Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
14. únor 2012

@zvalentova tak to opravdu není hrůza, to bych si dala i ten štrůdl 😀

lenny2
14. únor 2012

@zvalentova
Hele, já když tam byla poprvý, tak jsem šla domu s brekem, ta sestra tam mi řekla, že aspoň nebudu tlustá, když budu mít tu dietu. Tak jsem jí řekla, že po tříletém se snažení o miminko a šesti umělých oplodněních je to opravdu to poslední co momentálně řeším.......a celou dobu jsem v tý dia poradně s touhle pindou bojovala, schválně jsem šla vždycky na řadu až po duchodcích apod. - takže tě chápu!!!!
Dali mi referenční mez - na lačno do 5,5 a 2 hodiny po jídle do 6,6. Ale už nevim, kolik jsem měla ty první výsledky, myslím, že okolo 8........
Dali ti ten glukometr?

zvalentova
14. únor 2012

@lenny2 já se pindou právě pohádala. Podruhé za dva dny 😀
Volala jsem, jak mám postupovat když mi lékař nařídil ležet a zvedat se jen na záchod a po včerejšku u nich odmítám čekat dalších 3,5 hodiny kvůli 4 minutám s doktorem.
Že nebudu sedět na nějaké přednášce, kde se dozvím to samé jako z webu. Husa mu sdělila, že přednáška je povinná, po skončení vybraným dají glukoměr.
Pak z ní vypadlo, že pokud budu dodržovat dietu, tak až do porodu tam vůbec nemusím. Ale na přednášku MUSÍM, mají to v pokynech.
Tak jsme na sebe "maličko" křičely.

catharin
14. únor 2012

@zvalentova : jej, ta cukrovka, ale když jen taková to dietka, tak to se ještě dá 😉 Co?? Jaké musí se na přednášku? Co to je z ablbost? Jejda, já bych startovala, 3,5hodiny tam čekat kvůli chvilce s Dr. Bože, moje nervy.. A co kor Tvoje, jejda ..... Vrrrr.... 😀
@lenny2 : takt o je teda pěkná pinda, co si to dovolila?? Tohle se neříká, aby jsi nebyla tlustá, jako kde na to došla. bože, pitka jedna, Tohle teda by mě vytočilo, ale dobře jsi jí to řekla! 🙂 Tohle to se nedělá..

Holky, už se Vám to blíží, co?? 🙂
Myslím na Vás!! 🙂

maruja
14. únor 2012

@zvalentova jaký musí!? máš klidový režim, tak bych se na nějaký musí vy......Když bys ležela ve špitále tak by sis odskočila na školení jo???
Nejsou normální některý a ještě blbá narážky na váhu

zvalentova
14. únor 2012

přesně, kde berou ti doktoři, dost často sestry právo nás kritizovat. Neznají pozadí našich těhotensví a hnedka prudí do váhy, věku... Mě takhle seřvala doktorka hnedka zkraje těhu. Lehce jsem krvácela, tak jsem na radu své OG jela do nemocnice a tam mi seřvala, proč tam jezdím když mi skoro nic není. Ať nedělám paniku, že těhotná případně budu zas. Kdyby si kráva přečetla průkazku, tak zjistí, že nejsem těhotná jen tak z leknutí.

Nejhorší na to je fakt, že nejsem jediná. Podobný "pozitivní" přístup zná spousta holek. 😠

lenny2
14. únor 2012

@zvalentova
No, jǎ tá taky vždycky proseděla s uchrchlanejma duchodcema dopoledne, pak jsem byla za 5 minut taky venku.
Začala jsem s tou dietou a najednou místo, abych nabírala, tak jsem hubla a bylo mi špatně od hladu, tak jsem jí to řekla, že to asi není ok a čuměla na mě jak můra......tak jsem si začla jíst podle svýho a bylo to ......
Hlavně se kvůli pindě nerozčiluj, nestojí to za to. Řekni si jak říkala máma Forresta Gumpa: "pro hlupáka každý hloupý" 😉

lenny2
14. únor 2012

@catharin
No, to jsou prostě zamindrákovaný zaměstnankyně státních zdr. institucí, tohle by se mi u soukr. doktora nestalo (i když teda já, když si vzpomenu jak se chovali v Iscare v Praze, kam jsme ze začátku jezdili, tak bych taky zvracela......) 😉
Uffff, zejtra touhle dobou už budu ubytovaná 🙂

ostrava8
14. únor 2012

ahoj holky, tak jsem zpátky z EKG a vše je v pořádku, a to jsem tam kvůli tomu musela letět, zbytečně mě stresovali, ale jak píšete, nechápu ty přístupy... já tam jednou letěla k doktrovi v těch mrazech uplně zbytečně, aby mi bába řekla, že prý se to EKG n tom strojku nezaznamenával a že se musím objednat znovu .Kurna od čeho tam člověk dává ty telefony ? to mi klidně mohla zavolat a já tam nemusela letět, ale je to o přístupu těch zdr. sester Jéééééé a jak píšete že vám někdo řekl že jsi tlustá, to by bylo pro mě 🙂 Já si takovýlidi vychutnávám 🙂 holky berme tto s nadhledem, vždyt na světě je kráááásně .)

lenny2
14. únor 2012

Tak kočky, za chvíli čekám návštěvu, takže se už na PC nedostanu. Tak se s váma všema chci dočasně rozloučit, popřát úplně každé z vás bezproblémový zbytek těhotenství, těm co už mají odrodíno přeji ať dětičky prospívají a hlavně nám všem zdravá miminka, protože na ničem jiném nezáleží! Myslete na nás ve čtvrtek a až to půjde, tak se sem na vás přijdu podívat 😉 pac a pusu

maruja
14. únor 2012

@lenny2 tak držíme palce

jarkalada
14. únor 2012

já bych tu dietku nepodceňovala a nesnažila se diabetoložku ošálit. Měla jsem jí taky, taky jenom dietu - a po porodu byl malej hrozně zavodněnej, úplně celej strašně nateklej, měl problémy s dýcháním a prý na tom měla hodně podíl ta cukrovka. Oni stejně na to ale příjdou, jak dietu dodržuješ nebo ne - když ti berou krev, tak to zjišťujou ten dlouhej cukr - tzn. za nějaký 2-3 měsíce dozadu 😎 Když se píchá jen do prstu, tak to zjistí jen za ty max 3 hodinky zpět

catharin
14. únor 2012

@lenny2 : je to hnus, já byla na ambulanci vždy na klientky hodná, nikdy jsem si nedovolila tkaovéto kecy. Nikdo si na mě nestěžoval, tohleto bych liskala. Nojo, už se Ti to krátí 🙂 Myslíme na Tebe 🙂

ostrava8
15. únor 2012

Ahoj Holky tak Lenny2, se už určitě někde válí v nemocnici 🙂 docela jí závidím, ale já bych byla hrozně vystresovaná ...
Ted jsem se tak namíchla, švagrová mě přesvědčovala asi půl hodiny v telefonu, že při těch dnešních cenách plenek, by byla ráda, kdyby miminka byly na látkových a já vyvařovala jak za starých časů .... Bože co mě ještě potká 🙂

maruja
15. únor 2012

@ostrava8 já látkovala malou a budu se snažit i teď ale začátek myslím papírovky a pak postupně látkový 😀

catharin
15. únor 2012

@ostrava8 : jojo, lenny2 se tam už psychicky připravuje. Snad jí to dobře vyjde, co snad, ono to vyjde vše v naprostém pořádku 🙂 No, já teda nejsem zastánce látkových. Nevím, proč se vracet ke starým časům, kdy na to bylo více času a rodiče pomáhali, jelikož všichni byli doma. A teď jsou babičky vpráci a s dvojčátkama, teda, nevím. Pročůrá se to skrz, smrdí to víc, je s tím práce, nejde to vše hned jen tak vyprat. No, ať si říká, kdo chce, co chce, ale tohle já bych nee.. Slyšela jsem i o nějakých ekologických.. Ale já jsem teda pro dnešní dobu v tomto, proč si vracet tu starou a přidělávat si práce, když nemusím.. Toď můj názor 🙂

raadule
15. únor 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, stalo se vám některé, že na jednom UTZ jste viděly dvojčata a na druhém už ne a přece tam byly, v zákrytu? Nebo spíš mám počítat s tím, že se jedno vstřebalo? Na to, že jsem 5+6tt. tak mám celkem břicho..moc jsem se na dvojčátka těšila,tak se chytám stébla...MUDr. říkala, že si myslí, že se vstřebalo. Sestra zase říkala, že to už tam měli tolikrát a pak to byly dvojčata..tak pořád tajně doufám...co vaše zkušenosti? Děkuji za odpověď.

maruja
15. únor 2012

@raadule kolikrát už jsi byla na UTZ v 5+6 jsem nebyla ještě ani jednou, a obě varianty jsou možné. Jednovajky se ukážou dokonce až kolem 11tt

zvalentova
15. únor 2012

@raadule nevím jak ostatní, já byla na UTZ později a obě byli vidět v 7+2. Předtím to bylo díky hyperstimulačnímu syndromu dost neviditelné a bylo předčasné dělat nějaké závěry.

maruja
15. únor 2012

@zvalentova já byla taky až tak v 8tt na prvním UTZ

raadule
15. únor 2012

no já byla na UTZ v 4+6tt a byly tam zřetelné dva váčky a v nich tečky, včera (5+6tt) už viděla jen jeden váček s mimi a tlukoucí srdíčko...tak nějak pořád doufám..jinak to byly dvojvaječný...měla jsem dost zamlklých potratů, tak si mě MUDr. hlídá a chodím na utz od vynechání menstruace každý týden.

raadule
15. únor 2012

na prvním jsem byla 3+6, ale to byla vidět jen zvětšená sliznice...

maruja
15. únor 2012

@raadule stejně ti nezbyde nic jiného než počkat na další UTZ. Držím palce

raadule
15. únor 2012

maruja-hmmm, to máš pravdu..
já jen jestli se to náhodou někomu taky nestalo, že nejdřív jdou vidět, pak ne, a pak zase jo..tak uvidíme 🙂

kathy.skal
15. únor 2012

@ostrava8
@catharin
ahoj holky. My teda látkujeme, nevyváříme, žehlím tak jednou do měsíce 😀 Látkovy jsou fakt pohoda, nevím, co s tím má každý za stresy. Špinavé plínky máme v kýblu na balkoně, jednou za dva dny to peru - běžně na 60. Nakoupili jsme toho asi za 10000 a při dnešních cenách papírovek se nám ta investice už vrátila. Nikde to neprotýká a rozhodně nesmrdí 😉
Catharin .. mrkni někdy, jak dlouho se taková plína rozkládá... je to samá umělá hmota. Ve své podstatě se tím miminkům lepí chemikálie na zadeček hned od malinka... Není nad bavlnu. Za mě jsou látkovky jedničky v plenkách a moc bych si přála, aby se tahle metoda rozšířila, protože je to přirozené pro přírodu i pro nás. 🙂

kathy.skal
15. únor 2012

@raadule Ahojky, mě se to stalo naopak.. na prvním utz. bylo jedno a podruhé byly dvě 🙂 Tak neztrácej naději, jsou to potvůrky malý schovávavý 😎

ostrava8
16. únor 2012

@kathy.skal teda to nechápu, jak můžeš mít 2 dny pleny použité na balkoně, jako v zimě to chápu, ale v létě to musí být síla. Já vím, že investice je šílená, a že na zdraví miminek ni moc, ale vem si i ty prášky v kterých pereš, tak obsahují šílené svinstva ... Takže otázka je, jestli tomu miminu více škodí ta látková plena či na jedno pužití ... Jen nechápu, že nevyvařuješ ... to máš dokonale čisté ty pleny ??? Jako můj názor je ten, že až se malí narodí, koupíme různé druhy plenek a uvidíme , budeme zkoušet, jako nebráním se ani těm látkovým, ale catharin, proč se vracet do minulosti ... 🙂

maruja
16. únor 2012
maruja
16. únor 2012

@ostrava8 ťeď už jsou ty plíny vychytaný né jako dřiv, prášek používám stejný jako na oblečení tak je to jedno ne? A jasně novorozenec toho může pokadit spoustu, tak peru hned, ale to vyteče i z jednorázovek 😉 mě spíš děsí to množství plín od dvojčat, za plínkový období je to několik TUN odpadu

ostrava8
16. únor 2012

@kathy.skal máš nádherné holčičky a ty jména jsou taky moc krásné 🙂 gratuluji ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru