ale ted už to ví snad celá firma, břuch se prostě nezapře.

fiallinka
18. čer 2010

@bubisek trumfnu tě, já je mám taky cca o 3 dny větší, takže termín dle ultr. myslím 11... ale to je jedno, budu ráda, když to nebude dřív jak v listopadu 🙂. Jinak já v 16. týdnu na ultrazvuk nejdu, ale mám jít příští čtvrtek na odběr na triply a pak si zavolat, kdy budou výsledky a hned jak budou, tak mne objednají na ultr., asi to vyjde na 17. týden (podle Koňa už to je asi 18.), prostě někdy na začátku července...

Jo, minule jsem se (taky po ivf) nenechala nahnat na neschopenku, v práci jsem končila ve 25. týdnu a bylo to naprosto ok 🙂

vlckulka
18. čer 2010

@bubisek také mi to nikdo nenařídil, ale doporučovali to hned - také jsem pracovala v kanceláři u PC, ale musela jsem dojíždět 50km, takže volba byla jasná
teď mi jedna z holek zešišatila dokonale břicho a než jsem si to stačila vyfotit, tak se mi zase někam přesunula, sabotérka jedna 😀 😵

sarik1
18. čer 2010

@salu Díky moc, no právě, že ja byla kvůli krvácení v nemocnici a tak přivezli jednu holku po plodovce na 2 hodiny a za tu dobu nás tam na pokoji tak vystrašila, že kvůli plodovce jí umřelo díte a jak to bolí, fakt kravka... jinak ještě zvažuju Peg Perego Duette

sarik1
18. čer 2010

@broukb Díky za odpověď... ted jsem se ptala na Bumbleride INDIE TWIN 2010 SET 3v1 a prej bude až v roce 2011, to je mazec... já snad během 14 dnů také ucítím pohyby a moc se těším 🙂

salu
18. čer 2010

@sarik1 a kam jsi psala? Je pravda, že začátkem června přišla do ČR zpráva, že dodávky pro rok 2010 již nebudou ☹ Já ho stihla objednat začátkem května, tak jsme to s paní daly ještě dohromady. fakt nevím, co bych dělala, byl můj favorit od začátku. moc se mi líbí, co vybrala brouk http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1855738
kvůli velkým korbám, ale je 93 cm široký, což nikde neprojedu - krám, doktor, doma ..... ☹

salu
18. čer 2010
sarik1
18. čer 2010

@salu No jo my jsme teprve v půlce 17tt takže je čas, moc ho chci a ted sem objevila na slovensku, píšou tam, že momentálně mají pár kusů, tak nevím co dělat, ach jo....

sarik1
18. čer 2010

salu: když sem se podívala jak vypadá, tak to 3v1 fakt nemá chybu

salu
18. čer 2010

@sarik1 co ti radit???? pokud se ti opravdu líbí, tak si ho zkus bloknout, třeba že počkáš na velký UTZ ve 20tt a pak ho odebereš. nebo zaplatit nějakou zálohu (1000,-), že si ho odebereš později ......... ale ty nevíš pohlaví, tak jakou variantu? černou, zelenou .......

sarik1
18. čer 2010

@salu Černá je super.. ty korby jsou fakt zachovalé.... šla bych do toho, zkusím je bloknout a koupit jen sportovní tu konstrukci duo walkeru v Kolíně, ale ještě počkám na to slovensko co mě napíšou jestli mají ten co máš ty 🙂

salu
18. čer 2010

@sarik1 a ty víš, že to budou holky?

lita
18. čer 2010

@sarik1 - kontaktuj pani Silvii, na MMB ho ma jeste v nabidce
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=2&user...

Ale trochu o tom pochybuji, muzes si precist diskuzi holek na dvojcata.cz
http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=36&...

Ten napad s ebay je dobry, tam by urcite sehnat sel.
Anebo ho koupit v jednom z techto americkych eshopu, urcite posilaji do zahranici (jen pozor - lodi to jde cca 6 tydnu, letadlem by to bylo hodne drahe).
http://www.google.com/products?hl=en&q=bumbleri...
Nahradni dily na nej tady diky dovozci sezenes.

Ja Bumbrlika mam a velika spokojenost, hlavne za ty penize mas jeden kocar na 3 roky. I manzel si rochni, jak se s nim pekne jezdi i v terenu a je lehky. Mame ho ulozeny v kufru auta (nemame kocarkarnu a bydlime v 5. patre), takze ho pokazde rozkladame a skladame a je to hracka.

@salu - tak to je super, ze uz ho mas v bezpeci sveho domova 😉 A barvicka je uzasna, uz jsem psala, ze kombinace ruzova/seda je neodolatelna, avsak my s chlapecky jsme odolat museli 😀

zuzka72
19. čer 2010

Ahoj holky, jdu jen pozdravit, chodím na témata kde už brzo budete i vy. 😀 Jen jsem Vám chtěla popřád krásné, lehké porody a zdravé dětičky. A do začátku sílu, aby jste překonali ten začátek s novyma stvořeníčkama a rychle se do toho dostali. Tfuj, tfuj, tfuj. 😉

salu
19. čer 2010

@lita Když čtu ty diskuze a vidím ty vyprodané obchody, jsem moc ráda, že ho mám už doma - uffff. díky moc za tvojí pomoc. Vzala jsem si rovnou i tu tašku Emitex a tmavou síťku 🙂

jara
19. čer 2010

Holky, a jak vám bylo v tom 1.trimestru? Nějaké nevolnosti?

salu
19. čer 2010

@jara já vůbec nic. Ani jsem nevěděla, že jsem těhu. Jenom jsme to tajemství věděli s manžou. Do 12 tt jsme ale věděli o jednom mimi 😀

jara
19. čer 2010

@salu A to dr. nepoznal podle výšky HCG, že čekáte dvojčátka??? Mně to řekl dr. hned, že dle HCG to vypadá na dvojčata.

cepecek
19. čer 2010

@jara - já jsem měla 14 dní po KETU HCG 280 jednotek a dr. říkal, že je tam jen jedno mimi ( i na utz bylo jen jedno) a jeké bylo překvápko po dalších 14 dnech, když mě v bříšku tloukly dvě srdíčka 🙂 Já bych na HCG moc nespoléhala. Jinak pro info s dcerkou jsou ho měla 250jednotek.

betina
19. čer 2010

Jari,mně bylo hodně zle zhruba od 5.tt do 15.tt, ale já ty svoje těhu stavy šaptně snáším...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru