Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

veronika.m
15. lis 2011

@allynka ten vypadá taky dobře ale kolik stojí? Já určitě půjdu do toho iCandy ale budu ho mít jako podvozek na vajíčka a na sporťáčky. (takovej cestovní) na zahradu a výlety si koupím jinej. Sem zvědavá co zjistíš za info o tomhle vypadá moc pěkně.

allynka
15. lis 2011

@maruja nojo tak to je mi jasný, že realita je vždycky jiná než teorie... proč se nemá synchorinzovat spánek...? A co spánek maminky, na ten nikdo nemyslí...? 😀

@veronika.m no jak jsem psala, on v ČR zatím vůbec není, poptávám ho v Malvíku, kde mají jiný od stejného výrobce. Ten stojí v ČR dvakrát tolik než v US, takže plánuju, že kdyby byl dobrej, tak si ho pak objednám přímo z US, to by vyšel na nějakých 17.000,- sporťák s korbičkama. A jde na něj Maxi Cosi. Jen aby nebyl moc úzkej, chce to vidět... Jestli chceš iCandy jen jako cestovní a druhej, tak to pak jo, na to je ideální 😉

maruja
15. lis 2011

@allynka byla tam nějaká teorie o tom že proč budit to co spí?? A dát jen tomu co je vzhůru 🙄 Já myslím že pak stejně vzbudí jedno druhé a pak kojit synchroně.
Jinakhttp://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2233496

veronika.m
15. lis 2011

@allynka tak to mě informuj jak pokračuješ v pátrání je fakt moc pěknej a v druhém kočárku jasno ještě nemám. Tak se třeba nechám inspirovat 😀

allynka
15. lis 2011

@maruja aha, notak to se ale pak nevyspím vůbec, to si fakt neumím představit... 😕
Tenhle kočárek je právě ten druhý typ: DUO. Ten "můj" vyhlídnutý je DUET. Nevím, proč to nazvali tak podobně... Tenhle duo je široký 74 cm, duet jen 63 cm kolečka, potřebuju vyjet do baráku po nájezdu...

maruja
16. lis 2011

@allynka tak to jo. a myslela ze se to jen jinak jmenuje ale kočár je ten samej

snazilka14
16. lis 2011

@allynka ahoj, jak píšeš o registraci do podolí a výběru doktora-ono to jde, si i vybrat doktora? ja myslela, ze to neovlivnis...vetsinou.

snazilka14
16. lis 2011

@allynka a jeste...k tem kurzum o dvojcatech, taky jsem si rikala, ze bych chodila...neprijde mi to spatne...myslis tyhle?
http://www.cenap.cz/dvojcata.php

zvalentova
16. lis 2011

@snazilka14 tak že bychom vyrazily? Jen kde to pořádají?

zvalentova
16. lis 2011

@snazilka14 už vím, v Brně 😒

maruja
16. lis 2011
maruja
16. lis 2011

tahle je v Praze

zvalentova
16. lis 2011

@maruja na to jsem koukala, dík 😉

allynka
16. lis 2011

@snazilka14 notak jasně že tam nestojí doktoři v řadě a ty si nevybíráš 😉 ale tak nějak se můžeš pokusit k nějakýmu se "vetřít"...
Ten kurz vypadá dobře, ale v prosinci to určitě nedám... snad budou i příští rok, zatím je ještě čas 😉

amallie
16. lis 2011

@allynka můžu se tě zeptat, jak se dá "vetřít" k doktorovi? já se vyptávala, ale každej akorát mlží 😖 s dvojčaty se registruje dřív, nebo taky 14+0? a v podolí se dají rodit přirozeně?

maruja
17. lis 2011

@amallie ahoj přirozeně se daj rodit všude když jsou správně natočený.A taky můžeš jedno porodit vaginálně druhý se zatím přetočí a pujdeš stejně na sekci 😠

zvalentova
17. lis 2011

@amallie registrace je stejně 14+0, v ideální případě tě tvůj doktor předá do porodnice 1 - 1,5 měsíce před TP.

amallie
17. lis 2011

@maruja to ho pak nemuzou nejak natocit zpatky?
@zvalentova dvojcata se predavaji driv, jo? Ja chodila az do 38tt k mymu

allynka
17. lis 2011

@amallie jak píšou holky - klasicky je registrace 14+0tt. Jak to bude s tím doktorem, sama ještě nevím, na to je ještě čas, tak pak budu hlásit 🙂 No a s tím porodem taky jak píšou holky - porod záleží na poloze miminek, ne na porodnici, tady je o tom něco napsáno: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vicecetne-...
A mimo jiné píšou, že dvojčata se rodí průměrně ve 37tt, takže předání ve 38tt by bylo docela pozdě 🙂 Ráda bych tam chodila třeba už od 30tt...

zvalentova
17. lis 2011

@amallie mě řekla sestra že poslední kontrolu v 35tt píše spíš formálně, protože nejspíš už budu v péči porodnice a holky s dvojkama potvrdili něco +- podobného.
Zvlášť jestli budu chodit do rizikové poradny 😉

amallie
17. lis 2011

@zvalentova aha aha, no nadsena nejsem, neb sw ceka bezne ctyri hodiny 😲 a asi se taky regustruju u apolinare
Proc do rizikove poradny, to se chodi automaticky, nebo jen pri potizich???

maruja
18. lis 2011

@amallie ahoj,riziková je u dvojčat celkem běžná. Hrozí předčasný porod a u jednovaječných ještě spousta dalších věcí 😉

amallie
18. lis 2011

@maruja ty naše jsou dvojvaječný......ale stejně, to asi teda taky budu chodit do rizikový? nebo je sice běžná, ale ne nutná?

maruja
18. lis 2011

@amallie když budeš v přádku a děti taky tak je běžná ale ne nutná. jen s tím že stejně budeš rodit dříve. s tím počítej na 100%. tak tě pošle do špitálu určitě dřív. Já zatím rizikovku nemám ale půjdu určitě na lepší ultrazvuk k DR Břešťákovi do Prahy. Taky by to chtělo nějakou porodnici s neonatologii kvůli předčasnýmu porodu ale to ještě zjistím

maruja
18. lis 2011

@amallie jinak tentokrát mám taky dvojvajky

amallie
18. lis 2011

@maruja tentokrát??????? jako ty už doma dvojčata máš?????

amallie
18. lis 2011

@maruja určitě to chce nějakou lepší porodnici, já jsem z Phy, takže naštěstí jedna starost z krku
dřív i když by náhodou vydrželi?

maruja
18. lis 2011

@amallie já jsem letos v 5 měsíci musela na potrat s jednovaječnýma 😢 jednovaječný se ukončujou ve 36tt a dvojvaječný do toho 38tt

gammaray
18. lis 2011

ahoj holky....máte pravdu,dvojky se ukončují do 38tt.já,vyjjímka jsem do toho šla až ve 39+2. 😀 podle mě je synchronizace dvojek ve všem hodně důležitá,ale na to příjdete 😉

amallie
18. lis 2011

@maruja ježíš, to jsem se neměla ani radši ptát 😢
čoveče, ale jakto, že si tě dvojky pořád vybírají??? máte je v rodině???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru