Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zvalentova
8. bře 2012

@lenny2 každý den kdy zůstaneme 3v1 bude super. Vždycky ráno jim sděluji, že ještě nejsem vyspalá do zásoby, tak ať vydrží. 😀

karina1
8. bře 2012

@veronika.m ty brdo, dobre citam, ty sa mesiac po porode hodlas vratit do prace? a kde pracujes? kto ti bude s detmi? obdiv teda velky a ja sa trapim, jak to s dvojkami zvladnem.. ;))

veronika.m
8. bře 2012

@karina1 jo jo vrátím, už jednou sem se vrátila s Lili a teď to s dvojčaty půjde snad taky. Nevidím v tom problém. Mám super manžela ten se postará, děti nepoznají rozdíl 😀 😀 Ale pracuji jen 7 dní v měsíci aby jsis nemyslela že sem tam pořád 😀

karina1
8. bře 2012

@veronika.m aha, si ma uplne vystresovala, ze na plny uvazok 😀 ale aj tak super, aspon to cloveka motivuje, ze ked ine zeny zvladnu okrem dvojcat aj surodenca a este pracu, tak sa tie dvojcata musia zvladnut ;) sikulka! ;)

lenny2
8. bře 2012

@zvalentova
Tak, to je správný 😉 Naspi toho co nejvíc, já jsem momentálně chodíci zombie 😀 A to, že někdo radí načasovat si dvojčata na stejný čas krmení, tak teda smekám, v praxi to teda vůbec nefunguje - aspoň ne u nás 🙂

kathy.skal
8. bře 2012

@lenny2 Ahojky, u nás to taky nikdy nefungovalo 😉 A beztak... když se náhodou na jídlo probudily obě současně, byl z toho akorát stres..hlavně v noci... honem probudit muže, nemůžeš u kojení ležet, musíš sedět, vytáhnout kojopolštář a k němu druhý prso 😀 Já byla daleko spokojenější, když se děti vzbudily postupně... I když na druhou stranu toho člověk opravdu moc nenaspal 🙄

zvalentova
8. bře 2012

holky, když jsmeu toho polštáře, jaký jste měli? Ten co vypadá jako kulatá matrace, kde děti leží na ploše. Nebo ty ve tvaru banánu či tubusu, co se prodávají pro jedno dítě?

jarkalada
8. bře 2012

@lenny2
@kathy.skal u nás byly začátky hrozný. Budily se po 2 h - cca 40min.se krmil jeden,pak teprv druhý a po přebalení už měl pomalu zas hlad ten první, takže nonstop krmení 😝 Takže jsme se donutili se naučit vše najednou, že jíme tedy najednou/ale jsme na UM/ i se najednou spí, a můžu tak spát i já 🙂 i když teď už je to pohoda, jak jsou starší 😎

leeela
8. bře 2012

@ostrava8 Děkuji - jsou to mazlíci 🙂 No zvládám - nezvládám....Mazlíci jsou ještě pořád na JIP v nemocnici a já doma...Odstříkávám a jednou denně vozím mlíčko a jen hodinku jsou tam návštěvy, tak zkoušíme přikládat - nikdy bych nevěřila, jak rychle může uběhnout hodina.... ☹
Porod byl císařem a celkem mazec - pěkně to bolelo.... ☹
@lenny2 souhlasím buďte rády, že je máte v břušku tam jim je ještě nejlépe 🙂

lenny2
9. bře 2012

@leeela
Jéé, tak to mě mrzí, že nemáš broučky u sebe, drž se, buď trpělivá a uvidíš, že za chvíli budete všichni už spolu! Umím si představit jak ti je. Náš Kryštof byl 1 den v inkubátoru kvůli teplíčku a pak byli oba na fototerapii jeden den, protože měli žloutenku a já to hrozně špatně nesla - a to jsem tam byla s nima!
Co se týče porodu, já si toho císaře taky vyžrala, ale ono si nevybereš, holky co řídily normálně zas nemohly sedět, kroutily se tam na kruhu, já zas chodila ohnutá....ale ta bolest je pomíjivá a v podstatě dneska mám 3 týdny po porodu a břicho cítím minimálně, jen při námaze 😉
Drž se, kočko, držim palce!

lenny2
9. bře 2012

@jarkalada
Jo, tak my to máme úplně stejně, mám pocit, že můj život se zastavil pouze na krmení, přebalování a ukládání ke spánku 😀 Ale věřím, že se to srovná.....ono je těžký je načasovat na stejno, protože naše holčička je dost vzteklina a jakmile se probudí, tak má okamžitej záchvat hladu a jen co otevře oči, tak řve jak tur. Zkoušela jsem jí na jídlo i budit, abych tomu předešla, ale jak jí vzbudím, nedostanu do ní skoro nic, prostě usíná u flašky ☹

lenny2
9. bře 2012

@kathy.skal
No, přesně jak říkáš, když se vzbuděj současně, je to hroznej stres a já prostě nejsem ten typ, zě bych se obrnila nervama a nechala jedno mimino řvát. Ono to krmení trvá tak opravdu těch 40 minut a mezitím se ten druhej muže zbláznit hlady a mě tečou pak nervy. Ale ty noci jsou fakt utrpení, sotva usnu, vzbudí se druhej a já zase vstávám a jdu krmit, pak zase na necelou hodinku spánek a znova 🙂 Teďka jsem dokrmila Kryštofa a jelikož vím, že za pul hodinky vstane dračice, tak jsem si dala sprchu, uvařila jsem si kafe a usoudila jsem, že nemá cenu usínat 😀 No každej mi říká, že od 3. měsíce je to už lepší a že pak spí v noci víc, tak se na to dost upínám 😀

lenny2
9. bře 2012

@zvalentova
Zuzi, já mám klasickej vycpanej takovým tím dutá vláknem, používám ho na krmení, ale bejt tebou, zatím bych si koupila nějakej obyč, ne ten drahej, co se obe ne kolem celýho těla. Já ho původně chtěla a jsem ráda, že jsem do toho neinvestovala, protože po příchodu z porodnice už nekojim ☹

kathy.skal
9. bře 2012

@lenny2 Fakt je, že tak krize trvala tak ty dva - tři měsíce, a pak to začalo být lepší... Jen už si nepamatuju, jestli děti začaly spát víc nebo jsem si na to zvykla 🙂 Ale bylo to hrozný, já jsem kojila a v prodnici do nás hustili, že krmit co tři hoďky... HAHAHA... holky jedly pořád, jsem si připadala jak nějaká dojička 😀

@zvalentova já jsem měla takový rohlíkoidní tvar, co se dal složit kolem celého těla, plněný kuličkami. Byl super. Vydržel tak do půl roku, pak už byly holky velké a obě najednou se mi tam nevešly

lenny2
9. bře 2012

@kathy.skal
Jo, tak to do nás taky hustili - takže to vypadalo asi tak, že když už jsem je dokrmila, přebalila, uložila, tak jsem si sedla a za pět minut mi na záda dejchala sestřička, že je mám zas nakrmit 😀 Očistec jak svǐna 😀 Doma to fakt neřeším, nakrmim jak si řeknou a kolik si řeknou 😉
Říkám no, ten den je v poho, jsem docela probraná a dokonce stihnu i nějaký domácí práce, ale v noci prožívám fakt noční můru v Elm street 😀 😀

jarkalada
9. bře 2012

@lenny2 fakt to bylo lepší tak od začátku 3.měsíce. Taky říkali,budit po 3h-byly malinký.Jenže oni se budily samy od sebe po 2h. Ve dne, v noci. A taky jak říkáš-jen otevřely oči-a ihned bez varování řev hlady.A většinou se budily cca nastejno. Takže i když druhej nebyl ještě vzhůru, prostě jsem ho vzala a nakrmila taky-stejně by se běhěm 10-15min.vzbudil taky a byl by koncert do té doby než dokrmím prvního 😎
Dohromady jsem je krmila posazený v kojícím polštáři a já seděla naproti nim s flaškama v každé ruce.
Tak těch 14 dní jsem to dala, ale po měsíci jsem byla tak vyplivlá, že prostě musel nastoupit tatínek. Naštěstí to byl jeho nápad. Jedno krmení v noci-kolem 1h já spala a krmil jen on. A neskutečně mi ty cca 3-4h spaní v kuse pomohly 🙂
A ještě cvičení 3xdenně vojtovku 40min je taky skvělý zahnání jakékoliv"volné"chvilky,kterou jsem měla 😝
Pak se ale intervaly mezi spaním prodlužovaly - a od 4.měsíce spí v noci od půlnoci do 7:30 ráno - takže vydržet, ono to jednou přijde! 😉 😀
Ale abysme tímto nezastrašily teprve budoucí maminky .. 😎 😀

ostrava8
9. bře 2012

Ahoj Holky, čtu tady tu diskuzi ohledně kojícího polštáře, já uvažuji, že ho koupím až po porodu, jestli uvidím, zda-li budu kojit nebo né ...

lenny2
9. bře 2012

@jarkalada
No, tak koukám, že scénář je úplně stejný 😀 Já se snažím v noci fungovat sama, manžel má dost náročnou práci a pracuje 50 KM daleko, takže furt za volantem, tak se snažím, aby byl vyspalej. Ale občas musí v noci taky zasáhnout. Dneska jsem krmila holku a doslova mi spadla hlava 🙂 Koupila jsem ty soft relax lehátka od Chicca s tím, že je v tom budu krmit, ale nechtěj v nich zatím bejt. Takže beru jednoho po druhým stylem první dostane ten co víc řve 🙂 Ale je to teda očistec. Vyjet si ven, to taky nemá chybu, nakrmim, přebalim, oblíknu do kombinéz, zabalim do fusaku, podotýkám, že já už oblečená, takže mi tečou čurky po zádech, vyvleču kočár a sotva udělám pár kroku, tak už je zas čas krmení 😀 😀

urbisa
9. bře 2012

@lenny2 ...ono to taky vždy neplatí,že se to srovná..... 😀 😀 😀 ,přeji ať to u vás opravdu vyjde a mimča ať moc nezlobí 😉

maruja
9. bře 2012

@jarkalada díky, právě to tu čtu a těšííííím se opravdu moc 😀 ale moje malá byla do třech měsíců taky otřes, řvala furt, trpěla na prdy a budila se přesně na minutu po 2h, tak při nejhoršim to teď bude duo, no 😵

lenny2
9. bře 2012

@urbisa
Uáááá, to mi neříkej ani ve snu 😀 😀

jarkalada
9. bře 2012

@lenny2 ono je to tak asi u každé dvojčecí maminky, jak vím i od známých 🙂
Zrovna včera mi nová sousedka říká - " ježiš, dvojčata máte, to musí bejt hrozný."
Ale je to krásný 😉
/ když zrovna neřvou 😀 /

lenny2
9. bře 2012
jana321969
11. bře 2012

ahoj holky jsem tady nová snad nevadí hledala jsem diskuzi dvojčata 🙂 tento tyden čekáme na srdíčka zatím to není tutovka ale asi čekáme dvě jak to tady čtu tak mazec a zahul --- ale jinak super vid::

lenny2
11. bře 2012

@jana321969
Jani, gratuluju a neboj se, je to sice záhul, ale krásnej 😉

ostrava8
11. bře 2012

@lenny2 ty kdy ty máš čas ještě chodit na net ? 🙂

lenny2
12. bře 2012

@ostrava8
🙂 Ono to jde, neboj 😉 Když děti usnou na ty dvě hodinky, tak se to dá 😉 Usínat s nima nemá cenu, to upadneš do tak hlubokýho spánku, že je pak hrozný se probrat, proto radši přes den spát nechodím. Musím mít trošku přehled co se děje ve světě, jinak by mi hráblo 😀 Včera to byl s dětma horor, celej den nespaly, každou hodinu chtěly jíst, vypily málo, usnuly u flašky a za hodinu zas, myslela jsem, že mě omyjou 🙂))
Ty večery jsou tady u nás masakr, okolo toho koupání nevim kam dřív. Koupu je denně, jednak se jim to líbí a ten kdo říká, že stačí 3x do týdne, tak musí mít extra čistotný miminka, protože ta naše se tolikrát za den pokakaj, ublinknou apod., že ta vana je prostě nezbytně nutná 🙂 Navíc je to unaví, vykoupeme, vrznu jim mlíko a pak spí do těch půlnoci. Tý jo, tenhle týden jim bude měsíc, to je strašný jak to letí!!! Už to máš taky za pár, co?

jana321969
12. bře 2012

@lenny2 jo jo co tady mate fotky hezké zázraky 🙂, no ja jdu na utz na srdicka tak snad bude vse ok nebo aspon ten jedem zazrak uvidime, jinak räno a vecer zvracím teda děs jako, a pak jdu do prace, holky co mate dvojcatka jak dluho jste chodily do prace do kteroho mesíce??

jarkalada
12. bře 2012

@jana321969 do prvního 😀

jana321969
12. bře 2012

@jarkalada je to už přesluhuji asi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru